Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παλι τα ιδια ρε παιδια;;; παλι τελειωνουμε μερες στις 250 ωρες; οπως αλλαξε προς το κακο ετσι αλλαζει προς το καλο, δεν θελει πολυ για να βγει κατι καλο αφου παλι μιλαμε κυριως για ατλαντικα χαμηλα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gens-11-1-360.pnggens-11-1-372.pnggens-11-1-384.pnggens-11-0-360.pnggens-11-0-372.pnggens-11-0-384.png

 

εξαφάνιση ημιορεινών

gens-11-2-360.pnggens-11-2-372.png

 

και.... μπουμμμμμ

gens-11-2-384.pngimage.png.14ec62acf75ad018615881457d7ad0c0.pngimage.png.2f5e9ecb1ea9e349f6805543bb08bd8b.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Γιατί εκεί που βγάζανε προοπτική για σκανδιναβικο και Σιβηρικο.. Ξαφνικά, από χτες τα, εξαφάνισαν και βγάζουν αζορικο που καταπίνει όλη την Ευρώπη.. 

Ε και καταρχην μιλαμε παντα για μετα τις 27 οποτε καμια αξια οι χαρτες θυμησου οτι για σημερα τα ενς τρεχανα στο +11 και σε μια μερα αλλαξαν ..δευτερον ουτως η αλλος μεχρι 1-2 φλεβαρη μιλαμε για προσηνεμα ουσιαστικα μετα που οι δεικτες πανε να αγγιξουν το 0 0.5 ..εχουμε πολυ καιρο ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, ICELARISSA said:

Ε και καταρχην μιλαμε παντα για μετα τις 27 οποτε καμια αξια οι χαρτες θυμησου οτι για σημερα τα ενς τρεχανα στο +11 και σε μια μερα αλλαξαν ..δευτερον ουτως η αλλος μεχρι 1-2 φλεβαρη μιλαμε για προσηνεμα ουσιαστικα μετα που οι δεικτες πανε να αγγιξουν το 0 0.5 ..εχουμε πολυ καιρο ακομα

Τουρκία και κάτι ρετάλια στα προσήνεμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 minutes ago, swthrhs said:

Γενάρης σαν να ήταν κανονικά Δεκέμβρης!

παμε για Φλεβάρη !

Εγω μονο με μια φωτοβολιδα με ακραιες θερμοκρασιες και ακραια χιονια (μισο μετρο χιονι στο Συνταγμα και στον Πειραια) θα ξεχασω τον φετινο σαπιο χειμωνα. 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, south coast είπε:

Τουρκία και κάτι ρετάλια στα προσήνεμα.

Μην βιαζεστε ειναι νωρις ακομα τουρκια σιγουρα αλλα τα προσηνεμα δεν ειναι εκτος αυτη τη στιγμη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μην βιαζεστε ειναι νωρις ακομα τουρκια σιγουρα αλλα τα προσηνεμα δεν ειναι εκτος αυτη τη στιγμη

Απλά δεν φαίνεται αξιόλογο ψύχος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περίεργη κακοκαιρία πάντως.. Μισές περιοχές της Θεσσαλονίκης ρίχνει, στις υπόλοιπες όχι. Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να το παλεύει με νύχια και με δόντια. Ας ελπίσουμε να παραταθει ο υετός τώρα που πέφτει η νύχτα και θα φτιάξουν οι τεμπ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης, Λαρισαίοι, η ώρα είναι 8.30 και έχουμε 4.4..Λετε να γίνει καμιά έκπληξη; Μπορεί να έχει φτάσει 2 τα μεσάνυχτα, δεν είναι απίθανο έτσι όπως πάει να βγει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καιρικο εκτρωμα.Δεν παλευεται αλλο.

graphe3_00000___23.7735849057_38.2591093117_.png

Εκεί που περιμέναμε να πέσουν μερικά κάτω από -10 τώρα θα παρακαλάμε να μην ανέβουν πάνω από τα +10.. κατάντια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την κακοκαιρία που διανύουμε θεωρώ πως για τα βόρεια ήταν κατώτερη του αναμενομένου, ειδικά για Θεσσαλονίκη. Παρόλα αυτά αυτό είναι το καλύτερο που έχει συμβεί μετά την Μήδεια, και για βορειότερα μετά την Σοφία!! Δείχνει πόσο χάλια χειμώνες διανύσαμε.

