Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Yata είπε:

Μάγκες το 4x4 ιστορικά πάντα επεφτε πιο κοντά στις θερμοκρασίες. Δε νομίζω πως μπορούμε να εμπιστευόμαστε τζίφο, παιο και ανσάμπλ πλεον

Στο 18 μου έδινε 20 εκατοστά και τώρα 1 σιγά το μοντελο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Τέλη Γενάρη και όλος ο Φλεβάρης θα σκάσει τεράστιο χιόνι παλιακο. Όχι με ψευτοθερμοκρασιες. -16 Θεσσαλονίκη, -14 Βόλος και -12 Χαλκίδα με -11 Αττική. Χαμηλο στην Άνδρο και χιονιάς 48ωρος με εξασθένηση Κυριακή μεσημέρι και τελική επιδείνωση Κυριακή βράδυ. 

Παρασκευή με Δευτέρα ξημερώματα η κακοκαιρία. Χαλκίδα μισό μέτρο, Σύνταγμα 30ποντο, Δυτικά προάστια +30 

Νικόλα άλλαξε πλευρό σε παρακαλώ!!  Και μαξιλάρι 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Για σάββατο δεν μου γεμίζει το μάτι για θεσσαλονίκη (ως προς το να κάνει έστω ένα στρώσιμο),  οπότε κοιτάμε τι θα μπορούσε να βγει σε κάτι καλό.

Αυτό για παράδειγμα

gem-0-240.png?0

Και πολλα ανσαμπλ του τζιφου μέχρι τις 288 που ανανέωσαν βγάζουν διατάξεις πολλά υποσχόμενες βγαλμένες απο άλλες εποχές Τάσο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Νομίζω ότι ο Μιχαήλ θα πάει στην συνάντηση...χεχεχεχε

Καλη τύχη στα προσηνεμα 🤣🤣🤣🤣...θέλετε και φαλαινες ..παρτε κανενα μυδι τωρα χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Canadathens13 είπε:

Τελικά όλοι θα χινονιστούν εκτός απ τον μανιακό 

Μιλάμε για γκίνιας όχι αστεία!!!

Εγώ είμαι αυτός?😹 Ε καλά εδώ μιλάμε για βόρειο χιονιά έτσι και αλλιώς πεδινή Θεσσαλία γενικά δεν φαίνεται να χιονίζει, οπότε είμαστε και άλλοι

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Καλη τύχη στα προσηνεμα 🤣🤣🤣🤣...θέλετε και φαλαινες ..παρτε κανενα μυδι τωρα χαχαχ

Από τώρα το γράφω τα 12αρια τις 29 Γενάρη θα νε τα ράν της ανατροπής...🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Νομίζω ότι ο Μιχαήλ θα πάει στην συνάντηση...χεχεχεχε

Σε λίγες μέρες κλείνω εισητήριο με το τραίνο και κατεβαίνω μπίτσιζ😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτη η σπειρα ευθυνεται για ολα..Πρωτη φορα στα χρονικα καιροφιλη ομαδα,κατηγορειται για συσταση εγκληματικης συμμοριας..

George snowman,βαγγελης,beach-snow και τεο 73!!

Βαγγελα,τι γυρευεις αναμεσα σε Αθηνεζους???🤣

20190717_232043.jpg.fbc1f99a82bcb52e0c0f7b73091028b8.jpg.052e79686621ee6133e5436ed06491e8.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, SNOWMANIAC είπε:

Γιώργο περιμένω πως και πως την προγνωση σου για Σαλόνικα και λοιπά βόρεια πεδινά

Σημερα το βραδυ μια πρωτη εκτιμηση αδερφε και αυριο η τελικη.Μετα μιλαει το nowcast οπως παντα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Galanto said:

Στο 18 μου έδινε 20 εκατοστά και τώρα 1 σιγά το μοντελο

Αλλάζει γρήγορα επειδή είναι νωρίς ακόμα και επίσης λαμβάνει σοβαρά τις τοπικότητες επίπεδη είναι υψηλής αναλυσης. Στις τελευταίες 24 ώρες σχεδόν πάντα πέφτουν πιο μέσα θερμοκρασιακά τουλάχιστον. Υπήρξαν φορές που ο τζιφος στις τελευταίες 24 ώρες έδειχνε 0-1 βαθμούς (και Καστοριά και Σαλόνικα) και τελικά εμεναν με 3 βαθμούς και βροχη

Θεσσαλονίκη είναι πολύ μικρή η πιθανότητα να χιονισει, εγώ προβλέπω 4-5 βαθμούς ελαχιστη αεροδρόμιο και 3-4 βαθμούς κέντρο. Ίσως ρίξει νιφαδες μέσα στην βροχή στα ψηλότερα της πόλης μονο. Ίσως και Γρεβενά/Καστοριά να παλεύουν με βροχή και χιονόνερο

 

