Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

ο κόγκας βρηχάτε προς το τέλος του μήνα...έρχεται...🤣🤣🤣

 

Μητσακο μου θα ρθει Κογκας..Αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα μας ερθει απο τα νοτια και θα κοψει ποπουλινια..🤣

cf83ceb1cebaceb1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Μπα...άσε τι δείχνουν τα φουντώσει και άλλο από δυτικά ...μπορεί να φανεί και σ' αυτόν τον μέσο ορο

Κάνει κάτι σαν αναδίπλωση μετά, ά δεν θέλω ναν παω για αναδιπλ΄σεις., θέλω να έρθει ο αυλώνας, να χιονιστούμε και μετά να έρθει η άνοιξη.

 

να και μια εικόνα που ένας θα νόμιζε ότι θα έχει καραρνητικό ΝΑΟ, αλλά θα είναι κοντά στο 0, ίσως και πιο πάνω.

gens-0-1-300.pnggens-0-5-300.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Ακόμα και στη Φλόριντα ελπίζουν για καλά χιόνια. Η μόνη περιοχή στην mainland Φλόριντα που δεν έχει δώσει αρνητική Τ είναι η παραλία του Μαϊάμι. Εδώ ακόμα και το κέντρο του Μαιάμι έχει δώσει αρνητική. Άλλη φάση η Αν. ακτή των ΗΠΑ δε συγκρίνεται με Ελλάδες κτλ. 

Έλα ρε πια Φλόριντα, πως να ελπίζουν σε χιόνι εκεί αφού ο υετός πρέπει να έρθει απο τα νότια, μόνο σε κάνα ψυχρό μέτωπο αλλ συνήθως έχει εκφυλιστεί το κρύο μέχρι να φτάσει εκει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και λίγο cfs. Το μόνο που θα άλλαζα, θα ήταν να γίνει συμαπγης ο αντικυκλώνας βόρεια του αυλωνα

cfs-0-288.png

 

βέβαια και έτσι το ααποτέλεσμα είναι αυτό που ψάνχουμε 19 χρόνια στα δυτικά.

cfs-0-402.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και λίγο cfs. Το μόνο που θα άλλαζα, θα ήταν να γίνει συμαπγης ο αντικυκλώνας βόρεια του αυλωνα

cfs-0-288.png

 

βέβαια και έτσι το ααποτέλεσμα είναι αυτό που ψάνχουμε 19 χρόνια στα δυτικά.

cfs-0-402.png

Εκπληκτικό τρέξιμο για όλα τα ΔΚΒ το συγκεκριμενο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, snow_evia said:

Έλα ρε πια Φλόριντα, πως να ελπίζουν σε χιόνι εκεί αφού ο υετός πρέπει να έρθει απο τα νότια, μόνο σε κάνα ψυχρό μέτωπο αλλ συνήθως έχει εκφυλιστεί το κρύο μέχρι να φτάσει εκει

Αυστηρά θερμοκρασιακά μιλάω για νότια Φλόριντα. Για χιόνια από Daytona και πάνω όμως γίνεται χιονοπανικός. Η δε βόρεια Φλόριντα άλλη φάση στα χιόνια. Παίζουν πολύ δυνατά. 

Αλλά ξαναλέω δεν υπάρχει περιοχή πουθένα στην mainland Φλόριντα που να μην έχει δώσει αρνητική. Ακόμα και τέρμα νότια στα Evergrades απέναντι από τα Keys! Μόνη εξαίρεση η παραλία του Μαϊάμι που δεν έχει δώσει αρνητική. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είδες Μιχαήλ...θα παίξουν αναδιπλώσεις χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα πρέπει να περιμένουμε και να μην χιονιστουμε από τον πρώτο κι όλας συλωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Αυστηρά θερμοκρασιακά μιλάω για νότια Φλόριντα. Για χιόνια από Daytona και πάνω όμως γίνεται χιονοπανικός. Η δε βόρεια Φλόριντα άλλη φάση στα χιόνια. Παίζουν πολύ δυνατά. 

Αλλά ξαναλέω δεν υπάρχει περιοχή πουθένα στην mainland Φλόριντα που να μην έχει δώσει αρνητική. Ακόμα και τέρμα νότια στα Evergrades απέναντι από τα Keys! Μόνη εξαίρεση η παραλία του Μαϊάμι που δεν έχει δώσει αρνητική. 

Αμφιβάλλω αν χιονίζει πολύ ακόμα και στην βοριά Φλόριντα, δεν έχω και στατιστικά στοιχεία όμως να το αποδείξω

Το εσωτερικό της Φλώριντας ναι  βαράει αρνητικές αφού είναι τεράστιες οι αποστάσεις μεταξύ αυτής και της θάλασσας , και βοηθάει το ηπειρωτικό ψύχος, για τον χιονουετο ωστόσο είμαι σκεπτικος αφού η θαλλασα είναι νότια(στις βόρειες περιοχές που επηρεάζονται περισσότερο από τις ψυχρές εισβολές)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Εκπληκτικό τρέξιμο για όλα τα ΔΚΒ το συγκεκριμενο

Πιο πολύ για τα δυτικά, τα κβ δεν επηρεάζονται τοσο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, snow_evia said:

Αμφιβάλλω αν χιονίζει πολύ ακόμα και στην βοριά Φλόριντα, δεν έχω και στατιστικά στοιχεία όμως να το αποδείξω

Το εσωτερικό της Φλώριντας ναι  βαράει αρνητικές αφού είναι τεράστιες οι αποστάσεις μεταξύ αυτής και της θάλασσας , και βοηθάει το ηπειρωτικό ψύχος, για τον χιονουετο ωστόσο είμαι σκεπτικος αφού η θαλλασα είναι νότια(στις βόρειες περιοχές που επηρεάζονται περισσότερο από τις ψυχρές εισβολές)

Έχω δει φώτο που βόρεια Φλόριντα παίζει πολύ δυνατά τοπικά στα χιόνια. 

