Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Gary είπε:

Καλώς σας βρήκα όλους φίλοι μου

Γεια σου ρε καρντασι...Θα εισαι για παντα η μασκοτ..Οπου κι αν παμε..Σε οποιο φορουμ κι αν γραφουμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν ο τζίφο δεν έκανε αυτό το χαζό χαμηλό στην Ισπανία θα ήταν μακράν καλύτερος από τον παίο. ο παίος δεν βγάζει καλά τον αυλώνα μετά, αλλά βελτιώθηκε σημαντικά σε σχέση με το πρωί στην Αμερική, άσχετα που χειροτέρεψε το αποτέλεσμα. Σε κάθε περίπτωση όμως τα τρεξίματα σήμερα δίνουν δικαίωμα στο όνειρο κάθε χιονόφιλου Ηπειρώτη

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

τι μέσος όρος είναι αυτό ρε φίλε!!!!!!!!!!!

EDM1-216.GIF?02-0

κοιτα να δεις που μπορει να τον αλλαξει στα επομενα δεν υπαρχει σιγουρια στα μακρινα..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τουλάχιστον θα κλείσουμε τη θέρμανση με αυτά τα τρεξίματα. λογικό βέβαια όταν παίζεις με τέτοιους αντικυκλώνες το πράγμα να είναι κορώνα-γράμματα. αν δεν σου κάτσει ο αυλώνας θα σου κάτσει ο υποτροπικός και τα +15 που έβγαλε ο τζίφος. κατά τα άλλα μέχρι τα μέσα του μήνα από ότι φαίνεται πάμε σε καιρική απραξία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, George Trilofianos είπε:

Θεσσαλονικη τι ανεμο θα εχουμε? Εχουν γινει θαυματα και με 0 στα 850. Εγω ελπιζω ακομα εστω για νιφαδες σαν ορεκτικο..

δεν θα πέσεις ούτε κάτω από τους 5 βαθμούς. πάρτο απόφαση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

τι σημαινει αυτο παμε για χιονια στην χωρα? η απλα κρυο με βροχες?

Είμαι λίγο υπερβολικά ενθουσιώδης , και δεν τα γράφω ολοκληρωμένα. όχι δεν είναι χάρτης για χιόνια πεδινών αυτός [αν και σε κάποια περίπτωση ίσως να μπορούσε] απλά χαίρομαι υπό την έννοια ότι μένω στα Γιάννενα ως μεταπτυχιακός πλέον και θέλω να δω να χιονίζονται με τον δικό τους τρόπο, ακόμα και αν σημαίνει λιγότερη χιονόστρωση. Ε ο δικός τους τρόπος είναι με χαμηλά από την Γροιλανδία να κατεβαίνουν προς Ευρώπη, αλλά να μένουν με κέντρο βορειότερα της Ελλάδας. ωστόσο αν δεν γίνει αυτό, θα έχει σίγουρα βροχές

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία χειμωνιάτικη μέρα θα είναι η Τετάρτη. Ποτιστικές βροχές, βοριάς που θα κάνει την αίσθηση του κρύου έντονη και χιόνια στα ορεινά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Gary είπε:

Καλησπέρα άααααα τι κάνετε? Κάτι άκουσα για χιόνια σε μένα αύριο. Ισχύει? Είμαι στη Γουμένισσα Κιλκίς στα 224 υψόμετρο

Καλησπέρα από Κιλκίς Gary. Θα πάω κόντρα σε όλους και θα πω ότι θα δεις(πλάκα κάνω φίλε πολύ δύσκολο ακόμα και για τις συνήθεις ύποπτες περιοχές του νομού μας).

Και εγώ τώρα στα κοντά βρήκα το forum και είμαι πολύ χαρούμενος που διαβάζω πάλι τους καλύτερους.

Υ.Γ. κάτι μου λέει πως θα δούμε κάτι Τετάρτη πρωί θα υπάρξει ενημέρωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, weatherlover 64 είπε:

Γκαρυ ανέβα στη γριβα Θα δεις χιόνι σιγουρα

Γεια σου Gary, κι αν δεν δεις χιόνι στη Γρίβα ανέβα Μεγάλα Λιβάδια για σιγουριά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυξησε υετο και μειωσε ελαχιστα την θερμοκρασια ο τζιφος για εδω

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυτικά της Θεσσαλονίκης ο τζίφος έριξε πολύ τα υψόμετρα της ισόθερμης του 0 στις ώρες υετού, ωστόσο είναι ένα τρέξιμο που οι ισορροπίες αλλάζουν εύκολα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

δυτικά της Θεσσαλονίκης ο τζίφος έριξε πολύ τα υψόμετρα της ισόθερμης του 0 στις ώρες υετού, ωστόσο είναι ένα τρέξιμο που οι ισορροπίες αλλάζουν εύκολα.

μήπως δυτικά μέχρι Χαλκηδώνα-Πλατύ Αιγίνιο που πιάνει η επίδραση του βαρδάρη;

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

μήπως δυτικά μέχρι Χαλκηδώνα-Πλατύ Αιγίνιο που πιάνει η επίδραση του βαρδάρη;

 

τον βαρδάρη τον έχει ανατολικότερα από τα χαμηλά υψόμετρα, δεν ξέρω τι φάση

36-526GR.GIF?02-1836-602GR.GIF?02-18

 

 

πάντως ισχυρό βαρδάρη αυτόν δεν τον λές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πανω απο τα 500 μετρα ειναι σιγουρη η χιονοπτωση για τα ορεινα του Βερμιου. Να δουμε αν μπορει και πιο χαμηλα. Πουθενα δε θα χει σοβαρα φαινομενα φυσικα, μονο ισως καποιες παραμεθωριες περιοχες ασπρισουν, ιδιαιτερα το Νευροκοπι και τα ημιπεδινα του Εβρου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για 150χλμ μας εχει εξω απο το -3 στις 7 το πρωι, με μια μικρη μετατοπιση δυτικα μπαινουμε στο χιονιστερο τομεα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο εκει που το ειχαμε για χιονια ορεινων και μονο, βαλαμε και τα ημιπεδινα στο παιχνιδι. Μπορει και καλυτερα. Θα το κλειδωσουμε αυριο στο 6αρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα πάει προς ευρωπαίο ο τζίφος για τον αυλώνα στις 8, ας ελπίσουμ να συνεχίσει να δίνει μετά τον ισχυρό αυλώνα από την ισλαδία όπως έδειξε στο 12αρι, και μετά τον πρώτο αυλώνα να μην έχουμε ην συνέχεια του παίου.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Gary είπε:

Καλώς σας βρήκα όλους φίλοι μου

Kαλώς όρισες παλιόφιλε.....καλό χειμώνα....

Θα χιονίσει στη Γουμένισσα?....χαχαχαχαχα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτελους ενα τρεξιμο που το παλεψε ο τζιφος ...μπορει ακομα λιγο καλυτερα υπαρχει χρονος το καλο ειναι οτι δε νομιζω και για πιο μετα να βγει τοσο χαλια 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλό είναι στην Αμερική. Τώρα  ναι μεν μετά τρομάζει το πόσο δυτικά είναι, αλλά πριν πήγε πολύ δυτικά εξαιτίας μιας αποκομμένης λίμνης στην Γροιλανδία που είχε ως αποτέλεσμα την δημιουργία του χαμηλού της ισπανίας. Άρα εφόσον δεν υπάρχει πλέον περιμένω μεγάλο εικονικό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...