Jump to content
[weathermaniac]

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 minutes ago, notios_polos είπε:

👹👹👹....χαχαχαχα...ερχεται σε λεω το μωβ..πλησιαζει..ραν με ραν το 30 στα 850 ολοενα και θα ειναι πιο κοντα στην πραγματικοτητα..Σακη το λεω και το ξαναλεω για να το ξορκισω το κακο γιατι δεν θα το αποφυγουμε.προπονηση κανω😜

Δεν ακουω τιποτα φιλαρακι..Μπηκαν μεσα σου δαιμονια..Ο Τασος και ο γιατρος...Φυγαμε για βατικανο...Αποτασσεσαι τον καυσωνα??Απεταξαμην...🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εγώ θέλω να κάνει καύσωνα με 30 στα 850, αλλά και όλοι αυτοί που θέλουν θα μείνουν σπίτι χωρίς να πάνε παραλίες, για να είναι δίκαιο φυσικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παμε σε καλοκαιρινη ζωνικη(αν μπορουμε να το πουμε ετσι σαν ορο)...στοχευμενη θερμη εισβολη-εισβολες απο ν.δυτικα πιστευω οτι θα εχει το μενου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν δεν βγούνε οι αστάθειες Πέμπτη με Κυριακή, την έκατσα, ο μισός Ιούλιος άκλαυτος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικά υπάρχει μια μετατόπιση αυτή την φορά προς ούκμο όσο αφορά την περιοχή της Γροιλανδίας. Το οποίο ούκμο στο όριο θα ήταν για να βγάλει ψυχρή εισβολή

Modele UKMO - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Στο 6αρια το καυτό κύμα έγινε θερμό κύμα αφού δεν ξεπερνάει τους 23 στα 850 για μαι ημέρα αν έβγαινε το 6αρι

 

Την Πέμπτη που έρχεται δυνατές καταιγίδες στα βόρεια της χώρας, Παρασκευή και κεντρικά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, [weathermaniac] said:

Στο 6αρια το καυτό κύμα έγινε θερμό κύμα αφού δεν ξεπερνάει τους 23 στα 850 για μαι ημέρα αν έβγαινε το 6αρι

Φαγώθηκες. Ορίστε τι κατάφερες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Κώστας. είπε:

Φαγώθηκες. Ορίστε τι κατάφερες.

Να έχω περισσότερες μέρες να πάω για ποδήλατο, δεν μπορείς να κάνεις 4-5 ώρες ποδήλατο με πάνω από 35 βαθμούς και ήλιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα για παράδειγμα είναι ΕΠΙΚΗ ΜΕΡΑ για ποδήλατο. Έχει δροσιά, λίγα συννεφάκια, ότι πρέπει για να ξεκινήσεις την βόλτα ακόμα και 4-5 το απόγευμα και όχι από 6 και έπειτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια μεδουσα θελουμε οπως πέρυσι καλοκαιρι να κανει 3 μερες ποτιστικες βροχες με μεγιστες 28 βαθμους να κουλαρουν τα μπετα.

Αλλιως μια βαρβαρη ψυχρη εισβολη να μας πλακωσει και σε καταιγιδες  για καμια βδομαδα μηπως και σωθουμε 3η χρονια σερι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 minutes ago, Hlioupolitis98 είπε:

Μια μεδουσα θελουμε οπως πέρυσι καλοκαιρι να κανει 3 μερες ποτιστικες βροχες με μεγιστες 28 βαθμους να κουλαρουν τα μπετα.

Αλλιως μια βαρβαρη ψυχρη εισβολη να μας πλακωσει και σε καταιγιδες  για καμια βδομαδα μηπως και σωθουμε 3η χρονια σερι

Η Μέδουσα έγινε πρόπερσι νομίζω, με μέγιστη στην Λάρισα μόλις 17 βαθμούς και 134 χιλιοστά ποτιστικής βροχής όλη μέρα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

56 minutes ago, Hlioupolitis98 είπε:

Μια μεδουσα θελουμε οπως πέρυσι καλοκαιρι να κανει 3 μερες ποτιστικες βροχες με μεγιστες 28 βαθμους να κουλαρουν τα μπετα.

Αλλιως μια βαρβαρη ψυχρη εισβολη να μας πλακωσει και σε καταιγιδες  για καμια βδομαδα μηπως και σωθουμε 3η χρονια σερι

Η Μέδουσα ήταν πρόπερσι, τον Ιούλιο του 2017. 

