Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ διπλής ψυχρής εισβολής 9-14/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

Ευρυτερη κεντροδυτικη Μακεδονια εχει ακομα φαινομενα;

βλεπω καμερα Καιμακ και χωνει ανελεητα, μπορει να επιβεβαιωσει κανεις;

Βέροια Μακροχώρι έχει σταματήσει το ψιλόβροχο από καμιά ψεκάδα κατά διαστήματα εδώ και μισή ώρα τουλάχιστον.... ίσως ορογραφικός υετός να είναι αυτός στο Καιμάκ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλά Εντάξει... ΜΑΓΕΙΑ. 

Χάνια Πηλίου με αφράτο χιονακι....

Θέλω να κάνω αγγελάκια χαχαχα

 

chania.png

chaniapilioucam1.jpg

chaniapilioucam2.jpg

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ έπος το σημερινο. Όχι λόγο κάποιου ψύχους αλλά επειδή ήταν τελείως εκτός του αναμενόμενου. Από εκεί που περιμέναμε την δυτική Μακεδονία να είχε μόνο συννεφιά και την Θεσσαλονίκη βροχουλα μέχρι τις 1, έγινε η ανατροπή στο 90. Είδα χιόνι μέχρι και στην πατρίδα μου μετά από 35 ΜΗΝΕΣ, έστω και λίγο. Αν μου το λέγατε χτες εγώ θα γελουσα

Τεράστια έκπληξη προς το καλό και εις ανώτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταφυγιο οιτη πρεπει να χει βαλει κανα 10ποντακι-Πανουργιας-Παυλιανη η τελευταια @Steliosnow

camera1 (24).jpg

panourgiascam (4).jpg

FB_IMG_1704834417554.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πράξενο πράγμα να έχει η Λλαρισα ανοικτό καιρο, και ταυτόχρονα βόρεια και νότια να έχει έστω και λίγο υετό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαιρετώ την χιονοπαρέα σας! Όμορφο βροχερό και κρύο βράδυ εδώ στην Ανακασιά λίγο πάνω από το Βόλο. Για να δούμε τι θα δούμε στη συνέχεια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν να ξεκίνησε το χιόνι στην Κοκκινομηλιά Β. Εύβοιας νομίζω για δειτε την κάμερα!!

http://www.forecastweather.gr/καμερεσ/καμερεσ-ευβοιασ/κοκκινομηλιά.html

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Τρίκαλα Θεσσαλίας 3,8 βαθμοί Κελσίου Και ρίχνει πολυ ψιλή βροχή που δεν την πιάνει το βροχόμετρο του σταθμού. 11,6 mm μέχρι στιγμής

Επεξεργάστηκε από Fotis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Νιφάδες...λιποθυμάω....παγωμένες κιόλας. .κρατήστε με......

Που ακριβώς?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, allematic είπε:

Χαιρετώ την χιονοπαρέα σας! Όμορφο βροχερό και κρύο βράδυ εδώ στην Ανακασιά λίγο πάνω από το Βόλο. Για να δούμε τι θα δούμε στη συνέχεια!

Καλώς σε βρήκαμε φίλε μου από τον όμορφο Βόλο...καλές αναφορές και καλώς ήρθες στην παρέα μας😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 minutes ago, yiannis_volos said:

Ίσως δεν τρώνε τον υγρό και θερμότερο αέρα του Αιγαίου τόσο πολύ όσο η Ζαγορά.

ναι... να υπενθυμησω το ποσο ζεστες ηταν οι θαλλασες αυτον τον καιρο... απορω πως δεν εβγαλε απειρη υγρασια με τετοιο βοριοανατολικο ρευμα...

