Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 minutes ago, DIMITRIS said:

Ελπιδοφόρα ανσαμπλ αλλά στο τέλος του διαγράμματος...δε θέλω να είμαι απαισιόδοξος αλλά εδώ είδαμε πέρυσι ανσαμπλ κορδονιασμένα στις 4 μέρες πριν και τελικά πήραμε το τίποτα.

Οπότε ναι μεν θετικό αυτό που δείχνουν τώρα στο 12αρι αλλά εμένα δε μου λεει απολυτως τίποτα, ακόμη και για τα Χριστούγεννα δεν υπάρχει κάτι. Εάν όμως τα ανσαμπλ παράμείνουν καλά και βελτιωθούν κι άλλο τις επόμενες 2-3 μέρες τότε θα υπάρχει σαφής τάση. Μέχρι τότε υπομονή!

 

Ετσι ακριβως μεγαλο μαθημα το περσινο που τελικα ακολουθησαν το κυριο τρεξιμο, ποσο μαλλον στις 300 ωρες....Αχρηστη γενικα η δευτερη σελιδα του αμερικανου .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δεν μ απατά η μνήμη μου , μόλις χτες  κλαίγαμε τον Δεκέμβριο και μιλούσαμε για ''Πασχούγεννα'' .........και έχουμε ακόμα 8 μέρες μπροστά ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εαν μεχρι την επομενη δευτερα κρατησει πραγματι αυτα που δειχνει ( ή και βελτιώσει) θα παραδεχτω ποσο εκτος εχω πεσει. Ωστόσο προσωπικα ακομα καιω τον μηνα. Και αυτα που φαίνονται δεν συνεπάγονται παγίωση ευνοϊκής κυκλοφοριας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Αν δεν μ απατά η μνήμη μου , μόλις χτες  κλαίγαμε τον Δεκέμβριο και μιλούσαμε για ''Πασχούγεννα'' .........και έχουμε ακόμα 8 μέρες μπροστά ..

μπαμπη τι να κανουμε... πολλα νεα παιδια ελειδη λατρυουν το χιονι βλεπουν ενα κακο τρεξιμο κ απελπιζονται.. θυμαμαι κ εγω πως εκανα τα πρωτα χρονια. μακαρι ομως να κρατηθει η ταση κ να πεφτουν οι ωρες!!! ως τοτε υπομονη κ θετικη ενεργεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Αν δεν μ απατά η μνήμη μου , μόλις χτες  κλαίγαμε τον Δεκέμβριο και μιλούσαμε για ''Πασχούγεννα'' .........και έχουμε ακόμα 8 μέρες μπροστά ..

Καμενος ειναι ο Δεκεμβρης Μπαμπινο μου ετσι κι αλλιως.Το να βγαλει ενα 24ωρο ενα χιονακι ημιορεινων,δεν αλλαζει την εικονα του μηνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Μακάρι αλλά γενικά δεν βλέπω σοβαρό ψύχος στα ΒΑ. Και να ανέβει ο Αζορικός τι θα κατέβει; Συγνώμη που είμαι πνεύμα αντιλογίας 😛 αλλά ότι βλέπω στους χάρτες λέω. Φυσικά και μισός βαθμός πτώση είναι θετικό..

Δεν ειναι αντιλογια αλλα διαλογος!! Σε περιπτωση καλυτερου ριτζαρισματος Αζορικου,θα εχεις και διαφορετικο χαρτη μπροστα σου. Γι'αυτο χτες τονισα της οβιδιακες αλλαγες του τζιφου σε ενα μολις τρεξιμο...που στη θεση Α βλεπαμε τερατα χαμηλα και τουμπαλιν. Μια ''παρατηρηση' μονο. Να θυμησω σε ολους μας...στην προηγουμενη κακοκαιρια στις 192 ωρες που εδειχναν τις θεσεις χαμηλων και που τελικα εκατσαν!!! Τελος,να ξεκαθαρισω οτι αυτη την στιγμη δεν αναζηταμε μια αλλαγη κυκλοφοριας(δεν υπαχουν οι ενδειξεις για κατι τετοιο),αλλα μια πορτα για μια καλη διαταξη. Μην ξεχναμε οτι απο τετοιες πορτες εχουν περασει πολυ δυνατοι χιοναδες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάρτε ένα trailer για αυτό που θα βάλω μετά

cfs-0-1980.png?00

 

 

 

Που θα διαδραματιστει η ταινια? Σε κεντροβοριες , προσηνεμες η δυτικες περιοχες?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Μιχαλάκη απαγορεύεται να ανεβαζεις τσόντες στο σχολιασμό χαρτών παιδί μου. 😉

το βάζω και αυτό σε λίγο μαζί με το προηγούμενο στο ανάλογο θέμα για ενηλίκους χιονόφιλους😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ότι ήμουν από τους λίγους που το τελευταίο 10ημερο ήμουν αισιόδοξος για το διάστημα των γιορτών .Ήμουν αισιόδοξος επειδή έβλεπα να αλλάζει η κυκλοφορία και πίστευα σε ακόμη μεγαλύτερη αλλαγή. Άλλες δυο μέρες δίνω να γίνει κάτι grande  .Μετά ομολογώ ότι θα με πιάσει η γκρίνια.Δεν μου άρεσε καθόλου το τελευταίο τρέξιμο αν και το κύριο τρέχει πάλι μόνο του.

