Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣΗΝΕΜΩΝ ''Avgi'' 28-31/1/2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, Γιάννης μασ said:

το ξημερωμα εκανε μια μπορα με χιονοχαλαζο μεχρι την θαλασσα, και λιγο πιο φυσιολογικη νιφαδοπτωση στα πευκακια τουλαχιστον εκανε κατα τις 8 το πρωι

Ξημέρωμα τι ώρα λες;

Εδώ στο διάστημα 4-6 είχε χιονοχάλαζο ον οφφ. Μετά άνοιξε και την έπεσα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, brainstorm said:

Και στην πόλη της Ρόδου βλέπω από την καμερα πολύ μαυρίλα αυτή τη στιγμή (θερμοκρασία οριακά διψήφια- με ΝΑ stream εκεί νομίζω).  Για να δούμε

https://www.meteocam.gr/indexgr.php?id=mc143

Ακόμα και η Κάσος έπεσε οριακά κάτω από 10 βαθμούς για λίγο η οποία Κάσος κατέγραψε την υψηλότερη ελάχιστη στην Ελλάδα όπως κάνει κλασικά δλδ στους χιονιάδες...

Έχω εντυπωσιαστεί οτι έπεσε σε μονοψήφια πάντως. Δεν της το είχα

1323343473_Screenshot2024-01-30at1_47_06PM.png.8430b6249ee804b9b6a6f1a1e2bdcd2b.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πρωινη ραδιοβοληση κατά τις 6-7 το πρωί έδωσε -5.1 στα 850, -16.3 στα 700 και -36.3 στα 500 με όλα τα στρώματα να έχουν ΒΒΑ εκτός από την επιφάνεια που είχε βόρειο. Όμως στα 850 είχε 79% υγρασία και στα 700 μόλις 50% , ενώ τα μοντέλα έδιναν 80+ και στις δύο ισοβαρικες. Τζιφος πολύ εκτός και στα 850 και στα 700 που έδινε -6 και -17 πολύ πιο κοντά Ευρωπαίος στην όλη φάση στα ανώτερα στρώματα. Αυτά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, menidi είπε:

Αααα είπα κι εγώ χαχαχα

Γιατί ξέρω ότι σε αυτά συνήθως συμφωνούμε. Νόμισα ότι το είπες ειρωνικά

Και ΟΧΙ. Δεν έχω θείο τον Κολυδα!

Όχι ρε συ...μια χαρά μέσα έπεσε η ΕΜΥ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ιπποκράτειος με θετικές θερμοκρασίες, Διόνυσος στους 2 βαθμούς, Σέττα στα 900 μέτρα με θετικές ότι βιντεάκι βλέπω ακούγεται και η σκεπή που στάζει.Οι προγνώσεις όλες λάθος!!Φυσικά και νιώσαμε χειμώνα επιτέλους αλλά μοντελικα και προγνωστικά ταιριάζει το καλά πήγε και αυτό 🤣 

Άνω Γλυφάδα πάντως ον οφ βροχή και χιονόνερο στις δυνατές μπούκες στους πρόποδες του Υμηττού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβερο κλεισιμο νοτιοδυτικη παρνηθα..οι χιονοκουρτινες πρεπει να χουν φτασει στο υψος της Αττ.οδου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...