Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ διπλής ψυχρής εισβολής 9-14/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

μονο εγω δεν βλεπω νιφαδες πουθενα; και μονο εγω βλεπω στην καμερα τη μακρυνιτσα να ανοιγει σε σχεση με ενα 20 λεπτο πριν😂

με βοριοανατολικο ανεμο παντως πεσαμε στους 4,7 με 1,9 dp

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ξερω οτι γινομαι σπασ@ρχ...ας αλλα με 5 βαθμους και 2 d.p δεν παιζει καμια νιφαδα.Εδω ζοριζομαστε εμεις με 1,5 και 0,5 d.p

ναι δεν μένω κέντρο. Ίσως εδώ έχει λίγο παρακάτω και επιβιώνει κάτι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ευχαριστησου τώρα το τυπικό κρύο γιατί ερχεται από ότι φαίνεται πάλι η "κανονικότητα" και πάει και ο Γενάρης άκλαυτος .... 

Αυτό που λες δεν το ξέρουμε 100% και επίσης, αν τελικά έρθει μπορεί να είναι 2-3 μέρες και μετά να συνεχιστεί ο κανονικός χειμώνας με ψυχρές εισβολές οι οποίες φέτος δεν μπορούμε να πούμε ότι λείπουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
1 minute ago, yiannis_volos said:

ναι δεν μένω κέντρο. Ίσως εδώ έχει λίγο παρακάτω και επιβιώνει κάτι.

ειναι και το ποσο κοντα στο πηλιο εισαι... λογικα αγια παρασκευη και ανω βολος θα βλεπουν κανονικες νιφαδες τωρα

εγω που ειμαι σχετικα πανω πρεπει να εχω 4 βαθμους

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Soto Weather είπε:

μονο εγω δεν βλεπω νιφαδες πουθενα; και μονο εγω βλεπω στην καμερα τη μακρυνιτσα να ανοιγει σε σχεση με ενα 20 λεπτο πριν😂

Εδώ φαίνονται ξεκάθαρα. ελάχιστες φυσικά αλλά στη λάμπα η βροχή πάει οριζόντια με την κατεύθυνση του ανέμου και που και που πετάγονται κάτι πιο χοντρές που πηγαίνουν κάτω. λιωμένες νιφάδες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ξερω οτι γινομαι σπασ@ρχ...ας αλλα με 5 βαθμους και 2 d.p δεν παιζει καμια νιφαδα.Εδω ζοριζομαστε εμεις με 1,5 και 0,5 d.p

το παραξενο ειναι οτι το ρολοι στο λιμανι λεει 3 βαθμους, αλλα και παλι γινεται να φανουν νιφαδες με αυτη την θερμ και την υγρασια αν φυσαει πολυ, αερομεταφερομενες ειναι αλλιως πραγματι δεν θα επιβιωνε τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, yiannis_volos said:

Εδώ φαίνονται ξεκάθαρα. ελάχιστες φυσικά αλλά στη λάμπα η βροχή πάει οριζόντια με την κατεύθυνση του ανέμου και που και που πετάγονται κάτι πιο χοντρές που πηγαίνουν κάτω. λιωμένες νιφάδες.

μπορεις να βγαλεις ενα βιντεο τη λαμπα να το συγκρινω με αυτα που βλεπω εγω;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Soto Weather είπε:

μπορεις να βγαλεις ενα βιντεο τη λαμπα να το συγκρινω με αυτα που βλεπω εγω;

τώρα δεν έχει, μόνο βροχή. λογικά πριν σε κάποιο ξέσπασμα αέρα έφερε αερομεταφερόμενες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μου αρεσει η δορυφορικη... πυκωνει λιγο παραπανω και δημιουργειται ενα στασιμο συννεφο πανω στο πηλιο... ειμαι σε διλημμα... να παω για υπνο να προσπαθησω να ξυπνησω νωρις που θα εχω θερμοκρασιες αλλα πιθανοτατα οχι υετο, η να κατσω μεχρι 2-2μιση με υετο να δω αν πεσει καμια;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Harris said:

Για εμας βορεια αττικη 500+ υπαρχει περιπτωση να κανει καμια πέτσα μεχρι πρωι ;

