Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μωρέ δεν μπορώ να πάω πουθενά δυστυχώς. δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα ακόμα και η υγεία. χαχα ο ένας με πιάσιμο ο άλλος με γαστρεντερίτιδα, ωρολογιακή βόμβα θα είναι. Ότι έρθει πρέπει να το περιμένω εδώ τι να κάνουμε.

 

Πάντως τότε χιόνισε πρόσκαιρα και Πειραιά που ήμουν εγώ, άρα σε αυτή την περίπτωση γιατί να μην χιονίσει κέντρο που είναι λίγο πιο ψηλά. Οριακό, αλλά  υπαρκτό

μιχαηλ  αν συνεχισει αυτη η δυτικιση στα επομενα ραν, η θεσσαλια μπορει να μπει στο παιχνιδι για κατι περισσοτερο απο νιφαδισμα ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης μασ είπε:

μιχαηλ  αν συνεχισει αυτη η δυτικιση στα επομενα ραν, η θεσσαλια μπορει να μπει στο παιχνιδι για κατι περισσοτερο απο νιφαδισμα ?

Ο μιχαηλ σίγουρα ξέρει καλύτερα αλλά πιστευω οτι η μαγνησία μπορει να μπει στο παιχνίδι και να παίξει καλή μπαλίτσα..εγώ που θα είμαι κεντροδυτική θεσσαλία και νιφάδα να δω θα ναι μεγάλη επιτυχία....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, isnow είπε:

Ο μιχαηλ σίγουρα ξέρει καλύτερα αλλά πιστευω οτι η μαγνησία μπορει να μπει στο παιχνίδι και να παίξει καλή μπαλίτσα..εγώ που θα είμαι κεντροδυτική θεσσαλία και νιφάδα να δω θα ναι μεγάλη επιτυχία....

Αν δν μας πλακωνε ο αυλων θα βλεπαμε τωρα παμε για δευτερευουσα διαταραχηαν παρουμε κατι στις 30

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χαχα υπαρχουν σεναρια που του παιου που μας θαβουν εδω.Τελευταια ευκαιρια αυριο ο πρωι,ελπιζουμε αυτη τη φορα να ξυπνησουμε με τα μοντελα υπερ μας γιατι παραπηγε το κακο με το πρωινα τις τελευταιες μερες,καληχυχταα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Αν δν μας πλακωνε ο αυλων θα βλεπαμε τωρα παμε για δευτερευουσα διαταραχηαν παρουμε κατι στις 30

Οσο υπάρχουν σενάρια σαν το 3 του τζίφου εγω θα έχω μία ελπίδα...αλλά κατα 99,9 % παίζει με την ψυχολογία μας χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτοί οι χάρτες είναι μισό μέτρο τουλάχιστον σε Δυτική Αττική κ ανατολική Βοιωτία από 300μ κ πάνω ειδικά (δεδομένου ότι θα χιονίσει από τα 100 -150μ με τα σημερινά στοιχεία στις περιοχές αυτές, βόρεια της Πάρνηθας ειδικότερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

μιχαηλ  αν συνεχισει αυτη η δυτικιση στα επομενα ραν, η θεσσαλια μπορει να μπει στο παιχνιδι για κατι περισσοτερο απο νιφαδισμα ?

Ο Βόλος όλο και κάτι θα δει πλέον. Νομίζω ότι με το χειρότερο σενάριο υπάρχουν οι νιφάδες στο παιχνίδι

6 λεπτά πριν, isnow είπε:

Ο μιχαηλ σίγουρα ξέρει καλύτερα αλλά πιστευω οτι η μαγνησία μπορει να μπει στο παιχνίδι και να παίξει καλή μπαλίτσα..εγώ που θα είμαι κεντροδυτική θεσσαλία και νιφάδα να δω θα ναι μεγάλη επιτυχία....

Σε ποια περιοχή φίλε. Γιατί πχ η Καρδίτσα είναι πιο πιθανό να δει έστω και νιφάδισμα από την Λάρισα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ο Βόλος όλο και κάτι θα δει πλέον. Νομίζω ότι με το χειρότερο σενάριο υπάρχουν οι νιφάδες στο παιχνίδι

Σε ποια περιοχή φίλε. Γιατί πχ η Καρδίτσα είναι πιο πιθανό να δει έστω και νιφάδισμα από την Λάρισα

Στα βορειοανατολικά του νομού καρδιτσας..συνήθως κάτι παίρνουμε από τέτοιες διατάξεις αλλά μας βγάζει υετότρυπες αρκετές βλέπω..όλα αυτά θα κριθουν μια μέρα πριν η και στο νοουκαστ πάντως...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι στιγμής το πιο πιθανό σενάριο για Μαγνησία(και γενικά Θεσσαλία-Φθιωτιδα) είναι αυτό πιστεύω: 

FB_IMG_1577299743238.jpg.1925eab74b62afe18ab3b90bd334c83d.jpg

Χιονομπόρες στα ορεινά όπως το 2016.

