Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

για θεσσαλονίκη το μόνο ενδιαφέρον στα μοντέλα είναι να δείξουν πότε θα σταματήσει αυτό το αστείο πράγμα με τον αέρα που έχει ξεκινήσει εδώ και 4 μέρες και δεν έχει σταματημό. τουλάχιστον μέχρι τη δευτέρα δεν πρόκειται να ηρεμήσουμε (απλά θα εξασθενήσει λίγο μεθαύριο). ίσως από τρίτη,θα έχουμε συμπληρώσει όμως 10 μέρες σερί σχεδόν με 5-6 μποφόρ. πρωτοφανές

ειδικα χθες ειχε παρα πολυ αερα...6 μποφορ σιγουρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

παλι το ναοκαστ ειναι διαφορετικο .αρκετα διαφορετικο για 6 ωρες...ετσι μιχαηλ?θα ανατολικευσει ε?χαχαχα...

τώρα που όντως άρχισε να σου πω την αλήθεια. δεν έχω ιδέα τι θα κάνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πιο λεπτος αυλωνας θα βγει επισης το μητρικο χαμηλο ειναι πολυ πιο βορεια επηρεαζει καπου αυτο?

Επεξεργάστηκε από Stelios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλα τα νεα και απο την σκανδιναβια και την πολικη μαουνα που ειναι το μεγαλυτερο εμποδιο στην εξελιξη.και ελαφρια μετατοπιση της μυτουλας του αυλωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Stelios είπε:

ειδικα χθες ειχε παρα πολυ αερα...6 μποφορ σιγουρα

Τα ένιωσα αυτά τα μποφόρ την Κυριακή στην απογείωση 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Stelios είπε:

χαχαχα κουνουσε πολυ ε?

 

Σε λογικά επίπεδα, όχι κάτι τρομερό αλλά ναι κουνούσε. Σχεδόν όλη την ώρα ήταν αναμμένο το λαμπάκι για την ζώνη.

//off-topic mode off

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

T850 αποτι ξερω μονο με ραδιοβοληση γινεται. Θελει ειδικο εξοπλισμο και γινεται on-demand δηλαδη, δεν ειναι πχ σαν θερμομετρο που μετραει 24/7, αλλα πρεπει να στησεις τον εξοπλισμο για να κανεις τις μετρησεις. Υπηρχαν 1-2 παιδια που σε σχετικες κακοκαιριες παιρνανε τετοιες μετρησεις και τις δημοσιευαν, αλλα δεν εχω ιδεα αν ασχολειται καποιος πλεον.

Εχω το λινκ για τις ραδιοβολησεις αεροδρομιων παντως. Θα το ανεβασω αυριο γιατι τωρα θα χαθει μεσα στις αναφορες.

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, freeze είπε:

σαν να τρεχει να προλαβει κατι το gfs .... τρέχει 6h πισω .... δλδ η 66 του 12 ειναι σχεδον οι 60 του 18 κ.ο.κ

εχουμε στην διαθεση μας τα 4 αυριανα ραν..4 αναλογες μετατοπισεις και μετα θα φτασουμε σχεδον στον στοχο και θα παιζουμε στο ναοκαστ...κατσε να δουμε αν θα βγαλει μετα την πονηρη λιμνονυφιτσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άντε να μαζέψεις τον Βαγγέλη τώρα. Θα έχει 2-3 συννεφάκια παραπάνω και θα τρελένεται. Να δούμε όμως αν παίξει κάποιο ρόλο την επόμενη μέρα./

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλυτερο νομιζω για εμας εδω καθως μπαινει ιονιο πολυ περισσοτερο ο αυλωνας...απλα θελουμε και αλλη βελτιωση που νομιζω δεν μπορει να την κανει για τοσο κοντα...

επισης μου αρεσει το χαμηλακι πελοποννησο αρκει να παει λιγο πιο βορεια😛

Επεξεργάστηκε από Stelios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λίγο πάνω ο υετός,λίγο πάνω και οι θερμοκρασίες πάνω κάτω το ίδιο είναι. για τους οριακούς στα 300 μέτρα χειρότερο θα έλεγα γιατί δε νομίζω κάποιος να προτιμά να χάσει έστω 1 βαθμό για 5 χιλιοστά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή τη φορά (εννοώ στην "κακοκαιρία" και όχι μόνο στο 18αρι) τα χιόνια μας τα χάλασε ο αζορικός. Δεν έπρεπε να ριτζάρει στην σκανδιναβία. Εξαιτίας αυτού πάει τόσο νότια και ανατολικά ο αυλώνας της πλάκας που θα κατέβει. Με 1040 πάνω από την ελλάδα τι να κάνει στην τελική

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στις 29/30 Δεκεμβριου αυξησε κατα μισο βαθμο τις θερμοκρασιες εδω στην Θεσσαλονικη... Απο ελαχιστη -1.5  μας πηγε - 1 στις 30 Δεκ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

όντως παίζει να δυτικίσει το επόμενο, αν και για την συνέχεια που θέλω το συγκεκριμένο δεν με βολεύει καθόλου. Δηλαδή βολεύει να μην κατέβει καθόλου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χασαμε σε θερμοκρασια το πρωι της Δευτερας που ηταν κρισιμο...Ανεβηκε ο υετος φυσικα αλλα τι να το κανεις οταν θες χιονι χαμηλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...