Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω που φτάσαμε φέτος, νομίζω οτι ενας πανελλαδικός θα αποτελούσε βάλσαμο για όλους τους χιονόφιλους..Προσωπικά είμαι υπέρ αυτού, χωρίς φυσικά αυτό να σημαίνει πως όπου χιονίσει δεν θα με χαροποιήσει ιδιαίτερα.    

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχαχα μπηκα τωρα..καιρο ειχα να δω τετοιο θαψιμο...οχι οτι θα βγει αλλα καλο ειναι που το δειχνει τωρα και ας μη το ξαναδειξει μεχρι τις 120

Κανω μια αμφισβητισιμη δηλωση αλλα νομιζω θα μαλωσουμε με ιταλια καθως ο αζορ θα σηκωθει αρκετα δυτικα...βεβαια η καταήξη ειναι αλλη υποθεση ...ας δουμε και ευρωπαιο να δουμε μπουσουλα

Νομιζω τκ τζεμ θα βγαζε πανελλαδικο..αλλα δε ξερω ποσο κρυκ θα ειχε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εξαίσια η λογική του τζεμ, με αζορικό ισχυρό στην κατάβαση ανάμεσα από Ισλανδία και Αγγλία.. μακάρι να γίνει μπας και γίνει ο άθλιος αυτός χειμώνας αξιομνημόνευτος για τον ιστορικό κεντροβόρειο...

gem-0-228.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

αν και....

εδώ που τα λέμε μπορεί να θάψει βόρεια στερεά και Θεσσαλία, οπότε πάμε στα πατρικά 😋

με 12αρι τζίφου θα άξιζε να πας Τρίκαλα χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

νομίζω δυτική πεδινή Θεσσαλία πάνω από μέτρο και εμείς στην Λάρισα κανένα 70ποντο με αυτό χαχα.. 

 

Το ούκμο να πω πως δεν μου άρεσε καθόλου στην ΑΜερική..

Θεσσαλονικη ποσο θα εβαζε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Θεσσαλονικη ποσο θα εβαζε?

μισόμετρο και αυτή.. ίσως και παραπάνω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μολις πήγαινα να το γράψω, εξαιρετική η λογική του τζεμ. Ο αζορικος είναι σε ιδανικό σημείο.

Αυτό εδώ:

gem-0-240.png.e269a73ce5b4a2a9f637239dfe011109.png

Λίγο πιο νότια και ελάχιστα ανατολικότερα θέλουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μισόμετρο και αυτή.. ίσως και παραπάνω...

Μολις τωρα ειδα το τρεξιμο...περιπου 30 mm μας δινει οποτε ναι , περιπου μισο μετρο...

 

Αυτα ειναι!!!

GFSOPIT12_276_53.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν και κανονικά θα έλεγα ότι προσηνεμίεψε ο μέσος όρος [λόγω κύριου αυλώνα] έκανε καλύτερη μύτη στην Ιταλία. Μαντεψιά. θα υπάρχουν κεντροβόρεια σενάρια και σενάρια που.. θα ομοιάζουν με το 6αρι [για 5-7]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Οι προσήνεμοι στα καβούκια μας. χααχχααχ

Ετσι γι εται συνηθως στις 200 βαλε και βγαινεται στις 140 οπου μπαινουμε μεσα οι κεντροβορειοι με την ελπιδα μετα να ξεμυτισουμε για τη πασπαλα στις 74 χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

αν και κανονικά θα έλεγα ότι προσηνεμίεψε ο μέσος όρος [λόγω κύριου αυλώνα] έκανε καλύτερη μύτη στην Ιταλία. Μαντεψιά. θα υπάρχουν κεντροβόρεια σενάρια και σενάρια που.. θα ομοιάζουν με το 6αρι [για 5-7]

Μιχαήλ κεντροβόρειος είναι χαλαρά ο μέσος όρος.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τα καταλληλα τρεξιματα την καταλληλη ωρα..

Το επιτελειο δουλευει πυρετωδως

Γιώργο στις 144 ώρες θέλω το ίδιο 150 χμ πιο νοτιοανατολικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Γιώργο στις 144 ώρες θέλω το ίδιο 150 χμ πιο νοτιοανατολικά 

Απο τεταρτη πεμπτη τα κοιταμε αυτα Νικολα...το θεμα ειναι να συνεχιζει να βγαζει αυλωνες λιγο δυτικα μας ως τοτε...προς θεου,ΟΧΙ να δειξει προσηνεμους αυλωνες απο τωρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως λέει και ο Γιώργος οι χειρότερες ώρες για να δείξει χιόνια κέντρο βόρειας χώρας .... έτσι πάει τρένο για προσηνεμα έτσι ..... είναι σχεδόν δεδομένο φυσικά ούτως η άλλως .... ποτε των ποτών δεν φάνηκε χιονιάς για τη βόρεια χώρα πέραν των 120 ωρών .... άρα όσο δείχνουν οι χάρτες ιδανικοί για βόρεια χώρα σε αυτές τις ώρες τόσο μειώνονται δραματική οι πιθανότητες κσι αυξάνονται - πολλαπλασιάζονται για προσηνεμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας ελπισουμε να κρατηθει αυτη η ταση αν και πριν απο αυτα μας πεταει κατι +12 +13 στα 850

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...