Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάμε για Τ850 που συνάδουν με μέσα Μαίου, δυστυχώς δεν μου προκαλεί εντύπωση βέβαια πλέον μετά απ' όλα αυτά. 10+ στα 850 όσο πάει το μάτι εκτός από 28/3 (κλιματική τιμή αρχές Απριλίου 5 στα 850). Απόσυρση από σχολιασμό για αρκετές μέρες, μακάρι να αλλάξει κάτι άρδην 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Πάμε για Τ850 που συνάδουν με μέσα Μαίου, δυστυχώς δεν μου προκαλεί εντύπωση βέβαια πλέον μετά απ' όλα αυτά. 10+ στα 850 όσο πάει το μάτι εκτός από 28/3 (κλιματική τιμή αρχές Απριλίου 5 στα 850). Απόσυρση από σχολιασμό για αρκετές μέρες, μακάρι να αλλάξει κάτι άρδην 

Σίγουρα θα δούμε εικόνες από παραλίες με κόσμο στην Αττική και όχι μόνο... Με τους περισσότερους μες στην τρελή χαρά.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

22 βαθμούς την παρασκευή στη φρανκφούρτη, 3 βαθμούς χθες και χιονοθύελλα στο βουνό που έχει έξω από την πόλη, υψόμετρο 800 με 900 μέτρα. το επόμενο σκ,πάσχα εδώ, δεν αποκλείεται να δούμε και 25αρια. το ρεκόρ όλων των εποχών για μάρτιο είναι 24.7, μένει να δούμε αν θα απειληθεί. δύσκολο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Γενικά μετά το πρώτο 20μερο του γενάρη, δεν υπήρξε χειμώνας ούτε εδώ, ούτε πουθενά σχεδόν στην ευρώπη

Diagramme GEFS

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, salonikatasos είπε:

22 βαθμούς την παρασκευή στη φρανκφούρτη, 3 βαθμούς χθες και χιονοθύελλα στο βουνό που έχει έξω από την πόλη, υψόμετρο 800 με 900 μέτρα. το επόμενο σκ,πάσχα εδώ, δεν αποκλείεται να δούμε και 25αρια. το ρεκόρ όλων των εποχών για μάρτιο είναι 24.7, μένει να δούμε αν θα απειληθεί. δύσκολο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Γενικά μετά το πρώτο 20μερο του γενάρη, δεν υπήρξε χειμώνας ούτε εδώ, ούτε πουθενά σχεδόν στην ευρώπη

Diagramme GEFS

Κλαιγόμαστε εμείς εδώ στην Ελλάδα για τα 25αρια, αλλά για τον Γερμανό αυτές οι Τ είναι μέσες μέγιστες Ιουλίου. Σαν να λέμε 35 βαθμούς Αθήνα Μάρτιο. Φρίκη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Ο καυσωνακιας δειχνει στον Μιχαηλ απο που θα ρθουν φετος τα 50αρια...🤣Κρυφωκαυσωνι εισαι και συ Μιχαηλ..Αλλα για αλλους λογους..😋

2+men+desert-25.jpg

Χαχαχα. Επειδή πέρσι το φιλαράκι έφυγε 22 Απριλίου από Λάρισα και δεν προλάβαμε να κάνουμε ποδήλατο λόγω κρύου, και επειδή θα ξαναφύγει λογικά παρόμοιες ημερομηνίες..

Θέλω να να φτάσει κάποιες μέρες 25+ η μέγιστη για να μπορέσουμε να κάνουμε την μεγάλη βόλτα χωρίς ταλαιπωρία. Και από ότι φαίνεται επιτέλους ο καιρός θα μας κάνει την χάρη θερμοκρασικά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Χαχαχα. Επειδή πέρσι το φιλαράκι έφυγε 22 Απριλίου από Λάρισα και δεν προλάβαμε να κάνουμε ποδήλατο λόγω κρύου, και επειδή θα ξαναφύγει λογικά παρόμοιες ημερομηνίες..

