Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣΗΝΕΜΩΝ ''Avgi'' 28-31/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Live από την ταράτσα μου τώρα, κοιτώντας προς τις χιονοκουρτίνες του Πηλίου. Εδώ στον Βόλο μέτρια βροχούλα και 5,6-5,7 βαθμοί ανάλογα τον σταθμό.

IMG_7771.jpeg.cbabac74501a2befaa09bbec498a4ca1.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανακασιά από το πρωί δεν έχει σταματήσει να βρέχει ποτιστικά.

Πάμε πολύ καλά αφού για αυτό το διάστημα δεν φαινόταν τίποτα και όμως τελικά μας έπιασε από τη δυτική πλευρά του Πηλίου.

Οι θερμοκρασίες είναι ψηλά ακόμα. Τουλάχιστον ρίχνει επιτέλους το πρώτο καλό χιόνι στην Πορταριά φέτος.

Επεξεργάστηκε από allematic
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φουλ κλειστός καιρος εδώ και κάποια ώρα με συνεχές ψιλοβροχο σύνορα παπαγου-χολαργου. Ειναι ψηλά τα σημεία δρόσου αλλλιως θα το βλέπαμε να πέφτει και πιο χαμηλά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ και ώρα Βαρυμπόμπη αν και βρέχει με καλή ένταση δεν βλέπω καθόλου νιφάδες πλέον.Ακομα και στο αυτοκίνητο με το ζόρι και μόνο εάν αντί για φοκους στον δρόμο κανείς στο παρμπρίζ διακρίνεται κάτι 😂😂Νομίζω πως για παραθαλάσσιο χιόνι δεν θα δούμε αλλά εάν είναι να το δούμε θα είναι κάπου στα παράλια Βορείου Ευβοϊκού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Ισχυρότατη βροχόπτωση αυτή την ώρα στο Πάτημα.

Γιατί βάζεις το μαχαίρι στην πληγή; Ειδικά η λέξη "ποτιστική" όταν περιμένουμε χιόνι, είναι ΘΆΝΑΤΟΣ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονίζει αρκετά δυνατά απο τα ξημερώματα. 14 περίπου χιλιοστά μέχρι τώρα. Αλλά ... η θερμοκρασία δεν βοηθά καθόλου! Δεν λέει να πέσει. Έχει καρφωθεί στους 0,7! (το χιόνι που πέφτει βέβαια είναι εντυπωσιακό καθώς οι νιφάδες είναι τεράστιες)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ασθενής βροχή εδώ στα 200 μέτρα άνω Κυψέλης. Ερώτηση. Έχετε λινκ για κάποιον κοντινό σταθμό εδώ να ξέρω θερμοκρασία?

Μαικλ καλημερα δεν βρηκα τιποτα σε επισημο αφου ολοι ειναι οφλαιν, βρηκα ομως αυτον τον ιδιωτικο που πρεπει να ναι αντιπροσωπυετικος στα 190μ υψομετρο

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IGALAT18/graph/2024-01-29/2024-01-29/daily

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο χωριό η Θ έφτασε 0,5 κάποια στιγμή . Η πτώση της θερμοκρασίας και η χιονόπτωση ήρθε μόλις γύρισε ο άνεμος σε ΒΑ. Πλέον γύρισε πάλι σε ΒΔ και η Θ είναι στους 1,9 . Αυτά είναι τα ωραία με τον καιρό . Εκεί που νομίζεις ότι ξέρεις την συνταγή ,έρχονται οι εκπλήξεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κανονικό χιονόνερο πριν ένα δεκάλεπτο με κανονικές χλαπατσο νιφάδες και χοντρή βροχή... Κρίμα να μην είναι στο διάλειμμα αυτή η έξαρση, τώρα που τελείωσα το μάθημα πέρασε όλο το νεφικό Δυτικά

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζει να ψιλοβρέχει-βρέχει ποτιστικά στο κέντρο. Η Τ σταθερή… Μακάρι να μείνει κλειστός ο καιρός όλη μέρα και να μην ξεφύγει. 
 

Στον Αλμυρό 5 βαθμοί και μόλις άρχισε να βρέχει από το ίδιο μαγικό που μας επηρέαζε εδώ πριν κάποια ώρα! Νωρίς το πρωί μου είπαν οι δικοί μου έπεσε χιονόνερο. Με θεα προς τα ΒΑ (πεδιάδα του Αλμυρου, Βολος και Πήλιο) από Κωφούς…

IMG_7774.jpeg.3aef71c4af646398f27d7f3dd5e57a69.jpeg
 

και νωρίτερα σήμερα σε μια έξαρση της χιονόπτωσης…

IMG_7769.jpeg.43bed71f68007ea409f2c861c8729147.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...