Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρόμοιο σενάριο θα δούμε για τα πιο μακρινά νομίζω πάει να ριτζάρει σχεδόν στο ίδο σημείο.Ή χειρότερο τελικά μιας και πήγε πλέον σε ζωνική εκ νέου φούσκωσε όλο τον Ατλαντικό....Θα ριτζάρει πάνω μας.....

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι αυτό που τρέχει τώρα δεν θα βγει σε καλό διότι στην ουσία δεν υπάρχει ψύχος να κατεβάσει κι όλας τουλάχιστον μέχρι τέλη του έτους....Έκτος κι αν βγάλει στις 350 ώρες πάλι κατεβασιά οπότε του λέμε αντε γεια και μεις γιατι δε λέει κάθε μέρα να κοιτάμε συνέχεια στις 300+ ώρες.....Κρίσιμοι και οι μέσοι όροι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αμφιβάλλω ότι θα καταλήξει σε χιονιά ο τζίφος, άντε ημιορεινά το πολύ λογικά. τόσο μα τόσο διαφορετικά σενάρια. ήδη από τις 144

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Ναι αυτό που τρέχει τώρα δεν θα βγει σε καλό διότι στην ουσία δεν υπάρχει ψύχος να κατεβάσει κι όλας τουλάχιστον μέχρι τέλη του έτους....Έκτος κι αν βγάλει στις 350 ώρες πάλι κατεβασιά οπότε του λέμε αντε γεια και μεις γιατι δε λέει κάθε μέρα να κοιτάμε συνέχεια στις 300+ ώρες.....Κρίσιμοι και οι μέσοι όροι.

Λίγο δύσκολο τώρα να μην χαλάσουν και αυτοί για 28..που ήδη δεν ειναί καλοί..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Δεν είμαστε μακριά από ένα όμορφο όνειρο.....

ΥΓ Τεό, με βλέπεις καλά για Καρπενήσι?

Πως το λεει ο Κοκοτας μωρε αυτο με το ονειρο να δεις...🙊 Διαλεξε μοντελακια και παρε αποφαση.Αλλα επειδη σε ξερω αν δε δεις τις 96h... 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ *άσχετο* κάθισα και είδα τα περσινά τρεξίματα(συγκεκριμένα τα 12αρια στις ημερομηνίες 18-19-20/12) τζιφου-παιου-ουκμο για τα Χριστούγεννα και είδα ότι έπρεπε να φτάσουμε στις 120 ώρες για να συμφωνήσει ο τζίφος με τα άλλα δύο για την ψυχρή εισβολή των Χριστουγέννων... ΕΛΠΙΖΩ κάτι τέτοιο να γίνει και στην παρούσα κατάσταση.

 

Προς το παρών το 12αρι ακόμη δείχνει ότι να'ναι, αν και βελτιώθηκε ελάχιστα νομίζω στις κοντινές ώρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζιφος έχει αποκτήσει αλλεργία με την Ελλάδα σκαρφίζεται όποιον τρόπο μπορεί για να μην κατεβάσει το 0 στην Ελλάδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπαρούφες βλέπουμε έχω την εντύπωση, οχι γιατί δεν φέρνει χιονιά!Αλλά σε κάθε τρέξιμο του από τις 144 με 168 βλέπουμε ως δια μαγείας να εμφανίζονται και να εξαφανίζονται χαμηλά στον Ατλαντικό λες και γίνεται το πείραμα της Φιλαδέλφειας σ αυτόν τον Ατλαντικό.....Χθες βλέπαμε κεντροβόρειο χιονιά το πρωί ημιορεινά προσήνεμων και τώρα θα δούμε βροχοχαμηλό για την ίδια περίπου ημ/νια κάπου στις 240-264 ώρες!Χουντίνι έπρεπε να λέγεται όχι gfs.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τραγικό τρέξιμο του τζίφου..  Αλλά έχω δει σε μεταβλητές φέτος να τουμπιάζει ακόμα και στο νάουκαστ, οπότε υπομονή και συγκρατημένη αισιοδοξία. Δεν θα ήθελα το ούκμο εναντίον μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Μπαρούφες βλέπουμε έχω την εντύπωση, οχι γιατί δεν φέρνει χιονιά!Αλλά σε κάθε τρέξιμο του από τις 144 με 168 βλέπουμε ως δια μαγείας να εμφανίζονται και να εξαφανίζονται χαμηλά στον Ατλαντικό λες και γίνεται το πείραμα της Φιλαδέλφειας σ αυτόν τον Ατλαντικό.....Χθες βλέπαμε κεντροβόρειο χιονιά το πρωί ημιορεινά προσήνεμων και τώρα θα δούμε βροχοχαμηλό για την ίδια περίπου ημ/νια κάπου στις 240-264 ώρες!Χουντίνι έπρεπε να λέγεται όχι gfs.

