Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρα δυτικισαν τα μοντελα και παρα λεπτυναν τον αυλωνα...κουραστικη κακοκαιρια.με ζαλισε αυτο το περα δωθε.ειπαμε εκρεμμες αλλα το τερματησαν με αξιοπιστια υπο του μηδενος ολα τα μοντελα.τι προβλεψη να κανεις καποιος οταν ακομη δενε χει ξεκαθαρισει 60 ωρες πριν ουτε που θα σκασει ο αυλωνας ουτε αν θα γινει αποκοπη ουτε το ποσο δυνατος θα ειναι.οποτε μετα πως να μιλησει για το χαμηλο πως να μιλησει για υετο και πως να μιλησεις για το αν αυτος ο υετος θα ειναι βροχη χιονι η χιονονερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιζουμε παρα πολυ οριακα παντως. Η Δυτικη Συγκλιση χιονιζει πολυ καλα την Χαλκιδα. 850αρια εχουμε. Λιγο το 500αρι να αντεξει και μια αρνισια πετσουλα την εχουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, nikolas 2365 said:

Παιζουμε παρα πολυ οριακα παντως. Η Δυτικη Συγκλιση χιονιζει πολυ καλα την Χαλκιδα. 850αρια εχουμε. Λιγο το 500αρι να αντεξει και μια αρνισια πετσουλα την εχουμε

850 άρια που έχουμε ακριβώς?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ρε να το δω να πέφτει θέλω έστω στην αρχή. Δεν θα έχω πολλές ευκαιρίες ακόμα να βλέπω την Λάρισα να χιονίζεται. Πρέπει να έρχονται ψυχρές εισβολές αυστηρά το 15ημερο των γιορτών γιατί σιγά μην μου κάτσει Σκ που θα είμαι πίσω χαχα

Ούτε με ούκμο ούτε με ευρωπαίο έχει χιονοϋετο η Λάρισα Μιχαήλ. Πήγαινε Γιάννενα να δεις τουλάχιστον από Κυριακή πρωί έως μεσημέρι νιφαδόπτωση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

icon arpege ecmwf ukmo έχουν σχετικά κοντινές θέσεις στο χαμηλό, που αλλάζει λίγο και το βόρεια νότια λόγω μέγεθος αυλώνα, ο τζίφος είναι ολομόναχος και αναμένεται να δυτικίσει. Μακάρι να μπούμε στο παιχνίδι γιατί όταν μια κακοκαιρία έχει την δυνατότητα να σου δώσει μισό μέτρο, και δεν παίρνεις τίποτα, η απλή χιονόπτωση είναι μια ανακούφιση.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μιας και το ούκμο μου έφτιξε την διάθεση, πάμε να  παλέψουμε για να βγει

μιχαηλ χιονιζόμαστε θεσσαλία με UKMO? υπάρχουν και κάποια σενάρια στο τζεμ...πιανόμαστε από όπου βρούμε όπως καταλαβαίνεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

σεναριο 13 του ευρωπαιου αρκετο χιονι σε αττικη αντε να δουμε..

xx_model-en-308-0_modez_2020010300_96_5017_108_m13.png

Δεν κτλβν πως κάποια μοντέλα πχ. Του meteo και κάποια άλλα δείχνουν ηλιοφάνεια και άλλα 30 cm χιονι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, isnow είπε:

μιχαηλ χιονιζόμαστε θεσσαλία με UKMO? υπάρχουν και κάποια σενάρια στο τζεμ...πιανόμαστε από όπου βρούμε όπως καταλαβαίνεις...

Η Λάρισα είναι το μαύρο πρόβατο στον υετό όταν το χαμηλό είναι εκεί λόγω ανατολικού, ενώ ο Βόλος έχει θέμα με τις θερμοκρασίες. Η δυτική Θεσσαλία όμως για εμένα βλέπει πάσπαλα με αυτό, μιας και ο ανατολικός δεν είναι προβληματικός εκεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, LarissaSnow είπε:

Ούτε με ούκμο ούτε με ευρωπαίο έχει χιονοϋετο η Λάρισα Μιχαήλ. Πήγαινε Γιάννενα να δεις τουλάχιστον από Κυριακή πρωί έως μεσημέρι νιφαδόπτωση...

