Jump to content
g_ar

Σχολιασμός παλιών χιονιάδων-κακοκαιριών (Photo+vid)

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, galatsioths είπε:

Πάντως στα χιόνια έχω προσέξει ότι έχουμε οριακά χαοτικές διαφορές! Πέτσα σε δρόμο φαντάσου έχω δει το 2015 2023 και καλό στρώσιμο (πρπ 3-4εκ) σε δρόμο το 2019. Δεν είχατε ολική το 2019 εκεί;

Όχι βέβαια. Ίσα που το έπιασε αμάξια - χόρτα. Έχουμε και 1-1,5 βαθμό διαφορά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιας και πιάσαμε τα δυτικά, η Αμφιλοχία πιθανότατα έχει να δει χιονόστρωση από τη δεκαετία του '60. Αριάδνη, 2001 και 1987 είναι σχεδόν απόλυτα βέβαιο ότι δεν το έστρωσε, αν και το 2017 το πάλεψε. Στο απόλυτα πεδινό χωριό μου λίγο πιο βόρεια τα κατάφερε τότε.

Το μόνο βέβαιο στρωμένο χιόνι, και μάλιστα αρκετό, που θυμούνται οι θείοι μου και ο πατέρας μου είναι τη δεκαετία του '60, κανείς όμως δεν μπορεί να προσδιορίσει το πότε. Κλίνω προς το Γενάρη 1968, αν και πιθανόν ήταν και τον Γενάρη 1966, όμως δεν γίνεται να το θυμάται ο πατέρας μου αυτό. Δεν αποκλείεται βέβαια να έστρωσε και τις δύο αυτές χρονιές, μιλάμε για τρομερές εισβολές για τα Δυτικά. 

Είναι μια πόλη με τρομερή υγρασία, εντελώς προστατευμένη στον μυχο ενός στενού κόλπου. Το χειρότερο μέρος για στρώσιμο δηλαδή.

Το Αγρίνιο είναι πραγματικά αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Έχει στρώσει ουκ ολίγες φορές, ενώ το 1966 οι εφημερίδες λέγαν για μισό μέτρο (υπερβολές, αλλά είναι ενδεικτικό). https://aitoloakarnaniabest.gr/index.php/component/k2/item/69777-pote-erikse-xioni-kai-to-estrose-sto-agrinio

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χιών είπε:

Μιας και πιάσαμε τα δυτικά, η Αμφιλοχία πιθανότατα έχει να δει χιονόστρωση από τη δεκαετία του '60. Αριάδνη, 2001 και 1987 είναι σχεδόν απόλυτα βέβαιο ότι δεν το έστρωσε, αν και το 2017 το πάλεψε. Στο απόλυτα πεδινό χωριό μου λίγο πιο βόρεια τα κατάφερε τότε.

Το μόνο βέβαιο στρωμένο χιόνι, και μάλιστα αρκετό, που θυμούνται οι θείοι μου και ο πατέρας μου είναι τη δεκαετία του '60, κανείς όμως δεν μπορεί να προσδιορίσει το πότε. Κλίνω προς το Γενάρη 1968, αν και πιθανόν ήταν και τον Γενάρη 1966, όμως δεν γίνεται να το θυμάται ο πατέρας μου αυτό. Δεν αποκλείεται βέβαια να έστρωσε και τις δύο αυτές χρονιές, μιλάμε για τρομερές εισβολές για τα Δυτικά. 

Είναι μια πόλη με τρομερή υγρασία, εντελώς προστατευμένη στον μυχο ενός στενού κόλπου. Το χειρότερο μέρος για στρώσιμο δηλαδή.

