Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε εχει παρα πολλα ωραια σεναρια κεντροβορεια

20 σεναρια με κεντροβορειο....αλλα 10 με ενα περασμα και κεντρικο...10 προσηνεμα ...και 10 καπου στη τουρκι...επισης μεσα στα 10 κεντροβορει εχει και 3 4 που χιονιζουν μονο δυτικη μακεδονια

 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μεγάλη βελτίωση από το πρωινό σε κύριο και μέσο όρο του σκουπιδαίου,αλλά ακόμα θέλει δουλειά για να βγάλει κάτι καλό. βγάζει κάτι λίγα,αλλά δεν μου φτάνουν. κάνε ρε τζίφε μια ζεμπεκιά στο 18αρι και γύρνα στα προηγούμενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, tzelilis είπε:

οπως εχω παρατηρησει φετος ειδικα τα ανσαμπλ ειναι τρενο με το κυριο.αποδειξη κ το βραδυνο τρεξιμο

οχι παντα, δες το πρωινό κυριο και το μ.ο. του πόσο διαφορά είχαν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

οχι παντα, δες το πρωινό κυριο και το μ.ο. του πόσο διαφορά είχαν

καλα σιγουρα αλλα το πρωινο εδωσε τον τονο που θα παει το πραγμα οσον αφορα το 12αρι του.κ τελικα δικιο ειχε το κυριο κ οχι τα ανσαμπλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μ.ο. του παιου δινει ελπίδες για κεντροβόρεια και είναι καλό γενικά για την Ελλάδα διότι εάν ήταν πολυ ανατολικά, δεδομένου του gfs που είναι πολύ ανατολικά, κινδυνεύαμε να πάνε όλα στην Τορκία. Κρίσιμα τα πρωινά ραν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, nikolas 2365 said:

Ευτυχως ο μεσος ορος ανατολθκα. Παμε για 18αρια. Αυρικ κλειδωνουμε. 

Νικόλα αύριο να βάλεις ενισχυμένη δόση. Οι καλές φάπες πέφτουν πάντα στο τέλος 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Screenshot_2020-01-01-21-59-11-289.thumb.jpeg.ac819947835f53c05af94ffd94678cb5.jpeg

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ειμαι σε παρεα ρε ανεβαστε καποιος απο το μετεολοτζικ

Αναλαμβανω....

Λοιπον

Σεναριο 1 χιονιας Δυτικης Μακεδονιας ( δεν ξερω τι κανει αλλου γιατι εχω τον χαρτη Δυτικης/κεντρικης Μακεδονιας)

Σεναριο 2 καλο γενικα για Μακεδονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Τζιφε τραβα τους ολους οπως κάνεις τόσες μερες 

χθες το πρωι ηταν ιταλια κ πηγε σχεδον τουρκια...κ ο ευρωπαιος ακριβως την αντιθετη διαδρομη.παντως οπως ολοι καταλαβαινετε ειναι εξαιρετικα δυσκολη η προγνωση αυτης της κακοκαιριας.τι αυλωνα θα κατεβαση κ ποτε θα γινει η αποκοπη θα μας παει μεχρι το ναουκαστ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν ειναι κανενος θεμα. ειναι οτι οτι μυριζεται ο τζιφος ο παιος το μυριζεται 12 ωρες μετα. οποτε οπου παει ο τζιφος θα ακολουθησει ο αλλος σιγα σιγα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, geopithis είπε:

EEM1-96.gif.824a4440f2f90518aa4579efc9a0beb6.gif

gens-22-1-96.png

οπως ειπα κ πριν λιγο το μεγεθος του αυλωνα κ το σημειο αποκοπης στο 48ωρο θα φανουν ακριβως.πολυ δυσκολη προβλεψη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ κάτι άκυρο, εδώ είναι ο υετός μέχρι το βράδυ της Παρασκευής.

Αϊκον:

20200101_215730.thumb.jpg.daf56c9ab78976fa0b997464b21430e3.jpg

Παιος:

20200101_215757.thumb.jpg.5a449fb39ef9a8c2bbab94fc42ece4b2.jpg

Τζίφος:

20200101_215745.thumb.jpg.9c04a7b945666d67d1454a477602d07b.jpg

Με ΝΔ-Ν ρεύμα ευρωπαίος και αϊκον δεν δίνουν τίποτα. Εννοείται στην πραγματικότητα θα βγει ο τζίφος(και πολύ πιθανόν να πέσουν και τα διπλάσια από αυτά που δίνει), αλλά αναρωτιέμαι γιατί δίνουν μια "τρύπα" πάνω από το νησί. Μου προκαλεί τρομερή εντύπωση.

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σεναρια 3-4 καλουτσικα

Χαχα. 4/4 μεχρι στιγμης .Γεννιουνται λιγο ελπιδες μεσα μου

Screenshot_2020-01-01-22-02-28-926.jpeg

Screenshot_2020-01-01-22-04-03-259.jpeg

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα πολύ γρήγορα εδώ φαίνεται πραγματικά ποιος έκανε τούμπα, κοιτώντας όχι μόνο την Ελλάδα αλλά παντού. Δεν θα βάλω τα πάντα δεν έχω χρόνο, αλλά ένα παράδειγμα

 

ευρωπαίος εχθές

ECM1-96.GIF?12

σήμερα

ECM1-72.GIF

 

 

τζίφος εχθές

gfs-0-96.png?12

τζίφος σήμερα

gfs-0-72.png?12

 

Τελείως διαφορετικό σχήμα αυλώνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χθες ολοι και εγω μαζι ελςγα ο σκουπιδαιος. Σήμερα  ολοι τον υμνειτς και βριζετε τζιφο. Γλεφσει ο λδζμος οπως ελεγε μις ψυχη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βγάλτε τα φτυάρια στην Αθήνα. Δεν το χάνουμε αυτή την φορά. Η θέση του αυλώνα είναι κλειδωμένη, το χαμηλό από ανατολή πιέζεται από υψηλές πιέσεις στη μαύρη θάλασσα δεν μπορεί να πάει πολύ ανατολικά δηλαδή όχι ανεξέλεγκτα ανατολικά άλλα αντίθετος δυτικά μπορεί να πάει κι άλλο και αυτό σαν 2ον σενάριο μας βολεύει. Σύμφωνα με τον μο του Παιου -7+ και ας μην το δείχνει ξεκάθαρα θα φανούν όλα στα επόμενα ραν. Συνιστώ υπομονή και πολλά σκόρδα για να μην πάει κάτι στραβά γιατί θα χάσουμε ιστορικές καταστάσεις για τα χαμηλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, snowmix99b είπε:

Βγάλτε τα φτυάρια στην Αθήνα. Δεν το χάνουμε αυτή την φορά. Η θέση του αυλώνα είναι κλειδωμένη, το χαμηλό από ανατολή πιέζεται από υψηλές πιέσεις στη μαύρη θάλασσα δεν μπορεί να πάει πολύ ανατολικά δηλαδή όχι ανεξέλεγκτα ανατολικά άλλα αντίθετος δυτικά μπορεί να πάει κι άλλο και αυτό σαν 2ον σενάριο μας βολεύει. Σύμφωνα με τον μο του Παιου -7+ και ας μην το δείχνει ξεκάθαρα θα φανούν όλα στα επόμενα ραν. Συνιστώ υπομονή και πολλά σκόρδα για να μην πάει κάτι στραβά γιατί θα χάσουμε ιστορικές καταστάσεις για τα χαμηλά.

Πιστεψε με η θεση του αυλωνα δεν ειναι κλειδωμενη ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...