Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣΗΝΕΜΩΝ ''Avgi'' 28-31/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιστροφή από τρέξιμο (ΑΟΚ-Χελιδονούς-Παράδρομος Εθνικής έως την Ζουγκλοκάμερα  - ΕΛΙΝ και πίσω) ασταμάτητη βροχή και 3 βαθμοί... μπράβο όσοι χιονίζεστε χαίρομαι για εσάς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Περιφερειακός Γαλατσίου / Αττικό άλσος. Πανέμορφη θέα με κάθε είδος καιρού. Τα Τουρκοβούνια είναι τα βραχώδη "φαγωμένα" βουνά απέναντι προς βόρεια (δεν ξέρω αν έχεις απευθείας θέα)

Είχα βγάλει ακόμα μια φώτο προς τα εκεί που ξέχασα να ανεβάσω, υποθέτω αυτά θα είναι:

 

IMG_20240129_171120.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είμαι στο ύψος του Αμαρουσίου έχει απίστευτη κίνηση θερμοκρασία στους τρεις βαθμούς και ψεκάδες αυτή τη στιγμή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4  εδώ! Εμπειρικά μιλώντας, όταν εδώ έχει 4, στρώνει Ιπποκράτειο. Οταν εδώ έχει  1.5-2 αρχίζει και στρώνει Αγιο Στέφανο. Εχουμε δρόμο ακόμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Είχα βγάλει ακόμα μια φώτο προς τα εκεί που ξέχασα να ανεβάσω, υποθέτω αυτά θα είναι:

 

IMG_20240129_171120.jpg

Το Αττικό είναι χαχαχα. Μισο να σου στείλω σε πμ μην ξεφεύγουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σταθερά στους 6,8 εδώ δεν λέει να πέσει…

Αλμυρός 3,3 τώρα, φαντάζομαι λόγω αναστροφής μεν, αλλά σε τέτοιες οριακές καταστάσεις όπως η σημερινή, τα πάντα μετράνε!

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IALMYR4/table/2024-01-29/2024-01-29/daily

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ώπα στους 4,6 τώρα!

 

Update: στους 4,3β με συνοδεία ΒΑ ή ΒΒΑ

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, CATHA said:

Επιστροφή από τρέξιμο (ΑΟΚ-Χελιδονούς-Παράδρομος Εθνικής έως την Ζουγκλοκάμερα  - ΕΛΙΝ και πίσω) ασταμάτητη βροχή και 3 βαθμοί... μπράβο όσοι χιονίζεστε χαίρομαι για εσάς.

μπορείς και καλυτερα απο το 6ρακι, ειμαι σιγουρος. εκτος εαν έριχνε χιονολυτο, και σε "κρατουσε" 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σταματησε η πτωση στους 3.9... 
λογικο. περιμενω αυριο με τα ισχυρα φαινομενα να δω αν θα καταφερει στουπα τουλαχιστον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, g_ar είπε:

Σταθερά στους 6,8 εδώ δεν λέει να πέσει…

Εγώ πάντως εμμένω σε αυτό που είπα πριν ότι με τα χίλια ζόρια θα πέσει κάτω από τους 3. Ελπίζω να βγω εντελώς λάθος αλλά η διακύμανση 2-3 με στοιχειώνει σε μουφο-καταστάσεις όπως η σημερινή. Αν δεν υπάρχει κάποια παράμετρος που να ρίξει την Τ (καλά 850 ή/και καλή ένταση ή/και καλός ΒΔ) ο Βόλος εκεί παραμένει. Πόσες φορές περιμένουμε να πέσει και κάνει 150 χρόνια και σε μία ένδοξη στιγμή πάει 1.8 και λες "έλα πάμε!" και στην επόμενη ανανέωση πάει στους 2.3 και εκεί είναι που τα παρατάς, κλείνεις τον υπολογιστή και κοιμάσαι. Και το πρωί που ξυπνάμε, κοιτάμε το σταθμό και η ελάχιστη που κατάφερε ήταν αυτοί οι 1.8 βαθμοί 😛 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

σταματησε η πτωση στους 3.9... 
λογικο. περιμενω αυριο με τα ισχυρα φαινομενα να δω αν θα καταφερει στουπα τουλαχιστον

Στον σταθμο στο δημαρχειο λεει παντως 4,3 που ειναι και η ελαχιστη της μερας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αγία Παρασκευή,με το που γύρισε το ανεμοδούρι από ΒΔ σε καθαρό Β η Τ ανέβηκε από 2,8 σε 3,5 μέσα σε λιγότερο από μισή ώρα

Οψόμεθα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άσχετο αλλά η ΕΜΥ έδωσε -3.3 χθες για το Τατόι... Δε μου φαίνεται οτι στέκει εκτός αν έβγαλε καμια υπερτοπική αναστροφάρα. Τι να πω

https://web.archive.org/web/20240129165845/http://www.emy.gr/emy/el/observation/yesterday_weather

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, geod είπε:

μπορείς και καλυτερα απο το 6ρακι, ειμαι σιγουρος. εκτος εαν έριχνε χιονολυτο, και σε "κρατουσε" 🤣

Πάντως, αντικείμενικα μιλώντας, δίκιο έχει. Βροχή ρίχνει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...