Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Πόσες φορές έχεις μείνει τάξη;🤗

Στους μπαρμπαδες μιλάνε στον πληθυντικο:) κ ας πηγαίνετε,στην ίδια ταξη:)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλήρη ταύτιση με το κύριο σαν λογική...μόνο 7-10 βαθμούς πάνω και ο μέσος  μέχρι τις 18 του μήνα.........πλήρη αλλαγή των διατάξεων σε ένα ραν.... όλα καλα.........χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Αν θυμάμαι καλά πέρσι το καλοκαίρι σε μια καταιγίδα στη Λάρισα ( που την έβλεπα κι εγώ απο την Ιτέα) είχες "τρελαθεί" με το γεγονός του ότι η καταιγίδα σήκωνε σκόνη/ κονιορτό ; Κάτι τέτοιο..

Τεσπά αυτές δεν είναι ούτε το 5% απο αυτές στις μεγάλες πεδιάδες των ΗΠΑ😁

Πέρα από μια καταιγιδα φέτος που είχε καλά χαρακτηριστικά, αλλά λάθος ρεύμα, στα χαμηλά, λες οι άλλες ήταν αίσχος, σάπιο καλοκαίρι, σε σάπιο χειμώνα.. ΕΛπίζω να τα πάμε καλύτερα φέτος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ειδα στα πολυ πεταχτα τα 12αρια.Δεν ξερω γιατι αλλα κατι μου αρεσει,χωρις να θυμαμαι καν τι εδειξε το καθενα.😅 Παω να δω την Γκριζελντα.Τα λεμε πιο μετα λογικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snow sick είπε:

Ρε σεις ένα έχω καταλάβει εδώ μέσα. Είμαι καλά σε σχέση με σας, δεν έχω τίποτα. Είστε πρεζακιαααα:)

Αν συνεχίσετε,έτσι θα ζητήσω αλλαγή του νικ μου σε Beach lover και θα γραφτώ στο σύλλογο καυσωνακηδων:)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τα ειδα στα πολυ πεταχτα τα 12αρια.Δεν ξερω γιατι αλλα κατι μου αρεσει,χωρις να θυμαμαι καν τι εδειξε το καθενα.😅 Παω να δω την Γκριζελντα.Τα λεμε πιο μετα λογικα.

Μην φευγεις γιωργο σε παρακαλω...

Κατσε να μας κανεις εκτημιση....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πέρα από μια καταιγιδα φέτος που είχε καλά χαρακτηριστικά, αλλά λάθος ρεύμα, στα χαμηλά, λες οι άλλες ήταν αίσχος, σάπιο καλοκαίρι, σε σάπιο χειμώνα.. ΕΛπίζω να τα πάμε καλύτερα φέτος!

Εμάς πλάκα πλάκα δε μας είχε πιάσει καμία! Εκεί προς τα τέλη του μηνός μόνο που κάτι έκανε και κατά τις 10 αν θυμάμαι καλά ,ασθενής βροχή, έστω ισχυρή, ήταν το "ουαου" Wall cloud τσεκ, κεραυνοί τσεκ, δομή καταιγίδας τσεκ αλλά.... το καλό ξέμεινε Καλλιπεύκη μεριά..

Για να μην ξεφεύγουμε βλέπω στους χάρτες ψυχρή λίμνη στα μέσα Ιουλίου 😁

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Daniel σαν καταιγίδα συγκρίνεται με αυτές της Αμερικής; Προφανώς δεν εννοώ αν είναι σαν της Αμερικής, αλλά αν είναι έστω το 30% μιας καταιγίδας των Great Plains; 😛 

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ο Daniel σαν καταιγίδα συγκρίνεται με αυτές της Αμερικής; Προφανώς δεν εννοώ αν είναι σαν της Αμερικής, αλλά αν είναι έστω το 30% μιας καταιγίδας των Great Plains; 😛 

Χμμμ άμα μου πληρώσεις τα εισιτήρια για να πάω Αμερική θα μπορέσω να τις συγκρίνω 🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ο Daniel σαν καταιγίδα συγκρίνεται με αυτές της Αμερικής; Προφανώς δεν εννοώ αν είναι σαν της Αμερικής, αλλά αν είναι έστω το 30%; 😛 

Αλλα χααρακτηριστικά, αλλα τα επικίνδυνα φαινόμενα. Η πιο συγκρίσιμη καταιγίδα με τις καταιγίδες της Αμερικής σε ένταση φαινομένων (μαξιμουν ραγδαιότητα, ηλεκτρικά/λεπτό (στην προκειμένη ανά δεύτερο), μέγεθος κόκου χαλαζιού, ριπαίοι άνεμοι και όχι απαραίτητα τα συνολικά mm) είναι το supercell της Χαλκιδικής τον Ιούλιο του 2019. 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουμε ξαναδει χειμώνα χωρίς σοβαρό χιόνι στο Ροβανιέμι της Μεσογείου. Ας είναι αυτή η αρχή του μεγάλου χιονιά του 2025.

