Jump to content
thanossnow

Αναφορές κεντροβόρειου χιονιά 20-22/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, athper είπε:

Δεν μπορώ να καταλάβω πως ενώ τα μοντέλα δίνανε 20mm Σαλονικα και 4mm σε εμάς, φτάσαμε να έχουμε σχεδόν 6-7 και οι δύο.. Εχουμε κάποια εικόνα αν πήγε πιο νότια το χαμηλο; 

Μόνο ο τζιφος έδινε 4 για εδώ, όλα τα άλλα έδιναν παραπάνω. Αυτή τη στιγμή έχουν πέσει έως τώρα πάνω από 10mm εδώ, ο σταθμός του ΕΑΑ έχει χάσει κάποια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, sotos*snow said:

O σταθμός μετράει και ραγδαιότητες εδώ στο Μακροχώρι 3 με 4mm/h φυσικά εξαιτίας της χιονοκουβέρτας ....θερμοκρασία στους 0,8 και dewpoint στο -0,6

Ο λαος ζηταει βολτα και φωτο !!Θυμαμαι οταν εμενα Κρυα Βρυση.... Επαιρνα ενα φιατακι πουντο με χιονολαστιχα και γυρναγα τον καμπο 😛 😛 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Χιόνι απτο διάστημα είπε:

10 φτανει ο μετεοθες δεν ειναι τοσα λιγα... θα ριξει και αλλα 5 μεχρι το πρωι και βγηκαν τα νουμερα

Προφανώς εξαρτάται και από την περιοχή.. Καλαμαριά που βλέπω έναν σταθμό, ειχαι στα 6..Το θέμα είναι ότι δεν πήγε όπως έπρεπε δυστυχώς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ότι το χαμηλό έχει κινηθεί νοτιότερα και ότι η Θεσσαλία υετικά έχει ψωμί ακόμη. Οριακά βλέπω να χιονίζει και μέσα στην πατρίδα μου, την Λάρισα, για λίγη ώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, athper είπε:

Προφανώς εξαρτάται και από την περιοχή.. Καλαμαριά που βλέπω έναν σταθμό, ειχαι στα 6..Το θέμα είναι ότι δεν πήγε όπως έπρεπε δυστυχώς 

δεν ειναι σωστη ενδειξη αυτη εκτος αν ειναι ολοι οι αλλοισ ταθμοι λαθος... ολη η δυτικη πολη εχει 0 εως 1 κεντρο 2 ανατολικη 2,5. Αν ξανακλεισει ο καιρος για καποιες ωρες θα ειναι αυτο που περιμεναμε λιγο πολυ. ενα χαλαρο χιονακι. παντα καλοδεχουμενο. ενοειται θελουμε 17 μετρα χιονι παραλληλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Νομίζω ότι το χαμηλό έχει κινηθεί νοτιότερα και ότι η Θεσσαλία υετικά έχει ψωμί ακόμη. Οριακά βλέπω να χιονίζει και μέσα στην πατρίδα μου, την Λάρισα, για λίγη ώρα.

Αυτο είπα και εγώ, μόνο έτσι εξηγείται 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, athper είπε:

Αυτο είπα και εγώ, μόνο έτσι εξηγείται 

Πολύ κρίμα που είναι τόσο κακές οι Τ για την Θεσσαλία, θα βλέπατε ωραία πράγματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τι φάση Θάνο χιονόνερο?

εδώ στον σταθμό του ΑΤΑ 3.7 και συνεχίζει η βροχή

Το γύρισε! Χιονίζει Τύρναβο!!!

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, south coast είπε:

@sotos*snow σταματησε να ριχνει?Καλα πηγαινεις παντως

Ρίχνει αρκετά ακόμα πυκνά.. απλά οι νιφάδες είναι πιο λεπτές....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, south coast είπε:

@sotos*snow σταματησε να ριχνει?Καλα πηγαινεις παντως

 

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

3.6 

Πρέπει να πέσει κάτω από 3 και παράλληλα να έχει καλουτσικη ένταση για να αρχίσει να το γυρίζει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δύο έξτρα βίντεο που τα ξέχασα

 

 

 

Μαθαίνω επίσης πως στο ραντάρ της Περαίας (150μ υψόμετρο) έπιασε ολική

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Χιονιζει και δελερια 

Πρώτη φορά ακούω το χωρίο αυτό χαχαχα. παρόλα αυτά φαντάζομασι εκεί δεν τους πιάνει ο σάπιος βακος και έχουνε Τ με το ίδιο υψόμετρο με εμάς!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...