Το Αγρίνιο είναι πραγματικά αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Έχει στρώσει ουκ ολίγες φορές, ενώ το 1966 οι εφημερίδες λέγαν για μισό μέτρο (υπερβολές, αλλά είναι ενδεικτικό). https://aitoloakarnaniabest.gr/index.php/component/k2/item/69777-pote-erikse-xioni-kai-to-estrose-sto-agrinio

 

Το 1968 πρέπει να είναι ίσως η μοναδική περίπτωση ορίτζιναλ πανελλαδικού χιονιά τις τελευταίες δεκαετίες, με πιο λάιτ περιπτώσεις το 1987, το 2001 και το 2017. Το 1968 αναφέρεται ανά φάσεις χιονόστρωση σε πεδινή Μακεδονία, Θεσσαλία, Δυτική Ελλάδα, στο μεγαλύτερο μέρος της Πελοποννήσου ως το κύμα, στην Κρήτη, στις Κυκλάδες...τρομακτική κακοκαιρία. Μόνο το Κέντρο της Αθήνας την γλύτωσε οριακά, καθώς και τα Δωδεκάνησα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Μιας και πιάσαμε τα δυτικά, η Αμφιλοχία πιθανότατα έχει να δει χιονόστρωση από τη δεκαετία του '60. Αριάδνη, 2001 και 1987 είναι σχεδόν απόλυτα βέβαιο ότι δεν το έστρωσε, αν και το 2017 το πάλεψε. Στο απόλυτα πεδινό χωριό μου λίγο πιο βόρεια τα κατάφερε τότε.

Το μόνο βέβαιο στρωμένο χιόνι, και μάλιστα αρκετό, που θυμούνται οι θείοι μου και ο πατέρας μου είναι τη δεκαετία του '60, κανείς όμως δεν μπορεί να προσδιορίσει το πότε. Κλίνω προς το Γενάρη 1968, αν και πιθανόν ήταν και τον Γενάρη 1966, όμως δεν γίνεται να το θυμάται ο πατέρας μου αυτό. Δεν αποκλείεται βέβαια να έστρωσε και τις δύο αυτές χρονιές, μιλάμε για τρομερές εισβολές για τα Δυτικά. 

Είναι μια πόλη με τρομερή υγρασία, εντελώς προστατευμένη στον μυχο ενός στενού κόλπου. Το χειρότερο μέρος για στρώσιμο δηλαδή.

Το Αγρίνιο είναι πραγματικά αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Έχει στρώσει ουκ ολίγες φορές, ενώ το 1966 οι εφημερίδες λέγαν για μισό μέτρο (υπερβολές, αλλά είναι ενδεικτικό). https://aitoloakarnaniabest.gr/index.php/component/k2/item/69777-pote-erikse-xioni-kai-to-estrose-sto-agrinio

 

Μπράβο το Αγρίνιο! Βάζει για πλάκα κάτω την Πάτρα. Επίσης μου κάνει μεγάλη εντύπωση πως δεν έχει κανείς αρχείο από χιονοπτώσεις στην Πάτρα. Πέρα από τα 2 γνωστά του 1907 και του 1965

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Ναι οκ απλά για φώτο από Καλαμάτα λέω. Μιλάμε για ολόκληρη Καλαμάτα και δεν έχουμε φώτο με στρωμένη το 1987 ενώ έχουμε από το σκατό την Μεσσήνη? Δε στέκει δεν κολλάει. Δείχνει οτι μάλλον το 1968 στρώθηκε όντως τελευταία φορά η Καλαμάτα. 

Με τα "μάλλον" δε βγάζουμε συμπεράσματα και μην ξεχνάς ότι τότε η φωτογραφική μηχανή ήταν είδος πολυτελείας. Και για Μεσσήνη δεν έχουμε ολόκληρο άλμπουμ, τρεις φωτογραφίες έχουμε, που πάλι δε γνωρίζουμε αν ήταν στην αρχή, στη μέση ή στο τέλος του χιονιά. Κι αν δεν είχαμε και αυτές θα βασιζόμασταν σε υποθέσεις πάλι. Απλά με αυτά τα λίγα στοιχεία και με προφορικές μαρτυρίες βγάζουμε συμπεράσματα όσο γίνεται πιο κοντά στην πραγματικότητα. Και στην τελική μην τρελαθούμε χιονιάς 2 εβδομάδων δεν μπόρεσε σε μια έξαρση να στρώσει Καλαμάτα έστω πρόσκαιρα, όταν λίγο πιο δίπλα (Μεσσήνη και όχι μόνο) παρουσίαζε αυτή την εικόνα? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν σήμερα, 23 Φεβρουαρίου 1992 Κυριακή τότε, το λεκανοπέδιο ξυπνάει στα λευκά. Η πρώτη φορά που έπιασα χιόνι στη ζωή μου!