Όταν έγραφα πριν 2-3 μέρες ότι τα Χριστούγεννα μπορεί να έχουμε ένα "ξηρό" -5 στα 850 ήλπιζα σε κατι καλύτερο για την συνέχεια. Όχι ότι θα ηταν κούφιο το κρύο  προς την Ρωσία .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελπιδοφόρος αλλά πολύ μακριά ακόμα ο μέσος όρος του τζίφου......το προσπαθεί ο ευρωπαίος στο μέσο όρο..λογικά από αύριο θα αρχίσει να το δείχνει και αυτός αν όντως έχει κάποια βάση....πολύ καλό το κύριο του icon στις 180 αρκετά κοντά το κύριο του ερυωπαίου ....χωράνε πολλες βελτιώσεις αλλά δυστυχώς και ακόμα περισσότερες χειροτερέψεις ...μην ξεχνάμε ότι χτες έδειχναν θερμές εισβολές. για το ίδιο διάστημα/.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

όσο αφορά τον αυλώνα ο τζίφος κάνει σημαντικές αλλά αναμενόμενες αλλαγές προς τα άλλα μοντέλα. Άρα θα βγει σίγουρα πιο κρύος. Τώρα η αποκοπή στην Αμερική ακόμα αίνιγμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, HuxFlux είπε:

Δεν μας τα λεει καλα το 18ρι.... Βημα πισω μεχρι στιγμης.

βασικά είναι πιο κοντά στην λογική των άλλων μοντέλων όσο και να φαίνεται παράξενο [κάνε σύγκριση 72 ώρες  12αρια και 66 ώρες 18αρι]. Αλλά από ότι φαίνεται υπάρχει μάλλον αυτό το ενδιάμεσο σενάριο που μπορεί να μην βγάζει τίποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τεραστιες μετακινησεις για 24-25 του μηνα απο το gfs απο εκει που εδειχνε κρυο τωρα ζεστη οτι να ναι.. ουτε αυτο που ειναι κορυφαιο μοντελο δεν μπορει να πιασει τον καιρο μετα απο 6-7 μερες..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά ότι να ναι...τα ενσέμπλ τι λένε;Με αυτά θα πορευθούμε...+4 δίνουν;ε αυτό κρατάμε για τα Χριστούγεννα!Δε νομίζω ότι αξίζει να δει κανείς αυτό το τρέξιμο γιατι δε θα δει και κάτι.

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το 18αρι σε αντίθεση με το 6αρι και παρόλο που του μοιάζει πολύ είναι ένα απόλυτα πιθανό σενάριο για εμένα. Μην ξχνάμε ότι υπάρχουν σενάρια και σνα του τζεμ

 

Η αλήθεια είναι πως το προτιμώ σε σχέση με το 12αρι πολύ πάντως, και ας έχει ζεστά Χριστούγεννα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι οταν γινονται μακαροναδα η μαλλια κουβαρια τα ενσεμπλς,  κατι καλο βγαινει στο τελος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ρε στειλτε αναφορες στο νοαα δεν ξερω και εγω που να κλεισουν το gfs για τα μακρινα το μοντελακι ειναι αχρηστο μετα απο μερικες μερες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Athinaios είπε:

ρε στειλτε αναφορες στο νοαα δεν ξερω και εγω που να κλεισουν το gfs για τα μακρινα το μοντελακι ειναι αχρηστο μετα απο μερικες μερες..

χαχα δεν είναι δυνατόν φίλε αυτό, τέτοιες αλλαγές σε τέτοιες ώρες είναι φυσιολογικές.  Αν παρακολουθούσες άλλα μοντέλα θα καταλάβαινες ότι υπάρχουν πολύ χειρότερα [πχ ναβτζεμ]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδη το διαστημα που μας ενδιαφερει και εκει που προφανως θα ερθει η ψυχρη εισβολη ειναι καπου μεταξυ 27 με 2 προφανως και το 18αρι το λες πολυ καλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

χαχα δεν είναι δυνατόν φίλε αυτό, τέτοιες αλλαγές σε τέτοιες ώρες είναι φυσιολογικές.  Αν παρακολουθούσες άλλα μοντέλα θα καταλάβαινες ότι υπάρχουν πολύ χειρότερα [πχ ναβτζεμ]

24-25 δεν ειναι και τοσο πολυ μακρια και εκανε μεγαλες μετακινησεις και να πεις το εκανε για καλο μας εφερε και ζεστη τρομαρα του.. το gfs πρεπει να γινει πιο σταθερο για τα μακρινα πρεπει να το δουν αυτοι που το εφτιαξαν επιτελους..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...