Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ΝΑΟ επιτέλους έκανε αυτή την αναμενόμενη κλίση προς το 0 για το στοχευμένο πλέον 2ημετο 23-24 Γενάρη..και ο ΑΟ σε σχέση με χτες όπως είπε και ο Μιχαήλ έχει τάση για λιγότερο θετικές τιμές..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Ο ΝΑΟ επιτέλους έκανε αυτή την αναμενόμενη κλίση προς το 0 για το στοχευμένο πλέον 2ημετο 23-24 Γενάρη..και ο ΑΟ σε σχέση με χτες όπως είπε και ο Μιχαήλ έχει τάση για λιγότερο θετικές τιμές..

Βαγγέλη είπαμε έρχεται... Θεωρώ δεδομένη άνοδο αζορ κ καθοδο αυλωνα (μάλλον τέρας)..προς Αδριατική - ιόνιο το πιο πιθανό.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, BrainA είπε:

Εγώ χάρτες βλέπω. Πάντα αυτό έκανα 

Μπα, ακόμη και όταν οι χάρτες δεν ήταν καλοι, είχες μια αισιοδοξία!! Αρχίζω και ανησυχώ!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο βόρεια η λίμνη στο αικον, ξαναβάζει τα πρώτα φαινόμενα σε Αθήνα. Σάκηηη

 

σε σχέση με το 6αρι χειρότερο στην Αμερική, αλλά παραμένει πολύ καλύτερο από το 00αρ. Επίσης σε σχέση με τον τζίφο όπως και ο ευρωπαίος φτιάχνουν το χαμηλό στον Ατλαντικό που ρουφάει το ψύχος και αποκόβει πολύ μικρό κομμάτι του νότια που βοηθάει σε ανύψωση Αζορικού. Ενώ και το κρίσιμο χαμηλό είναι νότια.

τζίφος

gfsna-0-144.png?6

 

αικον.

iconna-0-138.png?12-12

 

Απίστευτη η σημασία της Αμερικής σε αυτή την εισβολή!

το αικον κοντεύει να βγάλει ψυχρή εισβολή και για πιο πριν

 

icon-1-180.png?12-12

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μ'αρέσει πολύ το σενάριο του αϊκον. Λογικά θα έβγαζε δυνατή κακοκαιρία(για τα δυτικά κυρίως) στις 21-22 πριν το κυρίως πιάτο...

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πιο βόρεια η λίμνη στο αικον, ξαναβάζει τα πρώτα φαινόμενα σε Αθήνα. Σάκηηη

 

σε σχέση με το 6αρι χειρότερο στην Αμερική, αλλά παραμένει πολύ καλύτερο από το 00αρ. Επίσης σε σχέση με τον τζίφο όπως και ο ευρωπαίος φτιάχνουν το χαμηλό στον Ατλαντικό που ρουφάει το ψύχος και αποκόβει πολύ μικρό κομμάτι του νότια που βοηθάει σε ανύψωση Αζορικού. Ενώ και το κρίσιμο χαμηλό είναι νότια.

τζίφος

gfsna-0-144.png?6

 

αικον.

iconna-0-138.png?12-12

 

Απίστευτη η σημασία της Αμερικής σε αυτή την εισβολή!

το αικον κοντεύει να βγάλει ψυχρή εισβολή και για πιο πριν

 

icon-1-180.png?12-12

Μισέλ όλα πάνε μια χαρά.. Χαχαχαχα δεν χάνεται σου λέω... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, k _ SABBAK είπε:

Μισέλ όλα πάνε μια χαρά.. Χαχαχαχα δεν χάνεται σου λέω... 