 

Αν το πρωί βελτιωθούν τα δεδομένα τότε ίσως παιχτεί κάτι σαν τον Δεκεμβρη του 2015(5-10cm στα δυτικά πεδινά της Μαγνησίας, χιονοπτώσεις και στρωσίδια σε διάφορες περιοχες της Θεσσαλίας, βέβαια εντελώς διαφορετική διάταξη τότε)

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, freeze είπε:

Αν βγει καθαρός προσηνεμος θα είναι μετά από πολύ καιρό πάντως..... Και λέγοντας καθαρός εννοώ τον λαμπρο ήλιο στα βόρεια με τον αέρα που σου κάνει κόντρα ξύρισμα... Στους προηγούμενους έκανε και ένα περασματακι από τα βόρεια και βλέπαμε καμία νυφαδα η πέτσα στα πολύ καλυτερα

δεν έχει περάσει ούτε ένας χρόνος από τον τελευταίο. 13 φλεβάρη 2019

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν παίδες αυτό που θα ευχηθώ είναι, να δείτε το πολυπόθητο χιόνι όσοι σταθείτε τυχεροί , να το απολαύσετε και  να μην γκρινιάζετε, γιατί όλα θα κριθούν την τελευταία στιγμή. Για τους υπόλοιπους να είμαστε γεροί, γιατί θα μας δοθούν και άλλες ευκαιρίες φέτος..Προσωπικά δεν  καίω κανένα διάστημα. Χρόνια πολλά σε όλους!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, salonikatasos είπε:

δεν έχει περάσει ούτε ένας χρόνος από τον τελευταίο. 13 φλεβάρη 2019

η αλήθεια είναι οτι δεν θυμάμαι καν.... κοιταξα το αρχείο του σταθμού μου και πάλι μου φαίνεται περίεργο να είχε καθαρό προσήνεμο με αυτές τις Τ

1009310951_.thumb.jpg.6ddceedafd6fe43c0cfb1a564b646b06.jpg

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο πρωινος 500αρης του Ευρωπαιου ηταν στο -29. Πλεον πηγε στο -33 (-34 στα βορεια) κοντα εκει που ειναι το gfs εδω και αρκετα ρανς.Ο 500αρης θεωρω οτι παει να κλειδωθει μεταξυ -32 και -34c. Eχουμε και τον 850αρη που στον Ευρωπαιο εναι στο -5 σε μεγαλο μερος του νομου εκτος των ΒΔ που ειναι στο -6,και της Λαυρεωτικης που ειναι στο -4. Ο τζιφος αναρτηθηκε πριν και ειναι κατα 1c ψυχροτερος συνολικα.Τα κυρια τρεξιματα.

Εχουμε ιδεα στο περιπου τι θα συμβει αλλα το ''χειρουργειο'' μπορει να γινει μονο 48ωρες πριν. Ευχη ολων φυσικα να κατσει το -6 (τουλαχιστον) και να διατηρηθει ο 500αρης.

Screenshot_20.png.df9ff6d428c9de109868db99609242d4.png

image.png.865097f45059c2eacd750c2b2c97e7f8.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

δεν έχει περάσει ούτε ένας χρόνος από τον τελευταίο. 13 φλεβάρη 2019

σιγά τον χιονιά, μια μπούρδα ήταν τότε αυτό. Ο τηλέμαχος είναι καλύτερο παράδειγμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ περιμένω δραματικό ρεπορτάζ με τρομακτική μουσική και τίτλο "δρυμης χιονιάς παραλύει τη χώρα" του ALPHA και βίντεο από Κηφισιά που έχει πιάσει 3 πόντους στα χόρτα 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυτική μετατόπιση από αικον

icon-6-54.png?25-12icon-6-48.png?25-18

 

και μια μύτη στα δυτικά μας ίσως δώσει περισσότερα φαινόμενα στα κεντρικά. Μην φανταστείτε όμως, απλά πήγε στα άλλα μοντέλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

συνεχιζει το δυτικο κρεσεντο του αικον..τρεχει να προλαβει...δεν μπορουσε ν αρχισει αυτο το πραγμα που γινεται σημερα χτες στις ιδιες ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τελικα το μεγαλο μας προβλημα δεν ειναι ουτε η μυξα ουτεη μαουνα ειναι η αλλη υποχθονοια η πολικη αρκουδα β.ανατολικα της ισλανδιας..δεν μπορει να πεσουν εξω καμια 10μβ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τελος παντων ας το πανε οσο μπορουν δυτικα μπας και μας κατσει τιποτα "πονηρο" αμεσως μετα που δεν φαινεται ακομη πραγμα που συνηθιζεται στις ψυχρες εισβολες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, HuxFlux είπε:

Τιποτε δεν εχει κλειδωσει ακομα...Κι εσεις οι βορειοι στην μοντελικη εισαστε late bloomers οπως λεμε στην μπασκετική. Δηλαδη στα τελευταια , λιγο πριν σας ξεγραψουν ολοι, κανετε το μπαμ που δε περιμενε κανεις.

Για μενα λουκετα πεφτουν στα αυριανα 12ρια. Κι εφοσον υπαρχει μια μικρη ταση δυτικισης, ποτε μη λες ποτε. Αν και δυσκολο πλεον.

τι ειμαστε?..χαχαχα..δεν το εχω ξανακουσει αυτο...τριποντο απο το κεντρο δηλαδη?😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...