Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντυπωσιακη η αυξηση της χιονοκαλυψης συνολικα στο βορειο ημισφαιριο το επομενο 15ημερο.Δειτε χαρτες(🤓)

 

20191023_003020.jpg

20191023_003032.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εντυπωσιακη η αυξηση της χιονοκαλυψης συνολικα στο βορειο ημισφαιριο το επομενο 15ημερο.Δειτε χαρτες(🤓)

 

20191023_003020.jpg

20191023_003032.jpg

Το αστείο ειναι οτι το μονο μερος που θα γινει μικροτερη η χιονοκαλυψη ειναι η γροιλανδια 😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σας τα λέει ο παραλιοχιόνης εδώ και μέρες με την χιονοκάλυψη και με κοιτάτε μερικοί σαν εξωγήινο....χαχαχαχα....

Η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι είπαμε.....χαχαχαχα....

Το τρίπολο είναι ξανά εδώ και με ίσως πιο ευνοϊκές καταστάσεις για μας....είναι μακριά ακόμη, αλλά παίζει δυνατά....

ΥΓ Σημειώστε ότι στην αυλή μου εδώ και λίγες ημέρες έχουμε επισκέψεις.....κοτσύφια και σουσουράδα παρακλώ!!! Και μου ανέφερε κι ο Γιάννης από Λιόσια για σουσουράδα σπίτι του!!! Χειμωνοπούλια.....χειμωνοπουλιο-κάλυψη!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Το αστείο ειναι οτι το μονο μερος που θα γινει μικροτερη η χιονοκαλυψη ειναι η γροιλανδια 😜

Η μεγαλύτερη διαφαίνεται για Γροιλανδία....εκεί που είναι με ροζ δες....εκεί είναι η Γροιλανδία....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

Η μεγαλύτερη διαφαίνεται για Γροιλανδία....εκεί που είναι με ροζ δες....εκεί είναι η Γροιλανδία....

Ναι αλλα σε σχεση με τωρα θα χει λιγοτερη..στο κεντρο της το χρωμα της σκουραινει αρα μικραινει το υψος του χιονιου...γενικα σιγουρα ειναι μεγαλυτερη αφου ειναι ροζ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μερα ανασυνταξης και ψαξιματος σημερα των μοντελων πιστευω οτι σε πρωτη φαση παμε για ψοφοκρυο και ξεραιλα και μετα στο καπακι θα παιξουμε μπαλλιτσα.Ολη η ιστορια κατ εμε ειναι το χαμηλο στις αζορες το οποιο εαν ειναι πληρων αποκομενο απο την ατλαντικη κυκλοφορια δε νομιζω να βγει ουτε τοσο ισχυρο ουτε τοσο εκτεταμενο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και αρνητικά [έλεος] και θετικά στοιχεία στον τζίφο. να δούμε ποια θα υπερισχύσουν στο αποτέλεσμα. Ναι έκανε λίγο καλύτερη αποκοπή, αλλά μόνο λίγο, ναι πλησίασε στο χαμηλό των Αζορών παίο και ούκμο, όμως κάτι δεν μου πολυαρέσει στην κατάσταση με τον καναδά. Για να δούμε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Σας τα λέει ο παραλιοχιόνης εδώ και μέρες με την χιονοκάλυψη και με κοιτάτε μερικοί σαν εξωγήινο....χαχαχαχα....

Η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι είπαμε.....χαχαχαχα....

Το τρίπολο είναι ξανά εδώ και με ίσως πιο ευνοϊκές καταστάσεις για μας....είναι μακριά ακόμη, αλλά παίζει δυνατά....

ΥΓ Σημειώστε ότι στην αυλή μου εδώ και λίγες ημέρες έχουμε επισκέψεις.....κοτσύφια και σουσουράδα παρακλώ!!! Και μου ανέφερε κι ο Γιάννης από Λιόσια για σουσουράδα σπίτι του!!! Χειμωνοπούλια.....χειμωνοπουλιο-κάλυψη!!!

Μπαρμπα παραλιοχιονη εγω το αναφερω σαν γεγονος απλα και οχι σαν καποιο πιθανο μηχανισμο που θα οδηγησει καπου.

Ενα μεγαλο χιονι φετος και τιποτα αλλο 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπαρμπα Γιώργο μου είναι και μηχανισμός αυτό κι έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον από μόνο του....τα υπόλοιπα παρακάτω....

