Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερο ως προς τα γεωδυναμικα βορείως της Σκανδιναβίας, χειρότερος ως προς τον διαχωρισμό των 2 χαμηλών. Να δουμε τι θα βγει από αυτό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Πιο κοντά το χαμηλάκι οπότε η λογική λέει πιο ανατολικά το αποτέλεσμα αργότερα άρα χειρότερο από το 06ζ, μακάρι να βγω λάθος...

Θα βγεις Δημήτρη. θα το δεις. Μακάρι να χιονίσει όσο πιο χαμηλά γίνεται στα μέρη σου φίλε. και να μην πάει πιο ανατολικά σαν το αικον

 

θα βγει ανατολικότερα και από το 00αρι

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Ε αυτό θα 'ναι μεγάλη επιτυχία Γιώργο! Θα μας πάει όμως?

Ο τζίφος και το ένστικτο μου αυτό λένε..... 

Μακαρι γιατί πήξαμε στο φθινόπωρο..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το ούκμο είναι σχεδόν ίδιο με αικον, απλά δυτικότερα, θα είναι καλό  για προσήνεμα λογικά. 96 ώρες αυτά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, giannis.mar είπε:

Νωρίτερα το 1025 στη Σκανδιναβία. Πιο βόρεια το ριτζ. Περισσότερες οι βελτιώσεις πάρα οι χειροτερευσεις 

σόρυ Γιάννη, αλλά λάθος πράγματα κοιτάς...

 

μας λείπει ολόκληρη ψυχρή αέρια μάζα που έκανε ουσιαστικά την μυτούλα του αυλώνα.. Η αρχική τάση μπορεί να μοιάζει καλύτερη αλλά σε επόμενο βήμα την κάτσαμε

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, giannis.mar είπε:

Σκανδιναβικος στο ουκμο

UW96-21.GIF?23-16

Οσο καβαλαει το χαμηλο στον ατλαντικο τοσο γρηγορα τον αζορικο και σκανδιναβικο να βγαλει το ιδιο ειναι

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

σόρυ Γιάννη, αλλά λάθος πράγματα κοιτάς...

Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι ο αυλώνας θα βγει πιο ψωφιος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, giannis.mar είπε:

Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι ο αυλώνας θα βγει πιο ψωφιος..

έκανα edit Πριν φίλε. αν θες διάβασε το. Πάντως σε σχέση με ούκμο παραμένει καλύτερο για κεντροβόρεια. μπορεί να βγάλει μια πετσούλα.. περνάει το χαμηλό, και αλλάζει πολύ και έκανε καλύτερο σκανδιναβικό. Αλλά αυτή η μετακίνηση μας έφτιαξε πλέον το σχήμα του αυλώνα που θα έχει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απο μια πολυ μικρη λεπτομερεια βγαινει καλυτερος ο τζιφος...την μυξα στο ατλαντικο.. οποτε ας κραταμε μικρο καλαθι οι κεντροβορειοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οριστικό τέλος από ούκμο για κεντροβόρεια, κακοκαιρία προσήνεμων και λογικά 24ωρου

Modele UKMO - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dimitris27 είπε:

απο μια πολυ μικρη λεπτομερεια βγαινει καλυτερος ο τζιφος...την μυξα στο ατλαντικο.. οποτε ας κραταμε μικρο καλαθι οι κεντροβορειοι

Φιλε μου επειδη δεν ξερω και πολλα γιατι μας βγαινει καλυτερο? εγω βλεπω οτι ο τζιφος παει πιο ανατολικα πραγμα που δεν μας ευνοει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και χειρότερα και καλύτερα στοιχεία στο 12αρι. Αυτό που με τσιγκλιζει τώρα είναι ο πιο αδύναμος και ο εξ αρχής αποκομμένος αυλωνας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν αφηνει ο τζιφος το ατλαντικο χαμηλο απο πανω του...το ουκμο το αφησε και το καβαλησε εκει ειναι το κακο...φανταστειτε το 6α ρι του τζιφου στα πρασινα γεωδυναμικα με τον αυλωνα του στο 12αρι το τελειο σεναριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...