Μόνο Φλώρινα, Πτολεμαϊδα, Κοζάνη και Χορτιάτης θα δουν καθαρή χιονόπτωση

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Καλη τύχη στα προσηνεμα 🤣🤣🤣🤣...θέλετε και φαλαινες ..παρτε κανενα μυδι τωρα χαχαχ

Και μπόνους προβολή ...το φρι Γουίλι🤣🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Καλη τύχη στα προσηνεμα 🤣🤣🤣🤣...θέλετε και φαλαινες ..παρτε κανενα μυδι τωρα χαχαχ

Εντωμεταξύ σκεφτόμουν πολύ να ανέβω Σαλονικα για χιόνι😹

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Καμία αδειουλα παίζει τέλος Γενάρη αρχές Φλεβάρη?😎😎😎

Άμα έβγαινε κάπως σαν αυτό το χάρτη, τι να την κάνω την άδεια, πρώτα από εδώ θα περάσει πάλι. Το θέμα είναι να κατέβει με τον σωστό τρόπο μπλε αυλώνας προς την ελλάδα όπως θα γινόταν στο χάρτη. Περιμένουν έτσι κι αλλιώς μακρύ χειμώνα, κάθε φορά ανεβαίνουμε λίγο κι εδώ αν και χάθηκε πολύ μεγάλη ευκαιρία σήμερα (κυρίως γιατί χθες έβρεχε ασταμάτητα με αρνητικές). Επειδή τις επόμενες 2 βδομάδες ο αντικυκλώνας θα κινηθεί πολύ ανατολικά δε νομίζω ότι τις μέρες που λες έχει πολλές ελπίδες η βόρεια ελλάδα. Εκτός αν πάμε στο σενάριο του gem, οπότε εκεί ίσως και νωρίτερα. Με τα άλλα δύσκολα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Εντωμεταξύ σκεφτόμουν πολύ να ανέβω Σαλονικα για χιόνι😹

Έεεε...το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις?...🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Εγώ 😟😀??? θα στρωθώ? η θα χιονιστώ έστω?

Είσαι και 10 μέτρα εσύ! Να δούμε τελική διάταξη γκάρυ νο2😁

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, salonikatasos είπε:

Άμα έβγαινε κάπως σαν αυτό το χάρτη, τι να την κάνω την άδεια, πρώτα από εδώ θα περάσει πάλι. Το θέμα είναι να κατέβει με τον σωστό τρόπο μπλε αυλώνας προς την ελλάδα όπως θα γινόταν στο χάρτη. Περιμένουν έτσι κι αλλιώς μακρύ χειμώνα, κάθε φορά ανεβαίνουμε λίγο κι εδώ αν και χάθηκε πολύ μεγάλη ευκαιρία σήμερα (κυρίως γιατί χθες έβρεχε ασταμάτητα με αρνητικές). Επειδή τις επόμενες 2 βδομάδες ο αντικυκλώνας θα κινηθεί πολύ ανατολικά δε νομίζω ότι τις μέρες που λες έχει πολλές ελπίδες η βόρεια ελλάδα. Εκτός αν πάμε στο σενάριο του gem, οπότε εκεί ίσως και νωρίτερα. Με τα άλλα δύσκολα

 

Δεν πολυβλεοω το μερα αλλά υπάρχει μια τάση για τρελλο ριτζαρισμα ψηλά προς Σκανδιναβία και είσοδο από Γαλλία ατλαντικής ύφεσης η κάτι τέτοιο...τέλος πάντων από Κυριακή βράδυ αυτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εγώ είμαι αυτός?😹 Ε καλά εδώ μιλάμε για β΄όρειο χιονιά έτσι και αλλιώς πεδινή Θεσσαλία γενικά δεν φαίνεται να χιονίζει, οπότε είμαστε και άλλοι

Αστειεύομαι αγορινα!!!Τα λέμε 29/01 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θέλω να πω κάτι για τον φιλτατο κατά τα άλλα @[weathermaniac], αλλά αν επισκεφτεί τη Θεσσαλονίκη αυτό Σαβ/Κο βλέπω να γίνεται κάτι τέτοιο ακόμη και στα ημι-ορεινα της πόλης...🤭🤭🤭

Screenshot_2023-02-04-22-29-37-614-edit_com.facebook.katana.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Αυτη η σπειρα ευθυνεται για ολα..Πρωτη φορα στα χρονικα καιροφιλη ομαδα,κατηγορειται για συσταση εγκληματικης συμμοριας..

George snowman,βαγγελης,beach-snow και τεο 73!!

Βαγγελα,τι γυρευεις αναμεσα σε Αθηνεζους???🤣

20190717_232043.jpg.fbc1f99a82bcb52e0c0f7b73091028b8.jpg.052e79686621ee6133e5436ed06491e8.jpg

Το καλοκαίρι αγαπιόμαστε μας ενώνει το μίσος για την ζέστη...😋😋😎😎🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...