Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, HuxFlux είπε:

Στους -3 ο ΜΟ για Αττικη προμηνυοντας ουσιαστικα ακομα υψηλοτερες Τ στα 850 στα επομενα τρεξιματα. Το κυριο ειναι απο τα ψυχροτερα σεναρια.

Αν συνεχιστει αυτο το βιολι στο τελος μονο η Παρνηθα θα το δει...

Και ολα αυτα μεσα σε 2  τρεξιματα ε?

 

Παντως εχουν γινει πολυ δυσκολοπροβλεψιμα τα μοντελα καιρου

Κατι ξερανε οι μετεωρολογοι και ηταν φιδωλοι στις δηλωσεις τους (αυτες τις ημερες)

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Γεφάει ο κόχμος με τζιφουλα που μέσα σε ένα ραν ανέβασε και 2.5 βαθμους το Μ.Ο😂😂😂😂

΅Ερχεται η Ζηνοβια κορίτσια χαχαχαχαχαχα

Τραγελαφικα τα πραγματα κωστα

Μιλαμε για κομανετσι κωλοτουμπα απο τον τζιφο ε?

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Spartan said:

Και ολα αυτα μεσα σε 2  τρεξιματα ε?

 

Παντως εχουν γινει πολυ δυσκολοπροβλεψιμα τα μοντελα καιρου

Κατι ξερανε οι μετεωρολογοι και ηταν φιδωλοι στις δηλωσεις τους (αυτες τις ημερες)

 

Εμ? Την πατησανε μια, την πατησανε 2, τριτη δεν εχει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

Εμ? Την πατησανε μια, την πατησανε 2, τριτη δεν εχει. 

Παμε να φαμε κανα κοψιδι να πουμε τον πονο του τζιφουλα.😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Spartan said:

Τραγελαφικα τα πραγματα κωστα

Μιλαμε για κομανετσι κωλοτουμπα απο τον τζιφο ε?

 

Ακριβως φιλε. Γι αυτο εγω λέω ότι αυτο το ΠΡΩΗΝ ΜΟΝΤΕΛΟ πρόγνωσης αποτελεί τον επισημο γελωτοποιό της καιρικής κοινότητας. 😂😂😂

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με βάση τα τρεξίματα σήμερα νομίζω ότι οι δείκτες δείχνουν που θα πάνε τα τρεξίματα και όχι που ήταν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και μπορεί να έχουμε και περαιτέρω αλλαγές γιατι το 18αρι μας δείχνει ότι η μύξα στις αγγλίες περνάει 26 απογευμα με 27 στην κυκλοφορία..οτι και να πούμε για κωλοτουμπες και τέτοια ..η κατασταση είναι απο τις πλεον ευθραυστες και η προβλεψιμότητα λογικό να είναι μικρή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως αν γινει λιμνη πολυ πιθανο να χτυπησει ιονιο...αν γινει λιμνη παντως τα προσηνεμα τη θελουν αιγαιο οπωσδηποτε γιατι οι υερμοκρασιες δε θα πεσουν τοσο αν βρεθει στο ιονιο...και αν εινει  απλα να χαλασει εκει και να μη χιονισει ουτε εδω ας παει αιγαίο καλυτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Ακριβως φιλε. Γι αυτο εγω λέω ότι αυτο το ΠΡΩΗΝ ΜΟΝΤΕΛΟ πρόγνωσης αποτελεί τον επισημο γελωτοποιό της καιρικής κοινότητας. 😂😂😂

Εχω περιεργεια αν θα κανει την ιδια κωλοτουμπα και το ευρωπαικο.

