Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στισ 300+ ο τζιφος βγαζει μικρη αυγουλα......εχουμε δρομο ακομα....οι εραστες της ανοιξης σε λιγο δεν θα ξερουν που να κρυφτουν.....απο 14 και μετα αγαπιομαστε με ωραια βροχοχαμηλα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, swter είπε:

Ας ελπισουμε αυτη η δυσαρεστη εκβαση να μας αποζημιωσει μ ενα ηπιο καλοκαιρι.

Με αυτα που βλεπουμε τα τελευταια χρονια ποιος να πιστευει αραγε ακομα το παραμυθι με τιτλο - Το ηπιο Ελληνικο καλοκαιρι? 

το ενα χειροτερο απο το αλλο εχουν καταντησει και αυτα και ασε και με τους καυσωνες που εχουν την ταση να πολλαπλασιαζονται με πιο ταχεις ρυθμους μεσα στο ατελειωτο ελληνικο καλοκαιρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Και ο 2013-2014 ανύπαρκτος χειμώνας ήταν για τα πεδινά, σαν 6 μηνο φθινόπωρο ήταν βασικά αφού τότε έβρεχε...

Απολογισμός τέλος Μάρτη για μένα πάντως!

Είχαμε βάλει ένα στοίχημα για το over/under 5.7 στη Μονεμβασιά μέχρι τέλος Φλεβάρη αν θυμάσαι. Για να δούμε

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Είχαμε βάλει ένα στοίχημα για το +/- 5.7 στη Μονεμβασιά μέχρι τέλος Φλεβάρη αν θυμάσαι. Για να δούμε

Αν είχα πει κ λεφτά δώσε Iban σε πμ να στα δώσω, δεν είμαι καμιά κότα 😆 

Πάντως είναι ρευστά ακόμα τα πράγματα...τα μισά από τον Μάρτη του 22 να βγάλει π έχεις χάσει νομίζω!

Και Ελληνικό εμυ απόλυτα ελάχιστη 3.9 έχει έως τώρα..άραγε είναι ρεκόρ αυτό? Αστεία πράγματα,  το 13-14 πόσο είχε? 

Επεξεργάστηκε από alkis91_2.0
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, alkis91_2.0 said:

Πάντως είναι ρευστά ακόμα τα πράγματα...τα μισά από τον Μάρτη του 22 να βγάλει π έχεις χάσει νομίζω!

Είναι πολύ σπάνια η συχνότητα Μαρτίου 2022 πάντως. Ειδικά θερμοκρασιακά για εκεί κάτω.  4-5 μέρες έχει κάνει κάτω από 5-6 βαθμούς εκεί και οι περισσότερες το 2022 σε βάθος 17 ετών....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, South καυσωνάκιας said:

Είναι πολύ σπάνια η συχνότητα Μαρτίου 2022 πάντως. Ειδικά θερμοκρασιακά για εκεί κάτω.  4-5 μέρες έχει κάνει κάτω από 5-6 βαθμούς εκεί και οι περισσότερες το 2022 σε βάθος 17 ετών....

Εγώ 1 θέλω μου φτάνει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, alkis91_2.0 said:

Εγώ 1 θέλω μου φτάνει!

Να στο θέσω αλλιώς. Από τις 496 Μαρτιάτικες ημέρες συνολικά στο αρχείο έχουμε 4-5 κάτω από 5-6 βαθμούς. Ποιός έχει περισσότερες πιθανότητες στατιστικά να νικήσει? 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

στισ 300+ ο τζιφος βγαζει μικρη αυγουλα......εχουμε δρομο ακομα....οι εραστες της ανοιξης σε λιγο δεν θα ξερουν που να κρυφτουν.....απο 14 και μετα αγαπιομαστε με ωραια βροχοχαμηλα......

Και 300 και μικρη και αυγούλα. Μην σωσει κ έρθει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Να στο θέσω αλλιώς. Από τις 496 Μαρτιάτικες ημέρες συνολικά στο αρχείο έχουμε 4-5 κάτω από 5-6 βαθμούς. Ποιός έχει περισσότερες πιθανότητες στατιστικά να νικήσει? 😇

Υπαρχει και το αλλο.Απο τους 4 admins υπαρχει ενας που τον τρωει το χερι του διαρκως να σε στειλει επειδη μας γλεντας non stop.Το 25 αυτό % ειναι ενα καλο νουμερο πιθανοτητων.Πως το βλεπεις?🫠

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, icestorm είπε:

Και 300 και μικρη και αυγούλα. Μην σωσει κ έρθει!

