Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ κατά τα άλλα δεν έχει σταματήσει να βρεχει. Βρεχει με αυξομειώσεις, και μάλιστα είχαμε και δευτερεύον μπασιμο με πιο χοντρές σταγόνες. Ότι δεν έκανε το καλοκαίρι το κάνει φέτος ο χειμώνας σε καταιγίδες, ανηκουστο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω βιντεακι με το χαλάζι αλλά δε νομίζω να είναι για εδώ γιατι μου ξέφυγαν κακές λεξούλες. Καληνύχτα και καλά φαινόμενα στους υπόλοιοπους. 10μμ ο ΕΑΑ που είναι 1-2 ανανεώσεις πίσω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ δυνατή βροχή με αέρα και συνοδεία ηλεκτρικών στην Πυλαία. Για άλλη μια φορά ζούμε το παράδοξο με αστραπες και βροντές μέσα στον Χειμώνα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτη καταρρακτώδη βροχή πριν ένα μισάωρο στην Περαία, μικρής διάρκειας. Ίσως να πλησίασε και 500αρα για λίγο. Συνέχισε με μεγάλη και αυτή την στιγμή μέτρια ένταση. Έπεσαν και λίγοι κοντινοί κεραυνοί. Βίντεο κάπου στο απογευμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο καιρος του Π σε πληρη εξελιξη....χαρουμενες αναφορες απο Δυτικα, Κεντρικα και Βορεια, τα παιδια απτην Πατρα, ο Μιχαηλ Λαρισα και βεβαια ΠΙΝΔΟΣ θαβεται απο τα 1200-1300 μ και πανω....αυτα ειναι νοτιαδοχιονα-χτισιματα, αλλες χρονιες απο αρχες Νοεμβρη βεβαια, αλλα καλλιο αργα παρα ποτε !!!!!

Αττικη το απολυτο τιποτα, μονο αερας, αερας, αερας....μας πηρε και μας σηκωσε, απτα μεσανυχτα και μετα εχει σοβαρεψει, με 60-65-70αρες ριπες συνεχομενες, εχω ανεβασει τεντες, εχω δεσει γλαστρες με συρματοσχοινα, να δουμε που το παει, παλευει τιμια να γκρεμισει την πολυκατοικια, χαχα.....απιθανες ριπες παντως, σκισμενες τεντες βλεπω απο το παραθυρο στη γειτονια, μακαρι να αποφυγουμε πτωσεις δεντρων και διακοπες ηλεκτροδοτησης....

Απο βροχη 0, ουτε να συννεφιασει καλα καλα δεν εχει καταφερει, ψεκασε νωριτερα ισα που βραχηκαν οι δρομοι μη μετρησιμο

Αντε μπας και προς τα ξημερωματα περασει κανα νεφικο

15 - 15,3 παιζει η Τ απογοητευτικη, αλλα με τετοιο λυσσασμενο ΝΝΔ, πως να πεσει παρακατω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πολλή βροχή δεν κράτησε πολύ, η ένταση όμως τόσο αυτής όσο και των ανέμων κυρίως, ήταν μεγάλη. Πιθανές ζημιές στη Μύρινα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα ....25mm στα Καλάβρυτα με θερμοκρασίες που έδωσαν λιγο χιόνι στο Χελμό από τα 1300μ 

Η Κούλα φυσικά άλλη μια μέρα τεράστιας φολας και ο Φλεβάρης συνεχίζει με μηδέν χιλιοστά μετά τα 29mm του Γενάρη ....

index2.php (28).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τις 4 μέχρι τις 5 περίπου πόλεμος! Ηλεκτρικά,  βροχή κ αέρας.

Είχα στείλει κ μήνυμα, αλλά μάλλον λόγω των ηλεκτρικών δεν έφυγε ποτέ καθώς δεν είχα ίντερνετ  ούτε με δεδομένα.

Ανοιχτός καιρός τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

19 χιλιοστά ο σταθμός μου από την πολεμική καταιγίδα που έπληξε την περιοχή τα ξημερώματα (τα μοντέλά έδινα ψίχουλα υετου...)

image.png.de6786ea71e61b1fb5532d7306887b3d.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχη Μετσοβο , πασπαλα Αβδελλα , να λεμε καλα που δεν παμε για μπανιο παρεα με τους Ισπανους.  Δεν ηταν ικανος ουτε ενα καλο στρωσιμο στα βουνα να κανει φετος , παλευουν να κερδισουν τσοντες στον ποντο με τα εκατοστα τους στις αετοφωλιες.των 2000μ .

Χαζευεις κ το snow- forecast για Βασιλω , ετσι για το γμτ, βλεπεις επιπεδα παγοποιησης 1650μ-2450μ μεχρι το Σαββατο ( εχει κ ενα 1450μ κατι μεσανυχτα Τεταρτης που θα 'πεσει' η Τ) , βλεπεις κ υετο στα υπογεια ,εκει που δεν εχει θεα , θυμασαι κ κατι προβλεψεις για 30_40εκ φρεσκο χιονι ( να εριξε αραγε 10? ) και καπου εκει το ληγεις για φετος , αν και ηξερες απο το τελη Δεκεμβριου πως οταν τρωει κοληματα ο μεγιστανας ο χαοτικος , τα τρωει για τα καλα και στο εχει αποδειξει ουκ ολιγες φορες.

Εβλεπα ενα ρεπορταζ απο Πυρηναια , οπου το εχουν γυρισει σε εναλλακτικα αθληματα στις βουνοκορφες , ειχε 24 βαθμους στα ορεινα χωρια εκει , και καπως ετσι πρεπει να κινηθουν καποια χιονοδρομικα και Ελλαδα ,προσαρμογη η λεξη κλειδι .

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα και καλη βδομαδα σε ολους.Κωστα σβηστηκε το βιντεακι γιατι ηταν το ιδιο με του Σακη που το ανερτησε πρωτος.

Για το υποτιθεμενο περασμα βροχων και καταιγιδων απο την Αττικη δε θελω να πω τπτ καθως αυτα που θα ηθελα να πω θα μπουν αυτοματα με αστερακια...

Απλα Βιλια 40mm και τελος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρέπει να έβαλα λάθος βιντεάκι πριν Θοδωρή....Αυτό είναι από φίλο και εξ Αγ.Παρασκευής Βοιωτίας, με την καταιγίδα μες τη νύχτα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...