Που  κακα τα  ψεμματα,υπαρχουν μεγαλες πιθανοτητες πλεον και για αυτον

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Με βάση τα τρεξίματα σήμερα νομίζω ότι οι δείκτες δείχνουν που θα πάνε τα τρεξίματα και όχι που ήταν

Πιστευεις κι εσυ οτι θα βγει ιονιο η λιμνη εξου και η διαρκεια και γιατι δε πεφτει τοσο γρηγορα ο αζορικος;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Παντως αν γινει λιμνη πολυ πιθανο να χτυπησει ιονιο...αν γινει λιμνη παντως τα προσηνεμα τη θελουν αιγαιο οπωσδηποτε γιατι οι υερμοκρασιες δε θα πεσουν τοσο αν βρεθει στο ιονιο...και αν εινει  απλα να χαλασει εκει και να μη χιονισει ουτε εδω ας παει αιγαίο καλυτερα

Αυτη την στιγμη

Μονο η υποστηριξη ειναι καλη στο 18αρι

Ολα τα υπολοιπα ειναι  χειροτερα σαν αποτελεσματα για εμας εδω

Αλλα οπως  σωστα το γραφεις,τα παντα ειναι απροβλεπτα 

Υπαρχει και το σεναριο στα αυριανα τρεξιμα ο αυλωνας να μην κανει καν  αποκοπη

Αυτο αυτοματος θα μας δωσει αλλα στοιχεια για επεξεργασια, σε σχεση με τα τωρινα που εχουμε

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Spartan said:

Εχω περιεργεια αν θα κανει την ιδια κωλοτουμπα και το ευρωπαικο.

Που υπαρχουν μεγαλες πιθανοτητες πλεον και για αυτον

από το -5.5 στο -3 μιλάμε για 40% αποκλιση. Οταν αυτό το κάνει σε ένα ραν ένα μοντέλο γιατι να μην το κάνουν και τα άλλα? Στο πηγαδι κατουρησαν αυτά δλδ? 😂😂

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Πιστευεις κι εσυ οτι θα βγει ιονιο η λιμνη εξου και η διαρκεια και γιατι δε πεφτει τοσο γρηγορα ο αζορικος;;;

πλέον έτσι που το έφτασε δεν είναι αδύνατον. Σήμερα οι δείκτες κράτησαν για μια ολόκληρη ημέρα παραπάνω στο 0 [ο ναο] και για να ανεβεί πιο αργά και μέχρι το μισό από ότι πριν.. Εϊναι πλέον πιθανό.. Δεν θέλει πολύ. Και αν βγει το σενάριο 8 πχ εδώ πάμε για χιόνι αρκετά καλό, αν και φοβάμαι ακόμα και εγώ τις θερμοκρασίες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

από το -5.5 στο -3 μιλάμε για 40% αποκλιση. Οταν αυτό το κάνει σε ένα ραν ένα μοντέλο γιατι να μην το κάνουν και τα άλλα? Στο πηγαδι κατουρησαν αυτά δλδ? 😂😂

 

Το κανε και το jma πριν λιγο σε πιο μικρο βαθμο αλλα ανεβηκαν 1 μιση με 2 βαθμους οι θερμοκρασιες...οχι οτι ειναι και κανενα φοβερο μοντελο απλως το ανεφερα σ αυτο που ειπες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

από το -5.5 στο -3 μιλάμε για 40% αποκλιση. Οταν αυτό το κάνει σε ένα ραν ένα μοντέλο γιατι να μην το κάνουν και τα άλλα? Στο πηγαδι κατουρησαν αυτά δλδ? 😂😂

 

Μωρε σιγουρα.

Αλλα αυτο ανετα μπορει να ξανα αλλαξει σε ποιο θετικο προσημο

Με αυτα που εχουν δει τα ματια μας,δεν αποκλειετε τιποτα πια.😎🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

πλέον έτσι που το έφτασε δεν είναι αδύνατον. Σήμερα οι δείκτες κράτησαν για μια ολόκληρη ημέρα παραπάνω στο 0 [ο ναο] και για να ανεβεί πιο αργά και μέχρι το μισό από ότι πριν.. Εϊναι πλέον πιθανό.. Δεν θέλει πολύ. Και αν βγει το σενάριο 8 πχ εδώ πάμε για χιόνι αρκετά καλό, αν και φοβάμαι ακόμα και εγώ τις θερμοκρασίες