Μόνο με μπακντορ σώζεται ο Φλεβάρης από άποψη πεδινού χιονιού που δεν γίνεται να προβλεφθεί ακόμα. Πολύ πιθανή και κάποια ψυχρή εισβολή μέσα στο Μάρτη που εκ του αποτελέσματος θα πάει στραφι. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αλλα χααρακτηριστικά, αλλα τα επικίνδυνα φαινόμενα. Η πιο συγκρίσιμη καταιγίδα με τις καταιγίδες της Αμερικής σε ένταση φαινομένων (μαξιμουν ραγδαιότητα, ηλεκτρικά/λεπτό (στηνν προκειμένη ανά δεύτερο), μέγεθος κόκοου χαλαζιού, ριπαίοι άνεμοι και όχι απαραίτητα τα συνολικά mm) είναι το supercell της Χαλκιδικής τον Ιούλιο του 2019. 

πάντως όλοι λένε για τον Daniel αλλά ο Elias που ακολούθησε είχε μεγαλύτερη μέγιστη (αν θυμάμαι σωστά) αλλά και μέση ραγδαιότητα, απλά κράτησε λιγότερο γι' αυτό και είχε λιγότερα χιλιοστά.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

ε;;;

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=12

τι παίχτηκε με τα ens; χαχαχα τελειώνουν και το 2ο δεκαήμερο.

Εντωμεταξύ το 00

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=0&

Τα συγκεκριμένα ανσάμπλ από το 12άρι του ευρωπαίου τελειώνουν μέσα σε ένα ραν όχι μόνο το δέυτερο δεκαήμερο αλλά και το μισό τρίτο...!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

πάντως όλοι λένε για τον Daniel αλλά ο Elias που ακολούθησε είχε μεγαλύτερη μέγιστη (αν θυμάμαι σωστά) αλλά και μέση ραγδαιότητα, απλά κράτησε λιγότερο γι' αυτό και είχε λιγότερα χιλιοστά.

βέωαια. ο Ηλίας σαν κκαταιγίδα ηταν εντονότερη, με συνεχόμενες ραγδαιότητες 70+mm/h που εφτασε εως 250. Ποτέ δεν έπεσε για ενα 4ωρο η ργδαοτητα κατω από 70αρα, κανονικός μουσωνας!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαρέθηκα με αυτούς τους χάρτες,έστω ένα εικονικό να βγάλει να κοροϊδεύουμε τον εαυτό μας και ας μην βγει Τέτοιο φετινό καιρικό ξενέρωμα δεν έχει ξανά υπάρξει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πραγματικά οι διαφορές με το πρωινό ραν μέχρι τις 21 του μήνα είναι χαοδεις ...!!!!!!! λες και βλέπεις άλλο μοντέλο.....μαζί και τα ανσάμπλ του...

και μετά κάποιοι κοροιδεύουν τον Κορεάτη τον Γιαπωνέζο τον Νάυτη και τον Κινέζο...... όταν μοντέλο δισεκατομυρίων σου αλλάζει ολόκληρη εποχή σε ένα ραν κύριο και ανσάμπλ για 12+ μέρες μπροστά... και ήδη από τις 3-4....!!! 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Τα ειδα στα πολυ πεταχτα τα 12αρια.Δεν ξερω γιατι αλλα κατι μου αρεσει,χωρις να θυμαμαι καν τι εδειξε το καθενα.😅 Παω να δω την Γκριζελντα.Τα λεμε πιο μετα λογικα.

Image of I like feet. I do not know why.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πολυδιαφημιζόμενη πτώση στα κανονικά μετά τις 15-16 του μήνα παίρνει αναβολή επαορίστου...........χαχαχα..........ο χειρότερος χειμώνας των μοντέλων των τελευταίων 15+ ετών τουλάχιστον.........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντελώς αψυχολόγητο το διάγραμμα από το 12αρι, δεν μπορώ να καταλάβω. Άντε να γίνουν τέτοιες αλλαγές μεταξύ 5-6 τρεξιμάτων, άντε πες οκ. Αλλά από το 00 στο 12 της ίδιας μέρας; Ελπίζω απλά να είναι άκυρο, αν και κάτι μου βρωμάει και κάτι είδε και θα φάμε φρίκη στο 00 αύριο.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...