Jump to content
vorios_polos

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Μακαρι να εβγαινε το icon οπως ειναι!Πολυς ο υετος στην Αττικη

Το θέμα είναι να το ρίξει σε κάποιες ώρες και όχι, δυνατή βροχή για 10-15 λεπτά και μετά κάνα 45λεπτο ποτιστικής και πάπαλα.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Το θέμα είναι να το ρίξει σε κάποιες ώρες και όχι, δυνατή βροχή για 10-15 λεπτά και μετά κάνα 45λεπτο ποτιστικής και πάπαλα.......

Ρε φιλε ενταξει δεν εβρεξε για ωρες αλλα τοπικα επεσε καλο νερο.Πολυ γκρινια ρε παιδακι μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Spartan said:

Ρε φιλε ενταξει δεν εβρεξε για ωρες αλλα τοπικα επεσε καλο νερο.Πολυ γκρινια ρε παιδακι μου

Καμία γκρίνια, απλά τέτοιες βρόχες έχουν λείψει από πέρυσι ρε φίλε!Με ολιγόλεπτα μπουρίνια και 1 ώρας βροχής σε αρκετές περιοχές, ε τι να κάνουμε τώρα, δεν ισορροπεί αυτό τα εκτρώματα του ανύπαρκτου επί 1μιση μήνα φθινοπώρου.

 

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για εμένα το νερό έχει μπει στο αυλάκι. Ναι μεν το ούκμο έχει αρχικά κάτι δυτικό, αλλά είναι σαφώς πιο ανατολικά στις ίδιες, ώρες με εχθές, αλλά και ο τζίφος ανατολικεύει ξεκάθαρα στο 12αρι. Πιστεύω πως και η Αττική θα φάει ένα πολύ δυνατό πέρασμα την ερχόμενη τετάρτη

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ειχαμε αναφερει εορταζοντα μου δυο μερες πριν...Η κακοκαιρια της τεταρτης ειναι η διαταραχη η χαμενη της δευτερας..Απλα θα ερθει δυο μερες αργοτερα αλλα φορτσατη...Ισχυροτατο περασμα...Απο κει και περα εγω περιμενω να δω τι θα κανει την κυριακη..Οριακη κατασταση. Οτι παρει η Αττικη κερδος θα ναι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Καμία γκρίνια, απλά τέτοιες βρόχες έχουν λείψει από πέρυσι ρε φίλε!Με ολιγόλεπτα μπουρίνια και 1 ώρας βροχής σε αρκετές περιοχές, ε τι να κάνουμε τώρα, δεν ισορροπεί αυτό τα εκτρώματα του ανύπαρκτου επί 1μιση μήνα φθινοπώρου.

 

Εφυγε ο νοεμβριος?Κατσε να δουμε πως θα βγει και αυτος Προσωπικα πιστευω θα παει καλυτερα  σε σχεση με τους 2 προηγουμενους τραγικους μηνες.Απο εβδομαδα θα εχουμε καλυτερα νερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Το ειχαμε αναφερει εορταζοντα μου δυο μερες πριν...Η κακοκαιρια της τεταρτης ειναι η διαταραχη η χαμενη της δευτερας..Απλα θα ερθει δυο μερες αργοτερα αλλα φορτσατη...Ισχυροτατο περασμα...Απο κει και περα εγω περιμενω να δω τι θα κανει την κυριακη..Οριακη κατασταση. Οτι παρει η Αττικη κερδος θα ναι...

έτσι φίλε ακριβώς! Αύριο το βράδυ, κλειδώνουμε οριστικά την κακοκαιρία. Οι μεταβλητές κοντεύουν στην πραγματική τους τιμή. Και όταν οι μταβλητές δυτικής κακοκαιρίας κλειδώνουν, κλειδώνει και η κακοκαιρία από τις 100 ώρες. το μόνο που με χαλάει είναι ότι έχω μάθημα μέχρι αργά την τρίτη και ελπίζω να μην χασω μεγάλο μέρος του χαμού...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

έτσι φίλε ακριβώς! Αύριο το βράδυ, κλειδώνουμε οριστικά την κακοκαιρία. Οι μεταβλητές κοντεύουν στην πραγματική τους τιμή. Και όταν οι μταβλητές δυτικής κακοκαιρίας κλειδώνουν, κλειδώνει και η κακοκαιρία από τις 100 ώρες. το μόνο που με χαλάει είναι ότι έχω μάθημα μέχρι αργά την τρίτη και ελπίζω να μην χασω μεγάλο μέρος του χαμού...

