Jump to content
thanossnow

Αναφορές κεντροβόρειου χιονιά 20-22/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Vorios polos είπε:

Καλή χρονιά φίλε μου Βαγγέλη 

 

Και εγώ βαγγελης  είμαι αν θυμάσαι πριν την Σοφία τον χιονια στην συνάντηση που είχαμε κάνει στο καφέ στο ποσειδονιο 

 

Είμαι σίγουρος θα πάρουμε παραπάνω από το μέγιστο 

 

Βάσει θερμοκρασιας έρχονται εκπλήξεις 

 

Είμαι φουλ αισιοδοξος 

 

Ανω τουμπα εγώ 

Καλή χρονιά φίλε μου!!,σε θυμαμε πλάκα με κάνεις...εννοείτε😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για Επταπύργιο όλα θα έχουν να κάνουν με τον υετό πλέον νομίζω, σε δύο ώρες με τα 850 κάτω από το 0 κ ήδη λίγο κάτω από τους 2 επιφάνειας ήδη όλα θα είναι έτοιμα. Με ύπαρξη καλού υετού θα πάμε πολύ καλά κ το ίδιο θεωρώ κ το κέντρο λίγο αργότερα. Αρκεί να είναι μπόλικο κ να κρατήσει, στα υπόλοιπα πρέπει να είμαστε λίγο κερδισμένοι ήδη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νυμφαια Ροδοπης..

417451188_10230812869374159_4472169861627621675_n.jpg

Και στο δρομο για το Οχυρο..

421049915_10234167928165307_7736445095458002921_n.jpg

Κι ενα βιντεακι..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Καλή χρονιά φίλε μου!!,σε θυμαμε πλάκα με κάνεις...εννοείτε😋

Θα το φέρουμε το γούρι 

 

ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ  !!!!!

 

ΔΟΣΕ ΠΟΝΟ ΣΕ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑ 

ΜΑΣ ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, bardaris said:

Επταπύργιο τώρα 2 βαθμοί....χιονόνερο...χμμ καλά πάει...Ανω Βόιο...3,2...με βροχή...εκεί όμως θα πέσουν κορμιά απόψε.

Άιντε και εγώ έχω δέκατα παραπάνω δίπλα στην θαλασσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Vorios polos είπε:

Καλή χρονιά φίλε μου Βαγγέλη 

 

Και εγώ βαγγελης  είμαι αν θυμάσαι πριν την Σοφία τον χιονια στην συνάντηση που είχαμε κάνει στο καφέ στο ποσειδονιο 

 

Είμαι σίγουρος θα πάρουμε παραπάνω από το μέγιστο 

 

Βάσει θερμοκρασιας έρχονται εκπλήξεις 

 

Είμαι φουλ αισιοδοξος 

 

Ανω τουμπα εγώ 

 

spider-man.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ νομίζω και το κέντρο της Θεσσαλονίκης μια χαρά πάει. 3.4 βλέπω στη ΔΕΘ. Αυτό αν μπουν δυνατά τα φαινόμενα γίνεται πολύ γρήγορα 1 και αρχίζει με χιόνι κατευθείαν και σιγά σιγά πέφτει και άλλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από κάμερα παραλία φαίνεται να χάνονται σιγά σιγά τα βόρεια και δυτικά τησ πόλης..έχει ενταθεί ο άνεμος και η βροχή..ας μας πούνε τα παιδιά απο δυτικά τι επικρατεί εκεί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρίλοφος πλέον 2.2 βαθμοί. Αέρας παγωμένος. Φίλος στην Πολιτική Προστασία με προειδοποίησε για το βράδυ και τις πρώτες πρωϊνές ώρες για χαμό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Yata είπε:

Άιντε και εγώ έχω δέκατα παραπάνω δίπλα στην θαλασσα

Εχε το νού σου, γιατί ο Βαρδάρης χιόνίζει για πλάκα την Μηχανιώνα και βρέχει την Θεσσαλονίκη....το έχω δεί δύο φορές και επαθα πλάκα.(κάθετη μεταφορά ψύχους)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, geopithis είπε:

