Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

όλη την δουλειά πάντα κάποιο αποκομμένο χαμηλό την κάνει στον Ατλαντικό, μεγάλο η μικρό, και να μην υπήρχε ο υποτροπικός δεν βλέπω καμιά αλλαγή. η μόνη αλλαγή είναι ότι έτσι μπορεί να βγει η καμήλα

δεν βγαινει καμηλα ετσι..ετσι μπορει να βγει κλασικος αυωναρος διεκδικουμενος απο τους παντες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια αηδια τα τρεξίματα δεν μας δίνουν καμία ελπίδα..ας ελπίσουμε ότι θα αρχίσουν να δείχνουν κάτι για τις 20 και μετά τις επόμενες μέρες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Modele GFS - Carte prévisions

 

+16 στα 850

μπορει να εχει και 20 στα 850?ακομη καλυτερα θα ειναι..μιλαμε βρηκα τι θελουμε για να εχουμε εναν χαμο μεσα στις γιορτες και να παρουμε φωτια..υποτροπικο πανω μας εντονο φουντωμενο μονο ετσι μπορει να σπασει αυτο το πραγμα που στην ουσια κρατα απο σεπτεμβριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κακό της υπόθεσης μ αυτά εδω είναι ότι θα πάμε απ τις ζακέτες στα κοντομάνικα πάλι και οι ιώσεις θα κάνουν πάρτι! 25 βαράς άνετα Αττική μ αυτά μη πω και λίγο παραπάνω τοπικά....Ξυπνάει η Σιβηρία από πάνω όμως καθώς φορτώνει με ψύχος!

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

μπορει να εχει και 20 στα 850?ακομη καλυτερα θα ειναι..μιλαμε βρηκα τι θελουμε για να εχουμε εναν χαμο μεσα στις γιορτες και να παρουμε φωτια..υποτροπικο πανω μας εντονο φουντωμενο μονο ετσι μπορει να σπασει αυτο το πραγμα που στην ουσια κρατα απο σεπτεμβριο

κάτσε να βγει και να μην γίνει τίποτα μετά και σου λέω εγώ

Μόλις τώρα, Jimmyrogue1984 είπε:

Το κακό της υπόθεσης μ αυτά εδω είναι ότι θα πάμε απ τις ζακέτες στα κοντομάνικα πάλι και οι ιώσεις θα κάνουν πάρτι! 25 βαράς άνετα Αττική μ αυτά μη πω και λίγο παραπάνω τοπικά....

ζέστη και ίωση?? Αν ήταν έτσι θα αρρωσταίναμε το καλοκαίρι. Το κρύο κάνει καλό στις ιώσεις, όχι η ζέστη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

κάτσε να βγει και να μην γίνει τίποτα μετά και σου λέω εγώ

ζέστη και ίωση?? Αν ήταν έτσι θα αρρωσταίναμε το καλοκαίρι. Το κρύο κάνει καλό στις ιώσεις, όχι η ζέστη.

ξερεις οτι οταν τρωω κολημα σε τετοιες φευγατες ωρες με καποια ιδεα και καποιο πλανο που υπαρχουν αποχρωσες ενδειξεις το ξεχυλωνω.Μακαρι το συγκεκριμενο τρεξιμο να μην ειναι πολυ ακυρο και ητα ση των ανσμπλ να ειναι αυτη που βλεπουμε τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η πρωτη χοντρη φλασια για φετος...την εφαγα τελος!!!αυτο ειναι το πλανο...μονο ετσι.Εαν περιμενουμε απο τον αζορικο μεσα στον ατλαντικο να παλευει με τα κυματα ζητω που καηκαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

η πρωτη χοντρη φλασια για φετος...την εφαγα τελος!!!αυτο ειναι το πλανο...μονο ετσι.Εαν περιμενουμε απο τον αζορικο μεσα στον ατλαντικο να παλευει με τα κυματα ζητω που καηκαμε

δεζαβού? πριν κανένα 15ημερο το ξαναείπες αυτό χαχαχαχα. ¨Ανετα δεν βγαίνει ούτε η θερμή εισβολή, και μάλιστα ξέρω το πως. Οπότε μην είσαι σίγουρος για το τι θα γίνει, πόσο μάλλον στις 300+ ώρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

+16 στα 850 με καταβάτη δυτικό νοτιοδυτικό τι θερμοκρασίες μπορεί να δώσει στην επιφάνεια τέτοια εποχή; 25άρια άνετα

