Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να μην είμαστε εκτός θέματος, εδώ βλέπετε 90 ώρες πριν

gfs-13-90.png?12

τι έγινε

gfs-13-18.png?12

850, 90 ώρες πριν

gfs-1-90.png?12
τι εγινε

gfs-1-18.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παραμυθιασμα ειναι το χαμηλο της ιβηρικης.Αν μπορουσε να ριτζαρει ο Α καλυτερα μια χαρα θα κατεβαινε ο αυλωνας πανω μας.Η πραγματικη ζημια γινεται εκει πανω που πεφτει φαπα απο τα 990αρια

 

Screenshot_2020-01-18-22-15-38-873_com.android.chrome.png

σωστός. περίμενα κάποιον επιτέλους να αναφέρει την σημαντικότερη αιτία!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παραμυθιασμα ειναι το χαμηλο της ιβηρικης.Αν μπορουσε να ριτζαρει ο Α καλυτερα μια χαρα θα κατεβαινε ο αυλωνας πανω μας.Η πραγματικη ζημια γινεται εκει πανω που πεφτει φαπα απο τα 990αρια

 

Screenshot_2020-01-18-22-15-38-873_com.android.chrome.png

Δινεις μια πιθανοτητα;;; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Δινεις μια πιθανοτητα;;; 

Παρα πολυ δυσκολο.Γινεται παρτυ χαμηλων γεωδυναμικων εκει πανω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παρα πολυ δυσκολο.Γινεται παρτυ χαμηλων γεωδυναμικων εκει πανω.

Δεν χωνευεται οτι χανουμε ευκαιρειες φετος. Τριτη χαμενη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Δεν χωνευεται οτι χανουμε ευκαιρειες φετος. Τριτη χαμενη. 

Κάθε χρόνο έχω βαρεθεί να μετράω χαμένες ευκαιρείες. Φτάνει πιά!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Michael είπε:

Κάθε χρόνο έχω βαρεθεί να μετράω χαμένες ευκαιρείες. Φτάνει πιά!!

Δεν θα φυγει ετσι ο χειμωνας του 20. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

βλέπω να σταματάει το ρεύμα του Κόλπου ολοκληρωτικά, κάπου εκεί όταν θα πάρω και την αμερικανική υπηκοότητα... εκεί να δεις χειμώνες. [εκτός αν η ανατρεπτική εργασία που διάβασα είναι τελικά η σωστή]

Με λιγα λογια αν σταματησει τι αλλαγες θα εχουμε...? Και δευτερον υπαρχει πιθανοτητα να σταματησει αμεσα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Παραμυθιασμα ειναι το χαμηλο της ιβηρικης.Αν μπορουσε να ριτζαρει ο Α καλυτερα μια χαρα θα κατεβαινε ο αυλωνας πανω μας.Η πραγματικη ζημια γινεται εκει πανω που πεφτει φαπα απο τα 990αρια

 

Screenshot_2020-01-18-22-15-38-873_com.android.chrome.png

Επιτέλους. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Ο ποιος?

Για προσηνεμα ειναι καλος ο χειμωνας.  Αν φερει και πεδινο χιονι θα ναι επικος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το χαμηλο της ιβηρικης εγω το σιχτιριζω οχι για τον πρωτο αυλωνα αλλα γιατι διαχωριζει στη συνεχεια τον αζορικο στα δυο και μαλιστα το ανατολικο κομματι φαινεται να ειναι πιο ισυρο απο το δυτικο και εκει χανεται ολος ο γεναρης πιστευω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Με λιγα λογια αν σταματησει τι αλλαγες θα εχουμε...? Και δευτερον υπαρχει πιθανοτητα να σταματησει αμεσα?

δεν ξέρω.. υποτίθεται βάση σχεδόν όλων των εργασιών θα οδηγήσει σε ψύχρανση του καιρού της ευρώπης, ειδικά της κεντικής και της δυτικής, καθώς δεν θα θερμαίνονται πλέον από το ζεστό ρεύμα του Κόλπου [η ακριβής διαδικασία όμως είναι περίπλοκη και δεν την ξέρω] ενώ θα ανέβει η στάθμη της θάλασσας στον Κόλπο του μεξικού και εκεί γύρω, καθώς μένει πιο ζεστό και άρα διογκωμένο εξαιτίας αυτού νερού. 

 

¨όμως υπάρχει και μια έρευνα στην οποία σύμφωνα με αυτή, ένα πιο αργό ρεύμα σημαίνει ότι δεν μπορεί να εγκλωβίζει το διοξείδιο του άνθρακα λόγω μικρής ταχύτητας αυτού [δεν έχω την παραμικρή ιδέα πως λειτουργεί] και άρα πέρα από μία πολύ μικρή ψύχρανση της ευρώπης, σε παγκόσμια κλίμακα, θα επιταχύνει και άλλο την θέρμανση του πλανήτη. Αν είναι έτσι καήκαμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Για προσηνεμα ειναι καλος ο χειμωνας.  Αν φερει και πεδινο χιονι θα ναι επικος

Για εσας ειναι σουπερ...Για εμας δεν ειναι τιποτα γιατι δεν εχει ερθει ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Για προσηνεμα ειναι καλος ο χειμωνας.  Αν φερει και πεδινο χιονι θα ναι επικος

Καλος χειμωνας?

