Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Νομίζω έως τώρα το 12αρι του τζιφου έχει βελτιωθεί ως προς τον αζορικό. 

Δεν μου αρέσει καθόλου το ούκμο..

δεν είναι κακό το ούκμο, μην τρομάζει από τα κακατκόκκινα πάνω μας. Μετά θα άλλαζε τελείως. Ο τζίφος και εμένα μου αρέσει πειρσσότερο, θέλω να δω τις διαφορές που θα βγούνε στο 12αρι σε σχέση με ευρωπαίο. έτσι όπως το πάει μπορεί να βγάλει νωρίτερα κάτι ενδιαφέρον.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν είναι κακό το ούκμο, μην τρομάζει από τα κακατκόκκινα πάνω μας. Μετά θα άλλαζε τελείως. Ο τζίφος και εμένα μου αρέσει πειρσσότερο, θέλω να δω τις διαφορές που θα βγούνε στο 12αρι σε σχέση με ευρωπαίο. έτσι όπως το πάει μπορεί να βγάλει νωρίτερα κάτι ενδιαφέρον.

Απο την προηγουμενη αναλυση που εκανες θελουμε στην αμερικη το 2 να ενωθει με το 1 και να κινηθουν ανατολικα? 

ΥΓ συγχαρητηρια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μόνο που δεν μου αρέσει στο 12αρι είναι η πλήρης αποκοπή του χαμηλού 1+2 στην Αμερική. Δηλαδή αν δεν βγει καλό το τρέξιμο ξέρετε ποια μεταβλητή θέλει ξύλο. Τα λέμε, βγαίνω έξω να πάρω αέρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρίξε ρε φολομοντέλο μια αποκοπή όπως κατεβαίνει ο αυλώνας μέσα στο Ιόνιο να γίνει της κακομοίρας...Κι ας είναι στο θερμό τομέα η μισή Ελλάδα...να δεις τι πυρηνικές δοκιμές θα γίνουν μετά...Χιόνια στα ορεινά και μπόλικη βρόχα στα πεδινά!Το καλύτερο σενάριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, billipiros12 said:

gfs-2-264.png

Βροχές καλές μάλιστα και χιόνι σε ορεινά και λίγο χαμηλότερα στα βόρεια είναι αυτό!ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που θέλουμε...μακάρι να το βγαζε και 2 μέρες πριν ομως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταπληκτικο τρεξιμο ( θα ηθελα να ειναι 2-3 βαθμους ακομα κατω αλλα καλο ειναι και αυτο)

Να προσθεσω οτι η σελιδα που βλεπω το gfs επεσε λογω πολλων συνδεσεων και επανηλθε 5 λεπτα μετα...κολλαει αφανταστα...

ΥΓ αναμενω 3 φορες καλυτερα ensembles...

Screenshot_2019-10-21-20-00-27-658.jpeg

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σωστα @[weathermaniac]!!!

Ξερεις γιατι βγαινει ψυχρη εισβολη?Γιατι ο αντικυκλωνας στην Αγγλια εχει σωστη αρχικη θεση και μεγαλη δυναμικη αφου στη συνεχεια ενισχυεται και μπλοκαρει ολην την κυκλοφορια απο δυτικα.Το σημαντικοτερο λοιπον στο συγκεκριμενο παραδειγμα ειναι ο Α και οχι το Χ.Αν ο Α ηταν στην ιβηρικη κατα πασα πιθανοτητα θα ετρωγε φαπα,αλλα και παλι δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι,αφου ξαναλεω παιζουν παρα πολλοι παραγοντες ρολο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εφτασαν και στην Ελλαδα τα χιονια απο το gfs οριστε και τα εκατοστα που δινει 3 του μηνα νωρις το πρωι..δειτε χαρτη..

snowdepth_20191021_12_306.jpg

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνιστω ψυχραιμια..Απεχουμε παρα μα παρα πολλες ωρες..Ισως μπουν οι βασεις για την πολυποθητη αλλαγη..Αλλα εγκρατεια παιδες..Μιλαμε για δεκα μερες μετα..Επι της ουσιας ουτε ταση δεν υφισταται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Μόνο του είναι το κύριο πάντως, ειδικά υετικά..

Ετσι ακριβως φιλε...Ενα τρεξιμο απο μονο του δε λεει τιποτα,ποσο μαλλον οταν ειναι του τζιφου...Και οταν μιλαμε για 240 ωρες μετα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

144 ώρες θα θεωρηθεί σαν τάση και στις 72 βλέπουμε υετό για να μη πω στις 48........Αν αυτά που έχει βγάλει το τρολομοντέλο τα δείξει και τότε με κάνα δύο ακόμα να συμφωνούν, τότε θα τον πιστέψουμε τον τζίφουλα!Στις 25 του μήνα με λίγα λόγια θα χουμε μια καλή εικόνα για το τι να περιμένουμε!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Treebeard είπε:

Περιμενα να δω καλυτερη εικονα στα ensembles. Λαγος το τρεξιμο του κυριου.

Το καλο ειναι οτι τα ανσαμπλ περιορισαν καπως την πτωση της θερμοκρασιας..Καλο με την εννοια του να αποφυγουμε ενδεχομενα ξηροκρυα..Απο την αλλα τα υετοφορα σεναρια πηγαν πιο πισω χρονικα...

Θελουμε πασει θυσια ο αυλωνας να ερθει δυτικα..Αλλιως χαμηλο δεν προκειται να δημιουργηθει...Μονο ετσι θα εχουμε φαινομενα και αξιολογα και με διαρκεια..

Εγω κραταω ως θετικο απο τα ανσαμπλ αυτο που προανεφερα..Οτι δηλαδη περιορισαν την πτωση της θερμοκρασιας.Αρα θεωρητικα ο αυλωνας δεν θα σκασει πανω μας...Που θα εφερνε μονο κρυο και ελαχιστα φαινομενα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...