Jump to content
billipiros12

Αναφορές κακοκαιρίας 21-26/12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απιστευτα πραγματα συμβαινιυν σημερα.

Σε ενα πολυ δυνατο ξεσπασμα εριξε πυκνο χλαπατσοχιονο.Ειχα την παιδιατρο σπιτι και χαζ3υα σα λαλακας εξω.Απιστευτο το σημερινο.Η Τ επεσ3 στους 4

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Χιονοχάλαζο πριν λιγο στην Ιπποκράτειο.....Κώστααααα

Εγώ μολις εφτασα στο ηλιόλουστο και ψυχρο Καρπενήσι.....

Κάτσε πίσω ρε θα σε φάνε οι λιακαδες εκεί.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17.2 βαθμοί με υπέρλαμπρο ήλιο και κοντομάνικα στον Ποταμό Κέρκυρας όπου ο χειμώνας δεν ήρθε ακόμα ούτε για μια μερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν είχαμε φαινόμενα σήμερα θα έπεφταν κατακόρυφα οι θερμοκρασίες. Έχουμε αρνητικό σημείο δρόσου παρά τους 14 βαθμούς!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αν είχαμε φαινόμενα σήμερα θα έπεφταν κατακόρυφα οι θερμοκρασίες. Έχουμε αρνητικό σημείο δρόσου παρά τους 14 βαθμούς!

Πριν τα φαινομενα θα ανέβαινε η υγρασία οπότε κανένα αρνητικό σημείο δρόσου δεν θα είχες Μιχαηλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

17.2 βαθμοί με υπέρλαμπρο ήλιο και κοντομάνικα στον Ποταμό Κέρκυρας όπου ο χειμώνας δεν ήρθε ακόμα ούτε για μια μερα

Εκει φαινεται δεν χειμωνιαζει ποτε...Ειναι περιοχη που δεν πλησιαζει ο χειμωνας ευκολα.Μονο λιγες μερες μπορει να θυμισει για λιγο οτι ειναι χειμωνας εκει.Π.χ οπως σε περιπτωσεις με κακοκαιριες ψυχρης εισβολης οπως η αριαδνη το 2017 και η σοφια το 2019.

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, vasilis-evia είπε:

Το εδειχνα στους δικους μου και δεν με πιστευαν.τα βραχια λεει ειναι.... 

Εσυ πρεπει να το εχεις φατσα το Καντηλι ετσι;

Ναι, είναι στα ΒΑ μου  και έχω θέα από τον όρμο της Λαρυμνας προς τα εκεί . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Εκει φαινεται δεν χειμωνιαζει ποτε...Ειναι περιοχη που δεν πλησιαζει ο χειμωνας ευκολα.Μονο λιγες μερες μπορει να θυμισει για λιγο οτι ειναι χειμωνας εκει.Π.χ οπως σε περιπτωσεις με κακοκαιριες ψυχρης εισβολης οπως η αριαδνη το 2017 και η σοφια το 2019.

 

Αυτο είναι αλήθεια.... Θυμίζει πολύ περιοχές όπως Πάτρα Πύργο Αγρίνιο Άρτα που χιονίζει μια φορά τα 30 χρονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πριν τα φαινομενα θα ανέβαινε η υγρασία οπότε κανένα αρνητικό σημείο δρόσου δεν θα είχες Μιχαηλ

και πάλι δεν λέω για χιονοπτώσεις και τέτοια, αλλά σίγουρα με καλούτσικά φαινόμενα κανένα 7αρι θα είχαμε μέγιστη πιστεύω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Ωραίο το βίντεο. Νομίζω πραγματικά πως η ευρύτερη περιοχή του Αν.Αιγαιου (μαζί με Δωδεκάνησα) και η Κρήτη είχαν τον πλέον χριστουγεννιάτικο καιρό φετος. Από 23 Δεκεμβρίου δεν έχει υπάρξει μέρα που να μην έχει βρέξει κ μάλιστα με ψύχρα κ μονοψηφιες τιμές (ακομα κ εδώ στη Ρόδο που είμαστε κ πιο νότια)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, brainstorm είπε:

Ωραίο το βίντεο. Νομίζω πραγματικά πως η ευρύτερη περιοχή του Αν.Αιγαιου (μαζί με Δωδεκάνησα) και η Κρήτη είχαν τον πλέον χριστουγεννιάτικο καιρό φετος. Από 23 Δεκεμβρίου δεν έχει υπάρξει μέρα που να μην έχει βρέξει κ μάλιστα με ψύχρα κ μονοψηφιες τιμές (ακομα κ εδώ στη Ρόδο που είμαστε κ πιο νότια)

Σωστά, Σωτήρη αν δεν κάνω λαθος στο όνομα..😀Χρόνια πολλά και του χρόνου με υγεία και πολλά χιόνια!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευτυχώς χιόνισε στο Χελμο και αποφύγαμε τον πετροπόλεμο και έτσι θα έχουν την ευκαιρία τα πιτσιρίκια να φτιάξουν χιονάνθρωπο.....

