Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Αφού μας έδωσε πρόσκαιρα μια παπλαμουδίτσα ο τζίφος

gfs-0-234.png?6

 

τότε με αυτό ο ευρωπαίος μπορεί να δώσει πολλά περισσότερα

ECM1-240.GIF?19-12

 

μακάρι να κρατηθεί η τάση για μικρό χαμηλό ανατολικά των Ηπα, και κατάλληλο σχήμα του νέου χαμηλού που βρίσκεται μέσα στις Ηπα..

Μαζεύεται ψύχος βόρεια από εμάς. Καλό αυτό ενόψει Φλεβάρη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ ένα έχω να πω οπότε ξεκινάει χειμώνας και χτυπάει προσυνεμα τότε κατά 90 % αυτός ο χειμώνας καίγεται για την Ελλάδα την υπόλοιπη τόσα χρόνια αυτό έχω διαπιστώσει. Είναι κύκλος είναι παραξενιά είναι αποτέλεσμα του ανθρώπου δεν ξέρω δεν μπορώ να απαντήσω, μια δικιά μου διαπίστωση κάνω που δεν ξέρω καν αν είναι σωστή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Spartan είπε:

Η πλακα ειναι οτι ειναι τοσο χαλια τα πραγματα μακροπροθεσμα.Που το μονο που γινεται εδω μεσα,ειναι να ανεβαινουν κατι ακυρα τρεξιμα των 200+ωρων

MT8_Athen_ens.png

Πες το ρε φιλε γιατι με το ζορι κρατιεμαι να μην γραψω. Καποιοι ή απλα τρολλαρουν με χαρτες στις 300+ ωρες ή απλα δεν εχουν ιδεα. Σορρυ αλλα μπαινω να διαβασω αναλυση χαρτων, γιατι δεν γραφω και πολυ συχνα, αλλα οταν καποιοι συγκεκριμενα ποσταρουν συνεχεια χαρτες απο τις 250 & 300 ωρες και τους δινουν και μεγαλη βαρυτητα κατανταει κουραστικο για καποιον σαν εμενα που μπαινει να διαβασει μια σοβαρη αναλυση χαρτων. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Πλέον ελπίζουμε σ `ενα θαύμα.......αν και στις μέρες μας σπανίζουν τα θαύματα

Πηγα και προσκυνησα τα ιερα λειψανα του Αγιου Ραφαηλ που ηρθαν στην Χαλκιδα...Ασχετα που θα ρθουμε Λεσβο το αλλο σκ..ενοιωσα την αναγκη να παω χαλκιδα..Τεραστια ανακουφιση...Αισιοδοξια στο θεο και παμε απο την αρχη..Στα παντα...Κατα συνεπεια και στον καιρο...🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Πηγα και προσκυνησα τα ιερα λειψανα του Αγιου Ραφαηλ που ηρθαν στην Χαλκιδα...Ασχετα που θα ρθουμε Λεσβο το αλλο σκ..ενοιωσα την αναγκη να παω χαλκιδα..Τεραστια ανακουφιση...Αισιοδοξια στο θεο και παμε απο την αρχη..Στα παντα...Κατα συνεπεια και στον καιρο...🙂

Την χάρη του και την ευλογία του να έχετε Σακη μου..επρεπε να το διευκρινήσω ..τα καιρικά θαύματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα  διαγράμματα συνεχίζουν να είναι άθλια. Είναι σχεδόν 100% σίγουρο ότι ο Γενάρης έχει τελειώσει για τα πεδινά.

