Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα τα σεναρια ενα ενα απο 120 ώρες μεχρι 180 και δε βγαινει ακρη. Δυστυχώς υπαρχουν αρκετα σεναρια που ειναι χαλια για την Ελλαδα γενικά.

Πρέπει οπωσδηποτε αυριο τα αλλά μοντελα (UKMO, ECMWF) να δείχνουν λιγο πολυ τα ιδια για να πουμε ότι βγαινει ακρη.

Εγω προσωπικα το GFS το φαβαμαι απο περυσι πολυ οποτε θελω να συμφωνουν τα αλλα 2 για να θεωρησω ότι υπαρχουν βασιμες ελπιδες για κατι.

Καληνυχτα και ευχομαι καλα τρεξιματα αυριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

εβγαλα τον σκυλο βολτα ξυλιασα απο το κρυο τα εβλεπα και αρχισα να τρεχω τριγυρω τριγυρω στο παρκο σαν τον τρελλο και ο σκυλος απο διπλα χοροπηδουσε..ταινια αλμοδοβαρ φαση...χαχαχαχα

άσπρος γάτος καραδοκεί πλέον στο φόρουμ Βαγγέλη.. Είναι προσήνεμης ράτσας 😅🤣😎

στα αυριανά ελπίζω να κάνει την δουλειά του 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

άσπρος γάτος καραδοκεί πλέον στο φόρουμ Βαγγέλη.. Είναι προσήνεμης ράτσας 😅🤣😎

στα αυριανά ελπίζω να κάνει την δουλειά του 😎

αααααααααααα....τι ειναι αυτο?ο γιωργος σ εβαλε ε?...😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

απο τις σπανιες φορες που ψυχος και υετος πανε μαζι για θεσσαλονικη στα ανσμπλ...

Βαγγελη χρονια πολλα. Για την πεμπτη, 2 του μηνος τι βλεπεις?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

αααααααααααα....τι ειναι αυτο?ο γιωργος σ εβαλε ε?...😀

ααχχχαχαχαχχααχαχχαχαχααχχααχαχαχαχαχ.... δική μου έμπνευση.. ή θα είναι γκαντέμης και θα τα στείλει όλα Αλγερία ή θα το φέρει πάνω μας.. εις αυριον τα σπουδαία. 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Ski snow είπε:

Βαγγελη χρονια πολλα. Για την πεμπτη, 2 του μηνος τι βλεπεις?

χρονια πολλα και καλα...ψιλοεκφυλιστηκε η φαση την περιμενα πιο καλη...νομιζω οτι θα ειναι μια πιο λαιτ εκδοση του σημερινου που ειχατε οσον αφορα τον υετο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όντως έχει τρομερά σενάρια ο τζιφος!! Πάμε καλά!!!Βρε λέτε να μου κάνει τέτοιο δώρο ο καιρός ανήμερα της εορτής μου?😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

χρονια πολλα και καλα...ψιλοεκφυλιστηκε η φαση την περιμενα πιο καλη...νομιζω οτι θα ειναι μια πιο λαιτ εκδοση του σημερινου που ειχατε οσον αφορα τον υετο

Ενταξει. Πραγματι αυτο ειδα στις 0.25 μοιρες του τζιφου. Να δουμε το πρωινο τρεξιμο. Καλα αυτο στις 13 με 15 του μηνος ειναιιιιιι.  Αν το κρατησει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 χρονια πριν θα το επαιρνα σερι μεχρι το πρωι..για να μην πω και 5 χρονια πριν...αλλα τωρα καληνυχτω αλλα εαν το παει ετσι θα το κανω μια απο τις επομενες μερες να θυμηθω τα παλια και παρα πολυ ωραια οταν επι χρονια σερι χειμωνες ειτε δουλευα ειτε οχι εβλεπα πακετο 18αρι και 00...ωραια χρονια.σαν τον σωτηρακοπουλο σε αναμεταδοση το πρωι.ολοκληρες σελιδες γεματες ελπιδες σοκ και δεος προσπαθεια να καταλαβω αυλωνες λιμνες ρυακια αποκοπες συραφες....😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Ski snow είπε:

Ενταξει. Πραγματι αυτο ειδα στις 0.25 μοιρες του τζιφου. Να δουμε το πρωινο τρεξιμο. Καλα αυτο στις 13 με 15 του μηνος ειναιιιιιι.  Αν το κρατησει.