 

Τέλος οριστικά τα σενάρια σκανδιναβικού, πάμε να παλέψουμε με Αζορικό, και βλέπουμε αν ξαναγίνει Σκανδιναβικός.

1 μήνας πλέον (αφού μέχρι τέλη Γενάρη δεν θα κάνει κάτι) και μετά Μάρτιος. Πάλι καλά έχω τις καταιγίδες μου.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης δεν ξέρω αν πρέπει να νευριάσω με την Τ που πήρε η ανηφόρα ή με το διάγραμμα νεκρού του υετού...

 

Αποφάσισα, θα νευριάσω και με τα δύο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ ξενέρωτα τα διαγράμματα, και αφού ούτε από τη σημερινή κακοκαιρία δεν θα πάρουμε κάτι, άντε τώρα καλή αναμονή για Φλεβάρη, εκτός αν αλλάξει κάτι δραματικά.

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 minutes ago, [weathermaniac] said:

Για την κακοκαιρία που διανύουμε θεωρώ πως για τα βόρεια ήταν κατώτερη του αναμενομένου, ειδικά για Θεσσαλονίκη. Παρόλα αυτά αυτό είναι το καλύτερο που έχει συμβεί μετά την Μήδεια, και για βορειότερα μετά την Σοφία!! Δείχνει πόσο χάλια χειμώνες διανύσαμε.

 

Τέλος οριστικά τα σενάρια σκανδιναβικού, πάμε να παλέψουμε με Αζορικό, και βλέπουμε αν ξαναγίνει Σκανδιναβικός.

1 μήνας πλέον (αφού μέχρι τέλη Γενάρη δεν θα κάνει κάτι) και μετά Μάρτιος. Πάλι καλά έχω τις καταιγίδες μου.

περιπου 18χιλ εδινε το gfs σαλονικα συνολο,εχουν πεσει πανω απο 5?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, DIMITRIS said:

Αηδία, καιρικό έκτρωμα και δεν ξέρω τι άλλο να γράψω. Ουσιαστικά πάει και Γενάρης τι έμεινε από χειμώνα;

 

απο χάρτες Νοεμβρίου πήγαμε στους χαρτες Μαρτιου.Χειμωνας αγνοείτε γαι τα ΚΝ.

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

Αηδία, καιρικό έκτρωμα και δεν ξέρω τι άλλο να γράψω. Ουσιαστικά πάει και Γενάρης τι έμεινε από χειμώνα;

 

Εντάξει και μέσα στον Φλεβάρη άνετα γίνεται το κόλπο γκρόσο. Εμένα με ενοχλεί που έχουν έρθει τόσες κακοκαιρίες και δεν έχουμε πάρει τίποτα γιατί βγαίνουν όλες μετριότητες. Ακόμη και στο Πήλιο, εκτός από τα Χάνια, δεν έριξε πουθενά αλλού ούτε καν αξιοπρεπές χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, south coast είπε:

περιπου 18χιλ εδινε το gfs σαλονικα συνολο,εχουν πεσει πανω απο 5?

θα σε γελάσω. Πάντως Αριστοτέλους που έβλεπα εγώ, τις επίμαχες ώρες και καλά στην λάμπα μια χαζοψιχάλα φαινόταν και μόνο πρόσκαιρα ίσως κάποια χιονόπτωση, χαζομάρες

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, yiannis_volos said:

Εντάξει και μέσα στον Φλεβάρη άνετα γίνεται το κόλπο γκρόσο. Εμένα με ενοχλεί που έχουν έρθει τόσες κακοκαιρίες και δεν έχουμε πάρει τίποτα γιατί βγαίνουν όλες μετριότητες. Ακόμη και στο Πήλιο, εκτός από τα Χάνια, δεν έριξε πουθενά αλλού ούτε καν αξιοπρεπές χιόνι.

Δεν τις λες καν κακοκαιριες,express πτωση θερμοκρασιων χωρις υγρασια και μετα 18αρια παλι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρά πάμε. Παίρνουν οι ΚΒ το χιονι τους με την τρέχουσα εισβολη και περιμενουμε οι κεντροπροσήνεμοι. Θετική σκέψη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, BrainA said:

Μια χαρά πάμε. Παίρνουν οι ΚΒ το χιονι τους με την τρέχουσα εισβολη και περιμενουμε οι κεντροπροσήνεμοι. Θετική σκέψη.

lidl-hellas-fylladio-prosfores-super-market.jpg.874edae5d4c61e96c17d15a74f197edb.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...