Ε δε πειραζει..Αλλα παντα οι τσοντες αργα παιζονται...Το ξερεις...🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ισως να είναι το πρωτο μεγαλο χαμηλο της εποχης,με μεγαλυτερη διαρκεια  από αποψη φαινομενων.Η λογικη λεει ότι τετιου είδους βαρομετρικα χαμηλα με τετοια πιεση στο κεντρο τους.Ειναι ακρως επικινδυνα  στο περασμα τους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αναρωτιέμαι τι αρχαίο όνομα θα του δοθεί αυτού του χαμηλού από το meteo

Εγω παντως θα το εβγαζα ΠΟΣΘΩΝ..Οποιος θελει ας ψαξει να βρει την μεταφραση του..Αρχαια ελληνικη λεξη ειναι...🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εγω παντως θα το εβγαζα ΠΟΣΘΩΝ..Οποιος θελει ας ψαξει να βρει την μεταφραση του..Αρχαια ελληνικη λεξη ειναι...🤔

απλά με τρέλανες. και θα τρελάνεις όποιον άλλον κάνει google search χαχαχα. Πάντως δεν λέω, ισχύει άπειρα αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολοκληρη η Ιταλια σε πιεσεις κατω των 1000mb.Toνοι χιονιου στα ορεινα και πλυμμηρες στα πεδινα.Ο Ιταλος καιροφιλος πρεπει να κανει εικονισμα τον φετινο Νοεμβριο,και γενικα το Φθινοπωρο.

image.png.4b46cf1fe46fe26c8444309c4a337de5.png

Και για κερασακι τους πεταει και ενα 980αρι στα μεσα του μηνα.Βεβαια ολα αυτα ειναι καλα και για εμας.Υπαρχουν παντα οι πιθανοτητες να κινηθουν πιο ανατολικα.

image.png.eb7232ff1d06ce51feeaae1fb944c7d9.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Spartan said:

Εφυγε ο νοεμβριος?Κατσε να δουμε πως θα βγει και αυτος Προσωπικα πιστευω θα παει καλυτερα  σε σχεση με τους 2 προηγουμενους τραγικους μηνες.Απο εβδομαδα θα εχουμε καλυτερα νερα.

Μακάρι!Μια μέρα να συννεφιάσει ολόκληρη με 4-5 ώρες βροχής έστω, χωρίς να βγει ο ρημαδοήλιος και από φθινόπωρο να πηγαίνεις στην άνοιξη μέσα σε λίγα λεπτά με αστάθειες και τι στο κόσμο πια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κυριακη οριακα πολυ τα πραγματα για την Αττικη και πιθανον τελικα να μεινουμε εκτος...μεχρι τωρα μετα απο τον απογοητευικο Οκτωβριο παμε πολυ καλα...ειδικα στην Αττικη ομως παρολο τον υετο..η νεφοκαλυψη συνεχιζει να ειναι περιορισμενη μιας και κυριως εχουμε επιρεαστει απο μετωπα τα οποια απομακρυνονται σχετικα γρηγορα....ιδιαιτερο ενδαιφερον απο Δευτερα με στραμμενα τα ματια φυσικα στην Ιταλια και στον εαν τελικα το βαθυ βαρομετρικο κινηθει λιγο ανατολικοτερα οποτε σαφως και θα μας επιρεασει ακομα περισσοτερο.....!! 57-779GR.GIF?08-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και αύριο θα το κάνουμε official έχουμε επιτέλους ξεκάθαρη σύγκλιση μοντέλων

ούκμο

Modele UKMO - Carte prévisions

τζίφος

gfs-0-96.png?12

τζεμ

gem-0-96.png?12

ευρωπαίος

ECM1-96.GIF?08-0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σταδιακος κατηφορος σε οτι αφορα τη θερμοκρασια στα ενσεμπς του τζιεφες. Σαν να μπαινουμε στην κανονικοτητα δηλαδη. Απο φαινομενα επισης φαινεται οτι θα κυλησει καλα το υπολοιπο του Νοεμβρη για ολη τη χωρα. Και σε καμια 15αρια μερουλες να αρχισουμε να ριχνουμε κλεφτες ματιες στο Δεκεμβρη, στο μηνα που περιμενουμε ολοι με ανυπομονησια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενδεικτικα για Τριλοφο Θεσσαλονικης καιρο ειχαμε να δουμε τετοιο υετο, συνεχομενο. Θα ξεχασουμε τον ηλιο μεχρι τελος Νοεμβρη!

graphe3_1000___23_40.462_.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...