 

 

 

 

 

 

Screenshot_2024-02-23-11-25-41-499_com.android.chrome.jpg

archives-1992-2-23-6-1.png

Επεξεργάστηκε από Snowthunder
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, Snowthunder είπε:

Σαν σήμερα, 23 Φεβρουαρίου 1992 Κυριακή τότε, το λεκανοπέδιο ξυπνάει στα λευκά. Η πρώτη φορά που έπιασα χιόνι στη ζωή μου!

 

 

 

 

 

 

Screenshot_2024-02-23-11-25-41-499_com.android.chrome.jpg

archives-1992-2-23-6-1.png

το συγκεκριμένο το θεωρώ το αδελφάκι της Μήδειας...θεωρώ ότι έμοιαζαν πολύ...και σαν χιονοστρώσεις και σαν κατανομή...κλασικός μεγάλος χιονιάς λεκανοπεδίου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, galatsioths είπε:

Μπράβο το Αγρίνιο! Βάζει για πλάκα κάτω την Πάτρα. Επίσης μου κάνει μεγάλη εντύπωση πως δεν έχει κανείς αρχείο από χιονοπτώσεις στην Πάτρα. Πέρα από τα 2 γνωστά του 1907 και του 1965

Nαι αλλα το κεντρο του Αγρινιου ειναι στα 80 - 90 μετρα υψομετρο και τα σπιτια της πολης στην βορεια πλευρα ειναι μεχρι και τα 150 μετρα υψομετρο. Ειναι και μακρυα απο την θαλασσα οποτε αν υπαρχουν ευκαιριες χιονοπτωσης ειναι σε αρκετα καλυτερη θεση απο την Πατρα για να δει χιονοπτωση και να στρωθει εστω και λιγο στα 100 - 150 μετρα υψομετρο.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ στην Αριάδνη στην πρώτη αδύναμη φάση της, είχαμε ολική, καθώς έπεφτε χιόνι με -5 και -6 βαθμούς, και στην κυριολεξία ήταν η πιο ολική πέτσα. Με το που έφτασε μισό εκατοστό ήταν τα πάντα στρωμένα και παγωμένα. Στην Μήδεια σαν σύνολο είχαμε 20 πόντους, αλλά μόνο στις εύκολες επιφάνειες. Από την μία πιο ωραίο το 20αρι, και ειδικά σε ποιότητα χιονόπτωσης, από την άλλη είναι πολύ ωραίο θέαμα το να μην καταλαβαίνεις την ύπαρξη δρόμων, ειδικά εδώ στον μονόδρομο που περνάει ένα αυτοκίνητο την ώρα!

 

 

Δείτε εδώ ότανν ξεκίνησε να χιονίζει στην Αριάδνη. Το πρωτοφανές να βλέπεις τους δρόμους πιο λευκούς από τα χόρτα!DSC03637.JPG.a75f024e16c0f958357fa84c22600cfc.JPGDSC03641.JPG.61d7b1370fc39bdee9e7857a09f1f049.JPGDSC03702.JPG.ccfef0b5c5416e73e40137808b731571.JPG

 

Μήδεια στην ένραξη της δεύτερης φάσης, με 12 εκατοστά εκείνη την στιγμή, αλλά τίποτα στρον δρόμο

IMG_20210214_163600.jpg.a97a8fe802890c64c0602543f314985f.jpg

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, geornik said:

το συγκεκριμένο το θεωρώ το αδελφάκι της Μήδειας...θεωρώ ότι έμοιαζαν πολύ...και σαν χιονοστρώσεις και σαν κατανομή...κλασικός μεγάλος χιονιάς λεκανοπεδίου

