Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλουμε και λιγο πιο ανατολικά για κεντροβόρεια.. ελάχιστα.. να κάνει αποκοπή Ιόνιο και όχι Ιταλία. Προσήνεμα μετριασμένη χαρά γιατί ο τζίφος έκανε μια ανατολίκευση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

τα παιδια απο τα κεντροβορεια το μονο που θα πρεπει να θελουν ειναι απλα να υπαρχει αυλωνας..αυτο τιποτα αλλο

Γιατξ βαγγελη αν υπαρχει θα ερθει σ εμας;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, HuxFlux είπε:

Με 0 στα 850 χιονιζει λευκο πυργο;

Υπό κατάλληλες προϋποθέσεις ναι το έχει κάνει αρκετές φορές 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

ειναι μια υπουλη αλλα τεραστια ευκαιρια για πολυημερο χιονια....

Σου είπα ,μην ξεγράψεις 5-7 ! Μυρίζει μπαρούτι διαρκείας η φάση 😎😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θεσσαλονίκη προφανώς και δε χιονίζει με το 18αρι,αλλά το πράγμα έχει έρθει εκεί ακριβώς που το θέλουμε σε ό,τι αφορά τον αυλώνα. από εκεί και πέρα είναι 160 ώρες πιο πριν,αν σας βάλω τι έδιναν τον ιανουάριο στις 160 ώρες ας το αφήσουμε καλύτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέτρα στην Πίνδο!! βγες έτσι ρε γμτ μια φορά!!! Και παπλαμούδα ίσα με παλάμη στα Γιάννενα!!! Πρέπει να βγει πρέπει!!!😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιμένει δυτικά ο τζίφος...ας επιμένει ανατολικά αύριο και ο ευρωπαίος..μην κάνει μεγάλη δυτική κίνηση..γιατί στο τέλος Ισπανία θα φτάσει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

με τον ρυθμο που παει ανατολικα ο τζιφος κ με το ρυθμο που παει δυτικα ο ευρωπαιος μαλλον η αποκοπη θα γινει στο κεντρικο ιονιο... αλλα ας παρατηρησουμε κατι στο οποιο ειδαμε κ σε αυτη την κακοκαιρια. υπαρχει μεγαλη δυσκολια στα μοντελα να βρουνε το ριτζ που κανει ο αζορικος στην σκανδιναβια. καθε μερα που περνουσε το ριτζ γινοταν καλυτερο.ισως συμβει κ αυτη την φορα με οτι αυτο συνεπαγεται. παντως παιζουν μπαλα ολες οι περιοχες προς το παρων.. κ αυτο προκαλει ενδιαφερον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Μέτρα στην Πίνδο!! βγες έτσι ρε γμτ μια φορά!!! Και παπλαμούδα ίσα με παλάμη στα Γιάννενα!!! Πρέπει να βγει πρέπει!!!😢

Στο ευχομαι μιχαηλ να βγει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θέλει ένα κλικ πιο ανατολικα και μετά αποκοπή και σε αυτό το σενάριο μπορουν να δουν καλουδια αρκετες περιοχές στην Ελλάδα.

Ας δουμε και ανσαμπλ μετα αλλά έχουμε να δουμε ακόμη αρκετα σενάρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, HuxFlux είπε:

Με 0 στα 850 χιονιζει λευκο πυργο;

Βροχοκαιρια πεδινων δεν ειναι αυτο;

Για να χιονίσει με μηδέν στα 850 στη Σαλόνικα πρέπει να φυσάει 6-7 μποφόρ βαρδάρης και να έχει -5 τουλάχιστον στα σύνορα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Θέλει ένα κλικ πιο ανατολικα και μετά αποκοπή και σε αυτό το σενάριο μπορουν να δουν καλουδια αρκετες περιοχές στην Ελλάδα.

Ας δουμε και ανσαμπλ μετα αλλά έχουμε να δουμε ακόμη αρκετα σενάρια.

στο μυαλό μου εισαι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spartan είπε:

Στο ευχομαι μιχαηλ να βγει

Ε καλά ξέρω ότι δεν θα γίνει.. όσο είμαι εγώ τουλάχιστον εκεί. Τα προσήνεμα παίζουν μπάλα πολύ δυνατά και πάλι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Ε καλά ξέρω ότι δεν θα γίνει.. όσο είμαι εγώ τουλάχιστον εκεί. Τα προσήνεμα παίζουν μπάλα πολύ δυνατά και πάλι

και όμως εγώ δεν το πιστεύω. Μυρίζομαι αποκοπή πιο ανατολικά της Ιταλίας.. Που θα θάψει κεντροβόρεια και μετά αν είναι καλή η μπαλίτσα θα δώσει και σε εμάς κάτι.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, tzelilis είπε:

με τον ρυθμο που παει ανατολικα ο τζιφος κ με το ρυθμο που παει δυτικα ο ευρωπαιος μαλλον η αποκοπη θα γινει στο κεντρικο ιονιο... αλλα ας παρατηρησουμε κατι στο οποιο ειδαμε κ σε αυτη την κακοκαιρια. υπαρχει μεγαλη δυσκολια στα μοντελα να βρουνε το ριτζ που κανει ο αζορικος στην σκανδιναβια. καθε μερα που περνουσε το ριτζ γινοταν καλυτερο.ισως συμβει κ αυτη την φορα με οτι αυτο συνεπαγεται. παντως παιζουν μπαλα ολες οι περιοχες προς το παρων.. κ αυτο προκαλει ενδιαφερον

έτσι το θέλουμε να γίνει..σιγά σιγά....τρέξιμο με τρέξιμο ελάχιστα ανατολικά ο ένας ελάχιστα δυτικά και βόρεια ο άλλος....αν γίνει απότομα προς κάποια κατεύθυνση απιελούμαστε να χάσουμε όλοι μας από αυτό,...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...