Jump to content
teo_73

Αθλητική θεματολογία

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Petros21 είπε:

Forza ΑΕΚαρα!!

20230514_220219.jpg

Μπραβο αδερφάκι!Είχα πάνω απο 20 χρόνια να ζήσω "Σκεπαστή".Χθές βρεθηκα εκεί,αν και υπέφερα απο τη μέση ο "old school" γέρος.Αρρώστια σκέτη,θυμήθηκα παλιες original στιγμές.ΑΕΚ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!

Εξω απο το γηπεδο πηρα και την κορη μαζι να παρει μια πρωτη γευση.

20230514_153224.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μπραβο αδερφάκι!Είχα πάνω απο 20 χρόνια να ζήσω "Σκεπαστή".Χθές βρεθηκα εκεί,αν και υπέφερα απο τη μέση ο "old school" γέρος.Αρρώστια σκέτη,θυμήθηκα παλιες original στιγμές.ΑΕΚ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!

Εξω απο το γηπεδο πηρα και την κορη μαζι να παρει μια πρωτη γευση.

Παρανοια γιωργο, τρελα, τι ζησαμε... Εγω εχω γ@@θει στα δρομολογια, 3 η ωρα κατεβηκα πατρα, εχω χασει φετος 3 ματς, αλλα τοσα χρονια το περιμενα.. Μεχρι τα 18 ατιτλος και αστεγος, μεσα στην πικρα ημασταν αυτη η γενια

Ετσι να μαθαινει απο μικρη χαχα! Νομιζω θα πανηγυρισει πολλα τα επομενα χρονια..💛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συγχαρητήρισα στην εθνική που νίκησε τους νεοζηλαδνούς, ωραίο το δεύτερο ημίχρονο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τις επόμενες μέρες θα γίνει στην Ελλάδα το μεγαλύτερο αθλητικό έγκλημα...ο Ηρακλής τελειώνει.προφανος και οι περισσότεροι θα πείτε χεστ ικανές και στ αρχι#@μας ...αλλά δεν θα έχετε ιδέα τι σημαίνει αυτή η ομάδα...οπότε επειδή είναι πάρα πολύ εξοργισμένος εύχομαι τα χειρότερα πρώτα απ' όλα στην εθνική της χώρας αυτής και σε κάθε εθνικη σε κάθε άθλημα ατομικό ή ομαδικό και σε όλες τις ομάδες της χώρας αυτής δε όλα τα αθλήματα...η κάθε ήττα σε κάθε άθλημα κάθε ομάδας και της εθνικής σας θα είναι η μεγαλύτερη αγαλλίαση στην ψυχή του κάθε ηρακληδεα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφού έχει καιρό να γράψει κάποιος σε αυτό το θέμα έτσι έστω και αργοπορημένα θα γράψω για το τελευταίο ντέρμπι των αιωνίων.Νικη για το ποδόσφαιρο της Ελλάδας η τιμωρία του Ολυμπιακου και σε θέμα ότι έχουμε να δούμε εκρηκτική ύλη σε γήπεδα από την ημέρα εκείνη,γιατί εφαρμόστηκε τιμωρία, και γιατί επιτέλους τιμωρήθηκε αυτός ο <σύλλογος>.Και το καλύτερο από όλα κατάφερε ο Αλαφούζος να πάρει ματς στα χαρτιά στον ολυμπιακο ποιος άλλος το έχει κάνει αυτο;

Screenshot_20231106_142516_Photos.jpg

Επεξεργάστηκε από Πελοποννήσιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 27/9/2023 at 3:16 ΜΜ, vorios_polos είπε:

Τις επόμενες μέρες θα γίνει στην Ελλάδα το μεγαλύτερο αθλητικό έγκλημα...ο Ηρακλής τελειώνει.προφανος και οι περισσότεροι θα πείτε χεστ ικανές και στ αρχι#@μας ...αλλά δεν θα έχετε ιδέα τι σημαίνει αυτή η ομάδα...οπότε επειδή είναι πάρα πολύ εξοργισμένος εύχομαι τα χειρότερα πρώτα απ' όλα στην εθνική της χώρας αυτής και σε κάθε εθνικη σε κάθε άθλημα ατομικό ή ομαδικό και σε όλες τις ομάδες της χώρας αυτής δε όλα τα αθλήματα...η κάθε ήττα σε κάθε άθλημα κάθε ομάδας και της εθνικής σας θα είναι η μεγαλύτερη αγαλλίαση στην ψυχή του κάθε ηρακληδεα...

