Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, athper είπε:

Μιχαηλ και Βαγγελη,θελω να μοιραστω την αισιοδοξια που βλεπω οτι σας διακατεχει τις τελευταιες μερες, αλλα δεν μπορω ρε γμτ και ξενερωνω που δεν μπορω..σα να παιζει παρτυ και να μη με εχουν καλεσει νιωθω

Κι εγώ όταν μας βάζω 7 για τον χαρακτήρα μου σημαίνει ότι απλά είμαστε μέσα στο παιχνίδι γερά.Μεχρι την Τετάρτη αν διατηρηθούμε σε αυτά τα πλαίσια τότε μπορείς να δεχτείς την πρόσκληση και ν αρχίσεις να ετοιμάζεσαι...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενας μεγαλος κογκας θα ερθει ΣΙΓΟΥΡΑ στο διαστημα 15Φεβ-10Μαρ.Το θεμα ειναι να χτυπησει με τετοια σφοδροτητα που ολες οι χιονοκαιριες των τελευταιων 30 ετων θα θεωρουνται γατακια μπροστα του.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ενας μεγαλος κογκας θα ερθει ΣΙΓΟΥΡΑ στο διαστημα 15Φεβ-10Μαρ.Το θεμα ειναι να χτυπησει με τετοια σφοδροτητα που ολες οι χιονοκαιριες των τελευταιων 30 ετων θα θεωρουνται γατακια μπροστα του.

Που το βλεπεις αυτο φιλε μου???

Εχεις βγαλει μακροπροθεσμη???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ενας μεγαλος κογκας θα ερθει ΣΙΓΟΥΡΑ στο διαστημα 15Φεβ-10Μαρ.Το θεμα ειναι να χτυπησει με τετοια σφοδροτητα που ολες οι χιονοκαιριες των τελευταιων 30 ετων θα θεωρουνται γατακια μπροστα του.

καταλαβα           δεν θα ερθει ποτε 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowparty είπε:

Που το βλεπεις αυτο φιλε μου???

Εχεις βγαλει μακροπροθεσμη???

Περιμενε,ανεβαζω μακρο σε λιγο.😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το σενάριο του Σκανδιναβικού δεν μας χαλάει στα προσήνεμα υπό την προϋπόθεση ότι θα έχουμε αναδιπλώσεις και πιθανές εκπλήξεις στις 300+ ώρες. Να 'χαμε να λέγαμε αλλά μπορεί να αποτελεί ένα βήμα για ψύχος στα ΒΑ μας που μπορεί να κατέβει με αξιώσεις στη συνέχεια. Σε κάθε περίπτωση αποτυπώνει την τάση για εμποδισμό. 

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Το σενάριο του Σκανδιναβικού δεν μας χαλάει στα προσήνεμα υπό την προϋπόθεση ότι θα έχουμε αναδιπλώσεις και πιθανές εκπλήξεις στις 300+ ώρες. Να 'χαμε να λέγαμε αλλά μπορεί να αποτελεί ένα βήμα για ψύχος στα ΒΑ μας που μπορεί να κατέβει με αξιώσεις στη συνέχεια. Σε κάθε περίπτωση αποτυπώνει την τάση για εμποδισμό. 

Ναι αλλά και με την προϋπόθεση ότι δεν θα ειναι πολύ δυτικά ο αζορ γιατί μπορεί να φάμε καταπιονα στο τέλος και χειμωνας Παρισιού εφόσον θα πέσουν οι αναδιπλωσεις εκεί 

Επεξεργάστηκε από Snowaddict
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Snowaddict said:

Ναι αλλά και με την προϋπόθεση ότι δεν θα ειναι πολύ δυτικά ο αζορ γιατί μπορεί να φάμε καταπιονα στο τέλος και χειμωνας Παρισιού 

Προς το παρόν κοιτάμε τη τάση για μεγάλο εμποδισμό μετά τα χιόνια στην Αγγλία. Η θέση του δεν είναι δυνατόν να ξεκαθαριστεί, ούτε καλά καλά η άνοδος του. Ελπιδοφόρο τρέξιμο πάντως (pun intended). 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ε δεν μπορεί να συνεχιστεί η βαρυχειμωνια στη Σκανδιναβία...επ άπειρον. Κάποια στιγμή θα πρέπει να εγκατασταθει αντικυκλώνας εκεί... Επίσης θα πρέπει να εμφανιστεί και Σιβηρικός... Κάτι το οποίο το είδαμε στο 6αρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο πρώτος μέσος όρος που δεν μου αρέσει μέχρι στιγμής.Δεν μου αρέσει ο Ατλαντικός αλλά ας δούμε πώς θα εξελιχτεί ,μπορεί να κάνει μια ο αζορικος και να καρφωθεί ευθεία πανω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οκ καλός είναι ο μέσος όρος ,σε άλλες εποχές πασχίζουμε να τον φέρουμε έτσι ,απλά είναι μακρινές οι ώρες οπότε μια ξαβατζα στα βόρεια και στα δυτικά την θες.Βεβαια ας δούμε πώς θα εξελιχτεί γιατί θα κάνει σκανδιναβικό στην πορεία και θα έχει και άλλη συνέχεια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ελπίζω αυτό να είναι το ανατολικό άκρο του μεσου όρου.

Είναι σχεδόν τέλειος αλλά πολύ νωρίς γιβαυτα....να δούμε αν θα έχει τάση προς το τέλος για δυτικιση ο μέσος όρος για να πούμε ότι ήταν πολύ καλος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Είναι σχεδόν τέλειος αλλά πολύ νωρίς γιβαυτα....να δούμε αν θα έχει τάση προς το τέλος για δυτικιση ο μέσος όρος για να πούμε ότι ήταν πολύ καλος

μάπα είναι. Ειδικά για τα δυτικά υπολείπεται 500-1000 χλμ δυτίκισης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...