Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ευλογη απορια. Γτ τα  -10 στα 850 ειναι στα συνορα ενω τα -34 ειναι μεσα στο Αιγαιο; Δεν θα επρεπε οι πιο ψυχρες τεμπ της πολικης μαζας στα 850 να ακολουθούν το 500αρη;;

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντε πάμε για την γνωστή στρώση άχνης που την αναφέρουμε και ως εφημερίδα θέλω να το δω να πέφτει αυτές της μέρες είμαι καλλεικρατεια λέτε να έχω περισσότερες ελπίδες? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seventower είπε:

Αντε πάμε για την γνωστή στρώση άχνης που την αναφέρουμε και ως εφημερίδα θέλω να το δω να πέφτει αυτές της μέρες είμαι καλλεικρατεια λέτε να έχω περισσότερες ελπίδες?

Παμε ολοι πρωτο ποδι στο παλιουρι, σιγουρακι ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Αντε πάμε για την γνωστή στρώση άχνης που την αναφέρουμε και ως εφημερίδα θέλω να το δω να πέφτει αυτές της μέρες είμαι καλλεικρατεια λέτε να έχω περισσότερες ελπίδες? 

Bασει αυτου του χαρτη και αν σκεφτουμε οτι ειναι λιγο χοντροκομμενος τοτε εισαι λιγα χιλιομετρα εκτος... Αν και δεν νομιζω να εχεις τις καταλληλες Τ

Συνολικος υετος μεχρι 75 ωρες

GFSOPIT18_75_18.png

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Ζερίκιος είπε:

Για την ιστορία, στο γήπεδο του Λεβαδειακού (υψόμετρο 200μ) μετρήθηκαν 60 πόντοι στο τελείωμα του χιονιά του 2006.

1980-81Γιορτες κάπου, Θήβα 1,70 χιόνι , ένα μέτρο και εβδομήντα εκατοστά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

να τα πρώτα χρωματάκια στην Θεσσαλία τις επίμαχες ώρες της υποτροπής. Που δεν είναι η υποτροπή βέβαια αφού μέχρι τότε δεν θα έχουμε καν κακοκαιρία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

να τα πρώτα χρωματάκια στην Θεσσαλία τις επίμαχες ώρες της υποτροπής. Που δεν είναι η υποτροπή βέβαια αφού μέχρι τότε δεν θα έχουμε καν κακοκαιρία.

Αυτά δεν είναι 0-1cm ...,. είναι -1cm. γενικότερα όχι μόνο Κ.Μακεδονια κι αλλού.

Επεξεργάστηκε από xirolivado
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, xirolivado είπε:

Αυτά δεν είναι 0-1cm ...,. είναι -1cm.

δεν πειράζει. και το ένα σύννεφο παραπάνω κέρδος είναι

Modele GFS - Carte prévisions

 

ακόμα ένα βήμα θέλουμε και πάμε για άχνισμα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

δεν πειράζει. και το ένα σύννεφο παραπάνω κέρδος είναι

Ένταξη Μιχαήλ κι εγώ είμαι από αυτούς που μόνο να πέφτει μου φτάνει κι ας μην στρώνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν πειράζει. και το ένα σύννεφο παραπάνω κέρδος είναι

με το 18αρι αν δεν κανω λαθος  μονο ο βολος βλεπει ενα 6ωρο αξιολογης χιονοπτωσης στις 30/12, η υπολοιπη θεσσαλια ψιχουλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης μασ είπε:

με το 18αρι αν δεν κανω λαθος  μονο ο βολος βλεπει ενα 6ωρο αξιολογης χιονοπτωσης στις 30/12, η υπολοιπη θεσσαλια ψιχουλα

Παρακάλα να γίνει μετακίνηση προς ευρωπαίο και θα δεις ξαφνικά πιο σκούρα πράσινα στα μέρη σου [και όχι μόνο] Το θέλω! το έχω βάλει στόχο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ακόμα ένα βήμα θέλουμε και πάμε για άχνισμα

Για εμάς εδώ πεδινά μόνο παροδική χιονόπτωση μπορούμε να πάρουμε. Τα βουνά όμως θα ασπρίσουν μέχρι χαμηλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Παρακάλα να γίνει μετακίνηση προς ευρωπαίο και θα δεις ξαφνικά πιο σκούρα πράσινα στα μέρη σου [και όχι μόνο] Το θέλω! το έχω βάλει στόχο!