Ξερουμε πολύ καλά την αδικία εις βάρος του συμπαθέστατου Ηρακλή 

μακράν η πιο αδικημένη ομάδα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Ρουξι σ ευχαριστουμε για ολα...Εμεις που μεγαλωσαμε με σενα...Μας χαρισες στιγμες μοναδικες...!!!Ησουνα πρωτα τριφυλλαρα και μετα Ρουμανα..Πρασινο αιμα κοριτσαρα μου κυλουσε στις φλεβες σου!!!Τεραστια αθλητρια..Μα πανω απ ολα παιδι της 13...Το απεδειξες!!!Σ ευχαριστω για ολα..Για τα πανω κατω στο εξοχικο και για ολα τα καλα στο κλουβι...Ατελειωτα ταξιδια...Για σενα,για την Παναθα..Τιμησες τη πρασινη φανελα οσο ελαχιστοι αθλητες..Ολοι σε ηξεραν παντα και σε αποκαλουσαν με το μικρο σου ονομα..Γιατι απλα ησουν αντρακι..Ησουν,εμεις!!!Ησουν οπαδος...Δε γεννηθηκες αλλα εγινες Παναθηναικος..Ετσι ελεγες...Ρουξι ψυχαρα για παντα τριφυλλαρα!!!

ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ Η ΘΥΡΑ 13!!!

Καλο ταξιδι και καλη ανταμωση...Και κει πανω πανικο θα φερεις...Γεια σου Ρουξι μας..Γεια σου φινο κοριτσι...

1977-2024..Εγυφες νεα,πολυ νεα!!!Αλλα αγαπηθηκες οσο ελαχιστες αθλητριες στην Ελλαδα...Καλο σου ταξιδι...

1133567_b.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Χωρις παρεξηγηση...Αν θελετε σβηστε την..Μολις μου την εστειλε φιλαρακι...Βερολινο....Τα λεμε απο Κοκκινο..Σημερα θα το κανω πρασινο...Καλη επιτυχια και στον αιωνιο....!!!

IMG-3f3e3412ced63fc7b29950c3f1f41299-V.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

ΔΑΚΡΥΑ ΧΑΡΑΣ...ΕΠΟΣ!!!Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΑΣΕΛΓΗΣΕ ΣΤΗ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ!!

ΑΠΟ 36-25 εις βαρος μας,φτασαμε στο 95-77..70-41 σερι....Τι να λεμε!!!Για να ληξει 95-80...Αφιερωμενο στους υπεροπτες Ισπανους!!!

ΣΤΗ ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ ΘΑ ΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕ ΤΟ 8ο ΠΑΡΕΑ...ΜΟΝΟ ΕΣΥ!!!

PAOMS2.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η μεγαλύτερη ομάδα που έχει δει ο ελληνικός αθλητισμός και το ευρωπαϊκό μπάσκετ επέστρεψε εκεί που ανήκει. Στη Βαρκελώνη θα είναι ωραία με το 8ο παρέα! Μρ μπιν σε ευχαριστούμε για τον σλούκα και τον ναν

Ο Παναθηναϊκός πρωταθλητής Ευρώπης στο μπάσκετ με θρίαμβο επί της Ρεάλ |  LiFO

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Παναθηναϊκός η παιδική μας τρέλα 

στον θρόνο του 

Με 7/8 τελικούς 

Σαν να μην ήθελε τον μούφα της σουπρολίγκας

Κωστάκη πάρε μας τα φράγκα 

Σύλλογος Μεγάλος……..☘️

IMG_7573.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Τοσο κοσμο δεν εχω ξαναδει προσωπικα σε κανενα ευρωπαικο...Πηραμε αδεια και φυγαμε απο τη δουλεια για αεροδρομιο...Αδιανοητος κοσμος..Εχω την αισθηση οτι τετοιος χαμος δεν ειχε γινει ουτε το 1996 στο πρωτο μας ευρωπαικο...Απεριγραπτα συναισθηματα.....Δεν εχει σημασια τι ομαδα ειναι ο καθενας...Ειναι η κ....λα μας...Η αρρωστια μας....!!Ευχομαι στον καθενα να το ζησει...Αρκει να μην το εχει στερησει απο μενα...😜