το παλεύει εδω μια ριχνει μια χιονονερο

Δύσκολο δεν το βλέπω να πέφτουν τα υψόμετρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Επιβεβαιώνεται λοιπόν, 4x4 χαχαχα 😛 

ε αμα ειναι να μετραμε νιφαδοπτωσεις ειμαστε σιγουρα 24χ24 😛 πιο παλια δεν ζουσα και εχω καποια κενα στο αρχειο μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Εδώ Νέα Ιωνία έχει καλό υετο, όχι ίσα ίσα να βραχούν τα μπετά, έχει λιμνούλες στην απέναντι ταράτσα, κανονική βροχή βασικά. Άρα υπάρχει υετός, να δούμε πόσο θα κρατήσει. 

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμα πέφτει από καμιά νιφάδα το λεπτό εδώ στο Μακροχώρι....χαχα ...αλλά τι να το κάνεις....εγώ δεν θεωρώ ότι έριξε τίποτα....

2,8 βαθμοί και 0,1dewpoint ....όλο το νερό -σχεδόν 20 χιλιοστά ...το έριξε με 5 βαθμούς και  2,5dewpoint τι να το κάνω τώρα που έπεσε στο μηδέν χωρίς υετό....;.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν λίγο γύρισα από σύντομη βόλτα Πορταριά. Ρίχνει ένα πολύ ψιλό και κατά περιόδους πυκνό χιονάκι που πιάνει με το ζόρι στα αυτοκίνητα. Από Κατηχώρι και κάτω βροχή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, allematic είπε:

Πριν λίγο γύρισα από σύντομη βόλτα Πορταριά. Ρίχνει ένα πολύ ψιλό και κατά περιόδους πυκνό χιονάκι που πιάνει με το ζόρι στα αυτοκίνητα. Από Κατηχώρι και κάτω βροχή.

ενταξει , και εγω μεχρι κατηχωρι περιμενα, οποτε εντος προβλεψεων ειμαστε, πορταρια εχει στρωσει ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Berdon said:

Καλώς ήρθες φίλε μου!

Ο σταθμός δεν είναι μέσα στην πόλη του Βόλου αλλά πάνω από τον περιφερειακό του Βόλου και ανατολικά της Ιωλκού .

Να περίπου εδώ. Μετά είναι και ο σταθμός του λιμανιού 

 

Screenshot_2024-01-10-00-17-21-350_com.google.android.apps.maps.jpg

Καλώς σας βρήκα και μακάρι να δούμε όλοι χιόνι στην πόρτα μας φέτος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να τη η πετσουλα Ιπποκρατειο !!!!!!!! Να το και το κανονικο Δροσοπηγη !!!!

Μπραβο ρε παιδια, χαρηκα παρα πολυ και για το φιλο Ανατολικη Ημαθια, ουσιαστικα ειναι σε 0 υψομετρο μες στον καμπο !!!!

Τρομερη επιτυχια, και τρομερη "αστοχια" των μοντελων, προς τη θετικη εκπληξη εννοω, παντα τετοια !!!!!

Για λεκανοπεδιο πρεπει να "ταβανιασαμε" δεν πεφτει κατω απο 4,4 - 4,7 εδω στη γειτονια.....πανεμορφη αισθηση δεν λεω, αλλα για παραπανω, δεν...

Στα βορεια προαστεια, ελπιζω κι ευχομαι με διαδοχικες μπουκες ως το μεσημερι (Τζιφος και παλι Τζιφος και μονο Τζιφος) με θερμοκρασιες απο 0 εως 1,5 να βαλει σε εξαρση μια πετσουλα μεχρι οσο χαμηλοτερα γινεται....

ΜΗΝ ΤΟ ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ ΠΑΙΔΙΑ, ημασταν με κοντομανικα θυμιζω, ουτε δευτερολεπτο θερμανση εως 8/1 και νταλες, νοτιαδουρες, 20αρια....

Ειναι σαν να αλλαξαμε ημισφαιριο μεσα σε 12 ωρες μολις !!!! Σαββατο προς Κυριακη ειχαμε θερμικη καταιγιδα με περασμα μετωπου με 17αρια !!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...