Αυτα θα φανουν στο nowcast πλεον οτι χρωματακια και να βγαζουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Παρακάλα να γίνει μετακίνηση προς ευρωπαίο και θα δεις ξαφνικά πιο σκούρα πράσινα στα μέρη σου [και όχι μόνο] Το θέλω! το έχω βάλει στόχο!

αμα τραβηξουμε ολοι μαζι κατι θα γινει πιστευω 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, MeteoTirnavos είπε:

Για εμάς εδώ πεδινά μόνο παροδική χιονόπτωση μπορούμε να πάρουμε. Τα βουνά όμως θα ασπρίσουν μέχρι χαμηλά.

Μια χαρα ειναι και η χιονοπτωση δεν μας χαλα χαχα απο το τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ξώφαλτση ψυχρή εισβολή μετά. Είναι αδύνατο σαν αέρια μάζα να είναι ανώτερη, αλλά μπορεί να καθίσει πιο σωστά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια ευλογη απορια. Γτ τα  -10 στα 850 ειναι στα συνορα ενω τα -34 ειναι μεσα στο Αιγαιο; Δεν θα επρεπε οι πιο ψυχρες τεμπ της πολικης μαζας στα 850 να ακολουθει το 500αρη;; 

Μιχαηλ τα φωτα σου

 Χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ξώφαλτση ψυχρή εισβολή μετά. Είναι αδύνατο σαν αέρια μάζα να είναι ανώτερη, αλλά μπορεί να καθίσει πιο σωστά.

Βλεπεις το 18αρι ειναι απλοχερο μεχρι και στις 2 του μηνα σε εβγαλε υετο χαχαχ

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγω πλεον μιχαηλ στοχευω μετα τα φωτα γυρω στις 8 δεκεμβριου..ισως να γινει κατι ακομη πιο ανωτερο απ αυτο που ερχεται προς τα κει.βεβαια επειδη ολοι οι αυλωνες που ακολουθοην μετα απ αυτον λιγο πολυ θα στοχευουν εκει που εσκασε ο πρωτος φαβορι ειναι τα προσηνεμα.το παραδεχομαι αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα κοιτω με σταυρωμενα τα χερια...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Μια ευλογη απορια. Γτ τα  -10 στα 850 ειναι στα συνορα ενω τα -34 ειναι μεσα στο Αιγαιο; Δεν θα επρεπε οι πιο ψυχρες τεμπ της πολικης μαζας στα 850 να ακολουθει το 500αρη;; 

Μιχαηλ τα φωτα σου

 Χαχαχα

θα σε απογοητεύσω φίλε δεν έχω να πω κάτι τώρα. Το μόνο που ξέρω γενικά είναι ότι τα χαμηλά μετά από λίγο γενικά αποκτάνε χαμηλότερες Τ στα 500 από ότι τριγύρω, και απλά εδώ οι καλύτερες τ στα 500 είναι κοντά στον αυλώνα χαμηλών πιέσεων. Όμως μια εμπεριστατωμένη εξήγηση δεν έχω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

εγω πλεον μιχαηλ στοχευω μετα τα φωτα γυρω στις 8 δεκεμβριου..ισως να γινει κατι ακομη πιο ανωτερο απ αυτο που ερχεται προς τα κει

του 2020 Βαγγο ε? Και γω φιλε εκει το βλεπω να σκαει ο αυλωνας ο καλος😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

εγω πλεον μιχαηλ στοχευω μετα τα φωτα γυρω στις 8 δεκεμβριου..ισως να γινει κατι ακομη πιο ανωτερο απ αυτο που ερχεται προς τα κει

Μετά τα φώτα καληνύχτα. Γυρίζω πίσω στον κλασσικό δυτικό Μιχαήλ. Δηλαδή αυτό

icon-0-180.png?26-12

 

με το 995 πιο νότια. 

 

 

Medicane από 18αρι!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

εγω πλεον μιχαηλ στοχευω μετα τα φωτα γυρω στις 8 δεκεμβριου..ισως να γινει κατι ακομη πιο ανωτερο απ αυτο που ερχεται προς τα κει.βεβαια επειδη ολοι οι αυλωνες που ακολουθοην μετα απ αυτον λιγο πολυ θα στοχευουν εκει που εσκασε ο πρωτος φαβορι ειναι τα προσηνεμα.το παραδεχομαι αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα κοιτω με σταυρωμενα τα χερια...😋

Για εκει παμε δεκεμβρη του 20 χαχαχχααχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...