Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

gfs-0-300.png?12

έτσι είναι οι σωστοί αντικυκλώνες. δυνατό κέντρο και μύτη ώστε να σηκωθεί ψηλά χωρίς όμως να τον πιέζει κάτι από τα δυτικά που θα τον αναγκάσει να "πλατιάσει" στη βάση του 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seventower είπε:

Ρε παιδιά κανένα χαμηλάκι κάτι πολύ ξεραιλα το ξέρω είναι μακριά μπλα μπλα λίγο για το μάτι ρε παιδί μου σε αυτό το τρέξιμο θέλουμε αντιηλιακό και γυαλιά τίποτα όμως...... 

Ξεραίλα; Μία κακοκαιρία Οκτωβρίου και μία Νοεμβρίου έχει κάνει ο Δεκέμβρης. Από βροχή άλλο τίποτα. Κρύο θέλουμε και ας είναι και ξερό. Χειμώνας είναι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ουαου!!!! θέλω να δω τα μωβ του ετεοψιελ!!!

Εβλεπα απο πιο πριν οτι δεν σχολιαζατε  το 1040  και τα πολυ εντονα γεωδυναμικα στον αζορικο ( και πιο πριν το 1040 στην Γερμανια το σχολιασατε πιο μετα) και σκεφτηκα μηπως υπαρχει καθυστερηση στο metociel

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Ξεραίλα; Μία κακοκαιρία Οκτωβρίου και μία Νοεμβρίου έχει κάνει ο Δεκέμβρης. Από βροχή άλλο τίποτα. Κρύο θέλουμε και ας είναι και ξερό. Χειμώνας είναι..

Χιόνι εννοώ βλέπεις τίποτα για Θεσσαλονίκη μόνο παγωμένο βαρδάρη έχει το μενού και πολύ ηλιο😎😎😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μεγαλες αλλαγες απο το gem απο εκει που το εβλεπε δυτικη ευρωπη αλλαξε και πλεον το πηγαινει το κρυο προς την χωρα μας..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλαρωστε και μην γκρινιαζεται χιονιας ερχεται μεχρι την δευτερα δν επιττρεπεται να μιρλιζεται γιατι καθε μερα αλλα ενσεμπλ και αλλα κυρια θα βλεπουμε τοσα χρονια δεν το μαθαμε...επισης περιμενετε το ευρωπαικο....και καλη απολαυση σε οσους δεχτουν τα χιονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Χαλαρωστε και μην γκρινιαζεται χιονιας ερχεται μεχρι την δευτερα δν επιττρεπεται να μιρλιζεται γιατι καθε μερα αλλα ενσεμπλ και αλλα κυρια θα βλεπουμε τοσα χρονια δεν το μαθαμε...επισης περιμενετε το ευρωπαικο....και καλη απολαυση σε οσους δεχτουν τα χιονια

Το ξέρω για τι μάτι ρε παιδί μου να αρχίζουμε και καλά υπολογισμούς αν εβγαινε πόσο θα έριχνε κτλ. 😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, salonikatasos είπε:

gens-2-1-324.png

τέτοια σενάρια δεν είχε στο 6αρι. μακάρι να έβγαινε αυτούσιο

δίνει αυτό καλά φαινόμενα Θεσσαλονίκη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

gens-2-1-324.png

τέτοια σενάρια δεν είχε στο 6αρι. μακάρι να έβγαινε αυτούσιο

Δεν νομίζω είναι τόσο καλό για Θεσσαλονίκη. Δεν δίνει ανατολικό αυτή η διάταξη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δίνει αυτό καλά φαινόμενα Θεσσαλονίκη?

Αν ανέβει λίγο πιο πάνω είναι η γνωστή μας καμήλα τα τελευταία χρόνια είναι να μην γίνει συνήθεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δίνει αυτό καλά φαινόμενα Θεσσαλονίκη?

Θάβει κεντρικά και βόρεια ..ειδικά θεσσαλια..5 μερες χιονοπτωσης..χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

http://www.meteociel.fr/modeles/gefs_table.php?x=0&y=0&lat=40.5263157895&lon=22.9245283019&run=12&ext=fr&mode=10&sort=0

ΒΔ έχει στη θεσσαλονίκη. κάθε χαμηλό δυτικά δε σημαίνει ότι δίνει κι ανατολικό εδώ

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, isnow είπε:

Θάβει κεντρικά και βόρεια ..ειδικά θεσσαλια..5 μερες χιονοπτωσης..χαχαχα

καλά για Θεσσαλία ναι είναι πολύ καλό ειδικά για δυτική Θεσσαλία. Αλλά για Θεσσαλονίκη, από όσο ξέρω τα πολλά φαινόμενα τα έχει αφού το χαμηλό φτάσει ελαφρώς νοτιοδυτικότερα και όχι τόσο νότια και δυτικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρέπει ο Ευρωπαίος στην βραδυνή ανανέωση να έχει πιο δυτικά την άνοδο του αζορ γτ κινδυνεύουμε να γράφουμε τόσες μέρες για το τπτ

Επεξεργάστηκε από OLYMPUS MONS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Γυρω στα 15-17 mm  μας δινει αυτο το σεναριο

Δεν τα λες και λίγα δηλαδή γύρω στους 40 πόντους χιονιού? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Δεν τα λες και λίγα δηλαδή γύρω στους 40 πόντους χιονιού? 

Εκανα την ακριβη προσθεση και βγαινει αν δεν κανω λαθος 22.4 mm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα, καλό το UMKO και το GEM, περιμένω να δω το ευρωπαϊκό, gfs δε με νοιάζει ότι και αν δείχνει πέρα των 96 ωρών...

Γενικά υπάρχει τάση για άνοδο, και όχι πρόσκαιρη, του αζόρ που εάν πραγματοποιηθεί θα έχουμε τις ευκαιρίες το επόμενο διάστημα, τύχη χρειάζεται και υπομονή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

to μόνο ποου ξέρω είναι ότι το ευρωπαικό δεν έχει καμία σχέση με ούκμο. Πιστεύω ότι θα έβγαινε το χειρότερο σενάριο, περιμένω να δω συνέχεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...