Θέλω να να φτάσει κάποιες μέρες 25+ η μέγιστη για να μπορέσουμε να κάνουμε την μεγάλη βόλτα χωρίς ταλαιπωρία. Και από ότι φαίνεται επιτέλους ο καιρός θα μας κάνει την χάρη θερμοκρασικά!

Να φτάσει εννοεις 25+ στα 850;😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σκεφτηκα να πιω κονιακ και να κλαψω για τον χειμωνα που περασε. Αλλα τελικα εβαλα ουισκαρα να πιω για το καλοκαιρι που ερχεται....Οχι φυσικα για την εποχη....🤣Στο πατρικο μου ηρθα..Κι ειπα να πιω και για τον πατερα μου..Τωρα θα χε κατεβασει ενα μπουκαλι για τον ερχομο της εγγονας του...Να περνατε καλα μαγκες μου...Και συγχωρεστε για το εκτος...Ετσι κι αλλιως τι αν σχολιασεις..Στην υγεια σας.

20240324_192844.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Σκεφτηκα να πιω κονιακ και να κλαψω για τον χειμωνα που περασε. Αλλα τελικα εβαλα ουισκαρα να πιω για το καλοκαιρι που ερχεται....Οχι φυσικα για την εποχη....🤣Στο πατρικο μου ηρθα..Κι ειπα να πιω και για τον πατερα μου..Τωρα θα χε κατεβασει ενα μπουκαλι για τον ερχομο της εγγονας του...Να περνατε καλα μαγκες μου...Και συγχωρεστε για το εκτος...Ετσι κι αλλιως τι αν σχολιασεις..Στην υγεια σας.

20240324_192844.jpg

Υγεία μορτη! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Σκεφτηκα να πιω κονιακ και να κλαψω για τον χειμωνα που περασε. Αλλα τελικα εβαλα ουισκαρα να πιω για το καλοκαιρι που ερχεται....Οχι φυσικα για την εποχη....🤣Στο πατρικο μου ηρθα..Κι ειπα να πιω και για τον πατερα μου..Τωρα θα χε κατεβασει ενα μπουκαλι για τον ερχομο της εγγονας του...Να περνατε καλα μαγκες μου...Και συγχωρεστε για το εκτος...Ετσι κι αλλιως τι αν σχολιασεις..Στην υγεια σας.

20240324_192844.jpg

Στην υγειά σου Σακαρε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 hours ago, sotos*snow said:

Ωραία ... θα ζεσταθούν νωρίς φέτος οι θάλασσες και μας βλέπω για μπάνια από τον Μάιο.....😎

Ποιο Μάη. Από την επόμενη βδομάδα χιλιάδες Αθηναίοι μη χειμερινοί κολυμβητές θα ξεχυθούν παραλίες με τέτοιες Τ που βλέπω να έρχονται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημερα!!!Στο ψηλοτερο κτιριο του κοσμου στα Ηνωμενα Αραβικα Εμιρατα,τιμησαν τη χωρα μας με την προβολη της Ελληνικης σημαιας...Χρονια Πολλα στην Ελλαδα μας..Χρονια Πολλα στη Παναγια μας..Να μας φωτιζει και να μας δινει δυναμη...Χρονια Καλα στους εορταζοντες...

Βαγγελαρα,χρονια καλα και χιονια πολλα!!!

392907892_3846540512240349_5928098261107127879_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημέρα και χρόνια πολλά!!

Παρά είναι ακραίο αυτό που εμφάνισε ο τζίφος

Μπαίνει 28αρι στη Μεσόγειο 

 

384-7GR.gif

384-602GR.gif

gfs-0-384.png

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους με υγεια, να χαιρομαστε την Ελλαδα μας! Σπαω για πολυ λιγο το διάλλειμα απο σχολιασμο με κατι ενδιαφερον και ο νοων νοειτω! Μια τυπικη πρωταπριλια τα τελευταια 123 χρονια εχει 18,1 μεση μεγιστη

image.png.0af5b7975405aa2d61f94f20f5793817.png

Τα λεμε εκεινη την μερα στις αναφορες!