Μια μικρή λεπτομέρεια which goes a long way, ενας βαθμος πιο κατω στα 850 το 1992!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Εδώ στην Αριάδνη στην πρώτη αδύναμη φάση της, είχαμε ολική, καθώς έπεφτε χιόνι με -5 και -6 βαθμούς, και στην κυριολεξία ήταν η πιο ολική πέτσα. Με το που έφτασε μισό εκατοστό ήταν τα πάντα στρωμένα και παγωμένα. Στην Μήδεια σαν σύνολο είχαμε 20 πόντους, αλλά μόνο στις εύκολες επιφάνειες. Από την μία πιο ωραίο το 20αρι, και ειδικά σε ποιότητα χιονόπτωσης, από την άλλη είναι πολύ ωραίο θέαμα το να μην καταλαβαίνεις την ύπαρξη δρόμων, ειδικά εδώ στον μονόδρομο που περνάει ένα αυτοκίνητο την ώρα!

 

 

Δείτε εδώ ότανν ξεκίνησε να χιονίζει στην Αριάδνη. Το πρωτοφανές να βλέπεις τους δρόμους πιο λευκούς από τα χόρτα!DSC03637.JPG.a75f024e16c0f958357fa84c22600cfc.JPGDSC03641.JPG.61d7b1370fc39bdee9e7857a09f1f049.JPGDSC03702.JPG.ccfef0b5c5416e73e40137808b731571.JPG

 

Μήδεια στην ένραξη της δεύτερης φάσης, με 12 εκατοστά εκείνη την στιγμή, αλλά τίποτα στρον δρόμο

IMG_20210214_163600.jpg.a97a8fe802890c64c0602543f314985f.jpg

 

Και στη Μήδεια στρώθηκαν οι δρόμοι αργότερα, αλλά σίγουρα ζοριστηκε πολύ!

Στην Αριάδνη είχαν παγώσει άσφαλτος και τσιμέντα, χιόνιζε με αντικυκλωνικο ψύχος. Άρχισε να χιονίζει για πρώτη φορά μετά τις 10 το βράδυ της Παρασκευής 6-1-2017 και μετά χιόνιζε από λίγο σχεδόν κάθε μέρα με φουλ αρνητικές θερμοκρασίες (μάλιστα το βράδυ της Κυριακής 8-1-2017 χιόνιζε με θερμοκρασία επιφάνειας -8 γεγονός πρωτοφανές για Λάρισα να έχει φαινομενα με τέτοια θερμοκρασία, νομίζαμε ότι μέναμε στο Ελσίνκι) μέχρι να έρθει η νυφίτσα της 11-1-2017 που άφησε το πολύ χιόνι με θερμοκρασίες στην επιφάνεια -4 και -5 κατά τη διάρκεια των φαινομένων.

Επεξεργάστηκε από LarissaSnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Εδώ στην Αριάδνη στην πρώτη αδύναμη φάση της, είχαμε ολική, καθώς έπεφτε χιόνι με -5 και -6 βαθμούς, και στην κυριολεξία ήταν η πιο ολική πέτσα. Με το που έφτασε μισό εκατοστό ήταν τα πάντα στρωμένα και παγωμένα. Στην Μήδεια σαν σύνολο είχαμε 20 πόντους, αλλά μόνο στις εύκολες επιφάνειες. Από την μία πιο ωραίο το 20αρι, και ειδικά σε ποιότητα χιονόπτωσης, από την άλλη είναι πολύ ωραίο θέαμα το να μην καταλαβαίνεις την ύπαρξη δρόμων, ειδικά εδώ στον μονόδρομο που περνάει ένα αυτοκίνητο την ώρα!