Και το δειχνουν και σεναρια του ευρωπαιου..γι αυτο με εκανε εντυπωση που κοιταγα υετο στις 29 δεν ειχαν υετο για βορεια ελλαδα κια ξαφνικα 31 και 1 εδειχναν καμια 8 σεναρια υετο σε χιονι...αρα κανουν κατι παρομοιο με αυτο του 8 σεναριου

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

MT8_Athen_ens.png

 

Και ομως!!!! εχουν ανοιξει λιγο θερμοκρασιακα τα ανσαμπλς στο 18αρι

Για αυτο και ο (ποιο θερμος μεσος ορος)

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είμαι σίγουρος ότι θα ανεβάσει κι άλλο τις θερμοκρασίες αύριο, εξάλλου δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται, θυμηθείτε τις 29/12/16 μέχρι και 24 ώρες πριν ανέβασε 1 βαθμό στα 850 ο τζίφος. Πάμε για αλλά, καληνύχτα!

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Και το δειχνουν και σεναρια του ευρωπαιου..γι αυτο με εκανε εντυπωση που κοιταγα υετο στις 29 δεν ειχαν υετο για βορεια ελλαδα κια ξαφνικα 31 και 1 εδειχναν καμια 8 σεναρια υετο σε χιονι...αρα κανουν κατι παρομοιο με αυτο του 8 σεναριου

Σωστός φίλε το θυμάμαι. Πάμε για αύριο λοιπόν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

Είμαι σίγουρος ότι θα ανεβάσει κι άλλο τις θερμοκρασίες αύριο, εξάλλου δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται, θυμηθείτε τις 29/12/19 μέχρι και 24 ώρες πριν ανέβασε 1 βαθμό στα 850 ο τζίφος. Πάμε για αλλά, καληνύχτα!

Αν γινει αυτο

Δεν πειραζει, υγεια να εχουμε

Καλο βραδυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Spartan said:

Μωρε σιγουρα.

Αλλα αυτο ανετα μπορει να ξανα αλλαξει σε ποιο θετικο προσημο

Με αυτα που εχουν δει τα ματια μας,δεν αποκλειετε τιποτα πια.😎🤣

Σε λιγο θα δειξει χαμηλοτερο ΜΟ/850 στην Αττικη για 3-4/1 παρά για μεθαυριο το οργιο ο τζιφος😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

Σε λιγο θα δειξει χαμηλοτερο ΜΟ/850 στην Αττικη για 3-4/1 παρά για μεθαυριο το οργιο ο τζιφος😂

Το ειδες και εσυ αυτο ε?

Αλλα δεν το σχολιασα καν.😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως έχω την εντύπωση, ότι και άλλες φορές "στράβωνε" κάποιο "τρέξιμο" του GFS 2-3 ημέρες πριν κάποιο "σοβαρό" χιονιά και στα επόμενα "τρεξίματα" επανερχόταν "δριμύτερο"😀

Χρόνος υπάρχει και για το καλύτερο, αλλά προφανώς και για το χειρότερο. Εξαρχής, δεν περιμέναμε κάτι τρομερό. Ας είμαστε όμως λίγο αισιόδοξοι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, gakhun είπε:

Εγώ πάντως έχω την εντύπωση, ότι και άλλες φορές "στράβωνε" κάποιο "τρέξιμο" του GFS 2-3 ημέρες πριν κάποιο "σοβαρό" χιονιά και στα επόμενα "τρεξίματα" επανερχόταν "δριμύτερο"😀

Χρόνος υπάρχει και για το καλύτερο, αλλά προφανώς και για το χειρότερο. Εξαρχής, δεν περιμέναμε κάτι τρομερό. Ας είμαστε όμως λίγο αισιόδοξοι.

Εννοειται.

Μπορει απο αυριο να αρχισει να ξανακανει τις καταλληλες διορθωσεις.

Η μπορει να χαλασει περισσοτερο,με αποτελεσμα να μιλαμε πια,για μια υποτυπωδες χειμωνιατικης  προσηνεμη μεταβολης(με χιονια κυριως στην παρνηθα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...