Με συγχωρειτε που  ξεφυγαμε σημερα αλλα ετσι κι αλλιως το καιρικο ενδιαφερον ειναι μηδαμινο...Και περαν της συλλογικης προτιμησης επειδη ειμαι μπασκετικος,αυτο που εκανε ο Παναθηναικος χθες ειναι οτι πιο αρτιο εχω δει(δευτερο ημιχρονο)..Και ολη τη χρονια φυσικα...Αθλος για μια νεα ομαδα....46-26 τη ρεαλ στο δευτερο ημιχρονο..Παλι στο βερολινο το 2009 ειχε κανει αλλα στο πρωτο ημιχρονο του τελικου με την τσσκα 48-28...Το Βερολινο εγινε η Αθηνα μας!!!Αυτα απο μενα και το κλεινω εδω!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να με συγχωρησετε κι εμενα, γιατι ειναι ασχετο με τα καιρικα....μπασκετοφιλος δεν θα ελεγα οτι ειμαι, οτι ξερω, οτι εχω ζησει, το οφειλω στον Εφταστερο πια, Βασιλια...

Οπως λεει και ο Σακαρος, και οπως ακουω και απο κοσμο - οπαδους ΑΛΛΩΝ ΟΜΑΔΩΝ, αλλα μπασκετοφιλους, αυτο που εκανε ολη τη σεζον, αυτη η ομαδα, αλλα ειδικα χθες, ηταν ΜΑΓΙΚΟ....

Δεν υπαρχει ιστορικο προηγουμενο, μια ομαδα που ΔΙΑΛΥΘΗΚΕ, αν δεν κανω λαθος, μονο ο Γκριγκονις συνεχιζει απο περυσινο συμβολαιο (!!!!!) δηλαδη εχτισε απο την αρχη, απο το 0, 18-19 καινουργια προσωπα, τα 11 απο τα 12 της αποστολης σιγουρα, συν καινουργιο προπονητη.....να βγει απο 17ος....1ος.....κερδιζοντας στον τελικο με ΜΠΑΣΚΕΤ και οχι ξυλο, παιζοντας με το ΜΥΑΛΟ της πιο καλοχτισμενης, μυαλωμενης, σουπερ-δυναμικης και πανακριβης, γεματης ταλεντο Βασιλισσας....

Δηλαδη, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ !!!! Οι ομαδες χτιζονται σιγα σιγα, εχουν προβληματα, τραυματισμους, αναποδιες, 1-2-3 χρονιες και μετα στρωνει η κατασταση.....ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ αυτο το συνοθυλευμα Οκτωβρη - Νοεμβρη, που πραγματικα οι ανθρωποι δεν καταλαβαιναν που παιζει ποιος με ποιον, δεν ειχαν μαθει τιποτα, να γινεται μια παρεα, μια οικογενεια και να φτιαχνει διαθεση, παιχνιδι και αγωνιστικοτητα ΜΕΣ στη χρονια....

Ακομα και το 2009, που λεει και ο Σακαρος, η ΟΜΑΔΑΡΑ εκεινη ηταν ουσιαστικα η Αρμαδα του Ζοτς απο το 1999 (!!!!) με προσθαφαιρεσεις παικτων, εννοειται, την Αφροκρεμα της Ελλαδας, πολλους καλους ποιοτικους ξενους και το Ζοτς ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ στο τιμονι....

Το χθεσινο, ειναι ρε παιδι μου, που λες ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ....ειδικα με αυτη τη Ρεαλ, που ειχαμε δει μες στη χρονια, τι απιθανη ομαδα εχει, τι τρομερες λυσεις και συνθηκες και αντοχες....και παικταραδες...

Η Ρεαλ που μπαινει δυνατα σε ολα τα ματς, οπως και στον ημιτελικο που γονατισε τον Ολυμπιακο στο +25 και με βγαλμενη τη γλωσσα απτο τρεξιμο, μετα η διαφορα αυτη ΔΕ μαζευεται, και το παιχνιδι δεν γυρναει, οταν παιζεις με τη Ρεαλ....

