Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 η Σίνδος 

18,1 το κέντρο 

17,3 το νοεσις 

16,7 η Καλαμαριά 

Και από την άλλη μεριά τα ίδια Ασπροβάλτα 18,1C 

Το 20 αρακι θα το δούμε και αυτό και θα τα έχουμε δει όλα .... Υπομονή 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τουλάχιστον είχαμε αυτή την ωραία συννεφιά εδώ σήμερα να σπάει τον ήλιο.... υποφερτή μέρα ήταν η σημερινή...

Κι επειδή ακούω για κουνούπια και βρήκα και γω 2 μύγες τη προηγούμενη βδομάδα, κάπου να γράψω την ιστορία μου! Αξίζει να αναφέρω λοιπόν, πως με απασχόλησαν κι άλλες Δεκεμβιάτικα.... 2 + 2 μας κάνουν 4, ούτε το καλοκαίρι αυτό.... προχθές το βράδυ απ' το πουθενά μια μύγα, τη φυλάκισα σε ένα κουτάκι και το κουνούσα με δύναμη ωσπου να ψοφήσει.. ψόφησε! Και το ίδιο βράδυ με το που κλείνω το φως για να τη πέσω, με το που ακουμπω στο μαξιλάρι μια γιγάντια σκουληκόμηγα μες το δωμάτιο κυριολεκτικα απ' το πουθενα...... κι έκανε σα σκούρκος! Τινάχτικα... αναβοσβηνε και το φως γιατι έχει ένα θέμα ο διακόπτης, σα θρίλερ ένα πράγμα.. κι όλα εκείνη την ώρα!... ζωντανός εφιάλτης... την κυνήγαγα με το μαξιλάρι 3 τα ξημερώματα, ώσπου την έκλεισα σε άλλο δωμάτιο! 

Με διαφορά το μεγαλύτερο off topic που έχω κάνει!! Δε θα ξαναναφέρω λοιπόν για μύγες, δε πα να με επισκεφτούν κι άλλες.. απεύχομαι... απλώς το θεωρώ αξιοσημείωτο και πιστεύω πως άξιζε αναφορά....

Κουράγιο φίλοι μου...

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αποτομη επαναφορα σημερα απο 5 σερι ημερες με.βροχη και φαινομενα οπου η μεγοστη δεν ξεπερασε τους 13-14 βαθμους σημερα ειχαμε 17.1 μεγιστη...με.λιακαδα.κ κατα τοπους συννεφια 

Στους 12.5 τωρα κ μαλακη βραδια καμια σχεση με.τις προηγουμενες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και ναιιιι η χαμηλοτερη σημειώνεται εδώ και πανω από μια ωρα καθως πεσαμε κατω από τους 7 βαθμούς!!6.7c τωρα  και πλεω σε πελαγη ευτυχιας!ηλιολουστη η σημερινη μερα με καλη ορατοτητα και μεγιστη στους 15.3c.

μια εικονα αργα το απόγευμα από  τον καμπο προς την πολη με το καιμακτσαλαν πισω της.😎διακρινονται τα 2/3 του μπροστινου τμηματος της πολης(στην βεραντα της πολης)και στα αριστερα από της πολυκατοικίες οι δυο γραμμούλες στον γκρεμο οι δυο μεγαλύτεροι καταρράκτες🙂

LxhnYyl.jpg

 

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια τυπικη μερα 28ης οκτωβριου σημερα. Κοσμος στην παραλια,στις καφετερειες,στα μαγαζια,στις ταβερνες,ηλιος,ζεστη

Ελαχιστη 12.3,μεγιστη 18.1 και τωρα 14.3

Ουτε μπουφαν δεν ηθελε σημερα το μεσημερι,ουτε καν στη σκια μιας και ο οργανισμος συνηθισε πλεον και ειναι αλλιως το 18 τον οκτωβρη και αλλιως το δεκεμβρη. Απο αυριο στοχος τα 20αρια. Ευκολακι νομιζω τριτη και παρασκευη οι πιο υποπτες μερες χωρις να τα εχω δει αναλυτικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Μια τυπικη μερα 28ης οκτωβριου σημερα. Κοσμος στην παραλια,στις καφετερειες,στα μαγαζια,στις ταβερνες,ηλιος,ζεστη

Ελαχιστη 12.3,μεγιστη 18.1 και τωρα 14.3

Ουτε μπουφαν δεν ηθελε σημερα το μεσημερι,ουτε καν στη σκια μιας και ο οργανισμος συνηθισε πλεον και ειναι αλλιως το 18 τον οκτωβρη και αλλιως το δεκεμβρη. Απο αυριο στοχος τα 20αρια. Ευκολακι νομιζω τριτη και παρασκευη οι πιο υποπτες μερες χωρις να τα εχω δει αναλυτικα

Τι συνηθισε? Μετα απο 2 εβδομαδες θα ανεβουμε πανω απο 17-18

Επισης αν βαζεις στοχο τα 20αρια Δεκεμβρη μηνα πως θες να ερθουν τα χιονια?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Τι συνηθισε? Μετα απο 2 εβδομαδες θα ανεβουμε πανω απο 17-18

Επισης αν βαζεις στοχο τα 20αρια Δεκεμβρη μηνα πως θες να ερθουν τα χιονια?