GFSOPIT18_222_2.png

GFSOPIT18_210_9.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δεζαβού? πριν κανένα 15ημερο το ξαναείπες αυτό χαχαχαχα. ¨Ανετα δεν βγαίνει ούτε η θερμή εισβολή, και μάλιστα ξέρω το πως. Οπότε μην είσαι σίγουρος για το τι θα γίνει, πόσο μάλλον στις 300+ ώρες

ειπα βρηκα τι θα θελω..δεν ειπα τι θα γινει.Και πριν 15 μερες ειχα σταμπαρει την 4 δεκεμβριου και πριν 8 την 10 οταν δεν φαινοταν τιποτα ουτε για την μια ουτε για την αλλη.ασχετα εαν εγω θελω να ψαχνω το πως μπορει ανα περιπτωση να χιονιση σε πεδινα μεχρι στιγμης ειμαι στο 2 στα 2 σε χρονικο διαστημα αλλαγης καιρου και κακοκαιριας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά  τζίφος το τερμάτισε μιλάμε για τον απόλυτο Γολγοθά ενός καιρόφιλου....από τις 14 έως τις 23 του μήνα υποτροπικός και +10 με +15 από πάνω μας.......μιλάμε για τις χειρότερες παραμονές Χριστουγέννων καιρικά όλων των εποχών...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

+16 στα 850 με καταβάτη δυτικό νοτιοδυτικό τι θερμοκρασίες μπορεί να δώσει στην επιφάνεια τέτοια εποχή; 25άρια άνετα

GFSOPIT18_222_2.png

GFSOPIT18_210_9.png

θα έχει και ομίχλες σιγά. στην κρήτη θα έχει και παραπάνω όμως λογικά

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα κ απο μενα. ιχνος αντικυκλωνα στην ευρωπη. αν δεν αδιασει ο καναδας μπας κ σηκωθει ο αζορικος χαιρι δεν βλεπουμε. θα μας παει τρενο η ζωνικη. ποτε βροχες ποτε ομιχλες κ ποτε ζεστη θα μας παει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν ειναι ακυρο το κυριο..σουπερ!!!!καλο βραδυ παιδες εχουμε κανα δεκαημερο ξεκουρασης γιατι ερχονται ξενυχτια😋 Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, tzelilis είπε:

ρε μιχαηλ με ζωνικη δεν...... δεν δεν δεν.

εγώ στην ζωνική τις επόμενες μέρες μάλλον χαημλότερες Τ θα εχω. βέβαια ημιζωνικη, αλλά τέσπα. χαλια τα 18αρια λοιπόν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω δε το βλέπω με καλό μάτι πάντως όλον αυτό τον Η, μου φαίνεται αρκετά ισχυρός για να σπάσει γρήγορα, και θα μας πάει τουλάχιστον μέχρι τέλη του μήνα...Ναι μεν θα μαζέψει κάτι από ψύχος πάνω αλλά κανείς δε ξέρει που θα καταλήξει αυτό, δεδομένου ότι συνεχίζει να γεννάει ο Άτλαντας....Ριψοκίνδυνο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

δεν ειναι ακυρο το κυριο..σουπερ!!!!καλο βραδυ παιδες εχουμε κανα δεκαημερο ξεκουρασης γιατι ερχονται ξενυχτια😋 Diagramme GEFS

από τα κουνούπια;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα ναι σαν να μπαίνει η άνοιξη.....................

Diagramme GEFS

πάμε ολοταχώς για έναν ιστορικά βαρύ-ζεστό Δεκέμβρη............................

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, korfalonas είπε:

Ε οχι και αδικημενα μακραν τα πιο ευνοημενα την τελευταια 2ετια τουλαχιστον.

Ε όχι και μακράν. 😄 Τα κεντροανατολικά ηπειρωτικά αναμφισβήτητα ανήκουν στις ευνοημένες περιοχές των τελευταίων 2 ετών όμως η πιο ευνοημένη περιοχή απ όλους είναι η δυτική Κρήτη.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή η σχεδόν συμφωνία όλων των μοντέλων είναι πολύ σπαστική όταν πρόκειται για ανοιξιατικα σενάρια....αλλαγές θα γίνουν πάντως πιστεύω όσο και αν τα ενσεμπλς τώρα δείχνουν κορδόνι..

Επεξεργάστηκε από isnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...