Αυτο που ειδαμε χθες, απο το 12ο λεπτο του τελικου και μετα, στα ματια μου ειναι μια ΡΑΨΩΔΙΑ.....Πρασινος Θεος.....ενω δεν παιζουν μπαλα (ουτε μπασκετ) οι φανελες, τα τροπαια, το ειδικο βαρος, χθες, μαζι με 10.000 αρρωστακια μες στο Uber Arena, ενιωθες, εστω και μεσα απτην ψυχρη τηλεοπτικη εικονα, οτι ξαναγεννηθηκε αυτο το ΜΑΓΙΚΟ που εχει αυτη η ομαδα στο μπασκετ....ειναι η αυρα των τελικων, ειναι η τυχη των τολμηρων, ειναι τα παλμαρε που ειναι σηκωμενα στον ουρανο του ΟΑΚΑ, η ψυχη του Παυλαρα και του Θανασαρα, δεν ξερω....

ΥΓ: Τεραστιο κειμενο, συγγνωμη για τον πονοκεφαλο, αλλα θα μου επιτρεψετε και μια προσωπικη ιστορια...για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοι....

1996....ο συχωρεμενος θειος μου, μπασκετοφιλος και ερασιτεχνης μπασκετμπολιστας, εχει κινησει Γη και Ουρανο να βρει 3 εισητηρια, για τον ιδιο, τον πατερα μου κι εμενα (10 χρονων)....να παμε Παρισι Final Four, ειχε δει ονειρο οτι το σηκωνουμε, παροτι ημασταν αουτσαιντερ....τελικα, ενα ατυχημα 2 μηνες πριν, τον βαζει σε γυψους και πατεριτσες, παει το ταξιδι και ολα τα σχεδια, αλλα φυσικα, ηρθε να δουμε τον τελικο ολοι μαζι....ακομα θυμαμαι, και ανατριχιαζω, την ΚΡΑΥΓΗ στην ταπα του μεγαλου Στογιαν....το πηραμε !!!!! το πηραμε !!!!!! ΡΕ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ !!!!!!!! Δεν ειχα ξαναδει στη ζωη μου τοσο μεγαλο ανθρωπο να κλαιει, με λυγμους, ΑΠΟ ΧΑΡΑ.....δεν πιστευα, δεν ηξερα, οτι οι ανθρωποι συγκινουνται και κλαινε ΑΠΟ ΧΑΡΑ και οχι επειδη χτυπησαν η πονεσαν.....να σημειωσω οτι με γυψους και πατεριτσες με ειχε βουτηξει και με πεταγε στο ταβανι, 10 χρονων γαιδουρι εγω....σιγουρα θα ειναι τρελα χαρουμενος απο χθες, οπως και ολη η παλια φουρνια που τωρα μας βλεπει απο ψηλα....σε εναν ουρανο γεματο ΑΣΤΕΡΙΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαλησπερα παιδες.

Απο χθες οπως ολοι οι πρασινοι ετσι και εγω, ειμαι εκστασιασμενος,υπερηφανος και αυπνος εννοειτε! Μπορω να πω πολλα ...για συγκριση μπατζετ ,για το που ειμασταν περυσι στην Ευρωλιγκα,για παιχτες οπως τον Σλουκα τον Ναν τον Λεσορ τον Καλαιτζακη κ.α αλλα ολα ειναι γνωστα.

Οποιος εχει παιξει η ξερει απο μπασκετ χθες ειδε εναν αγωνα για σεμιναριο,εναν αγωνα που στα 3 απο τα 4 12λεπτα θα πρεπει να διδασκεται.Οπως και ολος ο ημιτελικος με τη Φενερ. Τα μπραβο στον κοουτς και στον προεδρο για αυτο που καταφεραν!!!

                                                                       ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

3  βιντεακια απο μενα. Το πρωτο απο Ομονοια,το 2ο  σχεδον ολος ο αγωνας απο τη κερκιδα της UBER στο Βερολινο και το 3ο απο τον Κ. Αντετοκουμπο πανω απο το πουλμαν στη διαδρομη προς στον κοσμο μεσα στο αεροδρομιο. 

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...