Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, teo_73 είπε:

του 2020 Βαγγο ε? Και γω φιλε εκει το βλεπω να σκαει ο αυλωνας ο καλος😛

χαχαχαχα...στη γωνια ε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Για εκει παμε δεκεμβρη του 20 χαχαχχααχα

και φαντασου λεει του χρονου το 2020 στις8 δεκεμβριου να σκασει κανας υπερχιονιας...χαχαχα..η μεγαλυτερη μακροπροθεσμη εβερ...χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, xirolivado είπε:

1980-81Γιορτες κάπου, Θήβα 1,70 χιόνι , ένα μέτρο και εβδομήντα εκατοστά.

Ιανουάριο 83 παρουσιαστηκα στην Θήβα ΚΕΠΒ,83Α εσσο, κάθε παρασκευή χιόνι ένα μέτρο και αγγαρεία ξεχιονισμα, τρεις παρασκευές συνεχομενες ,τρίτη έλιωνε και παρασκευή ξαναχιονιζε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Για εκει παμε δεκεμβρη του 20 χαχαχχααχα

Μες στο μυαλό μουυ μπαγάσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτελους και κατι ενδιαφερον ρε παιδια....

να περιμενεις κακοκαιρια σε 2 μερες και ηδη να κοιτας 140 και 200 ωρες για πιθανες επομενες....

Που καταντησαμε τα φυσιολογικα να τα περιμενουμε σαν δωρο εξ ουρανου.....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

αν εχουν καποια βαση οι δεικτες τοτε τετοια αποτομη πτωση απο το +4 στο 0 σημαινει καθοδο πολικου αυλωνα

πάντως με υθετικούς δείκτες είχαμε δυτική κακοκαιρία. Τον ετεοκλή. Άρα με ημιζωνική άνετα περιμένω και εγώ.😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

αν εχουν καποια βαση οι δεικτες τοτε τετοια αποτομη πτωση απο το +4 στο 0 σημαινει καθοδο πολικου αυλωνα

Στη Τουρκια Βαγγέλη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Στη Τουρκια Βαγγέλη

ειναι μακρια θα δουμε...εχουμε μρποστα μας ακρως χειμωνιατικο σκηνικο με τον βορια να κυριαρχει σαν ανεμος με το που πατησε το ποδι του ο χειμωνας.και απο χειμωνα πουκυριαρχος ανεμος ειναι ο βοριας δεν φοβαμαι.καπου παρακατω θα σκασει και αλλη και αλλη και αλλη ευκαιρια για ολους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το προηγούμενο μήνυμα μου δεν ξέρω πως βγήκε και πως νά το διαγράψω...

Επειδή διάβασα τα σχόλια για την περιοχή να καταθέσω την εμπειρία μου:

Δεν γνωρίζω τι θα κάνει στην επερχόμενη κακοκαιρία.

Σήμερα πάντως χιονισε σε μορφή χοντρού χιονοχαλαζο το μεσημέρι, ενω χθες βραδυ ειχαμε χιονόνερο με 0 στα 850 βαση μοντέλων.

Δεν ειναι η πρωτη φορα περυσι 17/2 πχ με -1 ειχαμε 30 εκ στα 700+ και 10 ποντο στα 600+
 

απλα θέλω να πω, μην μηδενίζουμε ψυχρές εισβολες Έτσι απλα. Και επαναλαμβανω δεν ξερω το θα κανει τωρα μπορει να εχει χιονόνερο εδω

 

Επεξεργάστηκε από Ipokratios politia snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αυτη η ισλανδια τι εχει να δει.ειναι ακριβως πανω στο δρομο των χαμηλων..το ενα φευγει το αλλο ερχεται.τρεχουν σαν τρελλα ,μεσα σ ενα ραν εχω χασει το μετρημα για το ποσα χμηλα θα περασουν απο πανω της.τι κανουν αυτοι οι ανθρωποι τον χειμωνα εκει ηθελα να ξερα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει φτασει στις 300 ωρες το 18αρι,,και συνεχιζει να βγαζει ψυχρες εισβολες 

 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενω σαν διαταξεις ειναι μια χαρα, το ψυχος ειναι ελαχιστο. 

