Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Αντίστοιχα δείχνει να πέφτει κι ο δείκτης ΝΑΟ τουλάχιστον στη τελευταία του ανανέωση.... πτωτική τάση μετά τις 15 και στις μακρινές εκείνες ώρες.. μακάρι έστω και σταδιακά να πέσει...

και οι δυο πεφτουν σαν προβλεψη απο χτες για μετα τις 16-17 κοντα στο 0..βεβαια αυτο πρεπει να ενισχυθει και αλλο για να ειναι ξεκαθαρη η ταση.Στο παιχνιδι μεχρι τις 20 χοντρικα ειναι για χιονι σε μεγαλες πολεις(οχι απαραιτητα πεδινες) τα γιαννενα και η δυτικη μακεδονια.Για το τελευταιο δεκαημερο ειναι ακομη νωρις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

δοντια εσυ..νυχια εγω😋

καλά εσύ δεν την γλιτώνεις με τίποτα φέτος

 

ελπίζω να σου αρέσουν τα δικά μου δόντια

Αποτέλεσμα εικόνας για it 2"

 

 

Γιατί έτσι θα είμαι φέτος με τις συνεχόμενες φάπες που έχω φάει το 8μηνο ξεκούρασης και πρέπει να ανασυντάξω δυνάμεις. Άσε που και αν βγει κάποιο ενδιαφέρον σενάριο για 120+ ώρες εγώ θα πρέπει να είμαι Λάρισα για εμβόλιο, αλλά πριτσ που θα παω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

καλά εσύ δεν την γλιτώνεις με τίποτα φέτος

 

ελπίζω να σου αρέσουν τα δικά μου δόντια

Αποτέλεσμα εικόνας για it 2"

 

 

Γιατί έτσι θα είμαι φέτος με τις συνεχόμενες φάπες που έχω φάει το 8μηνο ξεκούρασης και πρέπει να ανασυντάξω δυνάμεις. Άσε που και αν βγει κάποιο ενδιαφέρον σενάριο για 120+ ώρες εγώ θα πρέπει να είμαι Λάρισα για εμβόλιο, αλλά πριτσ που θα παω

εγω μαζι σου ειμαι 12 με 20 αφου..😎😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

εγω μαζι σου ειμαι 12 με 20 αφου..😎😉

δεν πρόκειται να χιονίσιε εκείνο το διάστημα, ακόμα και με αικον 18αρι. ή και να χιονίσει θα είναι για λίγο, άρα πρέπει να υπάρξει επόμενη φορά. Αλλιώς θα στοιχειώνω τα όνειρα σου... ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. μέχρι να καταλάβεις ότι πλέον θα σε στοιχειώνω και κανονικά. μπουχαχαχαχα.

 

 

Για τα κοντινά πήγε λίγο πιο νότια την λίμνη στην συνέχεια, αλλά αρχικά το χαμηλό λίγο πιο βόρεια, με αποτέλεσμα αρχικά να φτάνουν τα φαινόμενα πιο βόρεια αλλά τα κοκκινάκια νοτιότερα. Πιο μετά θα βελτιωθεί ο τζίφος κάπως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Υετος τζιφου για θεσσαλονικη 10-12 Δεκ.

6αρι : 40-45 mm

12αρι 15-20

18αρι : 5-10

Όντως για γέλια και όχι μόνο για το συγκεκριμένο μοντέλο. Άρα για να είμαστε σίγουροι λέμε από 0 έως 50.Κομπλε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνολικός υετός Αμερικάνου μέχρι και τις 12 του μήνα....Ο τζίφος δίνει καμιά 70αριά, ο Ευρωπαίος καμιά 30αριά και ο Γερμανός κάτι ψιχάλες με τη βροχή όλη να πέφτει μόνο στη θάλασσα γύρω γύρω αυστηρά....Δεν έχω ιδέα βέβαια τι βλέπει ο Γερμανός που δε το βλέπουν τα άλλα!

Screenshot_2019-12-08-00-17-48-548_com.android.chrome.jpg

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ωραία τα τρεξίματα. αφού δεν χιονίζει τουλάχιστον να ζεστάνει να μην κάνει τσάμπα κρύο όλη μέρα,ας κάνει μόνο το πρωί και το βράδυ. κατά τα άλλα κρύο δεν υπήρχε έτσι κι αλλιώς στην ευρώπη,οπότε ευκαιρία να διαλυθεί η υπάρχουσα κυκλοφορία μπας και αλλάξει κάτι στη συνέχεια.  αν και φέτος περίμενα μόνο δεκέμβριο να κάνει κάτι. δεν θα μου φανεί παράξενο ο χειμώνας να εξελιχθεί σαν προηγούμενα εκτρώματα που έβρεχε και στα βουνά. όχι ότι με ενδιαφέρει και πολύ φυσικά τι κάνει εκεί πέρα,όπως έχω πει πολλές φορές αν δε χιονίζει στην πόρτα μου να μη χιονίσει ούτε εκεί σιγά μη στεναχωρηθώ. άλλωστε δεν είμαι από αυτούς που κοιτάνε τις κάμερες και ενθουσιάζονται με κάτι το οποίο δεν μπορούν να αγγίξουν. 