μακάρι και επειδή σε τέτοιου είδους μηνύματα τόσο αισιόδοξα από εσένα όντως βγάινει κάτι κεντροβόρειο, θέλω να πιστέψω ότι θα γίνει και τώρα. Μακάρι να αλλάξει ριζικά ο τζίφος στο 12αρι. Είμαστε πιο κοντά από ότι νομίζουμε,.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μακάρι και επειδή σε τέτοιου είδους μηνύματα τόσο αισιόδοξα από εσένα όντως βγάινει κάτι κεντροβόρειο, θέλω να πιστέψω ότι θα γίνει και τώρα. Μακάρι να αλλάξει ριζικά ο τζίφος στο 12αρι. Είμαστε πιο κοντά από ότι νομίζουμε,.

Κ κάτι ακόμα είμαστε Δυτική Βιρτζίνια.. Κ βορράς - νότος ως άξονας χαμηλού.. Το πιασες ? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, k _ SABBAK είπε:

Κ κάτι ακόμα είμαστε Δυτική Βιρτζίνια.. Το πιασες ? 

Ούτε καν🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Και αυτο ομως ανωμαλια ειναι φιλε μου...Ο χειμωνας ξεκινουσε καποτε απο την Πινδο,ενω τωρα κανει προσπαθεια να καταληξει σε αυτην...Οτι να ναι πραγματικα...

Δεν υπάρχουν ανωμαλίες στον καιρό... κύκλοι υπάρχουν! Που άλλοτε ανοίγουν... βλέπε δεκαετία 2000... και άλλοτε κλείνουν... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ούκμο είναι σχεδόν ίδιο με το πρωινό ευρωπαικό στην Αμερική. έχει τις διαφορές στον ευρωπαικό χάρτη, αλλά δεν είναι σαν τον τζίφο, που κάνει βελτιώσεις, αλλά πολύ μικρές. πολύ χοντρικά αυτά.

gfsnh-0-150.png?6UN144-21.GIF?12-17

 

τίποτα.. χειρότερος στην Αμερική ο τζίφος, καλύτερος στο ατλαντικό χαμηλό.. αλλά θέλαμε να είναι καλύτερος. πφφφ ας ελπίσουμε να μείνει σταθερός ο ευρωπαίος.. Γιατί ότι και να κάνουν τα ενσέμπλς του τζίφου δυστυχώς είναι πολύ άσχετα πλέον για να τα δώσω σημασία.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το ούκμο είναι σχεδόν ίδιο με το πρωινό ευρωπαικό στην Αμερική. έχει τις διαφορές στον ευρωπαικό χάρτη, αλλά δεν είναι σαν τον τζίφο, που κάνει βελτιώσεις, αλλά πολύ μικρές. πολύ χοντρικά αυτά.

gfsnh-0-150.png?6UN144-21.GIF?12-17

Σε ένα ραν στο πήγα πενσυλβανια.. Χαχαχαχα έρχεται κ η Βιρτζίνια.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέτριο/Κακό το σενάριο του τζίφου. Θα βγάλει κάποια κακοκαιρία εκεί γύρω στις 20-22 αλλά δεν νομίζω θα κατεβάσει τίποτα για μετά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας δείχνει ότι θέλει ο τζίφος, προσωπικα δεν του δίνω καμια σημασία ακόμη και όταν θα έχει το καλυτερο σενάριο για εδώ, εαν δεν συμφωνουν ukmo & ecmwf δεν γίνεται τίποτα...

Είναι πολυ μακρια ακόμη και δεν υπάρχει τιποτα χειροπιαστο προς το παρον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δούμε κατάβαση από τζίφο να ξέρετε ότι θα είναι από άλλο αυλώνα.. τραγικό τρέξιμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Ας δείχνει ότι θέλει ο τζίφος, προσωπικα δεν του δίνω καμια σημασία ακόμη και όταν θα έχει το καλυτερο σενάριο για εδώ, εαν δεν συμφωνουν ukmo & ecmwf δεν γίνεται τίποτα...

Είναι πολυ μακρια ακόμη και δεν υπάρχει τιποτα χειροπιαστο προς το παρον.