Εαν δεν σταματησουν τα χαμηλά στον ατλαντικο που τραβανε τα παντα και δεν γεμισει η σιβηρια εγω φετος δεν περιμενω κατι περα απο λιγες νιφαδες μονο...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως η συνεχεια δν νομιζω να ειναι τοσο αισιοδοξη νομιζω θα φανει απο αυριο στα ενσεμπλ καλυτερα αν εξαιρεσεις ισως τη προσκαιρη πτωση στη 1 του μηνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Παντως η συνεχεια δν νομιζω να ειναι τοσο αισιοδοξη νομιζω θα φανει απο αυριο στα ενσεμπλ καλυτερα αν εξαιρεσεις ισως τη προσκαιρη πτωση στη 1 του μηνα

για κατι μεγαλο δυσκολο εως αδυνατο εως τα φωτα και λιγο παραπανω....αλλα δεν θα μας καπελωσει κανενας αζορικος και θα ειμαστε συνεχεια σε ψυχρο τομεα....κατι ειναι και αυτο.το αιγαιο παντως θα καταλαβει χειμωνας τις επομενες μερες και τα νησια γενικοτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα τελευταια ραν σαν τιτλο εχουν « το 15ημερο του -4 στα 850».

δεν μ´αρεσουν ομως. Αφενος γιατι ειναι απαγορευτικα για πεδινο χιονι εκει που σκανε οι αυλωνες, αφετερου δε μπορω να βλεπω την Πινδο και τις περιξ αυτης περιοχες αχιονες!

χωρις να θελω να μειωσω τις περιοχες που θα χιονιστουν κ μαλιστα καλα το επομενο 3ημερο.

αλλα αν περασει αυτη η περιοδος με μπαστακωμενο αζορ χωρις κατι δυνατο η χωρις επαναλαμβανομενα επεισοδια ανα την επικρατεια της Χωρας και φυγει στο στυλ που τρεχει πχ το 18αρι, τι να πω;

και μου ερχεται τωρα στο μυαλο εκεινο το ονειρωδες 06 της Τριτης οπου σε  καποιους δεν αρκουσε γιατι ειχε απλα το -7 στα 850!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 minutes ago, Παπλαμουδας said:

Τα τελευταια ραν σαν τιτλο εχουν « το 15ημερο του -4 στα 850».

δεν μ´αρεσουν ομως. Αφενος γιατι ειναι απαγορευτικα για πεδινο χιονι εκει που σκανε οι αυλωνες, αφετερου δε μπορω να βλεπω την Πινδο και τις περιξ αυτης περιοχες αχιονες!

χωρις να θελω να μειωσω τις περιοχες που θα χιονιστουν κ μαλιστα καλα το επομενο 3ημερο.

αλλα αν περασει αυτη η περιοδος με μπαστακωμενο αζορ χωρις κατι δυνατο η χωρις επαναλαμβανομενα επεισοδια ανα την επικρατεια της Χωρας και φυγει στο στυλ που τρεχει πχ το 18αρι, τι να πω;

και μου ερχεται τωρα στο μυαλο εκεινο το ονειρωδες 06 της Τριτης οπου σε  καποιους δεν αρκουσε γιατι ειχε απλα το -7 στα 850!

 

Να πεις "Καλώς τη Ζηνοβία και τις φιλενάδες της" Παπλαμουδενιε και να κάνεις το σταυρό σου που μπαίνει και το -4 πλας στην Αττική.  Μου θες και -7. Χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, George Trilofianos είπε:

Μαζι σου Βαγγελη θα το κηνυγησω μεχρι τελους

εγώ να την κυνηγήσω που είμαι απο κοντινη περιοχή???η είμαι χαμένος και τιποτα δεν θα έχω????Επίσης ελπίζω να είναι μέρα και καλύτερα απόγευμα με νωρίς βράδυ η καλύτερη ώρα τότε ανάβει η λάμπα 😂😂😂τέλος πάντων άμα συνεχιστεί καμία ακραία δυτικιση το βλέπω να πασπαλίζετε καμία στέγη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους, δυστυχώς χειροτέρεψαν τα πρωινά για την "υποτροπή" του καιρού της Δευτέρας... 

Πάντως η Μαγνησία και η Φθιώτιδα φαίνεται να χιονίζονται τελικά ανά διαστήματα τις επόμενες ημέρες. Για τα υπόλοιπα μέρη της χώρας που θα επηρεαστούν νομίζω τα πράγματα παρέμειναν ίδια με εχθές.

Πολλές οι πιθανότητες για 2η ψυχρή εισβολή στις αρχές του νέου έτους. 

 

Βόλος

1477837657_graphe3_1000___22.9458_39.3667_Vlos(13).png.dfc66e034bd044a713f5e3ae5091ab4b.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...