Jump to content
oasis

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, sotos*snow said:

Α ρε Γιατρέ σε ξεχάσαμε!! Αφου μας μπερδέυεις κι εσύ.....μια Μάκης μία χλεμπονιάρης.... άντε χρόνια πολλά από όλους μας έστω και καθηστερημένα......😁

Ευχαριστω. Ευχαριστω. Με το ζόρι το πήρα αλλά το πήρα. Χαχαχαχα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μεγάλη αύξηση στον υετό αύριο λόγω μιας μικρής αλλαγής της λίμνης! Κρίμα πάντως αν ερχόταν νωρίτερα αυτή η λίμνη θα είχαμε κακοκαιρία ανάλογη του μεγάλου Σαββάτου καθώς θα έβγαζε πολύ cape...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

έχουμε σύγκλιση ανέμων αύριο στην βόρεια Θεσσαλία σε διάφορα στρώματα της ατμόσφαιρας. χμμ

27-308GR.GIF?22-1827-314GR.GIF?22-1827-322GR.GIF?22-18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, yiannis_volos είπε:

Βόλο θα έχει τίποτα ή μόνο στα ενδότερα της Θεσσαλίας;

Νομίζω ότι και εσείς έχετε καλές πιθανότητες αυτή την φορά, λίγο πολύ θα μας επηρεάζει η ίδια καταιγίδα με διαφορετικές ανατροφοδοτήσεις ανά περιοχή. Έτσι πιστεύω. ΕΠίσης θα είναι σχεδόν στάσιμη καθώς οι άνεμοι σε όλα τα στρώματα είναι πολύ εξασθενημένοι γενικά. Σε κάποιες περιοχές θα ρίξει αρκετό νερό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Νομίζω ότι και εσείς έχετε καλές πιθανότητες αυτή την φορά, λίγο πολύ θα μας επηρεάζει η ίδια καταιγίδα με διαφορετικές ανατροφοδοτήσεις ανά περιοχή. Έτσι πιστεύω. ΕΠίσης θα είναι σχεδόν στάσιμη καθώς οι άνεμοι σε όλα τα στρώματα είναι πολύ εξασθενημένοι γενικά. Σε κάποιες περιοχές θα ρίξει αρκετό νερό.

Θέλω κ γωωωωω...😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 minutes ago, Άγγελος είπε:

Θέλω κ γωωωωω...😢

Μόνο αναπτύξεις μάλλον φίλε σήμερα εκεί, και αν κοιτάς βορειοδυτικάς ίσως να βλέπεις και την Θεσσαλική καταιγίδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Άμα βγει ισχυρή η καταιγίδα στην Θεσσαλία μπορεί να επιβιώσει και να πιάσει και την Εύβοια, κυρίως την βόρεια βέβαια πχ το πανέμορφο Πευκί.. 

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, g_ar είπε:

Σήμερα γενικά Θεσσαλία τι στριμ θα έχει, δυτικό;

Ναι Δ-ΝΔ αρχικά και το βράδυ σταδιακά από τα βόρεια θα γυρίσει σε Β-ΒΔ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο τζίφος γενικά έδινε το σενάριο στο οποίο πρέπει να κινηθούμε για λίμνη νωρίς όμως να τα καταφέρνει. ο ευρωπαίος από κάτι τελείως διαφορετικό πήγε στο τέλειο ξαφνικά

ECM1-192.GIF?24-0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και αφου σχεδον εφυγε η ανοιξη που δεν ηρθε ποτε..το καλοκαιρι ερχεται φουριοζο..ωραια εισοδο δειχνει να κανει..μου φαινεται οτι το περυσι θα το αναζητουν και το αναπολουν με νοσταλγια οι καυσωνακηδες και οι κοντομανικακηδες😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, notios_polos είπε:

και αφου σχεδον εφυγε η ανοιξη που δεν ηρθε ποτε..το καλοκαιρι ερχεται φουριοζο..ωραια εισοδο δειχνει να κανει..μου φαινεται οτι το περυσι θα το αναζητουν και το αναπολουν με νοσταλγια οι καυσωνακηδες και οι κοντομανικακηδες😁

οι κοντομανίκηδες όχι, αφού όσο καταιγιδάτο καιρό και να έχει δύσκολα βάζει; μπουφάν κατακαλόκαιρο. Μόνο σε περιπτώσεις μέδουσας αυτά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

οι κοντομανίκηδες όχι, αφού όσο καταιγιδάτο καιρό και να έχει δύσκολα βάζει; μπουφάν κατακαλόκαιρο. Μόνο σε περιπτώσεις μέδουσας αυτά

κοιτα μιχαηλ εαν ειναι να κανει καθε τοσο καταιγιδαρες πιστεψε με δεν θα το χαρουν καθολου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, notios_polos είπε:

κοιτα μιχαηλ εαν ειναι να κανει καθε τοσο καταιγιδαρες πιστεψε με δεν θα το χαρουν καθολου

οκ πάω πάσο. εγώ θέλω βία όμως, και όχι αστειότητες όπως σήμερα πχ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα, στην λογική νέας λίμνης λοιπόν μπαίνουμε. Μόνο οι τζίφοι είναι μέτριοι, αλλά είναι στην ίδια λογική με gem/ukmo/ecmwf τα οποία όλα βγάζουν αποκομμένη λίμνη στο Ιόνιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα παιδες και καλο Σ/Κ

Βαρετοκαιριας το αναγνωσμα,ειδικα στη νοτια χωρα για τις επομενες 6-7 μερες τουλαχιστον ,οπως διαφαινεται στους προγνωστικους χαρτες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

αν εξαιρέσουμε το πρωινό ούκμο, τα υπόλοιπα μοντέλα είναι από καλά έως εξαιρετικά

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πιο καλή αποκοπή θα κάνει και από ευρωπαίο ο τζίφος στο 6αρια, και έτσι απομακρυνόμαστε και άλλο από το σενάριο του ούκμου. Το χαμηλό στον ατλαντικό είναι η λύση στον γρίφο. Το θέλουμε μακρόστενο ώστε να σπρώξει τον αντικυκλώνα ανατολικά για να γίνει η αποκοπή. ΑΝ δεν γίνει η αποκοπή η λίμνη δεν θα κατέβει ποτέ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...