Διαφωνο πλήρως

Ο χειμωνας φετος αρχισε τελη δεκεμβριου,και μεχρι στιγμης για το μεγαλυτερο κομματι της χωρας ειναι απαραδεκτος

Για τα προσηνεμα ειναι απλα μετριος στην καλυτερη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επιβάλλω στην ΒΡΩΜΙΑ για μοντέλο να μου φέρει πρώτα βροχές και αμέσως μετά χιόνι. Τίποτα λιγότερο.

Η λίμνη της Ισπανίας δεν θα απορροφηθεί στον Ωκεανό. Θα πάει εκ νέου βορειότερα όπως φαίνεται και θα αποτελέσει την αρχή της αλλαγής. 27/1 θα έρθουν οι πρώτες αξιόλογες βροχές στα Γιάννενα με χιόνια πάνω από τα 1500.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν ξερω αλλα χαλαστηκα πολυ με το κομματιασμα του αζορικου.μου καθησε πολυ βαρυ και πιο πολυ απο τον αδιανοητο τροπο που θα γινει.να τον κομματιαζε ενα γιγαντιο χαμηλο να ελεγα οκ αλλα η λιμνη της ισπανιας παει πολυ.εχω ξενερωσει δεν εχω υπομονη τα βλεπω ολα γκρι οτι παει ο χειμωνας και ετσι...τελος παντων 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

δεν ξερω αλλα χαλαστηκα πολυ με το κομματιασμα του αζορικου.μου καθησε πολυ βαρυ και πιο πολυ απο τον αδιανοητο τροπο που θα γινει.να τον κομματιαζε ενα γιγαντιο χαμηλο να ελεγα οκ αλλα η λιμνη της ισπανιας παει πολυ.εχω ξενερωσει δεν εχω υπομονη τα βλεπω ολα γκρι οτι παει ο χειμωνας και ετσι...τελος παντων 

Βαγγελη αν βάζεις και εσυ ταφοπλακα: ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

δεν ξερω αλλα χαλαστηκα πολυ με το κομματιασμα του αζορικου.μου καθησε πολυ βαρυ και πιο πολυ απο τον αδιανοητο τροπο που θα γινει.να τον κομματιαζε ενα γιγαντιο χαμηλο να ελεγα οκ αλλα η λιμνη της ισπανιας παει πολυ.εχω ξενερωσει δεν εχω υπομονη τα βλεπω ολα γκρι οτι παει ο χειμωνας και ετσι...τελος παντων 

ρε άλλος είναι ο κακός πλέον

gfs-0-156.png?12

 

η λίμνη της  Ισπανίας θα μπει στην κυκλοφορία, αλλά ευτυχώς όχι στον ατλαντικό. αυτό το 990 όμως ανατολικά τη Αμερικής πρέπει να πάει νοτιότερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να το πω να μου φυγει απο μεσα μου.Ειμαι 44 και φετος βιώνω τον χειρότερο χειμώνα της ζωης μου(μεχρι στιγμης) Και φανταζομαι αρκετοι αλλοι συνφορουμιτες. Απο την άλλη χαίρομαι που κρατάμε τετοιο επίπεδο μεσα στην πίκρα μας,Πολλοί θυμούνται τι γινοταν παλαιότερα σε δυσκολες αχιονες περιοδους.Μπράβο, μπράβο, ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ρε άλλος είναι ο κακός πλέον

gfs-0-156.png?12

 

η λίμνη της  Ισπανίας θα μπει στην κυκλοφορία, αλλά ευτυχώς όχι στον ατλαντικό. αυτό το 990 όμως ανατολικά τη Αμερικής πρέπει να πάει νοτιότερα

αυτο σου εξηγω μιχαηλ..αδειασα και δενε χω ορεξη απο την στγιμη που χαλασε αυτη η καθοδος απ αυτη την αιτια να ψαξω τον τροπο πως να διορθωθει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, xionia polla είπε:

Να το πω να μου φυγει απο μεσα μου.Ειμαι 44 και φετος βιώνω τον χειρότερο χειμώνα της ζωης μου(μεχρι στιγμης) Και φανταζομαι αρκετοι αλλοι συνφορουμιτες. Απο την άλλη χαίρομαι που κρατάμε τετοιο επίπεδο μεσα στην πίκρα μας,Πολλοί θυμούνται τι γινοταν παλαιότερα σε δυσκολες αχιονες περιοδους.Μπράβο, μπράβο, ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ.

Από τι μέση και κάτω του post περιγράφεις απλά το στόχο που έχουμε θέσει από την πρώτη ώρα στο forum αυτό! 

Κατα τα υπόλοιπα το χειμώνα θα τον κρίνουμε 31 Μάρτη όπου θα γίνει και ο τελικός απολογισμος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...