Jump to content
sakis13

Αναφορες Απριλιου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο καιρό έχουμε να δούμε τέτοια σκονοεισβολή για όποιον ασχολείται με αυτά; Ισως από τον Απρίλη του 19 που κράτησε όλη την μεγάλη βδομάδα; Πάντως 3 χρόνια που ζω Πάτρα δεν έχει ξανακάνει τόσο δυνατή. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νέο ρεκόρ Ευρώπης νύχτας Απριλίου στο Ρέθυμνο με 29.3C

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17,7οC πριν λίγο εδω στα Μελισσια, 19 και κατι ψιλα μέγιστη (με προσπέρασε κι εμένα που πιστευα ως 21)....Απορω με τους καυσωνικους αγυρτες που μας ειχαν πρηξει απο χθες προχθες τα ουμπαλα για τριημερο καυσωνα με 35αρια κλπ ....Αυτα ολα περιγραφουν το τελος τους απο πλευράς αξιοπιστίας, γιατι πλεον οχι μονο κανεις δεν τους πιστευει, αλλα θα τους κυνηγανε κιολας, μαζί με την χλευη....Στη δουλεια μου, απο συγγενεις, στο Αγρινιο, στα χωρια μου κλπ, μου στελνουν "ραβασακια" με υβρεις για τους μετεοαπιστευτους, μετεωρολογους πλεον δεν τους αποκαλω!!! 

ΥΓ Στα ραδιοφωνα το πρωι γκρινιαζαν γιατι τους κλεβει ο καιρος το καλοκαιρακι που ηθελαν!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Και εδώ το ρεκόρ του Ρεθύμνου για λόγους αρχείου

https://web.archive.org/web/20240423125009/https://penteli.meteo.gr/stations/rethymnotown/

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις μίλησα με τον πατέρα μου από Καλαμάτα. Ορατότητα στα 50 μ από την σκόνη μου λεει και με τον αερα που φυσαει σηκώνεται σκόνη από τους δρομους όπως στην σαχαρα. Δεν το ξαναθυμάται αυτό μου είπε! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Axilleas είπε:

Μόλις μίλησα με τον πατέρα μου από Καλαμάτα. Ορατότητα στα 50 μ από την σκόνη μου λεει και με τον αερα που φυσαει σηκώνεται σκόνη από τους δρομους όπως στην σαχαρα. Δεν το ξαναθυμάται αυτό μου είπε! 

Εγώ θυμάμαι αντίστοιχο σκηνικό εδώ Αθήνα νομίζω Άνοιξη του 2003 ήταν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Έδειχνε ο Ευαγγελάτος πριν λίγο ζωντανά την Καλαμάτα. Απόκοσμες εικόνες. Ούτε το Κάιρο έτσι

Γνήσιο dust storm. 

Δε νομίζω έχει ξαναπαρατηρηθεί ποτέ σε τέτοια έκταση στην ηπειρωτική Ελλάδα.

Μιλάμε συγκεντρώσεις αφρικανικής σκόνης ρεκόρ. 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
17 minutes ago, Μεσσήνιος said:

Εγώ θυμάμαι αντίστοιχο σκηνικό εδώ Αθήνα νομίζω Άνοιξη του 2003 ήταν.

Όχι αυτό που συμβαίνει τώρα στην Καλαμάτα δεν πρέπει να έχει ξανα παρατηρηθεί ποτέ σε τέτοια έκταση στην ηπειρωτική χώρα. 

Κάνει μπαμ οτι είναι αμμοθύελλα κανονική. 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, geornik said:

με βάση το στριμ φαίνεται η σκόνη της Καλαμάτας να κινείται προς ΒΑ..λέτε να έλθει Αθήνα?

Καλά αμα έρθει Αθήνα θα έχουμε υστερίες. Καλύτερα να μην έρθει. Θα αρχίσουν οι ψεκ να μας τα πρήζουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, geornik είπε:

με βάση το στριμ φαίνεται η σκόνη της Καλαμάτας να κινείται προς ΒΑ..λέτε να έλθει Αθήνα?

Βάσει χαρτών meteo.gr θα έρθει καρφί επάνω μας μετά τις 7-8

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Χιών said:

Βάσει χαρτών meteo.gr θα έρθει καρφί επάνω μας μετά τις 7-8

Όχι ρε φιλε. Δε μπορώ να ακούω τους ψέκες. Θα χάσουμε μισή μέρα από την επικαιρότητα με χαμός στα σόσιαλ κ στις ειδήσεις.

Ελπίζω να μην έρθει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν αυτό το πράγμα φτάσει Αθήνα ετοιμαστείτε να μας παίξουν μέχρι και CNN σε ζωντανή σύνδεση.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σηκώνεται άμμος κανονικά όπως στη Σαχάρα λένε στα σόσιαλ διάφοροι από Καλαμάτα. ΔΕΝ έχει ξαναγίνει ποτέ στην Ελλάδα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

νομίζω μαλλο καποιος εβαψε την καμερα πορτοκαλί, εδω ειναι το πραγματικό χρωμα.image.png.82df8bc626d4df8e05d1c3bbb95bb316.png

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...