ειναι ο λεγομενος κογκας ...!!!!...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντύπωση μου έκανε ο ΝΑΟ πάντως σήμερα, βλέποντας τα τρεξίματα του τζιφου....... εγώ πιστευω και σε πιο ανατολικά τρεξίματα αύριο! Τίποτα δε ξέρουμε καλά καλά ακόμα, το ποσο καλα θα ριντζαρει κλπ.. οπως και χθες.. Μη σας κάνει εντυπωση αυριο λοιπον αν δούμε και πιο ανατολικά σενάρια... θα δούμε και αυριο τους δεικτες βέβαια.. απεύχομαι σενάριο τύπου icon... το καλύτερο, να κάνει ο καιρός το θαύμα του, και να σκάσει ξαφνικά κανας πανελλαδικός... να τα βρουν στη μεση τζιφος - παιος όπως είναι τώρα.. μακάρι να έχουμε και καλύτερο ριντζαρισμα.. κι αν βγει κανας προσηνεμος (λέω εγω τώρα), ελπίζω να μη πέσει πάλι κόφτης στους -5 με -6 στα 850hPa......

Τα ensemble αφήνουν ελπίδες και για μετέπειτα, εαν δε μας κάτσει....

Σιγα σιγά θα γινόμαστε σοφότεροι! Και για όλους εμάς, καλό βράδυ και κάλη μας τύχη! Θα ξυπνήσω νωρίς νωρίς αύριο... ετοιμασιες για το μεγάλο βράδυ... με όλη τη τρελο-οικογένεια!!!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, Ski snow είπε:

Ενταξει. Πραγματι αυτο ειδα στις 0.25 μοιρες του τζιφου. Να δουμε το πρωινο τρεξιμο. Καλα αυτο στις 13 με 15 του μηνος ειναιιιιιι.  Αν το κρατησει.

Να το κράταγε και σαν το 2008 και τι στον κόσμο! Αν το σκαγε πιο δυτικά στο 18αρι, σιγουράκι και το πρώτο μακρινό ψηφιακό -13αρακι που θέλω πάνω απ' την Αττική!!

Κάπου εχω ακούσει πως οι ιστορικοί χιονιάδες της Αττικής πιάνονται από μακριά!! Δε ξέρω εάν αληθεύει....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Winterlove είπε:

Να το κράταγε και σαν το 2008 και τι στον κόσμο! Αν το σκαγε πιο δυτικά στο 18αρι, σιγουράκι και το πρώτο μακρινό ψηφιακό -13αρακι που θέλω πάνω απ' την Αττική!!

Νομιζω φιλε ειχε κανει τοτε -13 στα 850. Στο δευτερο κυμα. Τρελο χιονι εδω δυτικα. Και στην ελευσινα. Απεναντι στη σαλαμινα. Πολυ καλο και αυτο αλλα στις 350 ωρες. Να δω αυριο για την πεμπτη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν ο τζιφος λέει Ιταλία κ το ουκμο προσηνεμα στις 120 ώρες άντε βγάλε άκρη ελπίζω ότι ο παιος θα δείξει το ενδιάμεσο στο περιοπου!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σας. Το gfs επιμένει να δείχνει Σικελια, ενώ icon και ukmo  βγάζουν τρομερές προσηνεμες διατάξεις! Όλα αυτά στις 144 ώρες! Να δουμε αν θα επιμείνει το πρωί σε προσηνεμη διαταξη και ο ευρωπαιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απιστευτα πραγματα για τοσο κοντα. τζιφος δυτικα υκμο αικον ανατολικα.βεβαια το αικον απο το τπτ χθες διορθωθηκε σημερα. υπομονη μεχρι της 8 που θα βγει το ευρωπαικο λοιπον!!! αντε κ το τζεμ που τρεχει τωρα. για μας βορεια ελλαδα δεν κανει ουτε ο τζιφις που ειναι πολυ δυτικα ουτε τοουκμο που ειναι πολυ ανατολικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...