284817982_graphe3_1000___22.9458_39.3667_Vlos(8).png.2df0ed62c98f421510ed9f80ab9f4595.png

 

Προσωπικά, πλέον ελπίζω σε κάποια μεγάλη περίοδο με νοτιαδοχαμηλά, μήπως και βάλουν χιόνια τα βουνά της δυτικής και κεντροβόρειας χώρας(βέβαια αυτό ανήκει στην σφαίρα της φαντασίας τα τελευταία χρόνια)

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Την χάρη του και την ευλογία του να έχετε Σακη μου..επρεπε να το διευκρινήσω ..τα καιρικά θαύματα

Nα σαι καλα Μπαμπη μου..Το καταλαβα οτι αναφεροσουν στα καιρικα θαυματα...Απλα εκανα τον αναλογο γενικολογο σχολιασμο...Θα το κανει το θαυμα του ο καιρος...Ο Φλεβαρης ειναι δικος μας!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 minutes ago, nikolas 2365 said:

Ειναι 19 Γεναρη ακομα. Πιστευω μετα τις 24  το αποψινό 18άρι θα δουμε τι και πως. Και αν υπαρξει κατι. 

Σε θέλω σκληροπυρηνικό καιρόφιλο ρε Νικόλα!😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

με το ούκμο έρχεται η εξισσορόπηση. Η οποία όμως παραπάει δυτικά..

Modele UKMO - Carte prévisions

 

ωστόσο, στην προκειμένη καλύτερα να παίξω με ισπανία, παρά με Τουρκία. Αν πάει στραβά δεν θα χιονίσει αλλά τουλάχιστον θα χαζεύω τις αστραπές από το squall line

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανέβηκε ακόμα 2 βαθμούς η θερμοκρασία στο θερμό κύμα του τζίφου!!

+13 γενικευμένο, +14 οριακά στην ανατολική Πελοπόννησο

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

 

 

καλούτσικο για την συνέχεια. επανεμφανίζει τα φαινόμενα, και προσπαθεί για ψυχρή εισβολή. εκεί θέλει δουλίτσα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ανέβηκε ακόμα 2 βαθμούς η θερμοκρασία στο θερμό κύμα του τζίφου!!

+13 γενικευμένο, +14 οριακά στην ανατολική Πελοπόννησο

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

ετσι γινεται πριν τον ολεθρο......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Θα ρθει... Που θα παει

Κατι εχεις κανει και οποτε στελνεις μηνυμα μου κανεις παραθεση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Orinos είπε:

ετσι γινεται πριν τον ολεθρο......

έτσι το λέμε συνεχώς και τελικά ο όλεθρος είναι όλεθρος για τους χιονόφιλους. χαχαχαχα

 

την παπλαμουδίτσα την έβγαλε πάντως. ίσως έχει και συνέχεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Κατι εχεις κανει και οποτε στελνεις μηνυμα μου κανεις παραθεση

Το ξερω ειμαι απο κινιτο και δεν βγενει.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ωραίο ραν σαν λογική, αν και θα μπορούσε για λίγο να βγάλει κάτι επικό.  Βέβαια τώρα σημαντικό για εδώ είναι να βγούνε όλα δυτικά. Με τέτοιο ψύχος να έπεφτε κεντρική Μεσόγειο, τι χαμηλάρα θα έβγαινε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

ωραίο ραν σαν λογική, αν και θα μπορούσε για λίγο να βγάλει κάτι επικό.  Βέβαια τώρα σημαντικό για εδώ είναι να βγούνε όλα δυτικά. Με τέτοιο ψύχος να έπεφτε κεντρική Μεσόγειο, τι χαμηλάρα θα έβγαινε.

Μιχαηλ θα βγει προσηνσμο επος. Τριτο σερι ραν αυτο δειχνει για μακρια . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Μιχαηλ θα βγει προσηνσμο επος. Τριτο σερι ραν αυτο δειχνει για μακρια . 

κάτι θα κάνει και εδώ στο 12αρι βέβαια θα βγει μεγάλο προσήνεμο. Βέβαια θα σε στεναχωρήσω φίλε Νικόλα, αλλά αυτή την φορά προτιμώ να παίξει μπει και η Μαδρίτη στο παιχνίδι [επειδή ο αυλώνας έρχεται από βορειοδυτικά, άρα δεν θα μείνει εκεί το κρύο] σαν το ούκμο δηλαδή. Δεν αντέχεται ο ήλιος.

Η ταξιτζού μου ευχήθηκε καλό καλοκαίρι όταν με έφτασε σπίτι μου στα Γιάννενα!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...