Με δυσκολία έφτανε 25 βαθμούς η μέγιστη για 2-3 μέρες σε πολλές περιοχές της χώρας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 17 ηταν ε... Σαν χτες το θυμαμαι... Ονειρο ηταν...

Οποτε περυσι ηταντης ασταθειας το καγκελο

Και φετος μεχρι τωρα δεν εχει παει ασχημα για αττικη. 

Τωρα μονο θελουμε  να γλιτωσουμε τον χειροτερο μηνα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το γύρισε το Cfs< πάει το πάνω από το κανονικά  σε υετό και Ιούλιο Αυγουστό.. έλεος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τουμπάρα ούκμου δυστυχώς... Πάει η όποια ελπίδα αποφυγής θερμού κύματος μετά της εκλογές πλέον.. Οπότε πρέπει να σιγουρέψουμε ότι δεν θα είναι χειρότερο από αυτό που θα περάσουμε μέσα στην εβδομάδα.. Αλλά απόλυτη βαρεμάρα αν δεν βγούνε οι αστάθειες της Παρασκευής εδώ. Γιατί την Πέμπτη η βόρεια Ελλάδα έχει κλειδώσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Το γύρισε το Cfs< πάει το πάνω από το κανονικά  σε υετό και Ιούλιο Αυγουστό.. έλεος...

Δε λεει τιποτα αυτο Μιχαηλ μου..Και για τον Ιουνιο κατακλυσμους εδινε πανελλαδικα αλλα σε γενικες γραμμες τα φαινομενα ηταν σαφως πιο ασθενη,προσκαιρα και τοπικα...Αλλα ετσι κι αλλιως και severe thunderstorms να εδινε δε θα εβγαινε...Ειναι ξεκαθαρο απο το μαη που παει το πραγμα..Τουλαχιστον ας αποφυγουμε τα πολυ θερμα σεναρια..Και απο Οκτωβρη ας ερθουν και οι βροχες...Δεν εχει δυναμικη φετος για γενικευμενες ασταθειες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, sakis13 είπε:

Δε λεει τιποτα αυτο Μιχαηλ μου..Και για τον Ιουνιο κατακλυσμους εδινε πανελλαδικα αλλα σε γενικες γραμμες τα φαινομενα ηταν σαφως πιο ασθενη,προσκαιρα και τοπικα...Αλλα ετσι κι αλλιως και severe thunderstorms να εδινε δε θα εβγαινε...Ειναι ξεκαθαρο απο το μαη που παει το πραγμα..Τουλαχιστον ας αποφυγουμε τα πολυ θερμα σεναρια..Και απο Οκτωβρη ας ερθουν και οι βροχες...Δεν εχει δυναμικη φετος για γενικευμενες ασταθειες...

Έχεις δίκιο Σάκη.. Και εγώ περίμενα καυτό και άνυδρο καλοκαίρι φέτος, για 2 λόγους.. Πρώτον έχουμε περάσει 2 καλά καλοκαίρια, και δεύτερον  ακριβώς επειδή δεν έχω διάβασμα, δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από το να μην κάνει καταιγίδες φέτος.. Την ατυχία μου μέσα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Επανέφερε τα 43αρια ο τζίφος... Είμαστε μακριά ακόμα,  βέβαια, αλλά πρέπει να αποφύγουμε τα χειρότερα..

Modele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Επανέφερε τα 43αρια ο τζίφος... Είμαστε μακριά ακόμα,  βέβαια, αλλά πρέπει να αποφύγουμε τα χειρότερα..

Modele GFS - Carte prévisions

Θα δουμε πολλα σεναρια ακομα..Ειναι πολυ μακρυα...Το σιγουρο ειναι οτι και λιμναρα να εβγαζε για τοτε ολο και θα αλλαζαν τα δεδομενα οσο θα πλησιαζαμε στις επιμαχες ωρες..Το ιδιο λοιπον και τωρα που βγαζει καυσωνα απο τα παλια.Βεβαια για να τα λεμε ολα εχει αρκετο καιρο να μας καψει..Στην Ελλαδα ζουμε...Παντως 10μερες πριν δεν θα επαιρνα κανενα μοντελο σοβαρα και ιδιως τον τζιφο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...