Jump to content
oasis

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 minutes ago, Κώστας. είπε:

Ναι. Το είδα. Και Το Σάββατο χάλια θα είναι. Μόνο Κυριακή και Δευτέρα καλα.

Για 4 μέρες θα είσαι μόνο εκεί? Πάντως αν είναι έτσι ναι να πας σευχέλλες να ησυχάσεις χαχαχα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικές θερμοκρασίες και δροσιές το επόμενο δεκαήμερο από τα μοντέλα και μάλιστα με κάπιες αστάθειες κατά διαστήματα.....καλά πάμε......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Κώστας. είπε:

Αχ. Μασάζ στα ματάκια μου κάνει αυτός ο χάρτης.

GFSOPAF12_0_2.png

 

Γιατρε?  κανε   μεταθεση στην αφρικη.Να βρεις την ψυχικη σου υγεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχίζει να αποκτάει μεγάλο ενδιαφέρον η Πέμπτη εδώ. Μόνο ο ευρωαπίος με ψιλοχάλασε που εξασθένησε τα φαινόμενα σε σχέση με τα προηγούμενα ρανσ. Όμως για να δούμε τι θα γίνει. Τα 18αρια πολύ δυνατά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό που δεν μου αρέσει με την επερχόμενη κακοκαιρία είναι και πάλι το timing.. ΑΝ χάσουμε μεγάλη καταιγίδα και δούμε μετριότητες αυτό θα είναι ο λόγος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βελτιώθηκαν τα τρεξίματα για την Πέμπτη εδώ ειδικά όσο αφορά τους δείκτες αστάθειας, αφού το παράλληλο μας πήγε σε -4 Li oC και 800j/kg cape και λογικά θα είναι παραπάνω ακόμα μέχρι τις 6-7 το απόγεμα, καθώς από ότι βλέπω και ο τζίφος τις μέγιστες τιμές τις δίνει τότε και όχι κατά τις 5. Μακάρι να κρατηθούν αυτές οι τιμές, για α έχουμε επιτέλους αξιόλογη καταιγίδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και κει που φαινόταν από Δευτέρα κάτι όμορφο για εμάς τους καιροφιλους, να σου πάλι ζεστουλες!

Χθεσινό 12αρι του GFS και σημερινό 06αρι...τεράστιες διάφορες! 

 

 

D40FDA21-E9D4-465A-831D-BE46CB3C80C5.png

42A69900-1EEC-4618-BF90-1F26ECB0F9D3.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Τα ορεινά της Ηπείρου θα έχουν πάλι  τις βροχές τους από βδομάδα. 

Ολα υπό έλεγχο. 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για βραδυνή καταιγίδα το κόβω.. Πάλι λόγω κακού timing ενώ θα μπορούσαμε να είχαμε τρελή καταιγίδα την Πέμπτη το απόγευμα θα αναλωθούμε σε 2 λογικά μέτριες μέρες..  Τέλος πάντων θα έχουμε πολλές ευκαιρίες αυτό το καλοκαίρι αν βγούνε τα μακροπρόθεσμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δούμε αστάθειες φαίνονται στον ορίζοντα και σχετικές δροσιές...για μεθαύριο το απόγευμα ο ευρωπαίος δεν δίνει τίποτα σε εμάς ενώ ο τζίφος πολύ δυνατό πέρασμα και συνέχισή του και την Παρασκευή.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

H λίμνη που έβγαλε ο τζίφος στα μακρινά είναι το ζητούμενο, με γενικευμένες καλές τιμές του cape στον Ελλαδικό χώρο. Πάντως η λίμνη στην αρχή της επόμενης εβδομάδας χάθηκε ανεπιστρεπτί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χρονια πολλα εστω και καθυστερημενα στους χτεσινους εορταζοντες ...υγεια και ευτηχια σε ολους μεσα απο την καρδια μου και καθε επιτυχια σε ολους τους τομεις της ζωης τους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καιρικα η ανοιξη σχεδον εκλεισε..και περασε και δεν ακουμπησε...το ιδιο ξενερωτη καιρικα οπως και το φθινοπωρο που περασε...ελπιζω μονο να μην κανει βαρυ καλοκαιρι οπως εκανε βαρυ χειμωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 minutes ago, notios_polos είπε:

καιρικα η ανοιξη σχεδον εκλεισε..και περασε και δεν ακουμπησε...το ιδιο ξενερωτη καιρικα οπως και το φθινοπωρο που περασε...ελπιζω μονο να μην κανει βαρυ καλοκαιρι οπως εκανε βαρυ χειμωνα

είδες μακροπρόθεσμη accu?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

οχι..εχει ποσταριστει σε αλλο θεμα?

 

Ναι και θα σου αρέσει. πολύ. εγώ τρελάθηκα πάντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Ναι και θα σου αρέσει. πολύ. εγώ τρελάθηκα πάντως

το ειδα!!!!!...τον τασο δεν βλεπω να σχολιαζει...χαχαχα...θελω να βγει ετσι οπως τα λεει..η χρονια χωρις καλοκαιρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

το ειδα!!!!!...τον τασο δεν βλεπω να σχολιαζει...χαχαχα...θελω να βγει ετσι οπως τα λεει..η χρονια χωρις καλοκαιρι

ΧΑχα. Όπως έγραψα και στο ανάλογο θέμα, ουσιαστικά βλέπει πιο βροχερό καταιγιδάτο καλοκαίρι σε σχέση με πέρσι!! Που ήταν ήδη ένα ενδιαφέρον καλοκαίρι.  Θέλω τόσο πολύ να δω τρελές καταιγίδες το καλύτερο δώρο θα ήταν αυτό!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Για τα κοντινά, παραδόξως ο μέσος όρος του τζίφου είναι κάτι παραπάνω από δυνατός.. Για να δούμε.

 

σόρυ δεν ήμουν κατατοπιστικός. εννοώ όχι μακροπρόθεσμα τύπου 1 μήνα. Εκεί προς 180 ώρες λέω, πάλι μακριά είναι,, αλλα΄είναι fact

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, notios_polos said:

χρονια πολλα εστω και καθυστερημενα στους χτεσινους εορταζοντες ...υγεια και ευτηχια σε ολους μεσα απο την καρδια μου και καθε επιτυχια σε ολους τους τομεις της ζωης τους

Ευχαριστώ αλλά κανένας απ το φόρουμ δεν ευχήθηκε στο γκρινιάρη γιατρό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Κώστας. είπε:

Ευχαριστώ αλλά κανένας απ το φόρουμ δεν ευχήθηκε στο γκρινιάρη γιατρό. 

Α ρε Γιατρέ σε ξεχάσαμε!! Αφου μας μπερδέυεις κι εσύ.....μια Μάκης μία χλεμπονιάρης.... άντε χρόνια πολλά από όλους μας έστω και καθηστερημένα......😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...