Ε σε πιάνει μια αναγουλα με την μικρή συγουλα...🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Να στο θέσω αλλιώς. Από τις 496 Μαρτιάτικες ημέρες συνολικά στο αρχείο έχουμε 4-5 κάτω από 5-6 βαθμούς. Ποιός έχει περισσότερες πιθανότητες στατιστικά να νικήσει? 😇

Έχουμε κ μισό Φλεβάρη ακόμα άραξε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Υπαρχει και το αλλο.Απο τους 4 admins υπαρχει ενας που τον τρωει το χερι του διαρκως να σε στειλει επειδη μας γλεντας non stop.Το 25 αυτό % ειναι ενα καλο νουμερο πιθανοτητων.Πως το βλεπεις?🫠

Διατάξτε στρατηγέ

ΚΟΓΚΑΣ ΠΡΟΣΗΝΕΜΟΣ η νέα μου υπογραφή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Έχουμε κ μισό Φλεβάρη ακόμα άραξε!

Μέχρι 22/2 από τα μοντέλα όπως είναι σήμερα ρισκάρω να σου πω 0% πιθανότητα να πέσει κάτω από το threshold.

Για μετά ναι όλα είναι ανοιχτά.  

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Harris είπε:

Ο τραγικότερος χειμωνας εβερ δε νιώσαμε ποτε την  εποχιακή αλλαγη..  

Ετσι ακριβως.

Και για την περιοχη μου μιας και εχω απο μικρος μια εικονα του χειμωνα των Ιωαννινων και των γυρω περιοχων με μεγαλυτερα υψομετρ απο τα μεσα της δεκαετιας του 80 και μετα φτασαμε στο σημειο που μαζι με την εξαφανιση του χιονιου βλεπω οτι εξαφανιστηκαν και οι χειμωνιατικες βροχες. Βρεχει ολο το δεκεμβριο και τον γεναρη και βλεπουμε κακοκαιριες με μια και 2 μερες με το ζορι να χιονιζουν κατω απο τα 2000 μετρα.

Πραγματικα το απολυτο χειμωνιατικο εκτρωμα για εδω που σε φτανει σε τετοιο σημειο που να λες ας εχει καλυτερα ηλιο τον χειμωνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Και λέει βγάζει ΝΑΟ -1 με -1.5...χαχαχα

Μακάρι μπας και δούμε προκοπή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Μέχρι 22/2 από τα μοντέλα όπως είναι σήμερα ρισκάρω να σου πω 0% πιθανότητα να πέσει κάτω από το threshold.

Για μετά ναι όλα είναι ανοιχτά.  

Ανοιγεσαι πολυ αδερφε....0%;! Πες 5%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Ετσι ακριβως.

Και για την περιοχη μου μιας και εχω απο μικρος μια εικονα του χειμωνα των Ιωαννινων και των γυρω περιοχων με μεγαλυτερα υψομετρ απο τα μεσα της δεκαετιας του 80 και μετα φτασαμε στο σημειο που μαζι με την εξαφανιση του χιονιου βλεπω οτι εξαφανιστηκαν και οι χειμωνιατικες βροχες. Βρεχει ολο το δεκεμβριο και τον γεναρη και βλεπουμε κακοκαιριες με μια και 2 μερες με το ζορι να χιονιζουν κατω απο τα 2000 μετρα.

Πραγματικα το απολυτο χειμωνιατικο εκτρωμα για εδω που σε φτανει σε τετοιο σημειο που να λες ας εχει καλυτερα ηλιο τον χειμωνα.

βεβαια για γιαννενα εξισου χαλια ηταν και το 19-20 και το 22-23

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μακάρι μπας και δούμε προκοπή.

Πλάκα πλάκα θα μας βολεύει ίσως γιατί με δεδομένο τον υποτροπικό στην ιβηρική και ας πούμε τον γροιλανφικοισλανδικο  θα πιεζόταν πάρα πολύ ο Ατλαντικός και σε μια σιβηρική επιδρομή το πολύ πολύ να εχωνε μέσα στην κυκλοφορία κάνα χαμηλακι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Πλάκα πλάκα θα μας βολεύει ίσως γιατί με δεδομένο τον υποτροπικό στην ιβηρική και ας πούμε τον γροιλανφικοισλανδικο  θα πιεζόταν πάρα πολύ ο Ατλαντικός και σε μια σιβηρική επιδρομή το πολύ πολύ να εχωνε μέσα στην κυκλοφορία κάνα χαμηλακι 

έπεσε λίγο παραπάνω στο τέλος του διαγράματος σε σχέση με εχθές, αλλά έχει κα΄ποια επικίνδυνα σενάρια με +1 ναο

nao.gefs.sprd2.pngao.gefs.sprd2.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρακάλα Μιχαλάκη να μη βγει Γροιλανδικούλης λέμε γιατί δεν σώζεις μετά ούτε το σενάριο.....Ζ😂. Γιατί Γροιλανδικούλης εκεί σημαίνει υποτροπικούλης εδώ.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...