Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, kouvanos said:

Το οτι αυτες οι περιοχες.περνανε σε υετο την Κουλα μας Φλεβαρη μηνα, νομιζω ουτε στα πιο τρελα ονειρα του Καυσωνακια δεν θα μπορουσε να συμβει!!!!

Αν δεν ξεπεράσουμε την Ατακάμα δεν εντυπωσιάζομαι 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρελό ανεμοβροχο εδώ και λίγη ώρα στη Ρόδο και πανδαισία φωτορυθμικων! Πολύ μου αρέσουν κάτι τέτοιες καταιγιδοβραδιες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1μμ άφησε η βροχοθυελλα τα ξημερώματα, δεν ήμουν ξύπνιος δυστυχώς οπότε δεν ξέρω αν υποκατεγραψε ο σταθμός, αλλά εκείνη την στιγμή είχε ριπές έως και 64 χλμ την ώρα. Εντυπωσιακή ήταν και η πτώση της θερμοκρασίας στην μπούκα, από τους 17 στους 10 σε λίγα λεπτα.

Στους 19 η μέγιστη ενώ τώρα στους 8 με αναστροφή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

1μμ άφησε η βροχοθυελλα τα ξημερώματα, δεν ήμουν ξύπνιος δυστυχώς οπότε δεν ξέρω αν υποκατεγραψε ο σταθμός, αλλά εκείνη την στιγμή είχε ριπές έως και 64 χλμ την ώρα. Εντυπωσιακή ήταν και η πτώση της θερμοκρασίας στην μπούκα, από τους 17 στους 10 σε λίγα λεπτα.

Στους 19 η μέγιστη ενώ τώρα στους 8 με αναστροφή 

Τι 1μμ ρε...19 έγραψα εγώ (τσεκαρισμένα με το αναλογικό)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ορίστε και ενα βίντεο από το μεσημεριανό χαλάζι στην Πάτρα. Όπως ξαναπα καμία σχέση με το βραδινό μέγεθος.

5 ξεχωριστές καταιγίδες. Η 2η και η 5η με χαλάζι. Οι βραδυνές με δυνατούς κεραυνούς που με πέταξαν από τον ύπνο. 39.6μμ. Από θερμοκρασία τίποτα σπουδαίο. Πολύ δυνατή φάση ανώτερη από ότι περίμενα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουμε αισίως κλείσει 70 χιλιοστά βροχόπτωσης για το 24ωρο που σιγά σιγά φεύγει και δεν δείχνει να σταματάει άμεσα. Το μενού τα είχε όλα μέχρι στιγμής, χαλαζόπτωση για λιγο, ηλεκτρικά, τρελές ραγδαιοτητες, επική καιρικά βραδιά. Καληνυχτιζω καπου εδώ 

Ρεκόρ και πρωτάθλημα ημέρας για τη Μυτιλήνη που στη Θερμή (κοντά στην πόλη) γράφτηκαν 103 χιλιοστά 

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανεμοστρόβιλος στην Ρόδο με αρκετές καταστροφές!

Εάν μπορεί κάποιος να ανεβάσει το βίντεο απο το Facebook

Απο Ρόδο 

FB_IMG_1707775981985.jpg

FB_IMG_1707775975979.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εξελίσσεται σε καταιγιδομάνα η Πάτρα.....Χαμός γινεται μου λενε ....Η νύχτα μέρα!!!

https://www.skylinewebcams.com/el/webcam/ellada/peloponnese/patras/romanos-achaea.html

IMG_20240213_010528.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαμούλης Πάτρα! Απίστευτη ευκολία αυτή η πόλη. 6 καταιγίδες σε 30 ώρες! Αυτές είναι σωστές κσκοκαιρίες. 50μμ σκορπισμένα με τον πιο συναρπαστικό τρόπο. Και συνεχίζει... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, brainstorm είπε:

 

Αξίζει να δείτε αυτή την camera τώρα 

Ειδδα το λινκ 3 ώρες μετά, παρολα αυτά βλέπω ηλεκτρικά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!Πανω απο 55mm στη Ροδο χθες..Ανεμοστροβιλοι,καταιγιδες και χαλζοπτωσεις...

Μηλια Μετσοβου χθες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δείτε κάμερα !! Αξιοπρεπέστατη χιονόστρωση στα Μαγούλιανα από την μεταμεσονύχτια μπόρα που έπληξε την Αρκαδία!!! Μια πασπαλα μέχρι και την Βυτίνα στα 1.030μ !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαμός στην Λήμνο αυτή την στιγμή και κυρίως στο βανατολικό κομμάτι μέχρι και Ίμβρο. Περίπου μισή ώρα τώρα ρίχνει καρέκλες. Από το τηλέφωνο ακούγονταν οι βροντές λες και ήταν δίπλα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, Berdon είπε:

Ανεμοστρόβιλος στην Ρόδο με αρκετές καταστροφές!

Εάν μπορεί κάποιος να ανεβάσει το βίντεο απο το Facebook

Απο Ρόδο 

FB_IMG_1707775981985.jpg

FB_IMG_1707775975979.jpg

Ο ανεμοστρόβιλος χτύπησε κοντά στη Νέα Μαρίνα κατά τις 21.30 το βράδυ και έπληξε οντως κάποιο μαγαζί και μια αποθήκη.  Ήταν αρκετά τοπικός θα έλεγα.  Νομίζω πως κάποια social media ψιλουπερβάλλουν για αυτόν, αν και δυστυχώς ήταν νύχτα για να έχουμε κάποια καλύτερη εικόνα.  Οι χαλαζοπτώσεις ήταν γενικευμένες σε όλο το νησί (και σε εμένα εδώ που μένω έπεσε για κανένα τέταρτο ψιλό χαλάζι), αν και πιο έντονες ήταν προς το κέντρο της πόλης.  Όσον αφορά τη "μεγάλη εικόνα", δυστυχώς πολλά πλημμυρισμένα χαμηλά σπίτια και δρόμοι στην παλιά πόλη κυρίως (και όχι μόνο) από τα ακαθάριστα φρεάτια (όχι καλό ξεκίνημα για τη νέα μας δημοτική αρχή) και πολλές πτώσεις δέντρων σε όλο το νησί από τους ισχυρούς ανέμους....

Αισίως storm total κάπου στα 88 χιλιοστά (πιστεύω πως χάθηκαν και αρκετά χιλιοστά λόγω του αέρα)

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Ροδος το Βραδυ..Του Γιωργου Παπαβασιλειου.Ξεπερασε τοπικα τα 100mm.

422044833_7129751423788572_4140235065263513463_n.jpg

424692205_7129746963789018_1430900984246880518_n.jpg

Εντυπωσιακές φωτος πραγματικά.  Νομίζω έχουμε αρκετούς καλλιτέχνες τελικά στο νησί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Ειδδα το λινκ 3 ώρες μετά, παρολα αυτά βλέπω ηλεκτρικά!

Επί τουλάχιστον 7-8 ώρες είχε ηλεκτρικά στην ευρύτερη θαλάσσια περιοχή!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έβλεπα και γω χθες ανα διαστήματα τις κάμερες από την Ρόδο. Πολύ εντυπωσιακή φάση. Φαινόταν σαν τροπική καταιγίδα με το background του τοπίου που έχει η Ρόδος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...