 

 

Δείτε εδώ ότανν ξεκίνησε να χιονίζει στην Αριάδνη. Το πρωτοφανές να βλέπεις τους δρόμους πιο λευκούς από τα χόρτα!DSC03637.JPG.a75f024e16c0f958357fa84c22600cfc.JPGDSC03641.JPG.61d7b1370fc39bdee9e7857a09f1f049.JPGDSC03702.JPG.ccfef0b5c5416e73e40137808b731571.JPG

 

Μήδεια στην ένραξη της δεύτερης φάσης, με 12 εκατοστά εκείνη την στιγμή, αλλά τίποτα στρον δρόμο

IMG_20210214_163600.jpg.a97a8fe802890c64c0602543f314985f.jpg

 

Στην Λάρισα ψιλοπαρόμοια περίπτωση ήταν η Σοφία, όπου είχε σχετικά λίγο χιόνι στον δρόμο, αλλά έπιασε γεμάτο 10ποντο+ οπουδήποτε αλλού. Είχα βγει βόλτα με το αυτοκίνητο προς Κέντρο και κινούμουν άνετα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γι αυτό στο εξωτερικό στα blizzards στα ξεκινήματα βλέπεις τους δρόμους άσπρους και τα χορτα/αμάξια με μια εφημερίδα. Γιατί έχουν -10 και -20 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η μόνη περίεργη περίπτωση για μένα ήταν η Αριάδνη που έγινε το αντίθετο. Είχαμε προϋπάρχον κρύο και 0 με -1 απ ότι θυμάμαι. Αντί να στρωθούν εύκολα οι δρόμοι δεν στρωθηκαν ποτέ παρόλο το 5-7ποντο παντού. Ίσως επειδή η ένταση δεν έπιασε πάνω από μέτριο σε όλη τη διάρκεια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, LarissaSnow είπε:

Και στη Μήδεια στρώθηκαν οι δρόμοι αργότερα, αλλά σίγουρα ζοριστηκε πολύ!

Στην Αριάδνη είχαν παγώσει άσφαλτος και τσιμέντα, χιόνιζε με αντικυκλωνικο ψύχος. Άρχισε να χιονίζει για πρώτη φορά μετά τις 10 το βράδυ της Παρασκευής 6-1-2017 και μετά χιόνιζε από λίγο σχεδόν κάθε μέρα με φουλ αρνητικές θερμοκρασίες (μάλιστα το βράδυ της Κυριακής 8-1-2017 χιόνιζε με θερμοκρασία επιφάνειας -8 γεγονός πρωτοφανές για Λάρισα να έχει φαινομενα με τέτοια θερμοκρασία, νομίζαμε ότι μέναμε στο Ελσίνκι) μέχρι να έρθει η νυφίτσα της 11-1-2017 που άφησε το πολύ χιόνι με θερμοκρασίες στην επιφάνεια -4 και -5 κατά τη διάρκεια των φαινομένων.

Χιόνισε και στις 8 του μήνα? ¨Ελα ρε συ δεν το ήξερα αυτό! Προφανώς λίγο. Εγώ την Αριάδη την έζησα στα Γιάννενα, όπου πραχτηκά μόνο μια φάση είχε, και απλά την προηγούμενη μέρα έκανε μια πρόσκαιρη χιονόπτωση για να κάνει επικίνδυνους τους δρόμους, αφού τα πάντα ήταν πάγος.

1 ώρα πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Στην Λάρισα ψιλοπαρόμοια περίπτωση ήταν η Σοφία, όπου είχε σχετικά λίγο χιόνι στον δρόμο, αλλά έπιασε γεμάτο 10ποντο+ οπουδήποτε αλλού. Είχα βγει βόλτα με το αυτοκίνητο προς Κέντρο και κινούμουν άνετα. 

Ναι, και η Σοφία 2 ημέρες με 2 ξεχωριστά κύματα, βέβαια παραδόξως και η Σοφία είχε γενικά αδύναμες χιονοπτώσεις, και μόνο στο τέλος της δεύτερης ημέρας έδωσε ένα καλό ντου, όπου εδώ βάλαμε 14 πόντους, όταν είχαμε μετρήσει. Βέβαια όσο πήγαινες βορειότερα και έπαιζε η σύκλιση τα φαινόμενα αυξανόντουσαν πολύ, φαντάζομαι ειδικά στα ανατολικά του Ολύμπου το τι χαμός θα έγινε.

