Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, Snowy Stathis said:

Κσλημερα. Όχι το κλίμα δεν αλλάζει επειδή μια χρόνια δεν χιονίζει στα πεδινά  αλλά να είσαι μόνιμα  σε θερμοκρασίες 15+ και τους 3 χειμερινούς μήνες έ δεν  το λες ο,τι πιο νορμαλ κυρίως όταν αυτό επαναλαμβάνεται 

Είτε έχει 15+ είτε 10+ είτε 5+ το μόνο που μετράει στη ζωή είναι το χιόνι. Οι μέσοι όροι χάρισμα. 😇

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλημέρα... Πάει και αυτό.... Ελπίζω την επόμενη φορά που θα ανοίξω θέμα να είμαι πιο τυχερος😄

Εμείς ελπίζουμε να μην ξαναανοιξεις θεμα χαχαχαχα......τι φταις εσύ ρε δε βλέπεις που πάει ο καιρός τεράστιο Ρίσκο πήρε απλά που άνοιξες θεμα στο μουφοχειμωνα χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμενα μαρεσουν και τα ensembles για τα μακρινα... Δεν με χαλανε.. Τουλαχιστον δεν δειχνει τιποτα +10 μεσο ορο τελη Φλεβαρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλημέρα... Πάει και αυτό.... Ελπίζω την επόμενη φορά που θα ανοίξω θέμα να είμαι πιο τυχερος😄

Την ποια;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Είτε έχει 15+ είτε 10+ είτε 5+ το μόνο που μετράει στη ζωή είναι το χιόνι. Οι μέσοι όροι χάρισμα. 😇

 

 

 

Ε τότε με τέτοιες συνθήκες θα  έχεις λιγότερες  πιθανότητες να δεις χιόνι εκτός αν είσαι κωλοφαρδος σαν το 2021. Μια στο τόσο δηλαδή 😂

Επεξεργάστηκε από Snowy Stathis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θελω να ανοιξω εγω το μαρτιο.και τον απριλιο ...και θελω να ειναι φυσιολογικος χωρις χιονια και παγους......βροχες ηλιο αερα ...και λιγο πιο ζεστος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα παιδια επειδη εχω απελπιστει πολυ με την κατασταση, υπαρχουν καθολου πιθανοτητες να κανει κατι εστω απο τα 300 στο λεκανοπέδιο; Η παμε για του χρονου;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Αυτα τα 17mm που πεσαν στη περιοχη μου σημερα τα ειχε προβλεψει ο τζιφος;;;;

Ναι, είχε προβλέψει καλή σύγκλιση ειδικά στα βόρεια του νομού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, oldboy332 είπε:

Ο καιρός μας δείχνει οτι υπάρχουν χρονιές που ξεφεύγουν απο νόρμες και δεν υπάρχουν τάσεις εξισορρόπισης .Πάντα υπήρχαν τέτοιες χρονιές και φυσικά σε τέτοιες καταστάσεις κάπου κάνει πολυ  ζέστη ή έχει ανομβρία και συγχρόνως κάπου αλλού εχει πολύ κρύο ή πολύ υετό. 

Τώρα, αν θελει να δει κάποιος αν το κλίμα  στο βόρειο ημισφαίριο  θερμαίνεται,δεν κοιτάει τι κάνει στο χωριο του , ψάχνει φωτογραφίες απο τους παγετώνες σε όλο το βόρειο ημισφαίριο τα τελευταία 70-100 χρόνια ( οσο υπάρχουν) και βλέπει το αποτέλεσμα. Στο Νότιο ημισφαίριο προφανώς τα στοιχεία ειναι λιγότερα αν και στις Άνδεις πρέπει να υπάρχουν αρκετές καταγραφές. 

Γενικά ,είμαστε σε άσχημο φεγγάρι αλλά δεν ήρθε το τέλος του κόσμου ασχέτως αν εμεις δεν την παλεύουμε. Καλημέρα.

 

Σίγουρα υπάρχουν”κακές” χρονιές και πάντα θα υπάρχουν  αλλά η συχνότητα τους δεν είναι ανησυχητική για το κλίμα; Πρέπει να δεις σε  όλο τον πλανήτη τι γίνεται για να βγάλεις  συμπέρασμα; Ρωταω απλά εται; Μπορεί να είμαι λάθος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάπου στα κοντά όπως γίνεται σχεδόν πάντα θα πρέπει να σκάσουν μύτη δραματικές αλλαγές στην πρόβλεψη άνω των 168 ωρών....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Τον Μάρτιο πρέπει να το ανοίξει κάποιος που θέλει ήλιο ζεστή ...για να θαφτουμε 😋

Εγω θελω να παει ετσι αληθεια λογο της καλλιεργειας..γι αυτο αποχωρω αλλα προτεινω τον Μιχαηλ ειναι στανταρ οτι ετσι θα βγει ηρεμα και με πολυ +...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Από τα πρωινά μου άρεσε περισσότερο το ούκμο. Ο Ευρωπαίος έκανε μικρή μόνο βελτίωση. Τα ενσεμπλς του έχουν καλύτερη και δυτικοτερα κατάβαση, αλλά πρέπει να χαλαρώσει το p.v.

 

.

Ο ιαπωνας δείχνει δυνατό κρύο από βδ, και όχι ρεταλια αν έβγαινε 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...