Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ''ΖΗΝΟΒΙΑ'' 27-31/12/2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

98 χιλιοστά από την έναρξη της κακοκαιρίας, που για τα δεδομένα της Χαλκίδας είναι ΠΟΛΛΑ! 
Απο αυτά 70mm έπεσαν μόνο εχθές! 
 

3.1c ελάχιστη θερμοκρασία και ριπές ΒΔ ανέμων που ξεπέρασαν τα 9 μποφόρ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Φανταστείτε τι έχει ρίξει στα ψηλά της Δίρφυς, που δεν έχει σταματήσει να χιονίζει από το Σάββατο το μεσημέρι...

E326EE4B-61DE-4416-858B-EC319B0D560E.jpeg

Όταν θα ανοίξει ο καιρός και θα φανούν τα βουνά θα είναι φοβερά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλκίδα το ψιλοβροχο καλα κρατει, τα βουνα γυρω μας συνεχιζουν να βαζουν χιονι, 5,2 βαθμούς ο σταθμός μου. Φοβερη κακοκαιρια που θα την θυμομαστε καιρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Χαλκίδα το ψιλοβροχο καλα κρατει, τα βουνα γυρω μας συνεχιζουν να βαζουν χιονι, 5,2 βαθμούς ο σταθμός μου. Φοβερη κακοκαιρια που θα την θυμομαστε καιρο.

Καλημερα Δημητρη

Ξερεις αν καταφερε να το ξαναγυρισει σε χιονι στην Στενη χτες μετα τα χιονονερα;

Νεροτριβια μου ειπαν οτι εστρωσε κιολας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vasilis-evia είπε:

Καλημερα Δημητρη

Ξερεις αν καταφερε να το ξαναγυρισει σε χιονι στην Στενη χτες μετα τα χιονονερα;

Νεροτριβια μου ειπαν οτι εστρωσε κιολας

Καλημέρα Βασίλη,

Δε μίλησα με κάποιον εκεί αλλά βλέποντας την καμερα το πρωι φαίνεται στις σκεπες ότι λιγο φρεσκο χιονι το έβαλε, αλλά τιποτα το ιδιαίτερο μη φανταστείς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, τα βουνά της Δυτικής Αττικής απλά θαμμένα μέχρι χαμηλά υψόμετρα. Πανέμορφα τοπία

20191231_091833.jpg

20191231_092958.jpg

Επεξεργάστηκε από Kostir
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερες....πανεμορφος κουρςμπιες Υμηττος ξεπροβαλλει σιγα σιγα...

Ελαχιστη 2.8 με αισθηση κοντα στο 0 και ψιλοβροχο το πρωι... 

5 βαθμοι τωρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, vasilis-evia είπε:

Καλημερα Δημητρη

Ξερεις αν καταφερε να το ξαναγυρισει σε χιονι στην Στενη χτες μετα τα χιονονερα;

Νεροτριβια μου ειπαν οτι εστρωσε κιολας

Όχι φίλε, ότι έριχνε στην Στενή ήταν αυστηρά χιονόνερο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, GEORGE SNOWMAN said:

Υγ.χθες το εστρωσε εστω και υποτυπωδως απο τα 350μ και πανω σε κρυονερι,αγ.στεφανο,σταματα και φυσικα στο Διονυσο το εστρωσε κανονικα και δεν εβρεχε.Φυσικα στα δυτικα,τα υψομετρα επεσαν πολυ περισσοτερο επηρεαζομενα απο το β.δυτικο επιφανειακο ρευμα.

Συγνωμη αλλα ΔΕΝ χιονισε χθες πανω απο τα 350μ  στα βορεια προαστεια. Μενω κοντα στο Ναρκισσο στην Εκαλη κοντα στα συνορα με Δροσια σε υψομετρο 360μ, και εδω εβρεχε μονο. Καθολου χιονι. Πηγα καποια στιγμη στην πλατεια Δροσιας χθες το μεσημερι και εκει εβρεχε μονο επισης. Πηγα και μια βολτα προς τον Διονυσο και χιονιζε πανω απο τα 500 μετρα οπου το ειχε στρωσει υποτυπωδως, και ολα αυτα τα στιγμη που το ειχε στρωσει στο Χαιδαρι, και χιονιζε μεχρι τη θαλασσα στη Δυτικη Αττικη. 

Χθες στη Εκαλη με 350-400 υψομετρο δεν ειδαμε ουτε νιφαδες, παρα μονο χιονονερο προς το μεσημερι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, GEORGE SNOWMAN said:

Το 2008 χιονισε παντου.Αν μενεις Εκαλη θα ηξερες οτι ειχε 30,40 ποντους το 2008.Απλα την τελευταια βραδια υποτροπιασε.μονο στα νοτια και δυτικα.

Το 2008 ημουν φανταρος οποτε ελειπα απο το σπιτι στην Εκαλη. Βρισκομουν στον Σκαραμαγκα οπου ειχε μισο μετρο χιονι.

Σορρυ για το off-topic απλα ηθελα να ξεκαθαρισω καποιες ασαφιες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, casperakos είπε:

Βιλια Αττικής... 

FB_IMG_1577743201524.jpg

Μου φαινεται θα αφησω τα Γιαννενα και θα παω να μεινω μονιμα στα Βιλια!!!!Τι απιστευτο χιονι ειναι αυτο στα 500+ μετρα???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Μου φαινεται θα αφησω τα Γιαννενα και θα παω να μεινω μονιμα στα Βιλια!!!!Τι απιστευτο χιονι ειναι αυτο στα 500+ μετρα???

Αντε να ξεχιονισουν οι ανθρωποι...και θα χει και κρυο δε θα λιωσει πολυ μεχρι τις 3 του μηνα..χαχαχαχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ χιόνι τα Βίλια πραγματικά το μέρος ειναι χωματερή χιονιού.... οτι προσήνεμο περάσει θα κάνει κατάθεση ψυχής εκεί..... βέβαια χιονίζει σχεδόν 3 24ωρα .... μακάρι να έρθει και σε εμάς κάτι ανάλογο.....  στα δικα μας τώρα .... ήλιος ατελείωτος -2,1C ελάχιστη στους 4,5 τώρα.... καλή χρονιά με υγεία στην τελευταία αναφορά του 2019

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το χιονονερο που επεφτε ολο το βραδυ σηκωσε πανωαπο το.μισο χιονι.Ετσι ειναι οι δρομοι μας που ΔΕΝ χρειαζονται αλυσιδες.

 

IMG_20191231_105642.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Μία παρένθεση μόνο Γιώργη.... 

Μέτρα χιόνι δεν έχει ΚΑΝΈΝΑ βουνό... 

Εκτως από Δίρφυ και Πάρνηθα ίσως και Χελμο και Ζήρεια στα ψηλά τους τα υπόλοιπα βουνά φέτος είναι για κλάματα... Μην ξεχνάς πως η κακοκαιρία αυτή επιρρεασε πολύ μικρό κομμάτι της Ελλάδας..... 

O Παρνωνας έχει βάλει πολυ  χιόνι σαν την Πάρνηθα, Κοσμας, Αγ. Πετρος, Καστρι, Ανω δολιανα έχουν θαφτει ενω πολυ χιόνι έχει και ο Ταυγετος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...