 

+14 στο 18αρι εδώ πέρα χαχαχα

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

xaxaxa πόσο πιο ισχυρό μπορεί  να το κάνει άραγε??? πάνω από 16 στα 850 στην κεντρική χώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

ο πιο κατω χαρτης οσο και να φαινεται οξυμορο μπορει και να ειναι ευχης εργο να βγει. gfs-0-210.png?18

περιμένω εξήγηση τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ο πιο κατω χαρτης οσο και να φαινεται οξυμορο μπορει και να ειναι ευχης εργο να βγει. gfs-0-210.png?18

Τί εννοείς ποιητή;

BD94E23A-15BD-41AD-8CAA-A15BF30343F4.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

περιμένω εξήγηση τώρα.

αν ηταν μονο ο υποτροπικος χωρις να εχει στηριξη απο δυτικη τον αζορικο θα ελεγα μπορει και καταστροφη επισης αν ηταν ανατολικα μας ανεβασμενος ο υποτροπικος θα ελεγα διπλη καταστροφη αλλα ακριβως πανω μας λογικα εχει πολλες πιθανοτητες σε "εξαναγκασμο" να γινει ενα με τον αζορικο και να φουντωσει ακομη περισσοτερο και να κατεβασει εναν αυλωνα μουρλια πιο μετα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

περιμένω εξήγηση τώρα.

για να αλλάξει η κυκλοφορία. δε μένει στις άλπεις ή τις άλλες οροσειρές των βαλκανιών για να χαίρεται με την υπάρχουσα κατάσταση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

αν ηταν μονο ο υποτροπικος χωρις να εχει στηριξη απο δυτικη τον αζορικο θα ελεγα μπορει και καταστροφη επισης αν ηταν ανατολικα μας ανεβασμενος ο υποτροπικος θα ελεγα διπλη καταστροφη αλλα ακριβως πανω μας λογικα εχει πολλες πιθανοτητες σε "εξαναγκασμο" να γινει ενα με τον αζορικο και να φουντωσει ακομη περισσοτερο και να κατεβασει εναν αυλωνα μουρλια πιο μετα...

πιστεύω ότι άνετα δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο . Δύσκολα γίνεται αυτή η ένωση που λες για εμένα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

πιστεύω ότι άνετα δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο . Δύσκολα γίνεται αυτή η ένωση που λες για εμένα. 

κι ομως οτιδηποτε ειναι πανω μας και δυτικοτερα σε υποτροπικο και μαλιστα οσο πιο εντονος τοσο το καλυτερο μπορει να αποδειχτει χρυσαφι και ολικο ρισταρτ ειδικα εαν υπαρχει αζορικος σε εγρηγορση.καταστροφη ειναι ο εμποδισμος ανατολικα β.ανατολικα μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

κι ομως οτιδηποτε ειναι πανω μας και δυτικοτερα σε υποτροπικο και μαλιστα οσο πιο εντονος τοσο το καλυτερο μπορει να αποδειχτει χρυσαφι και ολικο ρισταρτ ειδικα εαν υπαρχει αζορικος σε εγρηγορση.καταστροφη ειναι ο εμποδισμος ανατολικα β.ανατολικα μας

οκ, ας περιμένουμε το τρέξιμο να δούμε πως θα τελειώσει από απορία.  Αλλά γενικά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος. πχ ποι δείκτες, πάντα πέφτουν προς το 0, αλλά πάντα απομακρύνεται αυτή η μέρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 minutes ago, sakis13 said:

Υπαρχει και η Αττικη αδερφε...

Ναι φυσικά, το χω δει, απλώς εκει έχει βγάλει τις συγκλίσεις όπως βλέπω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δες μιχαηλ πως πλησιαζει ο αζορικος τον υποτροπικο...απο μια τετοια ενωση θα βγει τρελλο μπλοκαρισμα και φυσικα ειναι τριπλος στην ουσια εμποδισμος σ ενα αν δεις τον μεγαλο αγαπημενο σου χαρτη που περιλαμβανει και τις ΗΠΑ...τρενανακι εμποδισμων gfs-0-288.png?18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

δες μιχαηλ πως πλησιαζει ο αζορικος τον υποτροπικο...απο μια τετοια ενωση θα βγει τρελλο μπλοκαρισμα και φυσικα ειναι τριπλος στην ουσια εμποδισμος σ ενα αν δεις τον μεγαλο αγαπημενο σου χαρτη που περιλαμβανει και τις ΗΠΑ...τρενανακι εμποδισμων gfs-0-288.png?18

όλη την δουλειά πάντα κάποιο αποκομμένο χαμηλό την κάνει στον Ατλαντικό, μεγάλο η μικρό, και να μην υπήρχε ο υποτροπικός δεν βλέπω καμιά αλλαγή. η μόνη αλλαγή είναι ότι έτσι μπορεί να βγει η καμήλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καιπως θα σπάσει όλο αυτό τοπράγμα από πάνω μας, τόσο ισχυρό;Από ΒΑ κατάβαση;Α θα το πάει καρότσι στη Τουρκία το χαμηλό του Άτλα...

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...