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους με υγεια, να χαιρομαστε την Ελλαδα μας! Σπαω για πολυ λιγο το διάλλειμα απο σχολιασμο με κατι ενδιαφερον και ο νοων νοειτω! Μια τυπικη πρωταπριλια τα τελευταια 123 χρονια εχει 18,1 μεση μεγιστη

image.png.0af5b7975405aa2d61f94f20f5793817.png

Τα λεμε εκεινη την μερα στις αναφορες!

Απειλείται το ρεκόρ, βέβαια το 1952 είχε ακόμα πιο δυνατή διάταξη με +20 στα 850. Όμως η  αύξηση της θερμονησιδας 70 χρόνια μετά, να το εξισορροπησει αυτό.

Εγώ πάντως βρήκα την ημέρα της βόλτας χεχεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Απειλείται το ρεκόρ, βέβαια το 1952 είχε ακόμα πιο δυνατή διάταξη με +20 στα 850. Όμως η  αύξηση της θερμονησιδας 70 χρόνια μετά, να το εξισορροπησει αυτό.

Εγώ πάντως βρήκα την ημέρα της βόλτας χεχεχε

Ακριβως, θα ειναι ντερμπι και θα παιχτει η ολη κατασταση στο ανεμολογιο και την υψισυννεφια. Επισης νομιζω ηδη ειναι φανερο οτι παμε ισως στο θερμοτερο πρωτο δεκαημερο Απριλιου ολων των εποχων!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Αύριο θα έχουμε βροχές, αλλά προσωπικά δεν με πολυαπασχολούσαν μιας και δεν θα είναι τόσο καταιγιδοφόρες, μόνο μέσα στο Ιόνιο και ίσως παράλια Ηπείρου. Για ΤεταρτοΠεμπτη, όλα δείχνουν ότι το χάνουμε οι Θεσσαλοί και νοτιότερα. Καλές καταιγίδες θα έχει το Ιόνιο η Ήπειρος η δυτική Στερεά και η Μακεδονία.

 

Ωραίο και αυτό αν είχε συνέχεια

gfs-13-384.png?6gfs-0-384.png?6gfs-1-384.png?6

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Ποιο Μάη. Από την επόμενη βδομάδα χιλιάδες Αθηναίοι μη χειμερινοί κολυμβητές θα ξεχυθούν παραλίες με τέτοιες Τ που βλέπω να έρχονται.

Tωρα λογικα θα ειναι και περισσοτεροι στις παραλιες απ οτι τα Χριστουγεννα.Τοτε ειχε αρκετο κοσμο για ρακετες - μπανια - ηλιοθεραπεια αλλα ομως δεν γεμισαν τελειως 😂 Και το ελληνικο καλοκαιρι που μας ελειψε ερχεται ολο και πιο κοντα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζέστη διαρκείας πάντως. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Ζέστη διαρκείας πάντως. 

Οι πρώτοι 9 μήνες είναι δύσκολοι. Από τον Ιούλιο του '23 ζέστη διαρκείας ζούμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απιθανα πραγματα....με τρομο βλεπουμε τον Απριλη να μπαινει με εκτεταμενα 27-28αρια σερι απο 1.4 μεχρι 5.4 στο λεκανοπεδιο και κλασικα κανας Αυλωνας η Ελευσινα θα 30αρισει....

Η χαρα του Καυσωνακια, θλιψη για ολους τους λοιπους καιροβλαμμενους....

Θα μας λειψεις πολυ Μαρταρε 2024....μακαρι να εξισορροπησει λιγακι στη συνεχεια, θελει καλο αερισμο + ηλιασμο τα σπιτια να κρατησουν δροσουλα, οχι αιρκοντισιον απο Απριλιο θα φαληρισουμε.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια Πολλά Ελλάδα!!!!

Χρόνια Πολλά στους εορτάζοντες και κυρίως στον όπλαρχηγο των ΚΒ. Πάντα με χαμόγελο και αισιοδοξία... 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 minutes ago, kouvanos said:

 κλασικα κανας Αυλωνας η Ελευσινα θα 30αρισει....

Δύσκολο το 30άρι. Πολύ τοπικά ίσως σε κάποιες περιοχές. Δε ξέρω για Αττική ακόμα. Χωρίς ανέμους είναι μούφα η Αττική. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...