Πρόσεξε όμως θερμοκρασιακά δεν σου μιλάω για εσωτερικό της Φλόριντα. Καμία σχέση. Σου λέω πάνω στις ακτές στο νοτιότερο σημείο της contiguous ΗΠΑ. Στα Everglades! Πάνω στη θάλασσα και απέναντι από τα Keys έχουν πέσει πολλές φορές σε αρνητικές Τ! Ακόμα και το κέντρο του Μαϊάμι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, vorios_polos said:

Αυτό είναι το μυστικό...ότι δεν θα πιέζει το χαμηλό αυτό και ίσα ίσα θα ανεβάσει στο θεό τον αζορ

ο Θεος ειναι δυτικα και η διαταραχη βουρ για Ιβηρικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, vorios_polos said:

Είδες Μιχαήλ...θα παίξουν αναδιπλώσεις χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα πρέπει να περιμένουμε και να μην χιονιστουμε από τον πρώτο κι όλας συλωνα

Πατε Μαδριτη?😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Soto Weather είπε:

Διαφωνώ...

Είμαστε στη χώρα που μπορεί να συνδυάσει αρκετό υετό της Μεσογείου με κρύο ρωσσιας... Η Ισπανία φέτος είδε χειμώνα;; η άλλες χρονιές;;; μόνο τυφωνοχαμηλα έχουν αυτοί...

Εγώ θα έλεγα πως είμαστε στην πιο ενδιαφέρουσα καιρικά χώρα ( στην Ευρώπη πάντα ) αλλά θα με πείτε υπερβολικό...

Μπορει να κανω και λαθος,μπορει να ειναι και λογο οτι εχω ξενερωσει με τον χειμωνα που περναμε

Καμια φορα καποια πραγματα τα γραφουμε για να ξεσπασουμε καιρικος

Μην δινεις σημασια,τεσπα μακαρι να αλλαξει το καιρικο σκηνικο το επομενο διαστημα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Αυτό είναι χαλαρό 30άρι στη Κρήτη

Μακαρι ρε φιλε

Ας κανει οτι θελει 

Αλλα σε παρακαλω ανοιξε θεμα για τον μηνα μαρτιο,μπας και χιονιστουμε επιτελους (βορειοι,νοτιοι)δεν ξερω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, DIMITRIS είπε:

Εξαιρετικά ανάμπλ, εξαιρετική προόπτική!!!🤣

image.png.8afbd7aaad2820a3df8650a57a6325ec.png

Και καπου εκει  στα διαγραμματα του τζιφου,αχνοφαινεται μια μικρη νιφαδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Spyros Snowstorm said:

Μακαρι ρε φιλε

Ας κανει οτι θελει 

Αλλα σε παρακαλω ανοιξε θεμα για τον μηνα μαρτιο,μπας και χιονιστουμε επιτελους (βορειοι,νοτιοι)δεν ξερω

Εμ, εγώ το λέω και με έχουν πάρει με κακό μάτι επειδή είχα ανοίξει τον Ιούλιο. 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Εμ, εγώ το λέω και με έχουν πάρει με κακό μάτι επειδή είχα ανοίξει τον Ιούλιο. 😇

Δεν πειραζει θα μας φερεις το νεο 87 μπροστα μας, και ολα θα ξεχαστουν μετα εννοια σου😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Spyros Snowstorm said:

Δεν πειραζει θα μας φερεις το νεο 87 μπροστα μας, και ολα θα ξεχαστουν μετα εννοια σου😎

Απλά μπορεί να φτάσει και κανά 40άρι τοπικά Μαρτιάτικα να τα λέμε όλα. Το κόστος για ένα νέο 87 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Μητσακο μου θα ρθει Κογκας..Αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα μας ερθει απο τα νοτια και θα κοψει ποπουλινια..🤣

cf83ceb1cebaceb1.jpg

Έπαιζε και στο Κόναν η κυρία;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Απλά μπορεί να φτάσει και κανά 40άρι τοπικά Μαρτιάτικα να τα λέμε όλα. Το κόστος για ένα νέο 87 😂

Νεκρούς να γίνεται να μην έχουμε ξερωγω γιατι το 87 τους κουβαλουσανε τα τραινα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Νεκρούς να γίνεται να μην έχουμε ξερωγω γιατι το 87 τους κουβαλουσανε τα τραινα.....

Για τον Μάρτιο του 87 λέει βρε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Oχι. Για το "κοστος" του 87 λεει.

 

Εγώ πάντως αυτό που κατάλαβα είναι ότι για να έρθει Μάρτιος τύπου 87 το κόστος θα είναι στο τέλος του μήνα να έρθει 40αρι, αλλά και καύσωνας τύπου 87 να έρθει έχουμε κλιματιστικά οπότε θα είμαστε οκ σε σχέση με τοτε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...