Μεχρι εκεί όμως.... Για λειτουργεί του χκ όπως και σε όλη την Ελλάδα ούτε λόγος....... και δεν βλέπω και φως...... 

https://www.thebest.gr/article/563110-chionismena-christougenna-sta-kalabruta-giortes-stin-paralia-gia-tous-pedinous

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν λιγο φτασαμε αθηνα..Βροχη κατα διαστηματα στα Οινοφυτα και στο κρυονερι...Χιονοκουρτινες στην Ευβοια στα ψηλα και αρκετα πυκνες νεφωσεις στην Παρνηθα..Σε καποια ανοιγματα διεκρινες τη χιονοστρωση..Εριξε καλο χιονι τη νυχτα..Εμεις στο κοκκινο με τον Μητσο χαμπαρι δε πηραμε...Σημερα μεσα απο το φορουμ πληροφορηθηκαμε για τις βροχες και τα χιονια...Πρωτα ο θεος το σκ παλι Κοκκινο για να δω το τιμημενο..

Τελος να ευχηθω και απο δω στο Μητσακο μου(oldboy 332)...Σαν σημερα γεννηθηκε αυτη η μεγαλη μορφη!!!Να τα χιλιασεις αδερφε...Ομορφα περασαμε και παλι στο χωριο..Ραντεβου και παλι για τα καλυτερα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ευτυχώς χιόνισε στο Χελμο και αποφύγαμε τον πετροπόλεμο και έτσι θα έχουν την ευκαιρία τα πιτσιρίκια να φτιάξουν χιονάνθρωπο.....

Μεχρι εκεί όμως.... Για λειτουργεί του χκ όπως και σε όλη την Ελλάδα ούτε λόγος....... και δεν βλέπω και φως...... 

https://www.thebest.gr/article/563110-chionismena-christougenna-sta-kalabruta-giortes-stin-paralia-gia-tous-pedinous

Το καϊμακτσαλάν λειτουργεί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Το καϊμακτσαλάν λειτουργεί

Ναι ρε ξέρω.... Στο βωμό του χρήματος δεν πειράζει να τσακιστει και κανένας η να δυαλυσει τον εξοπλισμό του στις πέτρες..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δοκιμαστική λειτουργία σήμερα του Αιγαίου που φαίνεται να δουλεύει καλά ακόμη από -25 και κάτω,στα 500hPa .Βγαζει ακόμη και τώρα μπόρες. Τουλάχιστον ημιορεινά Εύβοιας και Αττικής πήραν μια πρωτη γεύση για το τι έρχεται. Κατά τα λοιπά στα πολύ αρνητικά η εικόνα των χιονοδρομικών καθώς και η θερμοκρασία που παρότι η αίσθηση είναι στους 6 βαθμούς κατάφερε και ανηφόρισε σήμερα στους 11 στο χωριό . 

20191226_164310.jpg

20191226_165446.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σύμφωνα με τους σταθμούς μου σημερα

Καλάβρυτα 730μ

Ελαχιστη - 3.8

Μεγιστη 8.8

Ζωγραφου 190μ

Ελαχιστη 7.1

Μεγιστη 11.3

Ποταμος Κέρκυρας 0μ

Ελαχιατη 1.2

Μεγιστη 17. 3

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, vasilis-evia είπε:

Το εδειχνα στους δικους μου και δεν με πιστευαν.τα βραχια λεει ειναι.... 

Εσυ πρεπει να το εχεις φατσα το Καντηλι ετσι;

Επιβεβαιώνω για Καντήλι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Σωστά, Σωτήρη αν δεν κάνω λαθος στο όνομα..😀Χρόνια πολλά και του χρόνου με υγεία και πολλά χιόνια!!

Θάνος φίλε μου...επίσης χρονια πολλά κ καλά (κ με πολλά νερά 😀)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...