πολύ σωστή τοποθετηση!

δεν χειροτερεύει το σενάριο του......μέσα σε έξι ώρες παρουσιάζει άλλο σενάριο................όνειδος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

θετικο τρεξιμο απο το μοντελο της nasa:anim_dix3.gif

 αντ 

ε μπραβο...σε κατι σαν αυτο θα παμε γιατι ειναι πολυ "λογικο"........οσο για το βασικο του τζιφου, δεν δινουμε σημσια αφου δειιχνει την κυκλοφορια να στατματαει απ τις 150 ωσ τις 190 ωρς  🙂  καλησπερα κι απο μενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, HuxFlux said:

Στο 18ρι χθες ηταν μοντελαρα ο τζιφος.

Σημερα εγινε ο κλοουν των μοντελων, του μοντελισμου και του Greece's Next Top Model ταυτοχρονα 😛

Το προβλημα που βλεπω εγω ειναι οτι σημερα εχουν θερμανθει ολα τα μοντελα και οι θερμοκρασιες που παιζουν γενικα δεν προμηνυουν τιποτα απολυτως για τα πεδινα. Επισης βλεπω το κλασσικο, πως τα σπουδαια, πανε ολο και πιο πισω, ολο και πιο πισω, και τελικα μενουμε μονο στους cyber και το hopecasting.

Χρειαζεται υπομονη. Επιμενω στο γεγονος οτι ο βασικος στοχος ειναι να αλλαξει η κυκλοφορια που εχει απιστευτη εμμονη εδω και μηνες. Οταν αυτο γινει, τοτε κοιταμε και τα υπολοιπα (Τ, αυλωνες κλπ).

A και φυσικα, να αποφυγουμε παση θυσια τα Πασχουγεννα στα οποια ο τζιφος επιμενει με πεισμα. Και για να επιμενει, ισως κατι να βλεπει.

χιόνια πεδινων μπορεί να μην έχει αλλά να.μην πασπαλιστει το Βελούχι ? αμαρτία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εντωμεταξυ βρε παιδια για ποια πασχουγαννα ανησυχουμε?  ο μ.ο. του μοντελου στα τελευται ραν ειναι +2 για τη βορεια χωρα χροντρικα  ...+3 για τα κεντρικα...παλευυουμε να παρουμε κατι παραπανω ....πασχουγεννα ετσι η αλλιως δεν υπαρχουν !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τον βρίζουμε και τον αποδομούμε τον τζίφο.......η αλήθεια όμως είναι ότι τον φοβόμαστε κιόλας..........διπλή αρνόσουβλα στις γιορτές δεν αντέχεται.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τουμπαρουν σιγά σιγά και όσα καλα σενάρια πηγαν αντίθετα στο κύριο..κρίμα..μας επαναφέρει στην τάξη και ο ΜΟ με θερμοκρασια στα 850 κοντά στο 5 για θεσσαλονική..πανωλεθρία!!

Επεξεργάστηκε από isnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Πως το λεει ο Κοκοτας μωρε αυτο με το ονειρο να δεις...🙊 Διαλεξε μοντελακια και παρε αποφαση.Αλλα επειδη σε ξερω αν δε δεις τις 96h... 😉

Δυο τραγουδια του περιεχουν το ονειρο..Το ενα ειναι:Μ ενα ονειρο τρελο ονειρο απατηλο ξεκινησαμε κι δυο μας..

Και το αλλο λεει...Πες πως μ ανταμωσες μια νυχτα σ ενα ονειρο πες πως με ξεχασες σαν ηρθε το πρωι..

Αδυναμια μου ο Κοκοτας φιλε..

Παμε στα καιρικα..Δεν θα γραψω πολλα..Ενα μονο..Μην βγαζετε αχρηστο τον τζιφο επειδη δε μας βολευει..Ειναι ανοητο αυτο...Κι αλλες φορες τους πηρε ολους παραμαζωμα οντας μονος του..Οι πιθανοτητες δεν ειναι με τον τζιφο και ευτυχως..Αλλα καθε μοντελο εχει την δικη του βαρυτητα..Μη λεμε και οτι θελουμε ετσι.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα μεταξύ μας εγω βλεπω ensembles Αθήνας στο -1 στα 850 μ.ο. δηλαδή αντιθέτως με το τρέξιμο του κύριο ψύχραναν αυτα.....Βέβαια πάμε για τις 31....Και όντως ψυχραίνει ο Μ.Ο. θερμοκρασιακά γενικά πάλι παπάτζες βλέπαμε στο κυριο

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...