Το ένα χιόνι στον ήπιο Φλεβάρη στο τέλος....ως τοτε συνεχή τα ρεύματα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ναι αλλα σε σχεση με τωρα θα χει λιγοτερη..στο κεντρο της το χρωμα της σκουραινει αρα μικραινει το υψος του χιονιου...γενικα σιγουρα ειναι μεγαλυτερη αφου ειναι ροζ

Το.αντιθετο ακριβως φιλε.Ξανακοιτα τις κλιμακες και λαβε υποψη σου οτι σε εκεινα τα μερη που λες οι θερμοκρασιες θα κυμαινονται μεταξυ -25 και -35

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ναι αλλα σε σχεση με τωρα θα χει λιγοτερη..στο κεντρο της το χρωμα της σκουραινει αρα μικραινει το υψος του χιονιου...γενικα σιγουρα ειναι μεγαλυτερη αφου ειναι ροζ

Για δες καλύτερα το αχνο ροζ στο κέντρο είναι ακόμα μεγαλύτερη χιονοκάλυψη και αρχικά και διατήρηση ως παρακάτω....είναι πολύ δυνατή εικόνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς συνολικά το χαζό τζιφάκι θα βγει χειρότερο στο 18αρι έτσι όπως το πάει. μας έπρηξε πια!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Beach-snow NG είπε:

Για δες καλύτερα το αχνο ροζ στο κέντρο είναι ακόμα μεγαλύτερη χιονοκάλυψη και αρχικά και διατήρηση ως παρακάτω....είναι πολύ δυνατή εικόνα...

Ναι..το αχνο ροζ ειναι μεγαλυτερη χιονοκαλυψη....στη δευτερη εικονα για μετα απο 15 μερες χανεται και το ροζ ειναι πιο σκουρο...αρα θα μειωθει το χιονι ..λιγο οχι τιποτα σπουδαιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Δυστυχώς συνολικά το χαζό τζιφάκι θα βγει χειρότερο στο 18αρι έτσι όπως το πάει. μας έπρηξε πια!!

Ασχολείσαι υπερβολικά, σου το έχω ξαναπεί και είναι χαμένος χρόνος....μπορείς περισσότερο παραγωγικά να προχωρήσεις....περί ορέξεως βέβαια....απλά συμβουλευτικά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

Ασχολείσαι υπερβολικά, σου το έχω ξαναπεί και είναι χαμένος χρόνος....μπορείς περισσότερο παραγωγικά να προχωρήσεις....περί ορέξεως βέβαια....απλά συμβουλευτικά....

well αν μπορείς να διευκρινίσεις ο πιο παραγωγικά τότε κάτι μπορεί να γίνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ναι..το αχνο ροζ ειναι μεγαλυτερη χιονοκαλυψη....στη δευτερη εικονα για μετα απο 15 μερες χανεται και το ροζ ειναι πιο σκουρο...αρα θα μειωθει το χιονι ..λιγο οχι τιποτα σπουδαιο

Δεν θα μειωθεί θα αυξηθεί κι άλλο τόσο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα πάει στη Μογγολία αυτός ο αυλώνας στο τέλος με τον τζίφο...

Υ.Γ.:Έχουμε τέλη Οκτώβρη κι ασχολούμαστε με δασικές πυρκαγιές ακόμα!Μελτεμάκι τέλη Οκτώβρη και λαμπάδιασε το Πορτο Ράφτη...Τι να πει κανείς

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οσο κοιτάζετε από τώρα τόσο έντονα όλα τα τρεξίματα, θα χάνεται το δάσος του καιρού και θα μειώνεται και η απόλαυση....όταν έχεις ένα τέτοιο χόμπι, είναι σα νάχεις μια υπέροχη γυναίκα έτοιμη για ένα όμορφο βράδυ κι εσύ να ψάχνεις για άλλες διόδους και να χάνεις τελικά την ουσία και την "συνουσία".....αυτή η μοντελολαγνία Μιχαήλ σε φθείρει να το ξέρεις.....παραγωγικός σημαίνει να μπόρώ να διαβάζω σύντομα μερικά πράγματα και να συγκρίνω εγκεφαλικά, έως το τέλος που θα συμπεράνεις και με 2 γραμμές το αναδεικνύεις....είναι απλό....όλο αυτό το σκηνικό σου χαλάει την μαγεία του καιρού....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Beach-snow NG είπε:

Οσο κοιτάζετε από τώρα τόσο έντονα όλα τα τρεξίματα, θα χάνεται το δάσος του καιρού και θα μειώνεται και η απόλαυση....όταν έχεις ένα τέτοιο χόμπι, είναι σα νάχεις μια υπέροχη γυναίκα έτοιμη για ένα όμορφο βράδυ κι εσύ να ψάχνεις για άλλες διόδους και να χάνεις τελικά την ουσία και την "συνουσία".....αυτή η μοντελολαγνία Μιχαήλ σε φθείρει να το ξέρεις.....παραγωγικός σημαίνει να μπόρώ να διαβάζω σύντομα μερικά πράγματα και να συγκρίνω εγκεφαλικά, έως το τέλος που θα συμπεράνεις και με 2 γραμμές το αναδεικνύεις....είναι απλό....όλο αυτό το σκηνικό σου χαλάει την μαγεία του καιρού....

Όταν έξω δεν έχει συννεφάκι Κώστα δεν νομίζω ότι μπορώ να κάνω και κάτι άλλο.  Οι μόνες φορές που πέφτει η μοντελοτρέλα είναι όταν ασχολούμαι με μια κακοκαιρία στο nowcast, καθώς και εφόσον έχει περάσει αυτή . Δεν σταματάω να τα βλέπω, αλλά κάνω το απλό. Μπαίνω κοιτάω, βγαίνω. Αν έχει καιρό να κάνει κάτι τόσο πιο πολύ τρελαίνομαι με τα μοντέλα. Είναι απλά ο ευατός μου.. Τέλος πάντων..

Βάση τζίφου έχει μόνο ξερόκρυο και μετά η αναδίπλωση μπορεί να κάνει πράγματα. Αύριο θα μας διαφωτίσουν τα 00αρια, καθώς πρέπει να πεταχτούν σενάρια από τις άκρες της τραμπάλας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Όταν έξω δεν έχει συννεφάκι Κώστα δεν νομίζω ότι μπορώ να κάνω και κάτι άλλο.  Οι μόνες φορές που πέφτει η μοντελοτρέλα είναι όταν ασχολούμαι με μια κακοκαιρία στο nowcast, καθώς και εφόσον έχει περάσει αυτή . Δεν σταματάω να τα βλέπω, αλλά κάνω το απλό. Μπαίνω κοιτάω, βγαίνω. Αν έχει καιρό να κάνει κάτι τόσο πιο πολύ τρελαίνομαι με τα μοντέλα. Είναι απλά ο ευατός μου.. Τέλος πάντων..

Βάση τζίφου έχει μόνο ξερόκρυο και μετά η αναδίπλωση μπορεί να κάνει πράγματα. Αύριο θα μας διαφωτίσουν τα 00αρια, καθώς πρέπει να πεταχτούν σενάρια από τις άκρες της τραμπάλας.

ειναι απο εκεινες τις περιπτωσεις που μπορει απο αναδιπλωση που δεν φαινεται να βγει κακοκαιρια στις 120 και 144 ωρες φαινομενικα απο το πουθενα.Οι λεγομενες κακοκαιριες του σωτου που τις λατρευει...😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 ε λοιπόν για σήμερα δεν ασχολούμαι άλλο κουράστηκα. ο τζίφος πάει πιο ανατολικά ακόμα και από το 6αρι πέρα από κάθε λογική παρόλο που κατάφερε να εγκλωβίσει το χαμηλό στις Αζόρες, το οποίο όμως είναι τεράστιο. Ας ελπίσουμε αύριο το πρωί να τουμπιάσει αρκετά ο τζίφος ώστε να αποφύγυμε αυτό το σενάριο, και να τουμπιάσει όσο λιγότερο γίνεται ο παίος/ουκμο κτλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Βάση τζίφου έχει μόνο ξερόκρυο και μετά η αναδίπλωση μπορεί να κάνει πράγματα.

Μαλλον για φαπα παει Μιχαλακη και οχι για αναδιπλωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

χαμηλο γιγαντας στις αζορες χωρις λογο και αιτια?..χλωμο..τα λεμε αυριο παιδια καλο βραδυ

Έχει και λόγο και αιτία ο γίγαντας.  Αλλά θα τα πούμε ξανά αύριο. Νιώθω ψόφιος από το αχαλίνωτο modeling των τελευταίων ημερών.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Νιώθω ψόφιος από το αχαλίνωτο modeling των τελευταίων ημερών.

Γιατιιιιιιιιι?

Το χειμωνα θα κανεις ενεσεις καφεινης??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...