Ενα εχω να πω... πριν πεταχτηκα για μια δουλεια στο μαγαζι της μανας μου και εριχνε αυτο το ψιλοβροχο με αερα παγερο και 4 βαθμους... ξυπνησε ο μικρος μου χιονοεαυτος απο μεσα μου και ειπα , γιατι,γιατι να μην ηταν δυο τρεις βαθμους πιο κάτω να δω εστω και χιονοπτωση... Αυτο με εκανε να λυσσαξω πραγματικα... ευχομαι αυτες οι πιο κρυες μερες που ερχονται ( πχ σαββατο ) να μας ριξει ενα απλο ασθενες χιονακι ισα ισα να το δω μπροστα μου και ας στρωσει απο χανια και πανω...

επισης εγω απο τις αμεσως μετα ζεστα μερες που ερχονται,ελπιζω να ξαναθερμανθουν οσο γινεται οι θαλασσες, να κανει μια ψυχρη εισβολη εκει τελη γεναρη αρχες φλεβαρη και να ξεσκασω για φετος... αχ... πως γινεται καθε χρονο σχεδον να το βλεπω και τον επομενο χρονο να το παρακαλαω σαν να μην το εχω ξαναδει! τελος παντων μη ξεφευγω και απο το τοπικ να το ευχαριστηθουνε οσοι μπορουνε και ερχονται και καλυτερα...

ασθενης προς μετρια βροχη, η Τ στις 5,4 στο λιμανι και λιγο λιγο πεφτει αλλα βλεποντας δορυφορικη τα φαινομενα ερχονται με σποραδικο χαρακτηρα και σταματανε πιο ευκολα στον "τοιχο" που ονομαζεται πηλιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Που σου ..... τίποτα άλλο 3 νιφάδες παγωμένες για 5 λεπτά και τέλος ούτε για δείγμα .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ριχνει αυτο το πραμα με 3,7 βαθμους.... Την τρελα μου μεσα για λιγο χανουμε πολυ χιονι... Η Κασσανδρεια εφτασε 50μμ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

ναι... να υπενθυμησω το ποσο ζεστες ηταν οι θαλλασες αυτον τον καιρο... απορω πως δεν εβγαλε απειρη υγρασια με τετοιο βοριοανατολικο ρευμα...

Ενα εχω να πω... πριν πεταχτηκα για μια δουλεια στο μαγαζι της μανας μου και εριχνε αυτο το ψιλοβροχο με αερα παγερο και 4 βαθμους... ξυπνησε ο μικρος μου χιονοεαυτος απο μεσα μου και ειπα , γιατι,γιατι να μην ηταν δυο τρεις βαθμους πιο κάτω να δω εστω και χιονοπτωση... Αυτο με εκανε να λυσσαξω πραγματικα... ευχομαι αυτες οι πιο κρυες μερες που ερχονται ( πχ σαββατο ) να μας ριξει ενα απλο ασθενες χιονακι ισα ισα να το δω μπροστα μου και ας στρωσει απο χανια και πανω...

επισης εγω απο τις αμεσως μετα ζεστα μερες που ερχονται,ελπιζω να ξαναθερμανθουν οσο γινεται οι θαλασσες, να κανει μια ψυχρη εισβολη εκει τελη γεναρη αρχες φλεβαρη και να ξεσκασω για φετος... αχ... πως γινεται καθε χρονο σχεδον να το βλεπω και τον επομενο χρονο να το παρακαλαω σαν να μην το εχω ξαναδει! τελος παντων μη ξεφευγω και απο το τοπικ να το ευχαριστηθουνε οσοι μπορουνε και ερχονται και καλυτερα...

ασθενης προς μετρια βροχη, η Τ στις 5,4 στο λιμανι και λιγο λιγο πεφτει αλλα βλεποντας δορυφορικη τα φαινομενα ερχονται με σποραδικο χαρακτηρα και σταματανε πιο ευκολα στον "τοιχο" που ονομαζεται πηλιο

δεν πειράζει, τι να κάνουμε. Οι 2-3 βαθμοί κάτω θα έρθουν το 3ο δεκαήμερο του μήνα μαζί με το χαμηλό από το Ιόνιο για να έχει και νόημα. Τώρα και να είχαμε -7 στα 850 ξέρω ΄γω θα έριχνε 14 πεθαμένες νιφάδες έτσι και αλλιώς.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...