Κοίτα λογικά κάτι παραπάνω από την συννεφιά της Ζηνοβίας θα έχει, ωστόσο το ευρωπαικό όντως λόγω καλών 500 θα δίνει χιονοαστάθεια και στα Γιάννενα. Θα δείξει, δύσκολη απόφαση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως αν ο αυλωνας στον παιο λεπτυναι λιγο ακομη θα εσκαγε σχεδον ιονιο

Σαν να βελτιωνεται κι αλλο το αικον!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για σοβαρο χιονια και γενικευμενο στην Αττικη θελει -8 γεματο και χαμηλοτερα για μας εδω ανατολικη ακτη Αττικης. Κατι τετοιο δεν διαφαινεται με τα μεχρι στιγμης.  Τεραστια σημασια εχει και ο επιφανειακος ανεμος αλλα και η ενταση του. Αν βγαλει 8 και 9 μποφορ παλι χαιρετισματα. Ο,τι και να κανει μια χαρα χειμωνιατικο καιρο θα εχει παντως το μονο σιγουρο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μας δουλευουν ετσι?..τι μασαει το αικον?

ρε θα δυτικίσει και άλλο!! έλεος. Σωστά? Γιατί νομίζω ότι δεν βλέπω μπροστά μου! Λογικά θα φτιάξει και μεγαλύτερο αυλώνα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πιο ευκολα το 2001 που εβλεπα τον ποσειδωνα και τον σκυρωνα ..στις 96 οταν εδειχναν κατι καπου εκει θα πηγαινε το πραγμα...19 χρονια μετα με αδιανοητη τεχνολογικη εξελιξη και το χαλι ειναι απιστευτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Κοίτα λογικά κάτι παραπάνω από την συννεφιά της Ζηνοβίας θα έχει, .....

Έτσι όπως είναι το τωρινό του τρέξιμο τίποτα παραπάνω. Δε ξέρω αν αλλάξει μόνο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

ρε θα δυτικίσει και άλλο!! έλεος. Σωστά? Γιατί νομίζω ότι δεν βλέπω μπροστά μου!

πολυ σωστα μιχαηλ...δεν ξερω τι θα βγαλει αλλα οτι και να βγαλει να παει να..κανει μπανιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως τα κεντρικα θεωρω οτι ειναι ακομη στοπαιχνιδι μιας και οι αλλαγες που θελουμε ειναι πολυ μικρες!Ισως εχουμε μια ταση δυτικισης μεχρι το βραδυ με τα χθεσινα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουμε πάνω από 35 εκ. χιόνι τώρα. 
Πάμε δυνατά για 6-7-8/1/2020. Χιόνι που δε λιώνει, άλλο περιμένει.Πάμε καπάκι η μια χιονιά πάνω στην άλλη.

ΠΩ!  ΠΩ!!!!!!   

 

04A34BA3-0355-4DBF-A60B-A020A0776DDB.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, LarissaSnow είπε:

Έτσι όπως είναι το τωρινό του τρέξιμο τίποτα παραπάνω. Δε ξέρω αν αλλάξει μόνο.

χμμ, ε δεν νομίζω να πάει δυτικότερα από αυτό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

πιο ευκολα το 2001 που εβλεπα τον ποσειδωνα και τον σκυρωνα ..στις 96 οταν εδειχναν κατι καπου εκει θα πηγαινε το πραγμα...19 χρονια μετα με αδιανοητη τεχνολογικη εξελιξη και το χαλι ειναι απιστευτο

Όσο περισσότερη ανάλυση στα μοντέλα τόσο περισσότερη αβεβαιότητα σε λεπτομέρειες .... γι αυτό αλλάζουν τρέλα θέσεις χαμηλών ακόμα και στις 90 ώρες !!!! Πράγμα που στο παρελθόν δεν γινόταν ειδικά στις αρχές της δεκαετίας του 2000

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...