Δημήτρη το πόστ σου δεν μου άρεσε μόνο επειδή συμφωνώ, αλλά επειδή το ευρωπαϊκό και το αγγλικό μοντέλο τα ονοματίζεις με τα παγκόσμια αρχικά τους, αλλά το Gfs το αφήνεις έτσι όπως το λέμε εδώ. τζίφο χαχα. Και το παρατσούκλι του πάει πολύ.

Πέρα από την πλάκα ο θείος μου στην Αμερική που συνεργάζεται και με την κυβέρνηση κατά καιρούς, μου έχει πει πως για πρόβλεψη τυφώνων ή σημαντικών κακοκαιριών, λέει ότι η μετεωρολόγοι λαμβάνουν το ευρωπαικό μοντέλο περισσότερο υπόψιν καθώς είναι πιο πετυχημένο στην τροχιά των συστημάτων

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Δημήτρη το πόστ σου δεν μου άρεσε μόνο επειδή συμφωνώ, αλλά επειδή το ευρωπαϊκό και το αγγλικό μοντέλο τα ονοματίζεις με τα παγκόσμια αρχικά τους, αλλά το Gfs το αφήνεις έτσι όπως το λέμε εδώ. τζίφο χαχα. Και το παρατσούκλι του πάει πολύ.

Πέρα από την πλάκα ο θείος μου στην Αμερική που συνεργάζεται και με την κυβέρνηση κατά καιρούς, μου έχει πει πως για πρόβλεψη τυφώνων ή σημαντικών κακοκαιριών, λέει ότι η μετεωρολόγοι λαμβάνουν τον ευρωπαικό περισσότερο υπόψιν καθώς είναι πιο πετυχημένο στην τροχιά των συστημάτων

Μα επίτηδες τα ονομάτισα έτσι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Μα επίτηδες τα ονομάτισα έτσι!

Κλαίω Δημήτρη πραγματικά!!🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

είναι τόσο <ζωνικός> ο τζίφος που φέρνει την προηγούμενη ψυχρή εισβολή στην Ελλάδα. Tragic. Τουλάχιστον έχουμε back up, Αλλά δεν θέλω να την βγάλω με πέτσες

gfs-0-234.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Δεν θα ειναι πέτσα αυτό που σιγοψυθιριζει ο τζιφουλας,,,,,,,

Για εδώ και τα κεντροβόρεια στην καλύτερη πέτσα. Αλλά έτσι και αλλιώς αυτό θα πάει δυτικότερα. δεν είναι για εμάς. Γιατί αν είναι για εμάς, μπορείτε να ξεχάσετε από τώρα τον κόγκα δράκο😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Πιο βόρεια η λίμνη στο αικον, ξαναβάζει τα πρώτα φαινόμενα σε Αθήνα. Σάκηηη

 

σε σχέση με το 6αρι χειρότερο στην Αμερική, αλλά παραμένει πολύ καλύτερο από το 00αρ. Επίσης σε σχέση με τον τζίφο όπως και ο ευρωπαίος φτιάχνουν το χαμηλό στον Ατλαντικό που ρουφάει το ψύχος και αποκόβει πολύ μικρό κομμάτι του νότια που βοηθάει σε ανύψωση Αζορικού. Ενώ και το κρίσιμο χαμηλό είναι νότια.

τζίφος

gfsna-0-144.png?6

 

αικον.

iconna-0-138.png?12-12

 

Απίστευτη η σημασία της Αμερικής σε αυτή την εισβολή!

το αικον κοντεύει να βγάλει ψυχρή εισβολή και για πιο πριν

 

icon-1-180.png?12-12

Μιχαηλ μου και το gem πηγε τη λιμνη βορειοτερα..Δινει και αυτο φαινομενα πλεον στην αθηνα..

Δε προλαβαινει να βελτιωθει πλεον η φαση για την Αττικη ιδιαιτερα αλλα μπορει να βγαλει ενα δυνατο περασμα τεταρτη απογευμα,πεμπτη ξημερωματα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...