Τελικα δεν εκανε μαξ 16 βαθμους ε; τωρα αυτο με το 17-18 μετα απο 15 μερες ειναι καινουριο; οκ κατσε δες ολη τη βδομαδα τι θερμοκρασιες θα εχει. Και δεν εννοω τα διαγραμματα που κοιτας και σε βλεπουν να μενεις σε λοφους και στα 200 μετρα υψομετρο

 

Για τα χιονια το τι εχει προηγηθει δεν εχει καμια απολυτως σημασια. Πιο χαρακτηριστικο παραδειγμα απο το 22/2 μεγιστη 14.6 και 12 ωρες μετα χιονι με αρνητικη θερμοκρασια,δεν υπαρχει. Τωρα για τις θερμοκρασιες δεν πολυκαιγομαι να σου πω την αληθεια,οσο δε βρεχει εγω χαρουμενος ειμαι

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, salonikatasos είπε:

Τελικα δεν εκανε μαξ 16 βαθμους ε; και ακομα δεν σημειωθηκαν οι μεγιστες της εβδομαδας. 

 

Για τα χιονια το τι εχει προηγηθει δεν εχει καμια απολυτως σημασια. Πιο χαρακτηριστικο παραδειγμα απο το 22/2 μεγιστη 14.6 και 12 ωρες μετα χιονι με αρνητικη θερμοκρασια,δεν υπαρχει. Τωρα για τις θερμοκρασιες δεν πολυκαιγομαι να σου πω την αληθεια,οσο δε βρεχει εγω χαρουμενος ειμαι

Εγω ειχα πει τι δειχνουν τα ensembles του τζιφου...Σημερα φτασαμε 16.7 .

Για την Ωκεανιδα που ανεφερες μολις σταματησε η χιονοπτωση και εγινε θετικη η θερμοκρασια ολα ελιωσαν !!! Ημουν σε σουπερ μαρκετ και ενω μπηκα με πυκνη χιονοπτωση και χιονοστρωση , βγηκα και υπηρχε μονο λιγο χιονι σε ευκολες επιφανειες. Ουσιαστικα οτι ειδαμε ηταν μεσα σε 3-4 ωρες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 5 βαθμους λίγο πριν αποχωρήσω από την Τρίπολη με υγρασία στο 100%

Για Ζωγράφου ο σταθμός μου έγραψε 10.4 ελαχιστη και 17.5 μέγιστη 

12.4 τώρα και 79% υγρασία φυσικά χωρίς ανατροφή λόγω ταρατσας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελάχιστες θερμοκρασίες σήμερα από ορισμένους αναστροφικούς σταθμούς της χώρας.

Φλώρινα - Νέος Καύκασος -2,3

Πτολεμαΐδα -1,8

Πολιανή -1,4

Νευροκόπι 0,3

Ποταμιά Βουτύρου 0,8

Τρίπολη 1,6

Μια νέα αναστροφική δύναμη εμφανίζεται στο προσκήνιο από Μεσσηνία αυτή τη φορά!

Καλημέρα🙂

Επεξεργάστηκε από Μεσσήνιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδά!  Με ανοιξιάτικη ηλιοφάνεια ξεκινήσαμε και σήμερα εδώ στην περιοχή....με την ελάχιστη να μην πέφτει κάτω από τους 3,2..ενώ ήδη φτάσαμε στους 7.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρώτη μέρα με λιακάδα και ο σταθμός μου επιρρεαζεται την ώρα που τον βλέπει ο ήλιος και γραφειν2-3 βαθμους υψηλότερη θερμοκρασία... 

12.1 ελαχιστη χωρίς αναστροφη εγραψα

Τώρα 16.3.... Έφτασε 18.6 πριν λίγο που είναι άκυρο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6.3 βαθμοί στο Χελμο στα 2340μ 

8.6 στον Παρνασσό στα 1950μ

5.6 στο Καϊμακτσαλάν στα 2090μ

11.0 στο Σελι στα 1510μ

Ομορφιες..... Καλό Πάσχα...... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο γίνεται σε κλειστούς χώρους με κλειστά καλοριφέρ να περάσουν αυτές οι εφιαλτικές μέρες. 13 βαθμοί τώρα και να δούμε που θα φτάσει. Χτες πήγε μέχρι 18..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13.9 η Καλαμαρια

16.7 ο Ευοσμος... 

Σημερα μπηκε ξανα σε λειτουργια ο σταθμος... Απο τι βλεπω χθες ειχαμε 18-19 βαθμους και το Σαββατο ειχαμε τελικα 9.2 mm ενω τα Διαβατα λιγο πιο δυτικα ειχαν 25 mm . Η Καλαμαρια ειχε γυρω στα 12 mm 

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέτσοβο 10 βαθμοί.. θα ταν σαν να μπαίνει η άνοιξη.. Ευτυχώς το σίχαμα δεν θα διαρκέσει πολύ. Βέβαια το ορατό από εδώ χιόνι του Μιτσικελίου ήδη εξαφανίστηκε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υψηλες θερμοκρασιες σημερα με 20ρια στην ηπειρο σε περιοχες χαμηλου υψομετρου.

Μεγιστες μεχρι στιγμης σε σταθμους του Ε.Α.Α

Αρτα 20,1

Νεοχωρι Αρτας 19,4

Παργα 19,3

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15+ η μεγιστη εδω,αισχος!

Υγρασια στο φουλ,τα παντα ειναι βρεγμενα ακομα και τωρα και το βροχομετρο κατεγραψε λιγο πανω απο 0.5μμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως ήταν αναμενόμενο είχαμε χαμηλότερη μέγιστη από χθες καθώς ξεκίνησαν οι ομίχλες στην πεδιάδα, έτσι θα πάει και αύριο..

15-16 το πολύ οι μέγιστες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...