Για Επταπύργιο όλα θα έχουν να κάνουν με τον υετό πλέον νομίζω, σε δύο ώρες με τα 850 κάτω από το 0 κ ήδη λίγο κάτω από τους 2 επιφάνειας ήδη όλα θα είναι έτοιμα. Με ύπαρξη καλού υετού θα πάμε πολύ καλά κ το ίδιο θεωρώ κ το κέντρο λίγο αργότερα. Αρκεί να είναι μπόλικο κ να κρατήσει, στα υπόλοιπα πρέπει να είμαστε λίγο κερδισμένοι ήδη.

Μη μου λες τετοια; Λες να είμαστε τελικά κομπλέ  από Τ και να μας κρεμάσει ο υετος; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Tryfon είπε:

Ωραιόκαστρο 0 βαθμούς με -1 σημείο Δρόσου και ασθενή βροχή , από φωτογραφία στο fb λίγο ψηλότερα η βροχή παγώνει στα δέντρα.

Κατευθείαν σε χιονοθυελλα θα το γυρίσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, isnow είπε:

Από κάμερα παραλία φαίνεται να χάνονται σιγά σιγά τα βόρεια και δυτικά τησ πόλης..έχει ενταθεί ο άνεμος και η βροχή..ας μας πούνε τα παιδιά απο δυτικά τι επικρατεί εκεί

Βρεχει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 βαθμοι στο χιονοδρομικο κεντρο ανηλιου με βροχη και μετα θα γυρισει σε χιονοπτωση με σιγουρη χιονοστρωση 

74901935_webcam4anhlio.jpg.4ae71a7a43c9e285a8b84b70d3a94da3.jpg

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, Spyros Snowstorm said:

 

spider-man.gif

αυτό συμβαίνει οταν εχεις να δεις νιφάδα 3 χρονια,κάνεις δημόσια κουβέντα με τον εαυτό σου χαχα 😂🤪

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενώ έχει κοντά στο 0 δεν μπορεί να ρίξει καθαρό χιόνι, ρίχνει 10 νιφάδες και βροχή... Πφφφφ

Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό? 

Επεξεργάστηκε από θωμας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3.5 βαθμούς χωρίς υετό τα κεραμίδια σε σκεπές στεγνωσαν, άμα χιονίσει θα στρώσει πιο γρήγορα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, bardaris said:

Εχε το νού σου, γιατί ο Βαρδάρης χιόνίζει για πλάκα την Μηχανιώνα και βρέχει την Θεσσαλονίκη....το έχω δεί δύο φορές και επαθα πλάκα.(κάθετη μεταφορά ψύχους)

Όταν η Φλώρινα έχει περισσότερο ψύχος από ανατολική Μακεδονία τότε το περισσότερο ψύχος το έχει η Μηχανιώνα (και επίσης και Περαία χιονιζεται ευκολότερα από Σαλόνικα). Παράδειγμα ο Φοίβος στις 26/1/2019 και 23-24/3/20 με 1,8 στην Μηχανιώνα!!! Όταν γίνεται το αντίστροφο έχει περισσότερο κρύο η Θεσσαλονίκη. Παράδειγμα ωκεανις με -1/-1,5 στο κέντρο και 10 εκ. και 0 σε εμένα με πέτσα στις εύκολες.

Η αιτία είναι ότι εμείς έχουμε καθαρό ΒΔ ενώ η Θεσσαλονίκη μερικές φορές εχει ΒΒΑ

Τώρα νομίζω ίδιες πιθανότητες έχουν για χιόνι, λίγο παραπάνω εμείς στα τελειώματα επειδή θα διατηρηθεί δυνατός ο ΒΔ ενώ θα πέσει ο άνεμος στο κέντρο βάσει μοντέλων 

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Διακοπή της κυκλοφορίας για οχήματα άνω των 3,5 t επί της Εγνατίας οδού από Δυτικό κόμβο έως κόμβο Ιασμου κ στα 2 ρεύματα κυκλοφορίας λόγω ισχυρών ανέμων!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...