30 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Η μόνη περίεργη περίπτωση για μένα ήταν η Αριάδνη που έγινε το αντίθετο. Είχαμε προϋπάρχον κρύο και 0 με -1 απ ότι θυμάμαι. Αντί να στρωθούν εύκολα οι δρόμοι δεν στρωθηκαν ποτέ παρόλο το 5-7ποντο παντού. Ίσως επειδή η ένταση δεν έπιασε πάνω από μέτριο σε όλη τη διάρκεια. 

ε ναι άλλο 0 και -1, και άλλο -5. Στην πρώτη φάση εδώ χιόνιζε, αλλά με πολύ ασθενή φαινόμενα και ψιλές νιφάδες, αλλά με -5 δεν πήγαινε τίποτα χαμένο!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Η μόνη περίεργη περίπτωση για μένα ήταν η Αριάδνη που έγινε το αντίθετο. Είχαμε προϋπάρχον κρύο και 0 με -1 απ ότι θυμάμαι. Αντί να στρωθούν εύκολα οι δρόμοι δεν στρωθηκαν ποτέ παρόλο το 5-7ποντο παντού. Ίσως επειδή η ένταση δεν έπιασε πάνω από μέτριο σε όλη τη διάρκεια. 

Η Αριάδνη είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα "χιονιά Κεντρικής Ευρώπης", κάτι που βλέπεις μια στο τόσο στα κεντροβόρεια πεδινά λόγω θέσης και ηπειρωτικότητας. Τέτοια χιόνια ήταν πολυ συχνα σε Γερμανίες, Πολωνίες, Τσεχοσλοβακίες παλιοτερα με αναιμικό υετό, 5-10 εκ. χιονοκάλυψη πολλών εβδομάδων και μασίφ αρνητικές -10. Πλέον ακόμη και εκεί παλεύουν με τις Τ σε πολλες περιπτώσεις.

Επεξεργάστηκε από Χιονοσκεπής
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκεί που δουλεύω, ακριβώς απέναντι από το γραφείο μου στην υποδοχή ας πούμε, είναι κρεμασμένη αυτή η φωτογραφία μεγάλων διαστάσεων. 

Μπορεί να μαντέψει κανείς από πότε είναι;

 

20240215_101934.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χιών είπε:

Εκεί που δουλεύω, ακριβώς απέναντι από το γραφείο μου στην υποδοχή ας πούμε, είναι κρεμασμένη αυτή η φωτογραφία μεγάλων διαστάσεων. 

Μπορεί να μαντέψει κανείς από πότε είναι;

 

20240215_101934.jpg

Μήδεια???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Θα μπορούσε κ ελπίδα, άργησε να στρώσει καλά το κέντρο! Είναι no bet η φάση 😄

Τώρα που το σκέφτομαι παίζει να είναι κανένα 2008 ή 2004.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, Snowthunder said:

Τώρα που το σκέφτομαι παίζει να είναι κανένα 2008 ή 2004.

Ναι για να είναι κάδρο και εγώ ένα από τα 2 πιστεύω. My bet 2008 γιατί το 04 οι ψηφιακές κάμερες ήταν σε πρωτόγονη κατάσταση 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, Χιών said:

Εκεί που δουλεύω, ακριβώς απέναντι από το γραφείο μου στην υποδοχή ας πούμε, είναι κρεμασμένη αυτή η φωτογραφία μεγάλων διαστάσεων. 

Μπορεί να μαντέψει κανείς από πότε είναι;

 

20240215_101934.jpg

Που δουλεύεις φίλε? Θέλω να στείλω βιογραφικό...τέτοια αφεντικά θέλουμε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, Χιών είπε:

Λοιπόν, η φωτογραφία είναι από το 2002! Δεν το βρήκε κανείς,  χαχαχα

Και το σκέφτηκα αλλά είναι πλέον αργά.... Αξέχαστο 2002!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ μερικές ακομα φωτογραφίες απο τη Μήδεια στον Πειραιά

https://zostonpirea.gr/wp/ο-χιονισμένος-πειραιάς-μέσα-από-το-φακ/

https://portnet.gr/main-article/32438-peiraias-en-lefko.html

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...