Jump to content
sakis13

Αναφορες Μαιου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα φιλαρακια...Καλο μηνα...Υγεια να χουμε και απο κει περα ας κανει οσο το δυνατον περισσοτερα νερα  γινεται με τις καλυτερες δυνατες θερμοκρασιες...

Καλες γιορτες και καλη εξοδο για οσους θα φυγουμε απο τις μεγαλουπολεις και ολοι να γυρισουμε σπιτια μας....Καλη σας μερα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημέρα,καλό μηνα, συννεφιά και εδώ στην Λάρισα. Ελπίζω ο Μάιος φέτος να μας δείξει τι εστί Μάιος, δηλαδή ο πιο υετοφόρος ασταθής μήνας της θερμικής σαιζόν!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπεροχα μπηκε ο Μαιος,.σχεδον δεν το πιστευεις οτι κανει τοσο ομορφη ημερα...

Δροσουλα με το τσουβαλι, κρυαδουλα κανονικη το πρωι με.βαρια συννεφια.κ υποψια ψεκαδας...

Βοριας.στα 40-45 χλμ οι.ριπες...

15.4 η ελαχιστη κ μολις 20.2 τωρα με περισσοτερη συννεφια κ λιγοτερο Βρωμιαρη...

Οσες τετοιες ημερες κερδισουμε ειναι θαυμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπεροχα μπηκε ο Μαιος λοιπον, με αρκετη συννεφια το πρωι που εσπασε αργοτερα και ΒΒΑ καθαρο πλεον στο λεκανοπεδιο, με εως 40-45αρες ριπες το μεσημερι....

15,4 η ελαχιστη και μολις 22,7 η μεγιστη, με αισθηση διαρκως χαμηλοτερη....

20,5 τωρα ενω εχει ακομα κανα 2ωρο ημερας, και ο,τι πρεπει για βολτες η εξωτερικες εργασιες, με ανθρωπινες συνθηκες και θερμοκρασιες...

Μεχρι τις 13-14 τουλαχιστον δεν φαινεται καποια ακροτητα στις Τ, εαν κανει και τα 2-3 "νερα" που υποσχεται, θα ειμαστε σουπερ-ντουπερ καταπληκτικα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Μέγιστη Ελλάδας σήμερα 28.1 Λίνδος και Κομπότι ΕΑΑ.

Μέγιστη Αττικής σήμερα 26.2 Σαλαμίνα ΕΑΑ.

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Είμαι έξω με το ποδήλατο.

Κρυωνω!

Μπες μεσα χειμωνιατικα με -5 😅

Εντωμεταξυ η Λαρισα εχει τωρα 18 βαθμους βλεπω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγιστη στους 17 εδω περιπου και φυσικα ουτε χειμωνιατικα θελει ουτε τιποτα.Μια ζακετα μονο τα βραδια.Στους 11 τώρα.Νορμαλ θερμοκρασιες για την εποχη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μπες μεσα χειμωνιατικα με -5 😅

Εντωμεταξυ η Λαρισα εχει τωρα 18 βαθμους βλεπω.

Όλα καλά χιονοναθρωπρε, έχω φορέσει 3 στρώσεις ρούχων και κασκολακι Είμαι για τα δύσκολα. Χαχαχαχα.

 

IMG_20240501_220406.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Όλα καλά χιονοναθρωπρε, έχω φορέσει 3 στρώσεις ρούχων και κασκολακι Είμαι για τα δύσκολα. Χαχαχαχα.

 

IMG_20240501_220406.jpg

Ο Χριστος κ η Παναγια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 minutes ago, [weathermaniac] said:

Όλα καλά χιονοναθρωπρε, έχω φορέσει 3 στρώσεις ρούχων και κασκολακι Είμαι για τα δύσκολα. Χαχαχαχα.

 

IMG_20240501_220406.jpg

Πρέπει να κάνεις παρέα με την αδερφή μου Μιχαήλ.

Με 32 βαθμούς την έχω πετύχει να φοράει φούτερ γιατί της φαινόταν ''ψυχρούλα''. λολ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δείτε το και από την άλλη παιδιά, εγώ ανοίγω το κλιματιστικό από Ιούλιο, το πολυ 4 ώρες την ημέρα σε καύσωνες. Οικονομία🤑 αχαχαχα. Σας προσκαλώ για καιρικό τσιμπούσι στο σπίτι μου. Απλά θα έχει 30 εσωτερική 😅

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άντε Μιχαήλ φτάσαμε και εμείς στα μέρη σου, στη Λάρισα και πηγαίνουμε προς Τέμπη...

Το αυτοκίνητο δείχνει 17 εξωτερική... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13.7 η ελάχιστη, στους 18 τώρα. Όσο πιο ψηλά φτάσουμε τόσο καλύτερα θα τα πάμε σήμερα. Τα σύννεφα που έχουμε τώρα είναι ενός πρωινού μέρας με κλασσική ασταθεια. Η πρώτη ενδιαφέρουσα μέρα λοιπόν. Vamos!

 

IMG_20240502_100613.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημέρα από Τρίκαλα Θεσσαλίας σχετική ζεστούλα έχει ένα αεράκι φυσάει. Επιτέλους γύρω γύρω από την πόλη όπου υπάρχουν βουνά δηλαδή Πίνδος τα Χάσια, τα Αντιχάσια, τα βουνά του Ζάρκου και πιο ανατολικά προς την Λάρισα Φαίνεται να ενεργοποιείται θερμική αστάθεια από νωρίς μάλιστα. 
Επιτέλους για να θυμηθούμε σε ποια εποχή ζούμε

Επεξεργάστηκε από Fotis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δείγμα του ότι αλλάζει ο καιρός Είναι ότι πριν ένα διωράκι  έβρεξε λίγο ίσα-ίσα να βραχεί ο δρόμος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13-14αρια μες στα μπετα, και μονοψηφιες στα λιγο πιο ψηλα και πιο εξω απο θερμονησιδα, ειναι ΟΑΣΗ για τα μπετα.....

Προχωραει ο Μαιος, αλλα οσο μας χαριζει τετοιες ομορφες φυσιολογικες ημερες, ειμαστε σουπερ....

14,2 η ελαχιστη στο μπαλκονι, επιμενουν δροσερα τα πρωινα, και 11αρακι ο Παπαγος....

20,5 μολις τωρα με ωραιο δυτικο αγερι και καταπληκτικη διαυγεια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετή συννεφιά εδώ καλύπτει το μεγαλύτερο μέρος του ουρανού...

Προς τα παράλια της Λάρισας ο καιρός είναι πιο ανοιχτός

IMG_20240502_113247_1.jpg

IMG_20240502_113308.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις 22 βαθμοί η Τ, ακόμα και με ήλιο, δεν είναι κατάλληλες επιφανειακές Τ αυτές για σωστή αστάθεια.. Αν ήταν έναςμήνας πριν ναι, αλλά τώρα ένα 26αρι τέτοια ώρα θα ήταν απαραίτητο. Ας ελπίσουμε να το φτάσουμε σαν μέγιστη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...